LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lietuva | Latvija | Estija
 
 
 

Kvazimodas atsisveikina ir emigruoja į Vokietiją

"Kažkada aš buvau gražus "ryžas" naminukas. Mylėjau savo žmogų ir juo pasitikėjau. Tebemyliu ir dabar, nors jis manęs jau seniai nebe. Nežinau, ką padariau, kokių lūkesčių nepateisinau, kad vieną dieną dingo visa, ką turėjau, kuo džiaugiausi ir kur jaučiausi saugus. Likau vienas kaip pirštas, išmestas tarp miškų, išsigandęs ir pasimetęs, nes, kad ir kaip vijau į šalį, skausminga mintis, kad Jam manęs nebereikia, smelkėsi širdin. Atvežė ir paliko...


Bandžiau rasti prieglobstį, beldžiausi į ne vienas duris (nors aplinkui jų tebuvo vos kelerios) - visos liko uždaros, o nuo kai kurių buvau net nuvytas. Tada supratau, kad esu jau nebe "pūkuotukas" ir "gražuolis", o viso labo purvinas valkata, niekam nebereikalingas ir niekur nelaukiamas. Valkata, kurio vienintelis draugas - jo paties nagai ir dantys, kurie apgina ir pamaitina, nes čia, kur atklydau ir kur likimas lėmė man bastytis, nėra nei vienos kačių šėryklos ar konteinerio, iš kurio bent kokių atliekų galėčiau išsitraukti. Šalia tik žirgynas, bet avižomis, runkeliais ir šienu aš niekaip sotus nebūsiu, o be to, į arklides patekti net nuo lietaus, vėjo ir žiemos speigo negaliu, nes ten palaidi laksto dideli raitelių šunys, kuriems, išpuoselėtiems turtingų klientų augintiniams, niekas nedraudžia nei vaikyti, nei dantimis grybštelti manęs, kažkokio valkatos, kurio jei ir nebeliks, tai tik dar geriau. Ir taip jau metus, per kuriuos net ankstesnysis mano vardas išblėso iš atminties (nors tikrai prisimenu, kad jį turėjau), nes dabar aš tik "tas valkata".

Gal valkata ir yra mano naujasis vardas, nežinau. Bet tikrai žinau, kad toks gyvenimas labai sunkus. Tikrai ne kiekviena medžioklė būna sėkminga, o ir vieno pagauto žvirblio ar pelės negana, kad numalšintum amžinai kamuojantį alkį. Ypač žiemą, kai šalta, o neturi net kur letenėlių sušilti. Ir vis dar tas nepamirštas troškimas, kad paglostytų, pakasytų, apkabintų... Et, nedera man, valkatai, leistis į sentimentalius prisiminimus, juk kiekviena diena man yra kova už būvį, kainuojanti daug jėgų ir atnešanti vis naujų žaizdų. Ir kasdien vis sunkesnė darosi man ši kova, jau subjaurojusi mano kažkada dailų snukutį ir kainavusi nežmoniškas kančias gyjant pūliniams ant nosies.

Žinau, kad išore esu Kvazimodas, ir dėl to manęs bijo, šalinasi, niekina ir skriaudžia, kaip kad bijojo, šalinosi, niekino ir skriaudė tą nelaimingą, žmogaus gailesčio nesulaukusį kuprių, bet kaip ir jis, turiu auksinę, meilės kupiną ir kartu jos išsiilgusią širdį, kurios, deja, nieks nepastebi.

Tačiau šiandien ir mano sunkioje kasdienybėje pasitaikė laiminga diena - spėkite, ką gavau? Niekada neatspėsite (aš ir pats iš pradžių negalėjau patikėti) - ogi katinišką konservą, ir ne bet kokį, o su upėtakiu!!! Tokio skanaus daikto jau visą amžinybę burnoj neturėjau, trim kąsniais prarijau net nepastebėjęs, kad norėdamas jį pasiekti įlindau kažkokion dėžėn, iš kurios kelią atgal pastojo grotos. Paskutines jėgas atidaviau bandydamas išsivaduoti, prašiau, grasinau, gąsdinau, bet prakeiktos grotos neatsidarė. Mane nešė, kaip tąkart, kai paliko... Galiausiai susitaikiau ir atsisveikinau su savo liūdna egzistencija, nors dar pagyventi, kad ir kaip sunkiai, vis vien labai labai norėjau, juk ne senas dar esu, bet jei jau toks mano galas, tebūnie, liesas, išsekęs kūnas nebeturėjo jėgų ilgiau priešintis. Ir kai jau maniausi esąs pakeliui į mirtį, pasirodė, kad esu pakeliui į rojų, kur laukia minkšta šilta lova, grynas vanduo ir, svarbiausia, netrūksta tų dieviškų konservų, kurie privertė net mane, gyvenimo mėtytą ir vėtytą valkatą, prarasti budrumą.

Taigi dabar, kai skaitote šį laišką, mano skrandis pilnas kokybiško sausiuko, konservų ir vištienos, išvalytas žaizdas jau mažiau gelia, o ištiestos kojos ilsisi ant minkštų patalų. Ir už visą šį gėrį manęs paprašė tik kažkokią geltoną tabletę suvalgyt. Ką gi, sandėris pasirodė teisingas, tai suvalgiau. Ir tuomet, o stebukle, mane paglostė, pakasė, pagyrė, tad nesusilaikiau ir ėmiau murkti, murkti ir nebegalėjau sustoti - juk nemurkiau nuo tada, kai mane paliko, o tai buvo jau taip seniai. Daugiau aš ir neprašau. Viskas, apie ką svajoju, ir ko mano laimei daugiau nei gana - tai tik dubenėlis sotaus skanaus maisto, šilta saugi užuovėja nuo gamtos ir gyvenimo darganų ir nors truputis, nors mažas trupinėlis meilės man, randų ir pūlinių subjaurotam auksinės širdies Žirgyno valkatai.


Nuoširdžiai Jūsų
Kvazimodas"


Kvazimodo svajonės ir poreikiai išties kuklūs, tačiau aš savo ruožtu labai norėčiau paprašyti dar keleto dalykų, kurie po sočių pietų snūduriuojančiam katinui neatrodo svarbūs jo gerovei, nors iš tiesų yra gyvybiškai būtini geresnei ir laimingesnei jo ateičiai užtikrinti. Visų pirma, tai - kastracija ir kompleksinis skiepas (nusikelia dėl inkstų problemų).
Pirmiau norėčiau paskiepyti, paskui kastruoti, nes katinas vieni kaulai ir oda, tad reiktų dar savaitėlę kitą sočiai pamaitinti prieš operaciją, kad lengviau narkozę pakeltų.
Antra - laikina globa ar pastovūs namai, nes pas mane jis glaudžiasi PSP katytėms skirtame narvuke, kuris tinkamas sveikti katytėms po sterilizacijos operacijos, kai reikia riboti judėjimo galimybes, bet yra gerokai per mažas sveikam katinui.
Iki ketvirtadienio Kvazimodas galės prabūti jame karantiną, ryt sulašinsiu vaistų nuo blusų, tada nuo pirmadienio galėsiu nakčiai paleist po visą malkinę pagastroliuoti. Deja, bet ketvirtadienį narvuką turiu atlaisvinti, nes turiu šėrykloj dvi dar nesterilizuotas laukinukes, kurios, jei nepaskubėsim, neilgai trukus jau turės "kraitelius" (trečia, nesugaunamoji, jau turi kažkur atsivedusi).

Labai ačiū už supratimą ir pagalbą Kvazimodui, jis, jau atgavęs viltį ir vėl patikėjęs laime, negali grįžti atgal ten, kur iki šiol taip vargo, kur niekas jo nepamaitins ir neapgins. Katinas nerealaus meilumo, rankinis murkalas trintalas, tad prižiūrėti jį nėra sunku, tik apetitas kol kas žvėriškas. Dėl Kvazimodo skambinti Ritai, 860373007.

P.S: virš kairiosios katino akies yra ilgas, gan platus randas, nepadengtas kailiuku. Matyt, šis randas susiformavo gyjant giliam įdrėskimui ar įpjovimui ir netinkamai susikabinus žaizdos kraštams, todėl viršutinis akies vokas lyg surauktas, pakeltas ir iškreipia normalią akies formą. Kas atsitiko nosytei, sunku pasakyti, bet ji visai plika, matosi blyški odelė, bet nosytė nešlapiuoja, nėra atviros žaizdos. Man panašu į nugijusį pūlinį arba gal kokį nudeginimą, reikės veterinarų nuomonės klausti. Išvaliau viską antiseptiniu skysčiu, katino tai nesužavėjo, bet jis kantriai iškentė.

Papildyta: šiandien apsilankėm pas vet.gydytoją Birutę, nes katinas iš ryto atrodė visai kitaip nei vakar - apetito nulis, domėjimosi aplinka taip pat, vos pakeldavo galvą prie ištiestos rankos pasitrinti. Vandens buvo labai daug išgerta (pirma mintis - kad tik ne diabetas), katinas taip pat gausiai šlapinosi, blogiausia, po savimi (tuštintis buvo nuėjęs į tualetą). Klinikoj padarė biocheminį kraujo tyrimą - kepenų rodikliai tvarkoj, gliukozės kiekis normalus (atkrito diabetas), bet kreatinino kiekis kraujyje padidėjęs (204, daugiau nei norma, bet dar ne tragiškai), šlapalo taip pat, kas rodo inkstų pažeidimą arba uždegimą (uždegimas atkrito, nes temperatūra normali). Šlapimo tyrimas parodė mikrohematuriją - kraują šlapime, tačiau jo kiekis nedidelis, nustatomas tik laboratoriniais tyrimais (makrohematurija būna tada, kai kraujas matomas šlapime ir pakeičia jo spalvą). Kadangi katinas baisiai liesas (sveria vos 3,2 kg, nors ūgio kaip normalus katinas, pagal dantis gydytoja jam davė apie 3 metus), atliktas kačių leukemijos testas - rezultatas neigiamas. Dėl koronos kol kas netestavom, nes Kvazimodas neviduriuoja (vakar tuštinosi normaliai, kraujo išmatose taip pat nebuvo), be to, gydytoja sakė, kad tas testas nelabai tikslus.

Dar vienas keistas dalykas, kurį pati mačiau pirmą kartą gyvenime, buvo tai, kad Kvazimodo priekinių letenų pagalvėlės iš standžių, kokios turėtų būti, buvo išbrinkusios, pamėlusios ir virtusios kažkuo panašiu į krėslus-maišus ar minkštą plasteliną - kur paspausi su pirštu, ten lieka duobutė, kuri atsistato tik po kurio laiko. Kadangi pėdučių pagalvėlės normaliai esti užpildytos riebaliniu audiniu, gydytoja sakė, kad taip gali būti dėl ilgo badavimo, nes pėdučių riebalai yra paskutinis energetinis resursas, kurį naudoja organizmas, negaudamas maisto medžiagų (pirmiau sunaudoja širdį nuo trinties saugančius riebalus, inkstų kapsulės riebalinį sluoksnį ir kitas vidaus riebalų atsargas). Taigi Kvazis buvo beveik ant mirties nuo bado ribos. Ilgas badavimas gali būti kaltas ir dėl blogų inkstų rodiklių, nes negaudamas su maistu organizmas ima intensyviai skaidyti savo paties baltymus. Pabandysiu ryt pėdučių nuotraukų padaryt.

Kol kas Kvazimodui paskirtas toks gydymas: penkias dienas antibiotikai ir Virbac Urinary maistas. Taip pat suleista vaistų nuo pykinimo ir sulašinta nuo blusų. Stebėsim ir žiūrėsim, kas bus. Po dviejų-keturių savaičių kartosim kraujo tyrimą.

