LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lithuania | Latvia | Estonia
 
 
 
Add news   

Pasidalinkime sveikatos kainą

 Noriu prašyti Jūsų pagalbos šiai dar labai jaunutei, bet jau keturis vardus ir turbūt tiek pat gyvenimų turėjusiai kalytei. Artimą žmogų, šeimininką Nika turėjo vos vienerius, pirmuosius savo gyvenimo metus, po kurių namo, kuriame ji buvo laiminga, durys pasidabino didele spyna. Nikos šeimininkas išvažiavo negrįžtamai. Nika liko lauke ant rudenėjančios, vėstančios, žiemos speigams besiruošiančios žemės. Liko niekieno nesaugoma nuo bado, nuo galimybės pastoti, nuo smurto.

Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinėje tarnyboje, kur ji 2012 m. spalio mėn. pateko su ką tik gimusiais septyniais iš devynių savo mažyliais, ji gavo vardą "reg. nr. 783" http://www.gyvunugloba.lt/lt/fates/g.49705  . Narve, nusilpusi, be galo nusibadavusi mama susirgo. Susirgo ir jos mažyliai, iš kurių trims jau niekada nebebus lemta pažinti nei tamsių, nei šviesių gyvenimo spalvų. "Reg. nr. 783" išgyveno. Išgyveno tam, kad likimas jai padovanotų kitokį gyvenimo etapą, kuriame nebebus išdavystės, skausmo, bado, narvo...

Gyvybės vagonėliuose, į kuriuos ji perbėgo iš Grindos, jos vardas buvo Tiara http://www.gyvunugloba.lt/lt/fates.search/g.50269  . Penkis mėnesius Tiara kasdien glaudė galvą prie savanorių kojų. Kaip gera: jos nespiria, ant jos nepyksta, ją glosto. Jau tada svetimi, bet Tiarai tapę tokie artimi, rūpestį dalijantys žmonės pastebėjo, kad jaunutės kalytės ne visada klauso jos galinės kojos, bet nenuostabu: juk jai tiek teko patirti streso, badavimo, nepriežiūros. Savanoriai vylėsi, kad sustiprėjusi Tiara atsigaus, kad jėgos užplūs į jos kojeles, juo labiau, kad po ilgų to vienintelio, dabar jau tikrojo šeimininko laukimo mėnesių išaušo 2013 m. kovo 4 d. rytas, atnešęs jai tą mylintį, rūpestingą, savąjį žmogų.  

 

Dabar ji-Eiva. Ji - mylima, graži, blizgančiomis iš laimės akimis ir kailiuku. Atrodo jau tada, kai juodasis gyvenimo laikotarpis liko toli, toli praeityje, reikia šoliuoti žaliais vasaros laukais, lėkti strimgalviais kartu su vėju, bet... neklauso kojos, neužliejo jų energija ir stiprybė. Eivos šeimininkė Milda (gyvūnų globos svetainėje-Mixsider) nedelsdama kreipėsi į gyd. Margaritą Jakovo klinikoje. Operatyviai buvo padarytos reikiamos nuotraukos, kurios parodė, kad reikia operuoti abiejų kojų girneles: kairės kojos situacija -prastesnė. Abiejų operacijų kaina be vaistukų- 800 Lt. 2013-05-26 d. Eivai atlikta vienos kojytės operacija. Geroji jos šeimininkė sumokėjo 320 Lt. pritaikius nuolaidą. Po mėnesio laukia kitos kojytės remontas.

Šiuo metu Eiva šlubčioja po namus su apsauginiu gaubtuvu ant kaklo, žiūri į savo mylimus žmones net nenutuokdama, kiek daug jie atsisako savo gyvenime, siekdami sukaupti tokią didelę sumą Eivos sveikatos vardan.

Milda nepaprašys, nesiskųs. Ji nemoka prašyti. Tai žmogus, kaip ir daugelis čia besilankančių, mokantis tik duoti, dalinti gėrį, rūpestį, pagalbą, žmogus, kuris dalinosi savo namų pastoge ne su vienu likimo nuskriaustu keturkoju.

 

Labai prašau, pasidalinkime ir mes, kas turi nors mažytę galimybę, savo gerumu, supratimu ir litu. Padėkime Mildai įgyvendinti svajonę, kurioje jos gražuolė, jaunutė Eiva skrieja nejusdama skausmo, lekia neatsilikdama nuo šeimininkų, glamonėdama juos savo  dėkingomis, drėgnomis akimis.

