LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lietuva | Latvija | Estija
 
 
 

Padovanotas gyvūnas

Aprašymas:

Lazdynuose 2011-09-08 rasta jauna juodos spalvos kalytė su griežtu metaliniu antkakliu. Žmonės norėjo iškviesti sanitarinę tarnybą ,,Grindą", nes kalytė nuo ankstyvo ryto kelias valandas veržėsi į parduotuvę, tuo gąsdinama pirkėjus. Negalėjau leisti, kad tokia graži blizgančiu kailiuku naminukė patektų mirčiai į spąstus, todėl nupirkau pavadėlį ir nuvedžiau į Jakovo veterinarijos kliniką patikrinti mikročipo turėjimą, tačiau jo neaptikta, jos amžius maždaug 1 metai. Namie turime VA mišrūnę, todėl mažame bute rastinukė laikoma atskirai. Nors nauja gyventoja draugiška, protinga, bet sudaro kai kurių problemų, todėl pagal galimybes dresuojama, jau pasiekta neblogų rezultatų. Yra sargi. Jai sulašinti lašai nuo erkių, artimiausiu laiku bus suduoti vaistai nuo kirmėlių, paskiepyta, neatsiradus šeimininkams bus sterilizuota ir dovanojama. Radimo diena savanorių pagalba buvo nufotografuota ir patalpintas skelbimas:
http://www.gyvunugloba.lt/lt/help/news.23263 Dėl šios rastinukės dar planuoju talpinti skelbimus radijuje, nes labai sunku patikėti, kad ji išvaryta iš šiltos lovos tiesiai į lauką, net nepalikus jokių duomenų apie ją.

Bruožai: sargus, reikalauja daug dėmesio, žaismingas, tinka gyventi lauke, tinka gyventi tik namuose, draugiškas, skiepytas
Gyvūno rūšis: šuo
Gyvūnų skaičius: 1
Veislė: Mišrūnas
Lytis: patelė
Lytinis aktyvumas: atlikta kastracija/ sterilizacija
Amžius: 1-3 metai
Ūgio kategorija: didelis (daugiau nei 60 cm ties ketera)
Kailio tipas: trumpaplaukis
Spalva: juoda, juoda
Vietovė: Lietuva, Vilniaus m., Vilnius
Skelbimą įdėjo: Skaja

Skelbimo numeris: 37502
Sukurta: 2011-09-13 | atnaujinta: 2011-10-28 | išimta: 2011-10-28
Peržiūrėjimų skaičius: 20610
Buvęs gyvūno statusas: Rastas gyvūnas