Kad ir kaip būtų nemalonu, tačiau turiu didinti prašomos paramos sumą, nes šiandien už suteiktas paslaugas palikau klinikoj 140 Lt (biochem. kraujo tyrimas - 40 Lt, testas dėl leukemijos - 30 Lt, šlapimo tyrimas (su 50 % nuolaida) - 15 Lt, apžiūra (su 50 % nuolaida) - 25 Lt, lašiukai nuo blusų ir antibiotikai penkioms paroms - 30 Lt (lašiukų nepilna dozė, nes katinas per mažai sveria). Neprašyčiau, jei šitie pinigėliai nebūtų buvę skirti likusioms dviems mano šėryklėlės katytėms sterilizuoti (visas kitas panas per beveik metus jau sutvarkiau, vėlgi savo lėšomis, išskyrus šias paaugliukes ir vieną nusugaunamąją, kuri šiuo metu kažkur kačiukų atsivedus turi. Pagauti laukinukes man padeda Alina iš "Lesės"). Abi katytės jau nėštukės, labai bailios, iki rumunų bijau laukti, nes nežinia, kiek reiks gaudyt, kol pagausim.

Labai ačiū už paramą, šiuos pinigėlius panaudočiau katyčių pooperacinio stacionaro (ir kažkiek operacijų) išlaidoms padengti, nes labai maža vilties, kad atsiras patikimas globėjas katinui-inkstininkui, kuris dar ir po savimi šlapinasi (gal antibiotikai padės), ir mano PSP kackų narvas atsilaisvins.

Ačiū p.Monikai už Kvaziui padovanotas palutes :) :) :)

Naujienos iš vizito pas gydytoją (rugsėjo 9 d.): kreatininas jau beveik norma (sumažėjo iki 180, turėtų būti 160-170), šlapalo dvigubai daugiau nei reiktų, kad būtų. Dar bent metus reikės maitintis specialiu inkstų ligomis sergančioms katėms skirtu sausu pašaru ir/ar konservais. Virbac Urinary Kvazis griežtai ignoruoja, bet gydytoja rekomendavo Royal Canin Renal kaip vieną skanesnių dietinių pašarų ir neapsiriko - jau dvi porcijos Kvazimodo pilve (kuo aš labai džiaugiuosi, nes pora savaičių mitybos vien inkstininkų konservais labai jau skaudžiai per kišenę kirto).

 Skylė priekinės letenos paduke jau beveik užgijo, bet padukai vis dar tokie pat "subliuškę". Batuko gydytoja sakė nebedėt (beje, Kvazis meistriškai įvaldė nusiavimo meną), tik vis pavalyt su dezinfekciniu tirpalu.

Kadangi katinas guvus, žvalus ir viskuo besidomintis, su didžiuliu apetitu ėda bei taip pat noriai geria, o ir šiaip bendra savijauta nesiskundžia, buvo paskiepytas kompleksiniu skiepu. Jei Kvazis ir toliau jausis gerai, kaip dabar, po trijų-keturių savaičių bus galima kastruoti. Šlapinimosi bėdos pamažu tvarkosi, į tualeto dėžutę jau irgi vis dažniau "pataikom" :) Šiandien po pasivaikščiojimo lauke Kvazis pats grįžo į malkinę, kur gyvena, ir nudrožė tiesiai į dėžutę reikalų atlikt - už tai net neplaninį užkandį-konservą gavo :)

Naujos problemos (rugsėjo 13 d.): RC Renal sausiukas Kvaziui patiko, bet visiškai netiko - iki tol neturėjęs virškinimo problemų, katinas ėmė labai viduriuoti jau po pirmo valgymo. Dabar bandom kitus sausiukus ir stengiamės atsirinkti tokį, kuris būtų skanus, bet nelaisvintų vidurių. Kadangi kai pastebėjau šią problemą, buvo sekmadienio vakaras ir jokia vet.klinika be Jakovo centro, kuris man labai toli, jau nebedirbo, nupirkau Kikoj 500 g Nature's Protection Urinary (12 Lt) - nors tai toli gražu ne geriausias pasirinkimas, bet šiek tiek padėjo (katinas vis vien viduriuoja, nors nebe taip stipriai). Bandžiau dar ryžių košės, batono įsiūlyti - nė pro kur neėda. Grįžom prie konservų su virtu kiaušinio tryniu, o šiandien nupirkau vet.vaistinėj mažiausią įmanomą pakuotę (500 g) olandiško TroVet Renal and Oxalate sausiuko (17 Lt) pabandymui - Kvazikas labai mėgsta šitos firmos inkstininkų konservus, nuo jų jokių virškinimo sutrikimų nėkart nebuvo, tad gal ir sausas maistas tiks. Jei ne, teks bandyti brangesnius, pvz., Hill's k/d ar RC High Solution. Keista, bet nei vienoj klinikoj (buvau Filaretuose, Senamiesty, Bafe) ar vet.vaistinėj man negalėjo pasiūlyti inkstininkų maisto mėginukų, turi tik sveikiems katinams skirtų pašarų :( Taigi vėl prašau truputėlio paramos - 20 Lt.

Rugsėjo 23 d. : labai labai LABAI ieškau Kvazimodui šilto kampo žiemai praleisti. Katinukas gauna kitus antibiotikus ir maisto papildų, gerinančių inkstų veiklą, bet kol kas pagerėjimas tik toks, kad Kvazis dieną kur nereikia praktiškai nebesišlapina, bet miegodamas deja... Maistą taip pat atitaikėm (valgo RC Urinary High Dilution sausiuką), apetitu nesiskundžiam, bet deja, orai eina šaltyn, o katinukui su inkstų probelmom labai svarbu nepašalti. Kvazis gyvena malkinėj, į namus niekaip paimti negaliu (jau gyvena šuo ir šešios katės, kurias dėl jų labai nemėgstančios močiutės kasdien, kol dirbu, turiu palikti visas uždarytas viename kambaryje (jos jau tarpusavy kai kurios ne labai sutaria, septinto įleisti niekaip negaliu, juolab kad Kvazis muša maniškius).

Trūkstama parama: 0 EUR
Surinkta parama: 158 EUR

Sukurta: 2012-08-18 | atnaujinta: 2013-08-22
Naujienos numeris: 29379
Peržiūrėjimų skaičius: 33876