 

Pasidalinti po trupinėlį Eivos sveikatos kainą (apie 650 lt.) galime pervedant lėšas į jos sąskaitą: LT577300010095231205 MILDA SAPKAUSKAITĖ 

arba į LGGD Vilniaus sk. sąskaitas: Pavadinimas: Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyrius
Įstaigos kodas: 125535218

LT697044060007732278 (SEB bankas)

LT937300010130159093 (Swed bankas)

 

 Paskirtyje nurodykite: "Kalytei Eivai"

Didelis ačiū visiems dideles širdis turintiems neabejingiems žmonėms.

 

rasam  8606 50618


Posted: 2013-05-28 | updated: 2013-09-07
News ID: 34169
Announcement views: 6389

« back

Comments

Myxsider (2022-07-08)
Visos gražios istorijos turi pradžią ir pabaigą. Eiva 2013-03-04 - 2022-07-08
Myxsider (2022-07-08)
Visos gražios istorijos turi pradžią ir pabaigą. Eiva 20213-04-03 - 2022-07-08.
Myxsider (2013-09-11)
Eiva šiandien lankėsi pas gyd. Margaritą. Apžiūrėjo, pašnekėjom, gydytoja nutarė, kad antros kojytės girnelės šiuo metu operuoti neverta, nors ir išnirinėja ta girnelė, tačiau šlubavimo nėra. Tik tiek, kad mergytė greičiau pavargsta, ir keistai strikinėja bėgdama, bet gydytoja sakė, kad taip jau ir bus visada. Šiai dienai Eiva kasdien geria papildus sąnariukams, ir sterilizuota bus maždaug spalio mėn. O toliau seksim, žiūrėsim, ar neblogėja kojyčių situacija - ateityje gali prireikti sudėtingesnių klubų operacijų.. o dar tolimesnėje ateityje prognozės irgi nelinksmos.. Tačiau bent dabar ramu :) Ačiū palaikiusiems :)
Myxsider (2013-08-14)
Parašysiu dar, kai tiksliau viską žinosiu:) o kol kas Eiva vėl lekia į kiemą, neduokdie, praleis ką :) Ir dar kasdien su pasimėgavimu kerta papildus sąnariukams, jau tokie jai jie skanūs, kad vietoj skaniuko sukramto :)) (galėtų ir tabletės nuo kirminukų tokios skanios būti :D )
Myxsider (2013-08-14)
Birzai, nesiseka niekaip mums tos antros kojos išsioperuoti.. Eiva surujojo, tai ir operacija nusikėlė :( O su antrąja operacija planuota ir sterilizuoti, ir išvaržėlę nedidelę sutvarkyti. Skaičiau,kad po rujos porą mėn. sterilizuoti negalima, na, bet grįšiu iš po atostogų, skambinsiuosi gyd. Margaritai ir paklausiu, kaip čia geriau padarius :) Na, o mergytė dabar atostogauja kaime, turi galimybę išlėkti bet kada į kiemą, tai žaidžia, dūksta, praeivius aploja, toks jausmas, kad savo balsu tiesiog mėgaujasi :) Buvo pasiplaukioti valtimi po ežerą - neliko sužavėta, nors saloje lakstyti patiko :) Tačiau, visgi, jaučiasi, kad kojelės ne tokios, kaip kitų šunelių, silpnesnės.. Eiva tikrai daug greičiau negu kiti pavargsta, sėdasi.. Ilgų žygių, kelionių nepakelia :(
Birzai (2013-08-12)
Kaip suprantu, dabar reikia pinigėlių antrai operacijai? O kada ji nusimato?
Wilmante (2013-06-26)
iš veido visai kaip mano Biksiukas, tik manojo kojos trumpos:) Labai smagu dėl Eivos, gražuolė:)
Justė (2013-06-26)
Pagaliau! :DDD Gražuolė Eiva, ir matosi, kad nulaikyti ją labai sunku :) Stiprybės iškęsti operacijas ir sėkmingai sugyti!
Myxsider (2013-06-26)
Comment deleted by user
Myxsider (2013-06-26)
Comment deleted by user
Myxsider (2013-06-26)
Manau, tie,kas palaikė Eivą-Tiarą finansiškai ir morališkai, o taip pat vagonėlių savanoriai norėtų žinoti,kaip mažylei sekasi :) Jai sekasi neblogai, tiesa, šiuo metu yra kiek pavargusi po savaitgalio atostogų :)) Praeitą penktadienį buvome pas Margaritą, susitarėm, kad maždaug po 2-3 savaičių registruosimės antros kojytės operacijai. O kol kas,galite pasigrožėti Eivos-Tiaros grakštumu
Justė (2013-06-26)
:)
Myxsider (2013-06-26)
Comment deleted by user
Myxsider (2013-06-26)
Comment deleted by user
Wilmante (2013-06-14)
smagu, kad atsigauna:)
Myxsider (2013-06-10)
Wilmante, vakar Eivai ištraukti siūlai, pooperacinė žaizda sugijusi gerai. Po dviejų savaičių, t.y. prieš pat Jonines važiuosime vėl pasirodyti gydytojai Margaritai, bus aiškiau matyti rezultatai ir bus galima spręsti dėl antrosios kojytės. O tuo tarpu, vis dar reikia kojytes pasaugoti, bet tai ganėtinai labai sunku, nes mergytė yra tikras strakalas makalas: jai rūpi tik bėgti, lėkti, kankorėžius gainioti... Namie irgi strikinėja, šokinėja, sunku nulaikyti.