Komentarai

Skaja (2012-04-28)
Ši mūsų buvusi globotinė, kuri sudarė mums ne mažai rūpesčių, naujuose namuose jau puikiai išauklėta ir net apmokyta ganyti avis. Šeimininkai labai tokia pagalbininke, sarge ir drauge patenkinti. Va, kokį lobį prarado buvusieji šeimininkai, kurie ją negailestingai iš namų išmetė vieną ankstyvą rytą, atveždami į kitą rajoną! Net jaučiu, kad jie sekė jos dovanojimo skelbimą. Džiugu, kad šunelei taip nerealiai pasisekė! Ačiū už ją naujiems šeimininkams!
Skaja (2011-10-28)
Taip, Mune, net baisu prisiminti. Mūsiškė iš prieglaudos buvo dar labiau problematiška, o dabar nors prie žaizdų dėk. Meilė gyvūnui ir kantrybė padaro stebuklus! Juk gyvūnai nekalti, kad žmonių buvo išmesti, kaip nesuvaldomi, ir todėl palikti likimo valiai.
Mune58 (2011-10-28) (foto)
Skaja, o ar prisimenate, kaip iš pradžių ji kėlė namuose karnavalus, šiurpino savo triukšmu visus kaimynus ir visą butą apvertė aukštyn kojom:D Gerai, kad jums užteko kantrybės su ja, šaunuolė:)
Skaja (2011-10-28)
Naktį labai apsiverkiau nuo Eros sentimentalumo ir gerumo: prieš išvykstant į naujuosius namus, paliko man po pagalve savo žaisliuką. Ji žaislus/savo skanėstus net mūsų katei ir kalytei atnešdavo ir padėdavo prie jų, kad tik jos su ją žaistų ir nepyktų ant jos. O juk pradžioje savo draugus aršiai puldavo, net laikiau ją atskirai nuo jų. Ne veltui dabar jos keturkojes draugės verkia be jos. Va, kokia ta Era, nors pradžioje buvo labai problematiška, bet paskui sugebėjo visus pakerėti savo meilumu, protingumu, prieraišumu. Tikiuosi, kad ir naujuose namuose su laiku visus labai pakerės!
Skaja (2011-10-28)
Ačiū, labai, Jums, mergaitės! Cherry, visada pagelbėsiu, kuo tik galėsiu! Era naujuose namuose, naktį praleidusi su šeimininke ramiai, nuo jos neatsitraukdama. Na, labai labai Erai naujoji šeimininkė patiko! Šeimininkė pasakė, kad dėl savo sprendimo išgelbėti neveislinį šunį nesigaili, dresuos ją ir mylės. Toks požiūris į gyvūną vertas didelės pagarbos!
Cherry (2011-10-28)
Sveikinu. Verta buvo laukti tokių namų. Skaja, ar galiu užsirašyti į dviejų kalyčių sutaikymo specialiuosius kursus?
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2011-10-28) (foto)
Skaja :)
Judita 1 (2011-10-28)
Tebūnie Era laiminga,suradusi puikius namus.O Skaja ,neliūdėk,viskas gerai,juk kalytė gerose rankose:))
Edda (Gyvunugloba.lt) (2011-10-28)
Susigraudinau skaitydama:-) Sekmes Erai!
Skaja (2011-10-28)
Ačiū, Nesvetima08, padariau viską, ką galėjau ir ką suspėjau. Aišku, su Era daug pasiekta buvo, bet ji nebuvo dar idealiai išauklėta (iki to labai labai toli), nes praėjo mažai laiko. Auklėti teks naujajai šeimininkei. Jei man teko pasiekti, kad ji susidraugautų su mūsų 3 gyvūnais, tai dabar šeimininkei atiteks sunkesnė misija: per labai trumpą laiką pasiekti, kad Era susidraugautų su visu šeimininkės ūkiu, kuriame daug daugiau gyvūnų ir net niekada nematytų. Dėl ko dar jaudinuosi.
Skaja (2011-10-28)
Važiuodama į naujus namus Era labai jaudinosi, jausdama, kad kažkas čia ne taip. Naujoji šeimininkė, pasirodė, patyrusi dresuotoja, nes ne vieną savo veislinį šunį išdresavo, tad puikiai surado kontaktą su Era, kuriai šeimininkė labai patiko. Viskas buvo padaryta labai protingai: atvažiavome, šunys (mūsiškė ir Era), pro langą pamatę moteriškę, pradėjo aršiai loti, moteriškė priėjo prie mūsų mašinos, pasiūlė man su Era išlipti, mes išlipome, Era ją apuostė, buvo paglostyta, šeimininkė pasiūlė man pavedžioti Erą su pavadėliu po visą ūkį, bet ėjo kartų, Era pradėjo loti ant visų ten esančių gyvūnų, kurių gyvenime nebuvo mačiusi, paskui buvo paleista, vos nepagavo vištos, kuri vos išsigelbėjo, pabėgdama į savo namelį, paskui aš laikiau už pavadėlio, o šeimininkė trumpam supažindino su