« grįžti

Komentarai

Rita R. (2015-05-09)
Ačiū visiems už gražius žodžius apie Kvazuką. Nors jo ir nebėra, kuo dar negaliu patikėti, myliu ir mylėsiu jį, kol pati gyva būsiu. Buzulio atminimui norėčiau padovanoti jo vaistukus kam nors, kas turi ar globoja inkstininką katinėlį. Jie padeda mažinti baltymų išskyrimą su šlapimu ir šleikštulį, kurį katinas jaučia dėl apsinuodijimo savo paties metabolitais ir dėl to nenori valgyti. Kvazuliui jie padėjo vieną pablogėjimą įveikti ir padovanojo dar beveik pusę metų normalaus katiniško gyvenimo. Buteliukas neseniai atidarytas, galioja dar beveik šešis mėnesius. Kam praverstų, parašykite a/ž, atsiųsčiau paštu. Kraiką ir sausiuko likutį šiandien nunešiu į vietinę katukų prieglaudą, o konservukai ir papildai inkstų funkcijai stiprinti bus mūsų Feliksėliui, kuriam inkstukai ir širdis neoptimaliai dirba.
Day (2015-05-08)
Lankytojas pašalino komentarą
ZORA (2015-05-08)
Rita, ačiū Jums, kad padarėte tiek daug, kad Kvaziui viskas būtų gerai...Laikykitės!
Vyta (2015-05-08) (foto)
Uzjauciu Rita .Be galo skaudu ir gaila :(
Daina1 (2015-05-08)
Rita, už begalinį atsidavimą, besąlygišką meilę, rūpetį beglobiais visais metų laikais, bet kuriuo paros metu,žemai lenkiuosi ir tau ir tavo Mamai. Nes tik puikios sielos mama užaugina pasigėrėjimo vertus vaikus. Stipriai apkabinu, liūdžiu ir suprantu. Kaip man kažkada pasakė Cherry: ,,Dabar telieka išverkti" . Kvaziukui - gražių drugelių, dailių gėlyčių amžinos medžioklės plotuose. Užjaučiu.
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-05-08)
Užjaučiu, Rita:-(. Labai gaila katinuko...
Rita R. (2015-05-08)
Nebėra Kvaziuko... Liga padarė savo, teko vakar išbučiuotą ir išmyluotą paleisti. Sutapimas ar likimas, bet taip susiklostė, kad palaidojom labai gražioj, ramioj vietoj šalia žirgyno. Tuščia be Buzulio beprotiškai tiek namuose, tiek sieloj...
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-04-21)
Kvazius matomai mėgaujasi gyvenimu emigracijoje:-)... Jau tokiu ponuliu tapo, kad ojojoj:-)..
Rita R. (2015-04-21)
F5 Naujos Kvaziaus foto ir linkėjimai visiems, kas jį dar pamena :)
Rita R. (2015-02-15)
Lankytojas pašalino komentarą
Rege (2015-02-03)
Smagu, kad Arbūzui-Kvaziui gerėja savijauta ir apetitas grįžta...Mielai jį už tų didelių, apvalių žandų paniurkyčiau ir ant kelių pasiguldžiusi rytinės kavos išgerčiau (kaip būdavo iki ponaičio emigracijos į VFR)...Pono Koškino-Krekerio, kuris užėmė Kvazimodo sandėliuką su šiltnamiu, taip nepaniurkysi (galima glostyti ant kelių, bet reikia saugoti rankas nuo baltų aštrių dantų, nes vyriokas greitai susinervina...).
Rita R. (2015-02-03)
Atsigavo šįkart mano Burbulas :) Apetitas susitvarkė ir svoris pamažu didėja, jau toks minkštesnis paglostyti tapo. Ir nebesišlapina, kur nereikia, tvarkingai viską atlieka į vieną iš savo dviejų dėžučių. Ir kailiukas kristi beveik visai nustojo. Atsigausim dar šiek tiek ir tada rengsim naują fotosesiją :)
Murmt (2015-01-19)
Simbulis, kai jausdavosi geriau, murkdavo kaip užsuktas valandom, o kai blogiau - iš toli šėtoniškai urgzdavo ir riaumodavo. Muštis, tiesa, nesimušė, pacifistas buvo... Bet jam nebūdavo taip, kad glaustytųsi ir tada staiga supyktų, jis iškart rodydavo, kad negera.
Rita R. (2015-01-18)
Gal tai tik sutapimas, bet Kvazimodas kuo toliau, tuo labiau ima elgtis taip, kaip Snaigius Mau savu laiku darė, t.y., murkti, glaustytis ir staiga nei iš šio, nei iš to visais nagais ir dantimis įsikirsti į ranką arba "užvažiuoti" letena, kur papuola. Tada tokio Mau elgesio priežasčių niekaip negalėjom suprasti. Dabar, stebėdama Kvazių, imu galvoti, kad čia kažkaip su inkstais susiję: kai pablogėja, Kvazas kur kas dažniau taip daro, negu tuomet, kai geriau jaučiasi (gerai ar blogai jaučiasi sprendžiu pagal tai, kiek suėda, ir kiek aktyvus būna). Bet aš galiu palyginti tik du katinus, tad tai gali būt tiesiog grynas sutapimas. Ar kas, turėję inkstininkų, irgi buvot pastebėję kažką panašaus?
Rita R. (2015-01-12)
Kvaziui, sakyčiau, šiek tiek geriau. Bent man taip atrodo, nors nesu objektyvi vertinti, kadangi labai noriu, kad taip būtų. Vakar labai aktyviai padėjo man patalynę keisti ir pridarė daugybę "komposterinių" skylučių paklodėje. Buzius atrodė, net nežinau... kažkoks šviesesnis.
Rita R. (2015-01-09)
Kvazimodas gauna Semintra jau keturios paros. Jis vis dar valgo po labai mažai, bet bent man atrodo, kad dažniau. Geria pats ir gana gausiai. Dar gauna papildų inkstų veiklai gerinti, porą lašų šaltalankių aliejaus į burnytę ir kviečių bei miežių želmenų iki soties (šiandien kaip tik reikia užsėti naują porciją). Įdomu tai, kad lašinių pompavimas, kas pas mus laikoma vos ne standartine praktika inkstininkams gydyti, vokiečių taikomas tik ekstra atvejais, pvz., esant ūmiam inkstų nepakankamumui, kai staigiai užkyla kreatinino kiekis ir reikia kuo greičiau kraują pravalyti. Lašinės nėra dializė, visą sulašintą skystį tie patys inkstai turi išfiltruoti, kas juos tik dar labiau apkrauna ir, kaip gydytojas man čia sakė, neretai ir pribaigia (dializės atveju kraują išfiltruoja aparatas).
Rita R. (2015-01-09)
Lankytojas pašalino komentarą
Rita R. (2015-01-09)
Lankytojas pašalino komentarą
Alinakiu (Lesė) (Gyvunugloba.lt) (2015-01-07) (foto)
Laikykites... :( Rita, gal galit parasyti prie to paties, kokie tai naujausi vaistai inkstininkams?
Murmt (2015-01-07)
Ajai :( Gal dar atsigaus, būna tų krizių...
Vyta (2015-01-07) (foto)
Laikykis katinuk, nepasiduok :((
Rita R. (2015-01-07)
Kvazimodui blogėja...:( Nustojo beveik vaikas valgyt, tik žolytę kremta kaip karvytė... Turėdamas inkstininką ligonį puikiai žinai, kad vieną dieną tai ateis, bet vis tiek nuolat tikiesi, kad dar ne šiandien. Naujausi, tik prieš metus rinkoje pasirodę vaistai, veterinarai, papildai - gal dar šį kartą kas nors duos rezultatą. Sukalbėkit, kas tikintys, už mus maldelę. Kad dar ne šį kartą...
Rita R. (2014-10-08)
:) Laura, manot, aš niekad ant Kvazo nepykstu? Mes kartais ohoho kaip susibaram: aš jį ir banditu, ir parazitu išvadinu, Kvazimodas man ir įkanda, ir įdrėskia, ir į kampą ar kur nors išradingiau prisiusina. Konfliktai kaip ir visose šeimose :) :) :)
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-10-08)
:) Pati turiu tokiu 7 + Simute? su kuria neaisku kas bus, ir kai jau kartais baigiasi kantrybe (kaip si ryta), visa laime paskaiciau Jusu naujiena su komentarais ir kazkaip lengviau pasidare, jau ir ne taip pykstu ant siu visu, kurie pas mane tik bardakus daro....
Rita R. (2014-10-08)
Ačiū, Laura, tik kad aš nieko ypatingo nedarau. Kvazo istorija labai panaši į Polio-mamos ir Glosterio arba Friskės ir Oiros. Ir dar daug daug kitų.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-10-08)
Rita, aciu uz Jusu tokia gera sirdi. As paskaitau apie Jusu atsidavima, apie Jusu besalygine meile ir supratima Kvaziukui, ir taip susijautrinu, nes is tikruju tokiu zmoniu kaip Jus yra vienetai. Jam taip pasiseke, kad turi Jus:)
Rita R. (2014-10-08)
Na ką, apsilankė Kniazius pirmą kartą vokiškoj katinėlių poliklinikoj :) Gydytojas, labai malonus habilituotas veterinarijos profesorius, viens du sutvarkė problemėlę, Bozonas tik akytes išsprogdint suspėjo. Užtat dabar jau klinikoje oficialiai registruotas "pilietis", kuriam netrukus teks pakartoti vizitą, tik šįkart jau skiepų. Beje, "pilietis" vėl pasunkėjęs, visa laimė, kad veterinaras įsikūręs už penkių minučių kelio pėsčiomis.
Rita R. (2014-09-21)
Norėčiau paklausti, ar kam yra tekę valyti katinui analines liaukas ir kaip tą efektyviausiai atlikti? Kvaziui, kaip nekastruotam katinui, ties jų atsivėrimo vieta susiformavusios nedidelės tamsių sukietėjusių išskyrų sankaupos. Patinimo ar paraudimo nėra, kacas nei prausti dažniau bando, nei apskritai į tas išskyras dėmesį kreipia. Elgsena, judesiai absoliučiai normalūs ir įprasti, Kvazius aktyvus, žaismingas ir ėdrus, kaip visada, tad panašu, kad jam neskauda, bet vis tiek neramu. Kiek žinau, analinių liaukų sekretas neturėtų būti tamsus ir pokietis, nes tuomet gali grėsti liaukų latakų užsikimšimas. Kvazimodas stiprus kaip arklys, pavalyt visai nesiduoda, bet jis ir anksčiau nesileisdavo per daug prie užpakalio lįst. Gal kam teko susidurti su tokia situacija ir galėtumėte pasidalinti patirtim, kaip suminkštinti tas išskyras ir paskatinti katiną patį jas nusivalyt (Kvazas, matyt, dėl ligos, prausiasi kur kas mažiau nei sveiki katinai)?
Rita R. (2014-08-15)
Kvazimodo fronte šis tas naujo - burbulas pagaliau pradėjo prausti kailiuką. Šiandien ryte taip gražiai letenėlėmis savo žandenas išsivalė, tada ėmė pamažu prausti krūtinę ir galiausiai galinę koją (kažkodėl tik vieną, kita gal pakankamai švari buvo, arba kacas nusprendė rytdienai pasilikti, kad ką prausti būtų). Pasinaudodama tuo, kad kojos prausimui Kvazui prireikė įvairių jogos pozicijų, apžiūrėjau ir padukus - pėdučių pagalvėlės normaliai minkštos ir standžios, tik šiek tiek patamsėjusi oda išduoda vietą, kur buvo ta skylė ir susiformavusi "kišenė".
Rita R. (2014-07-08)
F5 arba Kvazimodo vokiški žandai (ir pilvas). Nuotraukos senokos, dar iš seno buto, bet Bozonas "ant vasaros" nei sublogo, nei kailių numetė. Turi naują pravardę - Hamsteris :)
Rita R. (2014-05-20)
Kvazimodo kasdienybėj tuoj ims pūsti nauji vėjai: kraustomės į didesnį ir erdvesnį būstą :) Jame, mano laimei, nebebus kiliminės dangos, nuo kurios nušukuoti Kvaziaus kailio keitimo rezultatus jau tapo kasdieniu Sizifo darbu. Bozonas netruko patapti tikru vokišku katinu, kuris tik žandus auginasi ir į sausą maistą žiūrėdamas raukosi, laukdamas, kada eilinė konservų porcija nusileis nuo spintelės.
AisteIgn (2014-03-23)
Bet jau paskutine nuotrauka :)) tikrai arbuzas :)))))))
Rita R. (2014-03-23)
Kvazimodas banditas kaip reta, na, bet ką padarysi, yra toks, koks yra. Kai parsinešiau tada nuo žirgyno, tikrai neturėjau minties pasilikti, ketinom tik atmaitint, sutvarkyt ir pas SOS Gyvūnus įkurdint, kur jau buvom vietą rezervavę. Bet paaiškėjo, kad jam inkstų nepakankamumas, o inkstininkui ir iš prieglaudos rast šeimininkus beveik be šansų, tad tik užimtų ten vietą kaži kiek laiko ir keltų begalę rūpesčių, nes narve uždarytas žviegia ir daužosi kaip išprotėjęs, o paleisti į kačių kambarį jo negali, nes puola kitas kates ir negali ėsti sveikiems gyvūnams skirto maisto. Gydėm pamažu namuose ir ilgai bandėm jam vis tiek ieškoti namų: buvo ir delfi, ir visur kitur, bet niekas ligoto nenori. Išlaikymas brangus, nes tiks pec. maistą gali valgyt, plius papildų reikia, reguliaraiai kraujo tyrimus kartoti, ir vis tiek niekada nežinai, kada gali pablogėt (tada reikia lašinių, duot daugiau šlapio maisto inkstininkams ir pan.) Kastruot negalima, inkstam narkozė labai kenksminga, o kaip nekastruotam Kvazui vis laiks nuo laiko į galvą šauna pažymėt kokį kampą. Taigi, reikia ir gerų kvapą efektyviai naikinačių valymo priemonių, nes gyvenam nuomojamam bute, reikia suktis taip, kad nei kvapo, nei jokios žymės neliktų. Žodžiu, bėdų maišelis, bet tokio socialaus, bendrauti norinčio katino kaip Kvazas jau seniai neteko sutikt (tą patį ir jo auklė sakė). Jam nesvarbu kur ir kaip, bet tik kad su žmogum būt, užtat man gaila, kad negaliu jam skirt tiek laiko, kiek norėčiau (doktorantūra visgi toks dalykas, kai keletą metų, kol apsigini disertaciją, praktiškai gyveni laboratorijoj, o ten pagal saugos reikalavimus gyvūnų būt negali). Arbūzas mano :)
Daiva_B (Gyvūnų globos namai „Faustas“) (2014-03-23)
nai nai nai, grazuolis koks :-)
Judita 1 (2014-03-23)
Kaip pasisekė Kvaziui,kad jo gyvenime atsiradote jūs.Vartosi sau,pavirtęs į gražuolį katiną,sau ant lovos,visas patenkintas :))