Wilmante (2013-06-10)
kaip laikosi gražuolė Eiva?
Edit3737 (2013-06-03)
Kodėl aš negaliu po tema užklausti mane dominančių dalykų, o rašynėti į AŽ? :) Tiesiog vaikščiojau su Tiara (Eiva) ne vieną kartą, Andželika su ja bendravo kasdien (o jau patikėkit, Andželika pastebi bet kokį negalavimą, kiekvieną šlubavimą, kosėjimą itd) , bet vagonėliuose nieko nebuvo, todėl ir parašiau tiesą, nes greičiausiai tas šlubavimas paūmėjo po pasidovanojimo. Myxsider linkių stiprybės ištveriant kartu su Eiva visą gydymą :)
RasaM (2013-06-03)
Edit3737, jokios netiesos šiame pagalbos prašyme nėra. Skambinau jums, bet neatsiliepiate kelis kartus, norėjau gyvai pašnekėti. Dar grinda sakė, kad Eivai pinasi užpakalinės kojos, tada viskas buvo nurašyta ant nusilpimo, todėl, kai Tiara pateko į vagonėlius aš Giedrės klausiau, kaip atrodo jos kojos, ji sakė, kad įsižiūrėjus ir pastebėjus ją ilgesnį laiką-nėra labai idealus užpakalinių statymas, bet vis dar manėme, kad sustiprės ir atsigaus. Jūs rašote, kad nepastebėjo vagonėlių savanoriai, taip, specialiai niekas ir nežiūrėjo, bet kadangi aš jau buvau gavusi tokią info iš grindos, todėl ir domėjausi. O šiaip Edita, reiktų ne čia rašinėti tokius komentarus, o skambinti ar rašyti į AŽ kas neaišku, būčiau išsamiai paaiškinus, kad čia neprasidėtų bereikalingos diskusijos. Tokie komentarai kaip Jūsų sukelia abejones ten, kur jų nėra ir nepadeda Eivai bei jos šeimininkei.
Edit3737 (2013-06-03)
Myxsider, ačiū labai už išsamu atsakymą :) Galima tik palinkėti, kad operacijos padėtu ir Eiva galėtu vėl lakstyti be jokių problemų :)
Myxsider (2013-06-03)
Ačiū visiems aukojantiems, tikrai yra didelė paspirtis kažką daryti, kai žinai, kad esi ne vienas. Ir labai ačiū LGGD, kad rūpinasi ne tik esamais, bet ir buvusiais globotiniais. Dėl Eivos kojyčių.. Parsivežę Eivą, mes atkreipėm dėmesį, kad ji kartais keistai leteniukus kiloja. Bet buvo žiema, sniegas, pagalvojom,kad nuo šalčio. Eidami pas veterinarus profilaktinei apžiūrai, paklausėm dėl to,kas neramu, apžiūrėjęs pasakė,kad negerai su girnelėmis, pradžioj sakė,kad tik su viena ir nukreipė pas traumatologus. o tuo tarpu atkreipėm dėmesį, kad Eiva labiau šlubuoja pavargusi, pabėgiojusi, kad laikui bėgant pradeda šlubuoti jau nuo ryto. Nes pas mus ji gavo didesnį krūvį, tikrai buvo daug judesio, bėgiojimo, žaidimų, užtat ir ligos išlindo. Taigi. Paaiškėjo,kad išnirinėja abidvi girnelės, kad reikalinga abiejų leteniukų operacijos. Padarius klubų nuotrauką - dar baisiau. Yra sunkaus laipsnio klubų displazija. Šiuo metu yra išoperuota kairės kojos girnelė - ji atsatyta į taisyklingą padėtį, važinėjam apžiūroms, ateinantį sekmadienį turėtų ištraukti siūlus. O maždaug po mėnesio laukia antros kojos panaši operacija. Gydytoja sako, kad po 2-3 mėnesių matysis rezultatas, ar išnyks šlubavimas. Ir dar ji sako, kad nesiimant chirurginių intervencijų, ilgainiui šuo liktų invalidas. Kalta gal genetika, gal prastos ankstesnės gyvenimo sąlygos, gal buvusi trauma, o gal viskas kartu.
Edit3737 (2013-06-03)
O dėl tu jos kojyčiu: vagonėliuose ji buvo sveikas šuo, tokia ir padovanota, jokių šlubavimų, todėl Jūsų parašymas, kad "...savanoriai pastebėjo, kad jaunutės kalytės ne visada klauso jos galinės kojos" yra netiesa.
Edit3737 (2013-06-03)
Na matau, kad niekas neatsako i klausima...Tai paklausiu dar, gal į šitą atsakys Rasa: kodėl pinigai renkami ir į LGGD sąskaitą?
RasaM (2013-05-30)
Labai prašau, nors po lašelį, pagelbėkim buvusiai grindinukei, taip pat narve auginusiai net 7 mažylius, Eivai kojyčių operacijai. Ji gi dar tokia jaunutė ir taip nori kokybiškai bėgti paskui savus žmones. Ačiū labai, kas gali padėti taip besistengiančiai Eivos šeimininkei. Vienai jai ši suma-neįkandama.
Edit3737 (2013-05-29)
Gąsdina tokios operacijos...Ar tai yra neišvengiama? Ar buvo nueita tik pas vieną vet. gydytoją?