savo veisliniais šunimis, visi aplojo vienas kitą, paskui užėjome į namą, ten Era pamatė ant pečiaus katytę, kurią irgi aplojo, šeiminikė pradėjo mokyti, kad taip daryti negalima, paglostydama katę ir Erą, Era apsiramino. Paskui Era buvo paleista laisvai lakstyti, jos laimė buvo labai didelė, jai ten labai patiko, dabar lieka susidraugauti su visais ten gyvenančiais gyvūnais (su mūsiškiais labai susidraugavo, tad turėtų ir su šeimininkės susidraugauti). Šeimininkė net išsiskyrimą padarė mums neskausmingą: atsisveikinome, įlipome į mašiną, o šeimininkė užkalbino Erą ir nuvedė vėl rodyti savo valdas, taip ir išvažiavome, matydami, kaip Era noriai su savo šeimininke iškeliavo į savo laimingą ateitį. Labai jaudinausi, kad naujoji šeimininkė nesuvaldys tokios ugningos šunelės, bet Era pateko į patyrusias rankas. Va, kokią šeimininkę turės Era! Trumpai apie tai parašiau čia tam (tikiuosi, kad šeimininkė nesupyks), kad tai puiki patirtis, kuria galėtų pasinaudoti kiekvienas naujo augintinio šeimininkas, nes labai jau liūdna statistika, kuomet priglaudžiamas gyvūnas grąžinamas atgal į prieglaudą, priduodamas šungaudžiams (Grindai) kaip nesuvaldomas ar iš vis išmetamas atgal į lauk
Nesvetima (2011-10-28)
Su gera naujiena prasidėjo penktadienis :)Ilgo ir laimingo gyvenimo Erai naujuose namuose.Ji bus gerutė,Skaja,viskas bus gerai,Jūs ją puikiai išauklėjot ;)
Mune58 (2011-10-28) (foto)
Skaja, o kaip ji reagavo į savo naująją šeimininkę ir parvykus - į savo naują gyvemą vietą?
Skaja (2011-10-28)
Ačiū Mune58, ačiū Virgau! Mama mano verkė labai, viena iš katyčių miaukia net visą dieną nuo Eros išvykimo, kalytė irgi dabar ieško savo draugės (ji lydėjo Erą iki naujų namų). Vyras su sūnumi sako, kad trūksta tos mielos šiltos ugnies, bet kartu ir pasako, kad jai ten bus Rojus ir dėl to džiaugiasi. Na o aš dabar jau verkiu nuo laimės, kad kalytei taip nerealiai pasisekė, tikiuosi, kad ji bus gerutė ir nesudarys savo gelbėtojai rimtų nemalonių rūpesčių.
Mune58 (2011-10-28) (foto)
Sėkmės princesei Erai, sulaukusiai vienintelio ir tikro šeimininko:) Skaja, ar padėti verkti:D
Virgau (2011-10-28) (foto)
kaip saunu,buk laiminga grazuole:) laikykites Skaja,liudna dabar namuose kuri laika bus.
Skaja (2011-10-28)
Nuoširdžiai dėkojame visai mūsų palaikymo komandai ir gelbėtojai-naujajai rastinukės šeimininkei, kuri sudarė šunelei pasakiškas gyvenimo sąlygas! Stebuklų vis tik dar būna! Šunelės naujas vardas Era, ji gyvens Kauno rajono didžiulėje aptvertoje gyvenamojoje sodyboje, kurioje galės lakstyti kiek tik panorės, na ir, aišku, turėtų sargauti bei artimiausioje ateityje pagelbėti šeimininkei ūkyje (tam planuojama ją apmokyti). Be to, turės ir kitų keturkojų draugų. Tiesiog liūdėti neturės laiko! Era, tikrai, gimei po laiminga žvaigžde, todėl mylėk ir saugok savo gelbėtoją, o taip pat buk gera pagalbininke jos dideliame ūkyje! Buk gerute, tik nenuvilk! Sėkmės tau ir tavo naujajai šeimininkei!
Skaja (2011-10-23)
Ačiū Edda, Birbe! Birbe, atspėjai, kol kas neskubu, todėl per daug nekilnoju šio skelbimo ir net turinio nekeičiu. Edda, ačiū už pasiūlytą pagalbą, mielu noru ja pasinaudočiau, jei artimiausiu metu ji nebus padovanota. Kalytė puiki, jai tik auklėjimo reikėjo, daugiau dėmesio, gero maisto, vitaminų ir jokių problemų. Po sterilizacijos atsigavo greitai. Protinga, energinga, prieraiši, paklusni, meili, na, tiesiog nuostabi! Tikiuosi, kad gimė po laiminga žvaigžde ir tolimesniame gyvenime jai pasiseks.
Edda (Gyvunugloba.lt) (2011-10-23)
Lankytojas pašalino komentarą
Birbė (2011-10-23)
Ar domisi kasnors šita šune, graži ji ir sterilizuota, ar neskubi dovanoti?
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2011-10-09) (foto)
Laikykites, su tokia globa tikrai greit atsigaus:)