Rita R. (2014-03-23)
Pavasarinė Kvaziaus fotosesija :) Priderinau naują patalynę prie katino (jis šiaip ar taip lova kur kas daugiau naudojasi nei aš)
Rita R. (2014-03-02)
Kvazimodas tikras balvonas, pykstu ant jo labai. Suradau jam pačią geriausią kačių auklę, kol manęs nebus, su erdviu trijų kambarių butu, kur jam būtų leidžiama miegoti ant sofų, fotelių, lovoj, spintose ir t.t., o tas parazitas kitą dieną po mano išvykimo kad pradėjo žymėt viską ir nors tu ką jam. Laimei, auklė supratinga ir labai daug apie kates išmananti, kantriai nesiskųsdama iškentė šitus Buziaus pasirodymus, net nepyko ant jo, bet už baldų ir kilimų valymą man teko nemenką sumą suploti. Šios istorijos moralas: nesivežkit nekastruotų katinų į užsienį :)
Rita R. (2014-01-21)
Kvazimodas, pasirodo, yra puikus žadintuvas: apie šeštą valandą ryto kasdien taip garsiai pradeda kuistis kraikdėžėj, kad iš bet kokių miegų prikels :) Dabar likau truputį be mobiliojo, taigi ir be žadintuvo, bet jį kuo puikiausiai atstoja katinas. Tik gaila, kad negalima Kvazo "užstatyti" vėlesniam laikui savaitgalį :)
Rita R. (2014-01-21)
Lankytojas pašalino komentarą
Rita R. (2013-12-17)
Kvazimodą jau aplankė Kalėdų Senelis (ar Nikolausas, kaip jį vokiečiai vadina) :) Mano kolegė, auginanti dvi kates, atidavė visus žaisliukus, kurių šios nenaudoja, užtat vakar Bozonas apturėjo labai įdomų ir užimtą vakarą, kol visus ištyrinėjo :) Patiko. Įrengiau užtat dabar kašarui žaidimų kampelį, kad nenuobodžiautų labai, kol aš dirbu.
Rita R. (2013-12-14)
Na ką, pas mane jau prasidėjo pati tikriausia Kniazozojaus era :) Kniazius jau "įsisavino" visą butą, įskaitant lovą, spintą ir net dušo kabiną. Naktį miega prisisukęs man prie kojų, o dieną snūstelti tinka ir pačios netikėčiausios (mano požiūriu) vietos. Žaislus naikina kosminiu greičiu: atsivežtas iš LT išgyveno net parą, o vokiškas dar mažiau pasisekė. Meilesnį katiną už Kvazą sunku beįsivaizduoti, o valkatavimo prie žirgyno metai visiškai nesugadino jo gerų naminio katino manierų :)
Murmt (2013-12-13)
O jau mandras koks visas, naminiu patapęs, tik pozuoja, tik maivosi :)
Friske (2013-12-12)
Na, bet ir dramblys :) :) net nepanašus į tą nabagutį pirmoj foto.
AisteIgn (2013-12-12)
betgi kokia mokslininkiška snukelio išraiška :D :D
Linata (Gyvunugloba.lt) (2013-12-12)
Lankytojas pašalino komentarą
Rita R. (2013-12-12)
Beje, turiu pripažinti, kad Kvazas yra puikus naminis ir kelioninis katinas :)
Rita R. (2013-12-12)
F5 - naujos Kvazimodo nuotraukos :)
Rita R. (2013-12-07)
Ačiū :) Tikiuosi, Kvazas gražiai elgsis. Šiaip jo ta boksų baimė jau gerokai sumažėjo, ketvirtadienį visai nesunkiai autobusu nuvažiavom čipo pasitikrinti ir atspaudų į pasą susidėti. Neįsivaizduoju, kaip jis reaguos į vibraciją lėktuvui kylant, bet net jei ir užklyks ant viso salono, bus jau per vėlu mus išlaipinti :)
Alinakiu (Lesė) (Gyvunugloba.lt) (2013-12-07) (foto)
Geros keliones, Rita, linkejimai Kvaziui :)
Rita R. (2013-12-07)
Kvazius rytoj su manim išvyksta į Vokietiją. Kol kas parpia sau ramiausiai įsikuitęs į avikailį rūsyje ir nė nenumano, kaip rytoj baisu bus. Nors tokius švelnius, inkstams nekenksmingus raminamuosius tenka ryti jau visa savaitė. Greitu metu įkelsiu Kvaziaus jau naminio katino amplua nuotraukų
Murmt (2013-10-10)
Albumas neviešas, nesimato Kvaziaus.
Rita R. (2013-10-09)
Dar kelios akimirkos iš Kvazimodo kasdienybės: https://plus.google.com/photos/102561036999158608303/albums/5932855930382468497?bann er=pwa Kvazas labai sunormalėjo, kai buvo perkeltas į individualų sandėliuką atskirai nuo visų kitų kačių. Ir baisiai meilūnas patapo, ir žaisti su kaštonais kaip mažvaikis ėmė, o šiandien grįžus radau net pelę patiestą prie durų. Laimei, užteko Bozonui sąmoningumo tos pelės neragauti :)
Polio-mama (2013-08-22)
Štai, ką gali rūpestis ir priežiūra: dabartinis plačiažandis ničniekuo nebeprimena kažkada priglausto vargetos :))) Ir nereikia Kvaziukui dešrelių - ir be jų klestėte klesti ;)
Rege (2013-08-22)
Deja, mūsų Kvazis dešreles regi tik sapnuose...Jam galima tik žolės ir Virbac renal bei vandenėlio.
Daina1 (2013-08-22)
Vau koks kleckas!!! Nu toks soliduskatinas, kad neklausk! Tikras Bavarijos dešrelių čiapsėtojas :)
Friske (2013-08-22)
Labai jau labai ta priešpaskutinė foto :) :) tokis žandingas begemotas dabar tas Kvazis :)
Rita R. (2013-08-22)
F5 arba koala Kvazimodas (priešpaskutinė foto) :) Ruošiamės po truputį jau kelionei į Vokietiją.
Polio-mama (2013-07-03)
Pražiopsojau klausimą apie Fatės pasiekimus. Atsiprašau :) Sekasi mūsų Kukulaškinai (čia, žinote, tokia "pavardė", nes ir akytės kukulius primena, ir figūra ;)), mano akimis, puikiai. Užsiaugino tokį prašmatnų kalį, kad net sunku patikėti, jog čia - ta pati katytė, pernai rudenį Erikos atvežta globai. Uodega - "palmių palmė". Nei vienas kitas mūsų "kudlius" nėra toks palmiauodegis kaip Fatė Matė. Meilė gentainiams taip ir neprabudo. Glosteris dar ne balkone, bet "nupešamas" su stebėtinu reguliarumu ir uolumu :D Tik viena senbuvė yra pelnusi Fatės Matės pripažinimą ir baimingą pagarbą - marmuriukė Ronja. Tas faktas yra ganėtinai juokingas, nes greta 7 su "biškiu" kg sveriančios Fatės Ronja atrodo kaip skruzdėlytė. Dar sykį įsitikinau: svarbu ne ūgis, o smūgis ;) Tvirto būdo mūsų Ronja, net Fatę Matę nuramina beveik vien žvilgsniu :))
Rita R. (2013-07-02)
O kaip Fatei sekasi? Neiškraustė dar Glosterio su kompanija kur nors į balkoną?
Rege (2013-07-02)
Kvazis irgi nemyli gentainių, jei pamato kurį nors iš mūsų katinų, visas prisiploja prie žemės tykojimo poza ir sustingsta pasiruošęs šuoliui....Jam reikia žmonių, šunys irgi tinka į draugiją.
Polio-mama (2013-07-02)
Matau labai tinkamą kadidatą į Fatės Matės "gyvenimo draugus" ;) Stotu labai derėtų vienas prie kito :D Tik mažas rūpestėlis - nemyli Fatė gentainių... :))))
Rita R. (2013-07-02)
Eeeei, Lakis visai nestoras :)
Rege (2013-07-02)
Draugeliai pusiau „žaliavalgiai“: Kvazimodas užkandžiams gauna ryšelį ypatingai skanios mūsų siltnamyje augančios žolės + Virbac renal, o jo draugas ir asmens sargybinis Lakis - Fish for Dog sausiuko ir morką (arba šviežią ką tik nuskintą agurką). Ir kas jiems taip į kūną eina?
Rita R. (2013-07-02)
Pas mus pasakymas "sutaria, kaip šuo su kate" įgauna visai kitą prasme. Ir, jei atkreipėte dėmesį, dar viena "atbulybė" tai, kad šuo palaidas, o katinas pririštas :)
Rita R. (2013-07-02)
F5 arba Kvazimodo močiučių Palanga Belmonte :) Ir čia ne šuo mažas (Lakis vidutinio ūgio, šiek tiek virš kelių), o katinas didelis :) :) :)
Rita R. (2013-06-17)
Pastebėjau dar vakar :) Gal reikia Kvazui agentą pasamdyt, tegu dirba "ūsų" modeliu, bent savo Virbac'ui užsidirbtų :)
Polio-mama (2013-06-17)
Tikrai :)) O aš dar galvojau: kur aš tą "žanduotį" mačiau ;)
Edda (Gyvunugloba.lt) (2013-06-17)
Lankytojas pašalino komentarą
Rita R. (2013-06-05)
Kvazimodo kraujo tyrimų rezultatai vėl blogi: kreatininą leistais vaistais pavyko numušti beveik iki viršutinės normos ribos, bet labai suprastėjo kraujo morfologiniai parametrai. Iš katino elgesio ir išvaizdos to nepasakytum, bet jo būklės stabilizuoti taip ir nepavyko ir ji pamažu vis blogėja. Išbandėm viską, ką tik gydytojai galėjo sugalvoti, nebežinau, ką dar galėčiau padaryti, kad jam bent nebeblogėtų...
Rita R. (2013-05-31)
Lankytojas pašalino komentarą
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2013-05-31)
As galiu pirmadieni ryte vaziuodama i darba nuvezti, apie 8 val. (bent i viena puse).
Rege (2013-05-31)
Patikslinu: Kvazimodas-Kvazis-Bigeris-Buzia-Arbūzas užrašytas kraujo tyrimui Senamiesčio vet. (pas vetus Aurimą ir Ievą, nes minimum 2 patyrę žmonės jį turi laikyti) 2013-06-03 13 val. Jei neatsiras galinčių pagelbėti su transportu, teks mums keliauti autobusu. Po homeopatinių vaistų kurso praėjo jau daugiau nei 1 sav., nebesinori tempti gumos, reikia greičiau sužinoti, ar yra poveikis.
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2013-05-31) (foto)
Patalpinau šį skubų prašymą ML FB.
Rita R. (2013-05-31)
Lankytojas pašalino komentarą
Morgana (2013-05-29)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.260806550725885.1073741837.144506412355900 &type=3&uploaded=4#!/media/set/?set=a.260806550725885.1073741837.144506412355900&type=1¬if_t=like Jei dar ka prideti, parasykit i ta pati emaila, na manau , kad daug beletristikos ten nereikia, idejau sia nuoroda, kas susidomes, lai nepatingi ir pasiskaityti! :)
Rita R. (2013-05-29)
Tetai tai ne truputėlį, o gerokai pakūst reiktų su jos trumpom kojytėm. Džiaugiuosi, kad bent už maistą musiagaudžiu atidirba :) Ačiu, Morgana, persiųsiu.
Morgana (2013-05-29)
Rita, atsiuskit man Kvaziko naujas foto i manpadek@gmail.com, pareklamuosim banditeli dar karta, o gal koks tigru tramdytojas atsiras ir nereiks i Vokietija keliaut... :)
Friske (2013-05-29)
O Tetulytė lyg ir pakūdo truputį...ech, vis kokia žiolpa musė į balkoną įskrenda, o jas gaudyti būtina :) :)
Rita R. (2013-05-29)
Morgana, šiaip kita Kvazo pravardė yra Banditas, tai beveik pataikėt :)
Rita R. (2013-05-29)
Didžiausia bėda, kad jis nekastruotas ir susinervinęs ima šlapintis bet kur. Bet jei inkstai normalizuosis, tada galima būtų kastruoti ir tikėtis, kad apsiramins kašaras nors truputį. Nes tokio būdo, kokio dabar yra, tiesą pasakius, būtų baisu dovanoti gerai nepažįstamam žmogui.
Polio-mama (2013-05-29)
Bet kokios "žandiščios".... :D:D Įtariu, net mūsų "bigerė" 7,6 kg sverianti Fatė Matė atrodytų miniatiūrinė šalia šito milžino ;):)
Morgana (2013-05-29)
Dabar atrodo jau ne kaip Kvazimodas, o kaip koks Mafijozas :) Vokietijoj manau padovanosit tikrai ;)
Rita R. (2013-05-29)
Artimiausiu metu mano mama važiuos su Kvazu pas gydytoją kraujo tyrimų daryti - palaikykit špygas, prašau, kad jam būtų nors kiek pagerėję nuo tų homeopatinių vaistų...
Rita R. (2013-05-29)
Bigeris - viena iš Kvazo pravardžių, bet šitą turbūt tik Lina suprato, kuri jam tokį vardą ir prilipdė :)
Rita R. (2013-05-29)
Kad jam ko liūdėt nėra, kai kasdien drybso ant kiemo, tiesa, pririštas ant pavadėlio, nes kitaip tiek jį ir tematytum. O jei Snaigę netyčia sutiktų, tai vargšės kailių nesurinktume, nors Snaigė irgi nepėsčia, tik kad Kvazas labai didelis pasidarė, tad svorio kategorijos ženkliai išsiskyrė. Tas šašas ant Bigerio nosies atsirado dėl to, kad Kvazimodas sugebėjo išjudinti stiklą seno stiklinio šiltnamio stoge, pasidaryti skylę ir pasprukti - laimei, buvo pagautas nusikaltimo metu ir viskas gerai baigėsi tiek jam pačiam, tiek kitiems, tik nosį truputį nusibrozdino. Žūlikas neišpasakytas, suktas kaip velnias ir labai pavydus: Kvazo akivaizdoj negalima skirti dėmesio niekam kitam, išskyrus jį patį, antraip istorija ta pati, kaip ir pamačius kitą katę. Bet vis tiek aš jį myliu :)
Pociun (Gyvunugloba.lt) (2013-05-29)
oho:) koks gražus ruibuiliukas pasidarė:)
Friske (2013-05-29)
Konkrečiai sustambėjo Kvazis :) yra ką pačiupinti :) :)
Alinakiu (Lesė) (Gyvunugloba.lt) (2013-05-29) (foto)
Wow... nerealus "ekstremalus" pokyciai :) Grazuolis Kvazis!
Linata (Gyvunugloba.lt) (2013-05-29)
Rita, nors tu ir išvykai, bet Kvazimodas iš liūdesio nesukūdo:-)... Nuostabus rubuilis!
Rita R. (2013-05-29)
F5 arba pasigrožėkite vasariniu Kvazimodo pilvuku, kailiuku ir žandukais :) Tikslingai palieku senąsias nuotraukas palyginimui, kaip katinas atrodė beveik kiek daugiau nei prieš metus. Dabar Kvazas labai stiprus, labai sunkus ir, drįsčiau sakyti, labai gražus katinas nepaisant to rando virš akies ir pliktelėjusios nosies. Kuo toliau, tuo blogiau darosi dėl jo nepakantumo kitoms katėms (vos pamatęs kitą katę tampa labai agresyvus ir ima šlapintis visur, kur pakliūva), tad rudenį Kvazimodas kraustysis pas mane į Vokietiją, kur turės tegu ir nedidelį, bet visą butą vien sau ir nebekels pavojaus mano katėms, su kuriomis šiuo metu gyvena. Bandysim gal Vokietijoj namų ieškotis, daugumos žmonių požiūris į gyvūnus, net ir nepagydomai sergančius, čia kitoks.