Comments can be left by signed-in users only.


Statistika Online: 60

News

11.08 Gyvūnų Tematikos Straipsnių Vertimas iš Anglų į Lietuvių...
03.23 Prašau pagalbos padėti palaidoti katinuką (pagalbos nebereikia,...
03.03 Gal kam reikia?
02.07 Liūdna naujiena
08.28 Ieškoma kate Maša/Markiza Vilnius Naujininkai (1)
08.25 kicutė (1)
05.03 Saldi porelė ieško namų (Padovanoti)
04.01 NEMOKAMA sterilizacijos akcija Vilniuje
03.19 Dviems kastruotiems katinėliams skubiai reikalinga sodyba !!!
03.14 Dar atrodo vakar nebuvo nė menkiausio ženklo, kad šiandien bus... (1)

Comments

Neba (3:01) >>
16 metų mažutė sulaukė, pats geriausias šunelis buvo...
Waddenis (16:09) >>
Labai geras, galiu paimti. Dabar, tiesą sakant, neturiu tam laiko, nes plėtoju savo verslą ir...
Waddenis (16:08) >>
Labai geras, galiu paimti. Dabar, tiesą sakant, neturiu tam laiko, nes plėtoju savo verslą ir...
Asta29 (12:15) >>
Tiems, kas buvo Ajai neabejingi... O jūsų tiek daug.... Šiandien 2024 m. liepos 8 d. 00:33...
Waddenis (12:52) >>
Sveiki visi! Naminiai gyvūnai man taip pat svarbūs, bet nusprendžiau, kad pirmiausia atliksiu...
Waddenis (12:51) >>
Sveiki visi! Naminiai gyvūnai man taip pat svarbūs, bet nusprendžiau, kad pirmiausia atliksiu...
Waddenis (12:49) >>
Sveiki visi! Naminiai gyvūnai man taip pat svarbūs, bet nusprendžiau, kad pirmiausia atliksiu...
KaylyTittensor (17:46) >>
Legal casinos offer a safe and regulated gaming experience....
Violeta N (0:06) >>
Atsirado!
Altair (15:04) >>
Laiminga pabaiga. Kicutė pati atrado naujus šeimininkus. Kaimynė grįžinėjo vakare iš darbo,...
Skrebas (14:48) >>
Katytė kori sveika, linksma, ir tikra namų šeimininkė , vokiečių aviganiui parodo kieno čia...
Dylangg (14:48) >>
Man atrodo, kad jei jus domina ši tema ir norite rasti ne itin brangių bilietų iš Oslo į...
Jake (14:14) >>
Sveikinu visus. Norėčiau rasti lėktuvo bilietus iš Oslo į Vilnių. Ar galite man padėti?