Skaja (2011-10-08)
Erunia, ačiū, tikrai, paspaudus F5, rodo naujas foto! Mune58, ačiū už rūpestį! Temperatūra nukrito, bet dar turi. Pradėjo valgyti, nori žaisti su mūsiške VA mišrūne, bet dar neturi jėgų, daugiau gulinėja, be to, ir gaubtas suvaržo judesius. Na, nieko, greitai pasveiks!
Mune58 (2011-10-08) (foto)
Skaja, kaip jūsų bėdulė šiandien laikosi? Ar jau nukrito temperatūra?
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2011-10-08) (foto)
Paspausk F5)
Skaja (2011-10-08)
Ačiū labai visiems už palaikymą! Šunelė jau atsigauna (gauna vaistus nuo skausmo, rytoj teks papildomai ir suleisti vaistus, nemoku, bet bandysiu), jau valgo (kol kas duodu tik vištienos buljoną su virta vištiena). Visas kambarys apklotas palutėmis (pirkau žmonių vaistinėje), bet ji po sterilizacijos ne vienos balutės nepadarė, prašosi į lauką, šaunuolė. Tik kažkodėl man naujų foto nerodo, bet gal vėliau parodys.
Judita 1 (2011-10-08)
Ačiū Skaja,dabar šunytė nuostabi,tiesiog spindinti :))
Fiesta (2011-10-08)
Lankytojas pašalino komentarą
Skaja (2011-10-08)
Dėkui, Erunia ir Laiburg už įvertinimą! Man tai naujų foto dar nerodo. Šunelė, tikrai, dar labiau išgražėjo nuo gero maisto ir vitaminų! Ir , apskritai, visomis prasmėmis pasikeitė į gerąją pusę! Net sunku įsivaizduoti, kad ji buvo tiek apleista ir išmesta, kaip nereikalingas daiktas. Nors jai taip nepasisekė su buvusiais šeimininkais, turėtų pasisekti su naujaisiais! Net neabejoju, kad ji bus laiminga ir suteiks daug džiaugsmo savo gelbėtojams! O kol kads dar reikia atsigauti po sterilizacijos, turi aukštą temperatūrą, beveik nejuda, bet, šaunuolė, ką tik (00 val) pasiprašė į lauką ir vėl nejuda... Nemiegojau naktį prieš sterilizaciją, nemiegosiu ir dabar, nes labai jaudinuosi dėl jos.
Laiburg (2011-10-07)
O jau kailiukas žiba, tikra Žibutė :) labai graži
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2011-10-07) (foto)
o as matau naujas nuotraukas:) super! Skaja Skaja:)))
Skaja (2011-10-07)
Tik kažkodėl naujų foto kol kas nesimato. Turbūt, paskui automatiškai pasikeis.
Skaja (2011-10-07)
Ačiū, Erunia, kad domiesi! Šiandien ryte 9 val. sterilizuota, 13 val jau pasiprašė į lauką, pati nusileido nuo 4 namo aukšto ir užlipo atgal, 15 val vėl pasiprašė. Dabar guli, šiltai apklota, mano rankomis apkabinta, padėjus man galvytę ant kelių, karščiuoja,nieko nevalgo ir negeria, tuoj vėl bandysiu siūlyti vištienos buljoną ir suduosiu tabletę nuo skausmo. Su gaubtu jai teks pabūti 10 d. Nuostabi mergytė, elgesio problemos liko praeityje, paklusni, bet kad taip būtų, man reikėjo mėnesį nedirbti ir visą dėmesį paskirti tik jai. Jau dvi savaites gauna B grupės vitaminus kailiuko (net ūsai buvo nulūžę) ir nervų sistemos pastiprinimui (norėjome pastiprinti ją,tinkamai paruošti sterilizacijai, kad lengviau ištvertų). Labai gaila, kad žmonės auklėjimą pakeičia atsikratymu. Tikiuosi, kad ji greitai atsigaus, bus padovanota, ir gyvens ilgai bei laimingai su naujais šeimininkais, kurie nukreips jos energiją ir sargumą tinkama linkme, o ji juos mylės ir saugos visą savo likusį gyvenimą. Pakeičiau foto (vakar nufotografavau ją miške pasivaikščiojimo metu).
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2011-10-07) (foto)
Skaja, kaip Tau sekasi su siuo "radiniu" ? :)
Skaja (2011-09-24)
Ačiū, Erunia!
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2011-09-23) (foto)
taip, pabuvo Tutsi grindoj, net dukart:( todel ir gaila man jos beprotiskai, traumuota 'butybe''... del pasilikimo sau, sutinku:) del sterilizacijos, NVilnios klinikoje gerai daro sias operacijas, personalas ten nera itin draugiskas, bet operacijos atliekamos tikrai gerai!
Skaja (2011-09-23)