Rita R. (2013-04-09)
Kvazimodas labai labai dėkoja Astai ir Eglei už paramą vaistukams!!!!! Kadangi tai homeopatinė priemonė, jos poveikis lėtesnis ir tik po poros mėnesių bus galima patikrinti, ar yra koks pagerėjimas. Belieka tikėtis, kad pasiseks ir Kvazukui nebeblogės.
Egle13 (2013-04-08)
Nuo manes grazuoliui Kvazimodui 100lt. Labai linkiu rasti siltus,jaukius savo namelius... Buk sveikas,grazuoli...
Elzyte (2013-04-02)
Trupučiuką pervedžiau. :) Juk reikia gelbėti draugus. ;)
Rita R. (2013-04-02)
Kvazukui reikalingi vaistai - Heel firmos "Solidago compositum". Labai prašau paramos pirmai porcijai įsigyti. Katinukui švietėsi labai geri namai, bet nekastruoto, ko gero, neims, o narkozė Kvazui su tokia inkstų būkle, kokia yra dabar, griežtai negalima. Taigi gaunasi užburtas ratas, iš kurio ištrūkti gali padėti nebent šie vaistukai. Kvazimodui kol kas antra inkstų nepakankamumo stadija, jei pavyktų taip ir išlaikyti, būtų daugiau nei gerai. Vaistus jau leidžiamės (nupirkau už Kvazo maistui (Virbac Renal) atidėtus pinigėlius, bet šis jau irgi eina į pabaigą), katinas kantriai iškenčia injekcijas net nekrūptelėjęs, be jokių draskymųsi, kniaukimų ar kitokių priešinimosi formų.
Rita R. (2013-04-02)
Pakelkite. labai ačiū
Rita R. (2013-03-30)
Lankytojas pašalino komentarą
Rita R. (2013-03-30)
Lankytojas pašalino komentarą
Rita R. (2013-03-29)
Nora.z, ne, nebandžiau, bet vieną kartą kašaras man vištos užkirtęs nugeibo kaip lapas per kelias valandas, gerai, kad tąkart viskas gerai baigėsi. Lašinių Kvazui nedaro, nes jis pats daug geria ir daug šlapinasi, tad lašinės tik papildomai apkrautų inkstus, o nuo Virbac Renal, kurį su malonumu šlamščia, Kvazius priaugo 3 kg, atsiaugino švelnų kailiuką ir burbuliškus žandus, tad spec. pašaro netoleravimo problemos kaip ir neturim.
Rita R. (2013-03-29)
Wiwi, aš galiu dalintis su bet kuo, bet kadangi neturiu automobilio, reiktų, kad kas paimtų iš manęs. Kvazui suleisčiau vaistus iš ryto (kai išvažiuosiu, suleis sesuo), tada ampulę būtų galima paimti tą pačią dieną ir suleisti kitam katinukui (1 ml vaistų skirtas 6 kg katinienos). Įduočiau vaistus mamai, ji pačiam miesto centre dirba, tad iš jos darbo kas nors pravažiuodamas galėtų paimti. Tik va kad kas trys dienos taip žaisti reiktų.
Nora.z (2013-03-29)
Aišku, ta dieta po gydymo ir lašelinių.
Nora.z (2013-03-29)
Ar nemėginote taikyti žalios vištienos krūtinėlės dietos? Mano katytei padėjo. O nuo vaistų ir spec. maisto vėmė.
Wiwi (2013-03-29) (foto)
Lankytojas pašalino komentarą
Rita R. (2013-03-29)
Vaistai mėnesiui kainuoja 180 Lt. Kadangi pati ruošiuosi išvykti, su pinigais gerokai striuka, tad prašau 100 Lt paramos. Negaliu nuleisti rankų, kai dar ne viskas išbandyta. Juolab, kad Kvazimodas jaučiasi gerai ir džiaugiasi gyvenimu - jei tik pavyktų pasiekti, kad jo inkstukų būklė nebeblogėtų, jis galėtų dar ilgai ir laimingai gyventi, tinkamai prižiūrimas.
Rita R. (2013-03-29)
Kvazo gydytojas kaip tik neseniai buvo grįžęs iš seminaro Prancūzijoje apie vyresnių kačių ligų gydymą (inkstų ligos priskiriamos prie pastarųjų), tai paskyrė naujoviškų homeopatinių vaistų, kurie užsienyje vertinami kaip efektyvi priemonė, padedanti normalizuoti lėtinėmis inkstų ligomis sergančių ligonių būklę. Reiks leisti kas tris paras. Kvazui pagal svorį pakanka pusės ampulės, iki kito leidimo tos pačios ampulės laikyti negalima, tad man kaip ir teks pusę vaistų išmetinėti. Galėčiau atidavinėti kokiam kitam katukui inkstininkui, jei kas apsiimtų pasiimti kas trys dienos. Taip pat prašysiu paramos
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2013-03-29) (foto)
:(
Rita R. (2013-03-29)
Kvazo kraujo tyrimai blogi, tokių blogų dar nebuvo :( Nepaisant visko, kas daroma, inkstų nepakankamumas progresuoja.
Rita R. (2013-03-27)
Atrodo, pagaliau ir Kniazo fronte bus gerų naujienų. Gal net labai gerų :)
Rita R. (2013-03-14)
Yra. Ir kaip tik tiek, kiek trūko :) Labai ačiū! Šeštadienį grįžtu į Vilnių, tai iškart ir užrašysiu Kvazį pas gydytoją.
Gruodinukas (2013-03-13)
pervedžiau Kvaziui savaitgalį. tik čia neparašiau. tai pamiršau, kiek. nėra?..
Rita R. (2013-03-13)
Labai ačiū už paramą, Asta. Tikrai labai :)
Elzyte (2013-03-12)
+30lt. nuo manes. :) ;)
Rita R. (2013-03-12)
Pakelkite, mums labai reikia pasitikrinti sveikatą!
Rita R. (2013-03-11)
Pakelkite, labai ačiū!
Rita R. (2013-03-08)
Lankytojas pašalino komentarą
Rita R. (2013-03-08)
Lankytojas pašalino komentarą
Rita R. (2013-03-07)
Lankytojas pašalino komentarą
Kunigunda (2013-02-22)
Rita R. didžiulė jums pagarba dėl Kvazimodo globos, patikėkite stebuklai įvyksta :):). Kaip sako tikra laimė ir tikri stebuklai ateina po mažu ir iš lėto :) tikėkite ir įvyks.
Rita R. (2013-02-21)
Lankytojas pašalino komentarą
Rita R. (2013-02-13)
Mušeika Romeo šįryt pradėjo meilės giesmes giedoti - ką gi, Valentino diena kaip ne kaip artėja.
Rita R. (2013-02-11)
Na, aš ir neturėjau omeny, kad Piliukas kažkur uždarytas ir nuo visų izoliuotas - atskyrimas reiškia ne uždarymą, o nesusitikimą laike ir erdvėje. Mūsiškė vyriausia katė Konkolija nekenčia visų likusių naminių katinų, tai ir reguliuojam, kad nesusitiktų: Konkė turi jai miegojimui ir šiaip pasibuvimui paskirtą svetainę, kur kiti katukai išvis neleidžiami, vaikšto po virtuvę, bendrus kambarius, kai likusieji miega atskiram kambary uždaryti, o kai šie atsikelia ir pasipila po kambarius, Konkolija eina arba į lauką, arba į savo svetainę ir pan. Nors viena mano globotinukė (baltukė su nušalusiom ausim) gyvena visiškai atskirta tegu ne vonioj, bet šiaip nedidukam kambary, kuris bene vienintelis pas mus yra atskiras. Niekur daugiau iš to kambario neišeina, nes paimta į namus tada, kai visi maniškiai jau buvo suaugę (baltukė už juos dar vyresnė) ir nepripažįsta jos nė pro kur. Senelė bei šuo irgi nepripažįsta, tad katytė niekada nėra išleidžiama į platesnę erdvę, bet, tiesą pasakius, net ir nesiprašo. Jaučiasi saugi tame kambaryje, o išnešta į platesnę erdvę ar į lauką, nors ir ant rankų, bet iškart ima spurdėti, urgzti ir dairytis, kur čia pasislėpti.
Murmt (2013-02-10)
Vonioj katinas realiai gyventi negali, nors ir kiek jam šviesą palikinėsi. Pilius kasdien išeina pasibūti platesnėj erdvėj, bet kol ant žemės - tik su akyla priežiūra arba atskiram kambary, nes jau mūsiškiams buvo į kudlas įsikibęs. Ir čia katinas, kuris tik šliaužioja ir užšokti niekur negali, o Kvazis gi bus daug greitesnis...
Gruodinukas (2013-02-09)
na, tokių banditų tai ne vienas ir ne du:) aš turiu omeny, kad žmogus turi būti katininkas, kad imtųsi procedūrų visokių katinui daryti, bet kartu su tuo turi turėti daug vietos (Pilius netupi visą laiką atskirai, beje). o jei turi daug vietos ir esi katininkas, tai turi kačių... tai va ir sakau, kad jam reikia šviežių vandenų. bet su smarkiai sutrumpinta istorija.
Raimunda (2013-02-09)
aš pritariu Gruodinukui, nu kas norės banditą įsileisti kai pilna nuolankių,meilių ir bendraujančių...kaip būna žmonių teroristų,tai čia matyt katinas teroristas...
Rita R. (2013-02-09)
Na, tas "be kitų kačių" nereiškia, kad žmonės būtinai turi neturėti kačių - tinka ir visiškas atskyrimas nuo pastarųjų, kaip, pvz., pas Murmt gyvena FIVinukas Pilius. Bet atskirai, užtat nereikia bijoti, kad užsikrės. Kvazo atveju nereiktų bijoti, kad susimuš. Pinčiukas antrasis tas Kvazimodas :( Kita vertus, kasdien prie GG forumo būna prisijungę 200-300 žmonių - sunku patikėti, kad visi tiek katytėm apsikrovę, jog laisvo kambario neturėtų. Gal kas šuniuką augina - šunų Kvazimodas taip pat nebijo, jei tik pastarieji draugiški. Maniškiui pro nosį papūtęs uodegą vaikščiodavo kuo ramiausiai, bet mano šunis katiganis, pripratęs prie visokio plauko murklių už pasižadėjimą, kad jis liks vienintelis amsius namuose :) Dabar ir priežiūros Kvazui mažiau reikia, tik kasdien suduoti pusę tabletės Fortekor'o, išvalyti traiškanojančias akytes su dirbtinėm ašarom ir gentamicino po to įlašinti. Ir saugoti, kad tik inkstininkų maistą valgytų. Laimei, skylė kojoj jau praeitis, su ta sunkiausia buvo.
Gruodinukas (2013-02-08)
siaubakas... bet Rita, šiame forume nėra žmonių, kurie imtųsi su sveikata problemų turinčio katino globos ir neturėtų kitų katinų... Kvazimodui reikia kitų, šviežių vandenų.
Rita R. (2013-02-06)
Žmonės, gelbėkit!!!! Kvazimodas šiandien kažkokiu būdu pabėgo iš šiltnamio, kuriame buvo paliktas, kad neterorizuotų Rainytės, Gražuolės bei Tetos, ir susimušė su mano globojama Snaige. Pats atsipirko penkiom paviršinėm žaizdom galvoj, o štai Snaigei taip skauda šonus ir užpakalinę kūno dalį, kad net pažiūrėt neduoda. Vos prieš keletą savaičių taip pat nuo jo nukentėjo naminukė Coliukė - Kvazimodas visada griebia kitus katinus abiem letenom už užpakalinės kūno dalies. Coliukei po oda susiformavo "kišenė", teko net operaciją daryt. Labai bijau, kad tas pat neatsitiktų Snaigei - mums BŪTINA rytoj kuo anksčiau patekti pas veterinarą!!! Ar galėtų kas nors pagelbėti su transportu? Nuo Belmonto g. iki Liejyklos g. atstumas visai nedidelis. Padėkite, labai labai prašau, Snaigė ne iš tų katyčių, kurias galima vežti autobusu
Rita R. (2013-01-29)
Man labai patiko, Lina, tavo epitetas Kvazui "bigeris" :) Dar vienas vardas į jo vardų ir pravardžių sąrašą. Nors dabar dažniau vadinu Kvazą Banditu arba Teroristu, nes niekaip neapsiramina su tais savo antpuoliais. Panašu, kad pamažu darosi kaip Kauno Pinčiukas. Vakar, kai parsinešiau gaudyklėje kniaukiantį Baisą (pabijojau perkėlinėti į boksą gaudymo vietoj, nes gaudžiau viena, nebuvo, kas palaiko boksą, suremtą su atidaryta gaudykle, kol katinas pereis) į šalia Kvazo malkinės esantį garažą, Kvazimodas, išgirdęs kito katino kniaukimą, pats ėmė kniaukt tokiu gerkliniu balsu ir lakstyt aukštyn žemyn kopėčiomis malkinėj. Gražuolė su Rainyte dar buvo po nakties uždarytos narvelyje, bet, nelaimei, Kniazo kelyje pasitaikė ramuolė Teta - teko staigiai palikti gaudyklę su katinu ir lėkti gelbėti klykiančios Tetos, kurią prispaudęs Kvazimodas eilinį kartą pešė kailius nuo šonų. Vargšė po to visą dieną nekišo nosies iš putplastinio namuko ir išlindo tik kitą rytą, kai nuo jos pačios kūno šilumos ir iškvepiamo šilto oro sudrėko vidinės namuko sienos ir patiesalas :(
Linata (Gyvunugloba.lt) (2013-01-28)
Vakar gyvai teko pamatyti Kvazimodą:-)... kai tik jį išvydau, tai išsprūdo vaaaauuu! Nes tai tooook katinas, žodžiais nenupasakosi:-)... Didžiulis minkštas pūkų kamuolys, labai rimtas, išlaikytas kurkulis, leidosi paimamas į rankas, susipakavo ramiai ir matyt būtų taip ir likęs... Nuostabus katinas!
Rita R. (2013-01-23)
Kastruot Kvazimodo dabar negaliu - pirma, dar blogai su inkstais, turim Fortekor'o kursą pabaigti (šiuo metu esam įpusėję) ir kraujo tyrimus pasidaryti (vetai nerekomendavo kašarą kastruot, kol inkstų rodikliai bent iki viršutinės normos ribos nenukris). Antra, o kur aš jį po kastracijos šiltai laikysiu? Stacionare negaliu palikti, jis narvų pakęst negali, klykia kaip pasiutęs - ir personalą iš proto išves, ir pats susistresins be galo, ir kitus stacionaro klientus sustresins. O po operacijos į sandėlį, kur -18 C, nepaleisi. Ir toli gražu nesterilu ten. Kvazio nagai ir taip neilgi, nelabai yra ką betrumpinti, nes paskui net į savo lovą kopėčiomis į malkinės palėpę negalės užlipti - laiptų malkinėje tai nėra. Be to, jei negalės drėksti, kąs, o įkandimai dar sunkiau gyja.
VynaLeja (2013-01-22)
Nukirpkit nagus,jis juk nelauke,gintis nereik,tai ir zalos maziau butu,kai su letena duotu, o ne su nagais.
Morgana (2013-01-22)
O kastruot jo neimanoma? Gal bent "apsispakajintu" kavalierius?
IlonaKolit (2013-01-22)
Vajei, ČIA irgi didelė nelaimė. Gal pavyktų kažką sugalvoti, mergaitės?
Rita R. (2013-01-22)
Pakelkite, labai dėkui
Rita R. (2013-01-22)
Labai labai reikalinga pagalba - globos perėmimas bent dviem katytėm arba Kvazimodui (šiam būtinai tik į namus be kitų kačių)!!!!!!!
Rita R. (2013-01-22)
Ko labai bijojau, tas ir atsitiko - Kvazimodas kuo toliau, tuo mažiau pakenčia kitas katytes. Šeštadienį nuo jo netyčia nukentėjo vieną mano naminių: viskas baigėsi tuo, kad vakar teko naminukę Coliukę operuoti, nes Kvazio atakos metu nagu giliai užkabintam jos šone, nors ir valiau žaizdą dezinfektoriais, po oda susiformavo didelė kišenė ir prasidėjo anaerobinė infekcija. Guli dabar mažė spintoj ant pagalvės apkamšyta, išsigandus labai, bet tikiuosi, atsigaus greitai. Bet ji naminė, drąsi - ir vetui nuvežt, ir žaizdas valyt gali. O Kvazimodas gyvena su dviem apybailėm katytėm ir romia geruole Teta ir kuo toliau, tuo labiau jų negali pakęsti. Šiandien pati tapau jo išpuolio liudininke, nebespėjau nutverti, kai šėrė Tetai per šoną. Apžiūrėjau, žaizdos lyg nėra, bet labai bijau, kad kuriai iš trijų neatsitiktų kaip Coliukei-sandėly šiandien buvo -18 C, jei, neduok Dieve, kurią irgi sužalos taip, kad operacijos prireiks... Atskirti visiškai neturiu kur (šiuo metu pas mane glaudžiasi 14 kačių), nebent Kvazimodą į narvą, kurio jis labai bijo, uždaryti, bet tas narvas tam pačiam sandėly, tuose pačiuose -18 C... Labai reikia namų arba globos Tetai ir Gražuolei su Rainyte - paprasčiau būtų "įglobonti" pas kąnors Kvazimodą, bet jo globos prašymas sukasi dar nuo rudens, o nei vieno pasiūlymo nebuvo. Suprantu - katinas ligonis (kasdien reikia šerti vaistus), nekastruotas, nepakantus kitoms katėms ir susinervinęs puolantis šlapintis bet kur, kas norės tokį priglausti. Katytės tuo tarpu ir sveikos, ir sterilizuotos, ir skiepytos. Teta drąsi, rami ir draugiška, galėtų tiesiai į naujus namus keliauti, o Gražuolei ir Rainytei reiktų socializacijos, nes mano galimybės su dar krūva gyvūnų ir dar sandėlyje tą padaryti labai ribotos. Be to, jas kasdien vis labiau ir labiau terorizuoja Kvazas (Gražuolę nelabai, bet Rainytę ypač). Padėkite, nebežinau, ką daryti... Su žmonėmis Kvazimodas labai meilus, bet kitų kačių netoleruoja visiškai :(
Rita R. (2013-01-03)
O jau paniurkyt koks minkštas - kas pabando, liautis negali. Ssmagiausia tai, kad jis leidžiasi niurkomas, kiek patinka, nepyksta, nesidrasko. Tai taip ir cackinamės rytais - viena ranka glostai Tetą Betą, kuri ant savo putplastinio namo įtaisytoj lovytėj iš malonumo kareivių maršą mina, o kita Kniaziui žandukus arba kaktą kasai, nes kacas linkęs pavydėt, jei dėmesys ne jam skiriamas.
Day (2013-01-03)
Tikras Burbulas, išgražėjo tobulai.
Rita R. (2013-01-03)
Masę atsiaugino kaip reikalas, beveik 6 kg sveria - bent man nebereikia bijoti, jog sušals nešildomam sandėly gyvendamas. Rengiamės paltuką (Kvazui jis nelabai patinka) tik kai rimčiau pašąla, kad inkstukai dėl šventos ramybės visada šiltai būtų.
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2013-01-03) (foto)
Tikrai kad Burbulas:)
Rita R. (2013-01-03)
Auksinis katinas, visom prasmėm :) Turi dar vieną vardą - Burbulas. Pastaruoju metu labai laimingas, nes vanduo nebeužšąla ir gali gerti, kiek tik nori. Tik vanduo jam ne bet koks tinka - mūsų vanduo iš gręžinio, pakankamai kietas, tad inkstininkui, matyt, neskanus, negeria nė pro kur. Tenka lietaus vandens parinkti ir su virintu iš gręžinio sumaišyti. Kaprizingas bernas kartais būna, bet šiaip gerulis, kaip reta.
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2013-01-03) (foto)
Jega, Kvazius tikrai fainas, kokie metamorfoziski pasikeitimai, kai rupinasi, kai myli :)
Rita R. (2012-12-27)
Va koks gražuolis Kvazius patapo. Ir rėkauja kur kas mažiau nei anksčiau, labiau pamėgo į kojas trintis ko nors prašydamas - ar pavalgyt, ar paglostyt. Geras, niurkyk kiek patinka, nei sušnypš, nei įdrėks - jei ne liga, būtų praktiškai tobulas katinas.
Rita R. (2012-12-25)
Kalėdiniai Kvazimodo žiurkėniški žandai :) Pirmose dviejose nuotraukose Kniazius šių metų liepą, pirmomis pas mane praleistomis dienomis, likusiose - pastaruoju metu (dabar jau ir be batuko, pėdutė visiškai sugijo).
Murmt (2012-12-20)
Nukopijavau prie Cijos, mama Polė gi jau padovanota, mažė viena likus :(
Rita R. (2012-12-20)
Putplastyje, agroplėvelėse ir pan. vandens indeliai jau įmontuoti (tiesa, nepakabinti), bet apie tą cheminį šildytuvą nebuvau girdėjus (o ir kaina nesikandžioja). Labai ačiū, Monika, būtinai išbandysiu :) Reiktų tą nuorodą įmesti ir prie p.Ilonos iš Jonavos pagalbos prašymo jos namo palėpėje gyvenančioms mamytei katei ir dukrytei (šios vardas Cija, katės mamos nebepamenu), nes ten situacija panaši kaip Kvaziaus, tik kad katyčių inkstai, visa laimė, sveiki.
Murmt (2012-12-20)
Pasigūglinau, ką kiti su užšalimu daro, ir iš visų patarimų sukurpiau štai ką: pirmiausia verta įmontuoti dubenėlį į putplasčio dėžutę, taip ilgiau šilumą išsaugos; bet įmontuoti taip, kad dubenėlis kabėtų dėžutėj, o apačioj galima įdėti tokį daiktą: http://aic.lt/daugkartinis-ranka-a-ildytuvas/amunicija-ekipuotae-/kitas-smulkus-inve ntorius/prod_960.html Kiek pasiskaičiau, įkaista maždaug iki 55 C, atvėsta lauke per valandą iki 34 C, bet jei malkinėj ir dar nedidelėj putoplastinėj dėžutėj, gal laikytų ilgiau? Vis kokios 2-3 valandos neužšalusio vandens... Kainuoja 12 Lt, o atnaujinti pavirus galima ~1000 kartų.
Rita R. (2012-12-20)
Ką tik pasigyriau Alinai, tai pasigirsiu ir visiems - Kvazimodas pradėjo praustis!!!!!!!! Šiandien taip kruopščiai pasilaižydamas letenėles valė savo žiurkėniškus žandus, kad net gražu žiūrėt buvo, iš pradžių savo akim nepatikėjau :) Tačiau turim ir bėdą, kaip inkstininkui katinui labai didelę: Kniazius geria daug, labai daug ir gana dažnai, o kadangi glaudžiasi nešildomam sandėly, vanduo labai greitai užšąla. Kai būnu namuose, einu kas pusvalandį su dubenėliu šilto vandens, bet darbo dienom grįžusi randu vargšą labai ištroškusį prie ledu pasidengusio vandens indelio (kartą atvėrusi duris pamačiau, kaip jis kojyte krapšto ledą vandens ieškodamas). Niekaip nesugalvoju, kaip padaryt, kad vanduo išsilaikytų neužšalęs :(
Rita R. (2012-12-08)
Šiandien buvom pas gydytoją - trys maniškiai skiepų, o Kvazius kojos (tos, kurioj skylė buvo) parodyti. Pasisvėrėm - visi solidūs 5,4 kg :)
Morgana (2012-11-29)
Persiunciau £20 Kvazikui per PayPal - buk sotus, sveikas ir laimingas :)
Rita R. (2012-11-27)
Labai ačiū, Asta, svarbu, ne kiekis, o kad iš širdies būtų.
Elzyte (2012-11-27)
+20lt. nuo manes. Žinau,kad labai mažai, bet geriau tiek negu nieko.
Rita R. (2012-11-26)
Labai labai ačiū, Aurėja. PayPal'o, deja, neturiu, mano abi kortelės debetinės, ne kreditinės. Gal būtų galima Alinos K. PayPal'u pasinaudoti, bet ji kaip tyčia Belgijoj, tai negaliu atsiklausti.
Muzecka (2012-11-26) (foto)
nuo manes +20
Morgana (2012-11-26)
Rita, ar turit Paypal? Prideciau dali...
Rita R. (2012-11-26)
Kelios naujos nuotraukytės ir naujas paramos prašymas, kad ir kaip nesinorėtų vėl ir vėl prašyti :( Vakar Kvazių ir jo "haremą" fotografavo profesionalus fotografas Mindaugas (labai ačiū jam už tai), tad, kai tik gausiu foto, įkelsiu vaizdinius įrodymus, kokius "chamiakiškus" žandus ir šonus užsiaugino Kvazimodas. Kapitaliai pakeitė kailį, išsišėrė kuokštais per kelias dienas, bet dabar šilkinis paglostyti ir minkštutis paniurkyti.
Rita R. (2012-11-09)
Aš dar pati nežinau, kokie ten vaistai, ryt einu pas veterinarą supirkti visko, kas reikalinga ir yra Lietuvoje, bei išsiaiškinti, ką reikia atsigabenti (vetas kalbėjo telefonu apie tyrimų rezultatus su mano seserimi, o ši nepamena tų vaistų pavadinimo). Ačiū Aldonai, kuri artimiausiu metu vyksta į Angliją ir maloniai pasisiūlė patarpininkauti atvežant.
Morgana (2012-11-09)
Aha, gerai tada, nes as jau ir nebespesiu si kart atvezt, butu teke laukt :) O cia veterinarinese sitie vaistai?
Alinakiu (Lesė) (Gyvunugloba.lt) (2012-11-09) (foto)
Kvaziui reikia Fortekor'o inkstukams, as busiu Belgijoje neuzilgo, galesiu atvezti
Morgana (2012-11-09)
Rita, kokiu ten vaistu reikia, galeciau pasidairyti ir atsiusti.
Rita R. (2012-11-09)
P.S: Kvazas pastorėjo, pakeitė kailį (dabar toks pilkai ryžas pasidarė), užsiaugino "žiurkėniškus" žandus ir užsinorėjo eit pasaulio pamatyt, tad po to, kai porą kartų turėjau gaudyt po kaimynų daržus ir pamiškę, prarado mano pasitikėjimą ir be pavadėlio pasivaikščiot nebeina.
Rita R. (2012-11-09)
Gavom kraujo tyrimo rezultatus - kepenys jau tvarkoj, bet inkstai, deja, nesitaiso, jų būklė net pablogėjo - kreatininas užkilęs iki 247 (turėtų būti max. 180), šlapalo kiekis kraujyje irgi beveik triskart per didelis :( Norėjau įkelti skanuotą rezultatų versiją norintiems įsitikinti, bet vėl "šlubuoja" nuotraukų įkėlimas. Toliau vartosim maisto papildus inkstininkams, česnako tabletes, taip pat šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus (gal kas turit nereikalingą kalną palučių?) ir valgysim vien Virbac Renal sausą ir Hills k/d konservus. Ir dar bandysim gauti veterinaro rekomenduotų vaistų iš Anglijos, kurių į Lietuvą, deja, niekas neimportuoja.
Rita R. (2012-11-05)
Na ką, turim paltą (be galo dėkui Angelinai), greit turėsim putplastinį namuką (labai labai ačiū Erikai J.), bene reikės greit Kvaziui pradėt žmonos dairytis :)
Angelina (2012-11-02)
865619412
Rita R. (2012-11-02)
Labai ačiū, Angelina, parašykite į a/ž, kaip galėčiau su Jumis susisiekti - susitarsim, kada ir kur. Taip pat labai dėkui poniai Aldonai, kuri pasisiūlė pasiūti paltuką - gerų žmonių dėka turės Kvazis net du, kad jei vieną išteps, sušlapins ar dar kas nutiks, turėtų kuo pasikeisti. Tikrai labai labai labai ačiū :)
Angelina (2012-11-02)
rita ,galiu savo mopses paltuka atiduot
Rita R. (2012-11-02)
Bandžiau naujas nuotraukas įkelt, deja, kol kas nesėkmingai, nors tai vis tiek ne ką tepadėtų :( Antradienį važiuosim atlikti kraujo tyrimo, šįkart pilno, ir žiūrėsim, kokios bus gydytojo prognozės po jo. Nenoriu kurti atskiro pagalbos prašymo, jų ir taip daug, bet norėčiau labai labai paprašyti, gal kartais kas turite nebereikalingą, apsidėvėjusį, gal net kiek paplyšusį nedidelio šuniuko paltelį (būtų super, jei neperšlampamą) ir galėtumėte jį paskolinti žiemai arba padovanoti? Grožio mums tikrai nereikia, svarbu, kad tik šiltas būtų ir Kvaziui inkstukus dengtų, nes dabar vargšui labai šalta. O gal kas moka pasiūti, kad ir, pvz, iš mažos vaikiškos striukytės, kurią Humanoj už kelis litus galima nupirkti? Nauji rūbeliai šuniukam labai brangūs, kiek žiūrėjau internete, kainuoja apie 70-100 Lt. Nesinori prašyti tokios didelės paramos daiktui, kurį, tikiu, galima pasidaryti ir kur kas pigiau, tik bėda, kad siūti aš visai nemoku (paprastą siūlę ar sagą galiu, bet ne daugiau). Tiesą sakant, nebetikiu, kad kas pagailės Kvazio ir priims jį šiltai peržiemoti, jis juk negražus ir dar ligotas, tad bandau sugalvoti, kaip jam padėt nors nesusirgt dar labiau. Ačiū
Rita R. (2012-11-01)
Usne, viskas tvarkoj, Kvazimodas tikrai nėra super dailus, ką padarysi, kad taip jau yra. Be to, ir neduočiau jo žmonėms, kuriems vien tik išvaizda svarbi.
Usnė (Būk mano draugas) (2012-11-01) (foto)
Nesmagu sakyti, kad jie greičiausiai nepatiks šitas katinėlis, nes jau teiravosi ar gražus, ar sveikas, kaip atrodo - išvaizda turės jiems didelės reikšmės :(
VynaLeja (2012-11-01)