Erunia, pati tokia esi! Juk ir pati gelbėji gyvūnus iš paskutinių jėgų! Manyčiau, kad jei išgelbėtam gyvūnui nesurandami nuostabūs šeimininkai, tai jau geriau gyvūną sau pasilikti. Na o kai surandami, tai iš vis pasaka! Tavo Tutsiukas suspėjo pabūti Grindoje, susirgti, o rastinukei labiau pasisekė ir ji Grindos mirtino pavojaus išvengė. Erunia, neatsimenu, kur Tutsiukas buvo sterilizuota. Labai jaudinuosi dėl busimos sterilizacijos.
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2011-09-23) (foto)
Skaja, esi nuostabi!!! tik tiek ir galiu pasakyti sekdama Tavo rastinukes istorija:)...
Skaja (2011-09-23)
Ši rastinukė nėra benamių žmonių kalytė, apklausiau visus Lazdynų apylinkės benamius ir vos ne visus asocialius žmones. Niekas neturėjo tokios kalytės ir mūsų rajone nematė (buvo apklausti ir Lazdynų raj.gyventojai, turintys šunis, tai ir jie nematė tokios šunelės), o benamiai turi panašaus amžiaus ir spalvos laikos mišrūnę. Mūsų rastinukė yra buvusi naminukė ir , greičiausia, išmesta iš lovos, kaip nereikalingas daiktas, su kuriuo negalėjo susitvarkyti (buvo labai daug elgesio problemų, net ranką man buvo įkandusi, net bijojau, kad pakeisti bus neįmanoma, bet viskas įmanoma, tik noro ir kantrybės turėti reikia). Va, ir atsirado labai ankstyvą rytą visai kitame miesto rajone su ,,drambliniu" metaliniu smaugiančiu spygliuotu antkakliu, greičiausia, išmesta iš automobilio (mėgsta važinėti, o dabar važinėja net su mūsų VA mišrūne, su kuria puikiausiai sutaria, nors neseniai žiauriai ją puldavo). Vaikščiojome su rastinuke po visus Lazdynus ir jo apylinkes, ji kelio namo neparodė, bet užtat puikiai žino kelią į mūsų namus. Ji net nuo mūsų toli nenubėga, bijo pasimesti, labai prieraiši. Tai kaip gi ji galėjo pasimesti? Nekaip negalėjo. Na ir gerai, jai tokių namų, kuriuos turėjo, visai nereikia, ji, tikrai, turės geriausius namus, kuriuose ji nedegraduos, kaip degradavo buvusiuose. Verta ji geriausių namučių! Savo jėgomis tvarkysime ją iki galo ir naujiems šeimininkams ji bus perduota pilnai sutvarkyta. Rytoj bus paskiepyta kompleksiniu skiepu Jakovo klinikoje (jau sutarta), paskui po dviejų savaičių (jei nesurujos) sterilizuota. Ji nebus dovanojama prie grandinės ir daugintojams, kurie jos nori.
Skaja (2011-09-20)
Sveiki. Vis gaunu informacijos, kad ši šunelė ankščiau buvo pastebėta asocialių žmonių (greičiausia, benamių) draugijoje prie šiukšlių konteinerių, o dabar jos šalia jų nėra. Kiekvieną dieną mes su ja pasivaikščiojimo metu sutinkame Lazdynuose, Lazdynėliuose ir aplink esančiuose miškuose benamius, bet prie mūsų niekas dar neprieina paklausti dėl šunelės. Gal jau neatpažįsta paaugusios, pagražėjusios nuo gero maisto, sutvarkytos šunelės? Greičiausia, be to, juk ji jau ne su tuo baisiu metaliniu drambliniu antkakliu. Kalytė jau ne vidutinio ūgio, o aukšta pasidarė (per jos dresavimą net nepastebėjau, kad nuo gero maisto ji daug paaugo ir dabar jau virš 60 ties ketera). Jokiems asocialiems žmonėms ji nebus grąžinta, o dovanojama bus tik atsakingiems žmonėms po planuojamų artimiausiu metu kompleksinių skiepų ir sterilizacijos (praėjus 14 d. po paskelbimo apie radinį). Ji daro vis didesnę pažangą moksluose ir labai visus džiugina, net kaimynus, kurie pradžioje į ją žiūrėjo su pasibaisėjimu dėl jos žiauraus elgesio.
Skaja (2011-09-19)
Yra, Mari, yra dar, ir, manyčiau visada bus! Trūksta mūsų žmonėms atsakomybės, va, ir perpildytos prieglaudos ir Grinda panašiais į šitą juodulę, bėduliais. O gyvūnai juk, kaip vaikai, kuriems dėmesio ir meilės reikia, į kurią atsako tuo pačiu. Ką jau apie gyvūnus sakyti, paliktų vaikų pilni vaikų namai... Kai tik pateko į mūsų namus ši rastinukė ir sudarė daug problemų ne tik mums, bet ir mūsų ir laukiniams gyvūnams, kaimynams, vyras rėkė, kad į Grindą ją priduočiau ar palikčiau ten, kur radau, o aš jam pasakiau: ,,o jei mūsiškė pasimestų ir žmonės į Grindą priduotų ar į prieglaudą, ar gerai būtų? juk jau irgi buvo pasimetusi ir meldžiausi, kad tik ne Grinda, bet pati atsirado. Ar vaikams vaikų namuose gerai?". Vyras nutilo ir daugiau jokių kalbų. Net vežioja ją su savimi mašinoje.