Usne,paziurek i sita
Rita R. (2012-10-18)
Ligoniukui, ačiū vet.gydytojui Aurimui, pamažu gėrėja, o svarbiausia tai, kad jis po savim jau nebesišlapina net miegodamas. Ėmė kartais į kampus arba šalia tualeto daryti, bet svarbiausia, nebe po savim, tai dabar galiu jam avikailį pakloti ir apkamšyti nakčiai pledais ir agroplėvelėm, kad nešaltų. "Farširuoju" kasdien Kvazių maisto papildais (iš ryto ir vakare po kapsulę inkstukams detoksikuoti, grįžus po darbo - česnako ir ožragių tabletę imunitetui ir kraujotakos sistemai stiprinti), gydomuoju Virbac maistu, kuriuo pakietėm Royal'į po pablogėjusių tyrimų rezultatų, ir inkstininkų konservais, sumaišytais su virtais ryžiais. Kvazimodas praktiškai jau "auksinis katinas", nes atsieina tiek, kiek šeši mano naminiai sveiki, bet ką darysi - parsinešiau bėdelę ant savo galvos, taip sakant... Kvazikas visai pasveikt jau turbūt nebepasveiks, bet stengiamės, kad bent nebeblogėtų. Šiaip linkmas, guvus, smalsus, apetitu nesiskundžia ir vis taikosi mano katėm į kailį duot, be tik kai ant kiemo būna (su juo malkinėj kartu gyvenančias laikinai globojamas katytes, pvz., Tetą Betą arba globos vis dar ieškančią trispalviukę Gražuolę, apskritai ignoruoja). Užvakar Kvazis užpuolė išvestą vieną iš mano naminių, 6kilograminį Rumpį Štilckiną - atrodė kaip Kanapinis, vejantis Lašininį :)
IlonaKolit (2012-10-14)
Orai vis vėsta, gaila ligoniuko :(
Rita R. (2012-10-06)
Šiandien kartojom kraują tyrimą - rezultatai blogi, dar ir kepenų rodikliai suprastėjo :( :( :( Rytoj einam dar pas kitą veterinarą konsultuotis, ką ir kaip geriau būtų tokioj situacijoj daryti. Laimei, Kvazukas bent jaučiasi gerai, ėda noriai, bėgioja, murkia, glaustosi, net kitas mano kates mušti bando.
Rita R. (2012-10-02)
Ilona, Kvazimodas puikiai vaikšto ir be pavaduko - aš iš pradžių jį vedžiojau, nes bijojau, kad nepabėgtų. Bet paskui pamačiau, kad jis išleistas nuo kiemo neina, tada pradėjau paleisti ir tik vaikščiodavau iš paskos, jei kas - pačiupdavau. O dabar, kai būnu namie ir oras geras, išleidžiu Kvaziką vieną ir tik vis užmetu akį, kur jis ir ką daro. Labai protingas katinas, nė karto niekur nebuvo prapuolęs :) Ir pašauktas ateina, į vardą reaguoja, tik niekada neatsiliepia.
IlonaKolit (2012-10-02)
Kvazimondas moka su pavaduku vaikščioti, koks šaunuolis. Tik šilumos jam reikia...
Rita R. (2012-10-02)
Prašau, pakelkite ir šią naujieną
Rita R. (2012-09-25)
Gerb, administratoriai, labai prašyčiau kilstelėti šią naujieną kartelį kitą. Kol kas dar yra laiko, bet nesinori ramiai laukti iki "padai ims svilti" ir nebebus, kas daryt. Ačiū
Rita R. (2012-09-23)
Kvazio savijauta gera, Egle, valgo su milžinišku apetitu tiek sausiuką, tiek konservus su kiaušinio tryniu, tiek lašinukus (nuo jų pavyko truptį svorio priaugt). Kojoj žaizda atsinaujino, kai nebintuota pavaikščiojo, vėl dedam batuką ir plaunam antibiotikais. Šlapinimosi bėdos apsitvarkė tiek, kad dabar nevalingai padaro tik miegodamas (visas lovytes palutėm iškloju), šiaip eina į dėžutę. Labai mielas ir geras, murklus ir trintalas, bet vaistus sumaitint kuo toliau, tuo sunkiau darosi.
Rita R. (2012-09-23)
Labai labai labai ieškom šiltos GLOBOS žiemai!!!! Kol kas dar nedega, bet prašom iš anksto (globos metu kacas bus pilnai viskuo aprūpintas). Kvazimodas inkstininkas - šiluma jam būtina.
Egle13 (2012-09-22)
Kaip laikosi Kvazis?Kaip jo sveikatele? Nuo manes +20lt.
Rita R. (2012-09-12)
Prijuokino mane vakar Kvazimodas vos ne iki ašarų: atėjo į vidinį kiemą, kur mano naminių ketvertukas buvo paleisti pasiganyti ant pievutės ir pagulėti saulėkaitoj (vienų be priežiūros nepaleidžiu, nes gatvė šalia, iš kitos pusės miškas, kur dažnai palaidi dideli ciuciai laksto) ir, taip sakant, tvarką padarė. Oi cirkas buvo, kai du mano naminiai šešiakilograminiai rubuiliai katinai prisiploję prie žemės atbuli traukėsi nuo šitokio už juos dvigubai mažesnio (ir ūgiu, ir mase) kūdenos ir nė vienas nedrįso tuo pačiu atsakyt. Šįryt Kvazius sugebėjo pakišt po dėžėm va šitą didelę moterį (http://www.gyvunugloba.lt/lt/mypets/user.7008469;g.40917) jos pačios gyvenamam garaže - kai atlėkiau išgirdusi katiniškus grasinimus, Kvazikas sėdėjo uodegytę papūtęs vidury garažo ir žiūrėjo į mane nekaltutėm citrininėm akim, o Mau urzgė pasislėpusi po dėžėmis, nors iki šiol tvarkingai prilupdavo ir išvydavo visus katinus ir kates, kurie tik jos kely pasitaikydavo.
Rita R. (2012-09-11)
Labai dėkui :)
Egle13 (2012-09-10)
Mano meilei +57lt. Smagu,kad katinelis sveiksta ! Sekmes tau Kvazi ir tavo gerajai Fejai !!!
Rita R. (2012-09-09)
Kvazimodo vizito pas gydytoją rezultatai atnaujintoje naujienoje.
Rita R. (2012-09-07)
Labai labai labai AČIŪ :) Labai tikiuosi, kad tyrimų rezultatai bus geri ir galėsim pradėt įvairesnį maistą valgyt, nes nuo inkstininkų konservų, tegu ir su kiaušinio tryniu, kažkaip sunkiai sekasi storėti.
Egle13 (2012-09-07)
Isimylejau tave,Kvazi...Nuo manes 50lt. Tu toks fainas Katinas!
Rita R. (2012-09-01)
Ne katinas jis, o katašunis - visą laiką vaikšto iš paskos ir murkia, vis taikosi į kojas pasiglaustyt. Oi kaip nenori būt vienas paliktas, oi kaip nenori :)
NeRamune (2012-09-01) (foto)
Nesiginciju, bet man jis toje nuotraukoje kur sedi nutaises tokia Garfildiska israiska:)) Labai grazus kaciukas, gerai kad pas Jus pateko ir yra saugu.
Rita R. (2012-09-01)
Kad tas Garfildas jau toks nuvalkiotas vardas, plius katuką su išsišovusiais kaulais ir šviečiančiais stuburo slanksteliais kažkaip liežuvis nesiverčia taip vadinti. Be to, vieną ryžiuką jau globojau tokiu vardu, tai nesinori kartotis. Dabar vadinu šitą kacą Kvaziu arba Kvaziku, gal ateity koks kitas vardas jam "prilips" :)
NeRamune (2012-09-01) (foto)
Man tai jis visai ne Kvazimodas:) O Garfildas greiciau:))) Tooks mielas ir fainas:) Dar kai atsivalgys ir pilvuka uzsiaugins tai bus tikru tikriausias Garfildas:)
Rita R. (2012-09-01)
Kelios naujos nuotraukos iš Batuoto katino pasivaikščiojimų :)
Rita R. (2012-08-31)
Skylė kojoj jau gerokai apgijusi, užvakar keitėm batuką, tad turėjau galimybę apžiūrėt. Užtepiau iš naujo audinių regeneraciją skatinančio tepalo, uždėjau storą sluoksnį sterilios vatos ir padariau naują batuką iš pleistro, kaip gydytoja buvo parodžiusi. Kvazis tiek supratingas katinas, kad nė karto nepabandė "nusiauti" to batuko.
Rita R. (2012-08-31)
Nuoširdžiai ačiū, Egle13, ir savo, ir Kvaziko vardu, Jūs jau ne pirmą kartą mus remiate :) Galėsiu dabar jam šiandien nupirkti dar palučių bei pašteto katėms su inkstų ligomis, kurį maišau su virto kiaušinio tryniu, kaip rekomendavo gydytoja, kad nors truputį pastorėtų (vieno virto trynio neėda). Dar savaitė ir važiuosim kraujo bei šlapimo tyrimų kartot, gal nebereikės to spec. sausiuko ir spec.konservų.
Egle13 (2012-08-30)
Nuo manes grazuoliui +30lt. Sveik mazuli!!!
Rita R. (2012-08-26)
Reziumė: Kvazimodas virto Batuotu Katinu, nors ir tik su vienu batuku :) Antibiotikų kursas pratęstas dar beveik savaitei, labai reikia paramos. Nuoširdžiai ačiū Alinai už kelionę pas gydytoją ir atgal!
Rita R. (2012-08-24)
Ech, kai jau situacija ėmė judėti gerėjimo linkme, vėl nauja bėdelė išlindo. Vienoj iš tų suminkštėjusių kaciaus letenų pagalvėlių ėmė ir atsivėrė gili skylė (katinas tikrai niekur letenos neprasidūrė). Atrodo, kad Kvazimodui neskauda, eina normaliai, pilnai pristoja ta kojyte ir šiaip nesupranta, ko aš čia tą jo paduką peroksidais pilstau. Pūliuot nepūliuoja, kraujuot irgi ne, bet gi katino kojoj kaip ir neturėtų būt skylių. Šiandien gaudom PSP kackas, tai, ko gero, tada rytoj vėl vizitas pas gydytoją laukia (gal bent užbintuot pamokys, kad kraiko į tą skylę neprilįstų).
Rita R. (2012-08-20)
Ačiū, Renatka, už patarimą, pasinaudojau juo :) Šiandien be sausiuko valgėm šiltą virtą kiaušinio trynį, kaip rekomendavo gydytoja, Kvaziui laaaabai patiko. Ir šiaip jam viskas patinka, jokių užgaidų nerodo, net antibiotikų tabletė, ir ta gerai. Įsikūnijęs gerumas šitas kacikas :) Jau kniauksėt pradėjo, tik balselis plonytis, kaip viščiuko, iškart nelabai ir susprasi, kad čia katinas "šneka". Kvazimodo nuotaika neprastesnė už apetitą, viskuo domisi ir daug daug murkia. Buvau truputį išleidus pavaikščiot, bet jam dar sunkoka pačiam, kojos nelabai laiko, tai reikėjo prilaikyti ir neilgai trukus grįžom į narvelį. Beje, galą gavusi Kvazimodo kirmėlių kolekcija pamažu keliauja į tualeto dėžutę, tai, reikia pripažinti, kad katinas puikus kolekcionierius, ko gero, visą kirmėlių Luvrą buvo susirinkęs.
Renatka (2012-08-20)
Rita R, jus geriau sąsk. savininko vardą ir pavardę įkelkite į pačią naujieną prie sąsk.numerio, taip bus lengviau tiems, kurie norės padėti finansiškai.
Egle13 (2012-08-20)
Nuo manes +40lt.Linkiu kuo greiciau pasveikti ir surasti jaukius namucius ! Tu visai ne Kvazimodas,o didelis grazus Katinas !
Rita R. (2012-08-20)
Labai ačiū, juk ne veltui sakoma, kad lašas po lašo ir akmenį pratašo :)
Renatka (2012-08-20)
Nedidelis lašiukas pradžiai dvidešimt litukų
Rita R. (2012-08-19)
Oi, dar neparašiau, kad po visų procedūrų kacas ėmė valgyt savo Virbac Urinary. Vienam iš mano pačios katinų pavasarį smėliukas šlapimo pūslėj formavosi, gydytojas rekomendavo šitą maistuką duoti, tai dar nuo to laiko turiu kažkiek, bent jo kol kas pirkti nereikia.
Rita R. (2012-08-19)
Rita Radzevičiūtė :) Jetau, kaip be galvos šiandien... Labai ačiū :)
Renatka (2012-08-19)
Ačiū :) Tik trūksta sąskaitos saviniko Vardo ir pavardės, nes kitaip bus neįmanomas pinigų pervedimas (šie laukeliai yra pažymėti el.bankininkystės puslapyje).
Rita R. (2012-08-19)
Jau parašiau :)
Renatka (2012-08-19)
Tai sąskaitą galite parašyti ir pranešime.
Rita R. (2012-08-19)
Atsiprašau, Renatka, rašydama skelbimą pamiršau sąskaitos numerį, taip mane to vargšo vaizdas ir kartu išsaugotas apsitikėjimas žmogumi sukrėtė. Dar pati, varna, vien gero norėdama, vakar Kvazimodui vištienos padaviau, ko katinukui su inkstų problemom mažiausiai reikia :( O jis tooooks geras, tiesiog nerealiai geras, kada benueik, tuoj murkt ir glaustytis bando. Pas vet.gydytoją elgėsi pavyzdingai, tik temperatūros matavimo procedūra jam nepatiko. Kai po apžiūros ir viso kito laukėm kraujo tyrimo rezultatų, išsitiesė visu ūgiu ant apžiūros stalo, ir kad ėmė murkt kaip traktorius paglostytas, net kitam apžiūros kambary buvo girdėt :) Gydytoja sakė, kad dėl akytės jau nieko nebepadarysi, taip ir bus tokia perkreipta. Meldžiuosi, kad tik su šlapinimusi viskas susitvarkytų, nes nežinau, kaip jam reiks bent globą rast (pas mane dešimt kačių ir šuo, į namus niekaip nepaimsiu, o vėjo pučiamam sandėly per žiemos šalčius mažam narvuke juk nelaikysi). Ačiū labai už pagalbą, ypač jei kas palučių galėtumėte padovanoti (geriau mažos, taupiau išsimeta).
Renatka (2012-08-19)
O kur sąskaitos rekvizitai?
Virgau (2012-08-19) (foto)
vargsas katinelis:( perskaiciau ir pries akis iskilo per Animalus matytas reportazas apie uzsieninio zirgyno katina.Ne zirgus rode,o butent katina,kaip labai nusipelniusi darbuotoja ir paziba,mat jau 10 metu jis saugo pasarus nuo grauziku,kuriu exkrementai laabai kenksmingi zirgams.Vaiksto toks visas isdidus ir nepriklausomas,tikra zvaigzde.O pas mus....labai nutolom nuo normaliu gyvenimo salygu,chemija chemija...ziurkes tuoj kaip kokiam "sutvarkytam uzsieny" per galvas laipiot prades,nes apart normalaus medziojancio katino,joms nieks nebaisu.
Kary (2012-08-19)
Gaila visu su kuriais taip ziauriai pasiegti gali tik zmogus.
Rasa17 (2012-08-19)
Koks graudus aprasymas, kaip gaila katinelio, tikiuosi jam pasiseks ir atras ta vieninteli :)
Egle13 (2012-08-19)
Parasykit kur galima pervesti pinigus.Labai gaila katinelio...Toks mielas...


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
   


Statistika Prisijungę: 144

Alio.lt | Facebook | MySpace | Frype | RSS | Blogger

Naujienos

11.18 Kai vienas lauke - ne karys
11.11 Labai reikia namų...
11.10 Apie tai, kas neaišku ir neapibrėžta arba dar vienas iššūkis... (2)
10.04 Katytė Tija ieško nuolatinių namų
09.16 Tokia Uodegytės be uodegytės istorija... (5)
09.10 Čipė ir Deilas: burundukų kelionė namo (namai rasti, bet labai... (15)
08.27 Šeškinės katinėliams maisto ( Nebetruksta) (205)
07.13 Išgelbėta nuo mirties mažylių šeimynėlė (1)
07.13 Dovanojami kačiukai (Kaunas) (2)
07.13 Ligoniukė Kycė (1)

Komentarai

Polio-mama (19:18) >>
Tokia žavinga kačiukė nieko nesudomino? Neįtikėtina! Kaip supratau, kitos mažylės rado...
Narys14567 (13:46) >>
Ieškantiems geriausių pasiūlymų aplankykite https://www.superaugintinis .lt/akcijos Pasiūlymai...
Diroma (22:44) >>
Daugiau mažylių nuotraukyčių rasite šioje nuorodoje...
Vilmante (9:04) >>
Na, bet jei nieko nedarysim, niekaip negalėsim katuliams padėt:( LABAI PRAŠOM PAGALBOS
Vilmante (9:03) >>
Raseiniškiai, būkit geri, pagalvokit, gal atsirastų vietelė paglobot kokį katulį? Mes Kaune,...
Kasia777 (11:17) >>
Lapkricio 11 d. turetu pasiimti si kaciuka su broliuku, kadangi prioritetas rasti namus abiems...
Kasia777 (11:17) >>
Lapkricio 11 d. turetu pasiimti si kaciuka su broliuku, kadangi prioritetas rasti namus abiems...
Kasia777 (11:16) >>
Atnaujinimas: turime rade seimininkus, turetu paimti abu kaciukus ketvirtadieni, lapkricio 11d. Kol...
Alusia (17:51) >>
Edita labai, labai DĖKOJU Jums už paramą!!! Labai skauda, mažas angelėlis mus paliko......
Karolis3215 (12:23) >>
Tikiuosi kačiukas ras šiltus namus :) visos prekės katėms...
Alusia (6:32) >>
Gitana B. DĖKOJU Jums labai už paramą!!!
Ukl (11:13) >>
https://www.thepornsitelist s.com There was once a blind man who had so fine a sense of...
Kriste0 (23:28) >>
Dar turite katyte?