Mari (2011-09-19) (foto)
Sunku patiketi, kad yra tokiu zmoniu!!! Skaitau ir zaviuosi!!!
Skaja (2011-09-19)
Taip, Birbe, kadangi mažai tikiu, kad atsirastų dabartiniai šeimininkai (nebent paskaitys komentarus apie jos pagerinimus ir pagailės, kad išmetė), tai labai tikiuosi padovanoti visiškai kitą, nei buvo rasta. Vis mažiau tikiu, kad ji pasimetė, nors gyvenime būna visko. Pagal įstatymą dabar dvi savaites ieškosiu, o paskui dovanosiu.
Birbė (2011-09-19)
Nepalyginsi auklėjimo, bet nesiskundžiu, gražu kad po tokių aprašytų katastrofų toks rezultatas. Padovanosi visai kitą nei radai
Skaja (2011-09-19)
Birbe, bet juk prie tavo mašinos rato, o ne kur nors kitur! Reiškia, kad nori važiuoti kartu! Be to, nesikuklink, juk išgelbėta Lordukė pas tave irgi puikiai išauklėta! Na o kad jos kvepalai po pasivaikščiojimo lauke tau kartais nepatinka, tai čia jau skonio reikalas. Rastinukė mūsų kol kas sau tinkančių kvepalų neatrado, bet viskas prieš akis...
Birbė (2011-09-19)
Net pavydu kaip mokat dresuoti, super. O mano valkatėlė pamaitintas šian mano batą prie durų nušvilpė ir nunešė prie mašinos rato :D
Skaja (2011-09-19)
Ačiū, Colomba, kad tik Jūsų žodžiai Dievui į ausys...! Auklėsime toliau ir lauksime!
Colomba (Lesė) (2011-09-19)
Skaja,labai tikiuosi, kad arba atsiras šeimininkai, arba ji suras nuostabius namus. :) Manau, kad daug kas norėtų tokios kalytės, ypač kai ji jau ir tikrai neblogai išauklėta. :)
Skaja (2011-09-19)
Colomba, čia net dar ne viskas, ko pasiekėme, o pradžioje buvo net baisu su ja būti kartu, kaimynai kelis kartus policiją norėjo kviesti nuo jos žiauraus elgesio. Mūsiškė VA mišrūnė iš prieglaudos irgi ne dovana pradžioje buvo, bet dabar , tikrai, dovana, nes vos ne idealiai išdresuota, nors buvo visiškai nevaldoma laukinukė, irgi visus iš eilės puldavo. Todėl, ir šiuo atveju tikėjausi, kad viskas bus gerai, tuo labiau, kad gyvenime niekada nepasiduodu sunkumams, stengiuosi spręsti. Tikiuosi, kad man dar užteks kantrybės rastinukės tolimesnei socializacijai. Gaila, jei ji išmesta dėl to, kad nesugebėjo jos suvaldyti, labai nuostabų draugą ir sargą prarasdami. Jaučiu, kad taip ir yra. Gavau info iš vieno vyro, kuris atsiliepė į mano skelbimą,, kad ji yra benamių šuo, bet sunku patikėti, nes benamiai nesugebėtų nupirkti tokio antkaklio, su kuriuo ji buvo rasta, nebent patys surado su šiuo antkakliu, o paskui ją išmetė. Mačiau Lazdynuose benamius su panašia kalyte, bet ji labiau į laikos mišrūnę panaši. Nežinau, kol kas benamiai prie mūsų dėl jos neprieina pasivaikščiojimo metu. Žiūrėsime, kas bus toliau.
Colomba (Lesė) (2011-09-18)
Skaja, įspūdingi rezultatai. :)
Skaja (2011-09-18)
Rastinukė puikiai socializuojasi. Jau su mūsiškę VA mišrūne kartu mašinos galinėje sėdynėje važinėja, o visai neseniai net jausdama pastarąją, laužydavo kambario duris ir aršiai lojo, o kelis kartus net baisiai užpuolusi mūsiškę buvo (vieną kartą net į lauką iš paskos išbėgo nuo ketvirto namo aukšto ir lauke užpuolė). Jau nepuola ir lauke esančių kačių ir šunų, net lojančių. Su viena iš mūsų kačių jau kartu miega ir žaidžia. Jau namie neloja, kai už lango kiti šunys loja. Jos dėmesys į komandas jau darosi labiau koncentruotas, nėra džiaugsmo balučių, pagal komandą ,,greta" eina šalia kairės kojos be pavadėlio, net kai bėgu, ji pagal komandą bėga greta kairės kojos, jau neurzgia, kai pasiimi iš jos jos žaislą, kuri pagal komandą ,,duok" pati atiduoda, jau beveik neurzgia, kai lieti ją valgymo metu (o visai neseniai jos valgymo metu net pagirti neįmanoma buvo be jos nepasitenkinimo). Pradžioje išvesta į lauką savo gamtinius reikalus atlikdavo tiesiai prie namo, o dabar toliau miškelyje (pratinama pakentėti iki tolimesnės vietos nuo namo). Atpratinta nuo vandens lakimo iš klozeto (keldavo dangtį ir lakdavo), nors turi savo dubenį su vandeniu. Išmoko komandą ,,į vietą", nors dar reikia griežtai pakartoti kelis kartus. Jau žymiai pailgėjo laikas jos ramaus buvimo uždarytai kambaryje (pratinama likti viena namie be isterikų ir buto apvertimo aukštyn kojomis). Sulašinta nuo erkių, suduota nuo kirmėlių, apkarpyti nagai, kurie, greičiausia, nuo pat vaikystės nebuvo karpomi (čia buvo sunkiausia mums patiems padaryti, teko surišti snukį, kuomet vyras stipriai laikė, o aš karpiau, teko net pertraukas daryti, nes isterikavo baisiai, o palikti jos su tokiais nagais jau negalima buvo, sunku vaikščioti jai). Išvalytos ausys. Artimiausiu metų bus paskiepyta, paskui sterilizuota ir dovanojama, jei neras dabartinių šeimininkų. Labai protinga, meili, prieraiši ir sargi. Jei per savaitę pasiekėme su ja tokių puikių dresavimo rezultatų, tai net nesunku įsivaizduoti, kas bus toliau...
Skaja (2011-09-17)
Ačiū labai, RasaM už pagalbą. Virgau, jei surastumėte tą skelbimą, parodykite, prašau. Viltis dėl šios kalytės dabartinių šeimininkų miršta paskutinė, bet vis tik miršta... Griežtas didžiulis smaugiamas antkaklis su spygliais, didžiuliai nagai ir vėliau paaiškėjusios elgesio problemos kelia didelį nerimą dėl jos buvusių gyvenimo sąlygų ir šeimininkų. Kitą dieną po atsiradimo atsisveikinome su tuo siaubingu antkakliu (lieka, kaip baisus prisiminimas), nes dresavimo pagalba ji jau beveik visiškai valdoma, o kadangi protinga, tai ir auklėjimui pasiduoda, nors, aišku, didelės kantrybės ir griežtumo su ja reikia. Pripratino miegoti lovoje ir daugiau niekuo neišauklėjo, o kai kuriais atvejais net sugadino, bet jei, pvz., dabar ji pasimetusi ir ją atsiimtų, tai gautų jau visai kitą šunelę - nepuolančią laukinių/naminių kačių, šunų, einančią pagal komandą gretą be jokio pavadėlio, ir... ir... ir.... Galėčiau net padėti ją dresuoti, kad ateityje nebūtų su ja problemų, taip pat prisidėti prie jos išlaikymo, nes net pagal jos elgesį jaučiasi, kad kalytei teko pabadauti. Na o jei dabartiniai šeimininkai ją išmetė ir net nesiruošė jos atsiimti, tai ji bus dovanojama tiems, kuriems ji būtų ne tik geriausią, ištikimiausia draugė, bet ir puiki sargė. Šiuo metu jai sulašinti lašai nuo erkių, suduoti vaistai nuo kirmėlių, bus paskiepyta ir sterilizuota, dar planuojama ją pastiprinti vitaminais. Šiuo metu ji dar labiau išgražėjusi.
Virgau (2011-09-16) (foto)
tikrai pamenu labai panasu snukuti dovanojama siame puslapyje.Tada ta galvyte Anubiu vadinau,Egipto dievybes garbei.Labai jau man tas skulptureles primine.Nerandu skelbimo nors pasiusk,gal grazuolyte nuo seimininku pabego,nes nera jau taip daug tokiu sunu sitaip atrodanciu.
RasaM (2011-09-16)
Skaja, prieš savaitę patalpinau info apie jūsų gražuolę rastinukę 15 min. augintinių rubrikoje , bet kai šiandien dėjau ten pat skelbimuką apie Birbės pekinuką, neradau jūsiškės, susisiekiau su 15min, klausdama, kodėl neatsirado skelbimas, paaiškino buvo techninės peržiūros kliūtys. Labai atsiprašau, ką tik įkėliau antrą kartą (pakartotinai) tikiuosi greitu laiku atsiras.
Skaja (2011-09-14)
Ačiū, Pliushke už info.
Pliushke (Lesė) (Gyvunugloba.lt) (2011-09-14)
Turime techninių problemų :(, todėl kurį laiką nuotraukos netalpinamos.
Skaja (2011-09-13)
Nesuprantu, kodėl mano skelbimas talpinamas be foto, kurias prisegu reikalaujamo sumažinto dydžio?


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
   


Statistika Prisijungę: 131

Alio.lt | Facebook | MySpace | Frype | RSS | Blogger

Naujienos

10.16 Prašau patarimų, rekomendacijų
10.13 Pastebėta raina katė
10.11 Kaip gauti pigių sterilizacijų? (1)
10.10 Kas žinote? Padėkite rasti! Vilnius. Prie Bigo. S. Nėries g. (1)
10.04 Padėkite rasti namus jaunam katinui/ arba suteikite laikiną globą (1)
10.01 Istorija apie kačiukus ,kuri nenustebins ,bet realiai tai...
09.30 Prašau padėti atsivežti biokraiką (1)
09.27 15 geriausių gyvūnų mylėtojų darbų?
09.17 Katinukas Mamonis globa rasta (2)
09.17 Gimę tą pačią dieną... (1)

Komentarai

AisteIgn (12:58) >>
atsimenu as ta katina, kazkur net nuotrauka turejau, toks megstantis pasneketi :/ nu tikiuosi, kad...
P.nijole (21:14) >>
Lesės, Sos'ų klinikos. O Grinda?
Vyta (19:13) >>
Dalinuosi ispudziu iš namų ...
Egle_vis (15:02) >>
Alusia, panašūs - bet, deja, ne tas pats
Alusia (11:18) >>
http://www.gyvunugloba.lt/l t/missing/g.136053
Alusia (11:03) >>
ne šis kartais?: http://www.gyvunugloba.lt/l t/help/news.57020
Airine1111 (10:28) >>
Didelis ačiū mergaitėms, kad atsiliepė ir atvežė kraiką.
Vyta (19:34) >>
Katinukas Mamonis jau atsigaves , pralinksmejes ir nepaprastai grazus ...
Edda (21:59) >>
Kontaktų reikėtų.
Diroma (1:35) >>
Vienareikšmiškai - Diržinauskas (Y)
Diroma (1:34) >>
Smagu skaityti :-) (Y)
Alusia (19:04) >>
Vaisas šiandien gavo 50 Eur paramą!!! Polio-mama, Vaisas Jums dėkingai murkia ir siunčia...
Alusia (10:20) >>
Edita D. labai labai esame dėkingos!!! Už gautą paramą 15 Eur nupirkti antibiotikai, pradžiai...