LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lietuva | Latvija | Estija
 
 
 

Žirniukas, partrenktas automobilio. Lūžusi kaukolė. Mokomės gyventi iš naujo. Labai prašome finansinės paramos! (Parama gauta)

Naujienos 06-16:

Birželio 5 d. Žirnis keliavo pas neurologę Laurą, kuri jo dar nebuvo mačiusi. Gydytoja surado Žirniuko negalavimo priežastis - lūžusi Žirniuko kaukolė. To nepastebėjo prieš tai jį gydę gydytojai. Šitiek laiko kovota, siekta jam padėti, po traumos praėję labai daug laiko... Gydytoja siūlo savo gydymo metodus. Globėja rūpinasi juo, maitina per prievartą.
Smūgio būta į kaktos sritį, ten ir yra rimtas lūžis. Todėl buvo pažeistos pailgosios smegenys, atsakingos už uoslę, rijimą, kt. funkcijas. Žirnis moka ryti, bet jam labai lėtai ateina impulsas nuryti, jam kai kurių dalykų reikia mokytis iš naujo.
Ačiū gyd. Laurai už suteiktą viltį ir globėjai, kuri Žirniu rūpinasi visa širdimi ir su didžiule patirtimi.
Žirniui jau geriau. Pamažu, mažyčiais žingsneliais. Reikia laiko ir gydymo. Darome viską, kad tik katinėlis gebėtų normaliai gyventi. Beje, daro į dėžutę, domisi aplinka - jis nėra gulinti daržovė. Bet reikia išmokti suprasti, ką daryti su maistu.
Būsime labai dėkingi už Jūsų paramą. Reikalingas labai geras maistas, vaistai, vitaminai, vizitai ir procedūros pas neurologą. Dėkojame!

Žirni, tu mums reikalingas. Sveik!


Naujienos 05-25:


Žirniukas jau gali keliauti į namų globą. Katinėliui atlikti papildomi tyrimai, išoperuota trūkusi išvarža. Viskas būtų geri, jei ne jo nevalgymas. Liežuvis sugijęs, nosies paburkimas taip pat turėtų būti praėjęs, bet ... Bet panašu, kad Žirnis nieko neužuodžia, todėl nesidomi maistu. Tyrimų metu paaiškėjo, kad katinėlis visas sušaudytas ir galvoje turi kažkokį metalinį svetimkūnį, tačiau jau labai seniai. Šiai dienai Žirnis gauna maisto per prievartą. Gydykla prašo katinuką paimti, nes jokio gydymo nėra, vaisai jokie nepaskirti. Tarėmės su keliais gydytojais, ką daryti, kad jis pradėtų valgyti, kiek laiko jam dar duoti? Reikia tikėtis, kad uoslė grįš ir Žirnis normaliai valgys. Taip pat gali būti, jog gyvūnas patirė didžiulį sukrėtimą ir reikia jam ramios, normalios aplinkos, kur sumažėtų stresas.

Taigi, toks va mūsų Žirnis. Labai prašau atsiliepti, jei tik turite galimybę Žirniuką priglausti. Visi tikime, kad namų globoje, glostomas, kalbinamas, guodžiamas jis greit atsigaus ir pradės valgyti. Jei per 1-2 savaites Žirnis nepradės valgyti, teks jį paleisti. Niekas mums negali paaiškinti, kodėl tiksliai jis nevalgo: "gal dar neužuodžia, gal stresas, gal baimė, o gal metalinė plokštelė kažkur smegenis pažeidė, kai avarijos metu sujudėjo... "
Bet niekada to nesužinosime, jei ir toliau Žirnis liks narve.

Išlaikysime, padėsime. Tai netruks amžinai. Jei per kelias savaites gyvūnas nepradės valgyti, kito varianto, kaip tik jį užmigdyti, neturėsime. Katinas labai gražus, didelis, kiek prisibijo, bet išglostytas ir smakriuką kelia, ir rankytėm minko. Jam gyvybiškai reikalinga namų globa.

Pradžia:
Tą rytą buvo visai kitokių planų ir net nesusijusių su katinėliais, bet ... Gavome skambutį iš Sanitarinės tarnybos, kad buvo partrenktas ir sunkiai kamuojasi ant šaligatvio katinėlis, o „Grindos“ darbuotojai šiuo metu Grigiškėse ir tik vakare atsilaisvins, o gal net nespės nuvažiuoti šiandien. Na, pirmiausia tai paėmė siutas, kad Lietuvoje toks kiekis nelaimėlių, kad net Sanitarinė tarnyba nespėja dirbti, o tada pagalvojau, kad jei jis labai traumuotas, gerai, kad darbuotojai ieško ir kitur pagalbos – tai žmogiška. Na, apie gydymo galimybes, savanorių duodamus šansus aš nekalbu.

Katinėlį partrenkė Žirmūnų g. 123. Atvažiavę radome kraujo klaną ant gatvės, ieškojome, kur tas nelaimingasis nušliaužė. Netrukus pastebėjome milžinišką, juodą, sunkiai alsuojantį, visą kruviną katinėlį. Kirpta ausytė, didžiulis, nupenėtas. Buvo baisu jį liesti, kad dar labiau nesužalotumėm, taip pat gąsdino užverstos akys, iš burnos plūstantis kraujas. Vaizdas buvo šokiruojantis ir norėjosi tiesiog greičiau viską užbaigti.

Keliavome į gydyklą. Ten atliktas rentgenas. Sunkiai sutrenkta galva, plyšusi didžiulė išvarža pilve, nukąstas gabalas liežuvio, sulaužyta nosis, nukritusi temperatūra. Nesimatė nė vieno lūžusio kaulo. Tai teikė vilties, bet labai bijojome kraujo išsiliejimo į smegenis. Prognozės buvo labai liūdnos. Taip pat rentgenas parodė, kad Žirniuko kūne daugybė šratų. Kažkokia menkysta rajone dar ir šaudė į nelaimėlį

Kitą dieną gavome žinią, kad Žirnis išgyveno!!! Tai buvo kaip kokia šviesa tunelio gale! Ne veltui, ne veltui mums buvo paskambinta! Yra vilties! Ar turėtų galimybę ją suteikti Sanitarinė tarnyba?.. Temperatūra normali, kraujo tyrimai geri, tik rodė alergiją, tad statomos lašelinės, leidžiamos krūvos vaistų, nes trumuotas liežuvis, kvėpuoti katinėlis gali tik per burną, kol nosis sutinusi ir iš jos plūsta kraujas. Nosį gydytojai praplauna. Vėliau bus reikalinga trūkusios išvaržos operacija.Net tada, kai Žirnį kėlėme, apžiūros metu laikėme, jis tik pašnypštė, bet nesidraskė, nepuolė, nepyko.. Sunku kol kas pasakyti, koks jis yra. Bet jei gydytojai gali praplauti nosį, išvalyti žaizdas, nebus piktukas.

Tikimės, kad Žirnis pasveiks – tuo labai tikime ir norime, kad Jūs drauge su mumis to linkėtumėt. Reikalinga ir finansinė parama gydymui bei laikina namų globa. Negalime ilgai laikyti gyvūnų stacionare – neturime tam lėšų. Todėl, jei Žirnis pasveiks, turėsime jį paleisti atgal, iš kur paėmėm.

Dėmesio! Kalbėjome su vietiniais maitintojais, minėjo, kad kažkiek kačių aplinkiniuose kiemuose sterilizavo „Lesė“ ir „Naminukai“. Šio katino jie nepažįsta, įtaria, bus atklydęs iš kito kiemo. Galbūt merginos iš šių organizacijų kažką galėtų pasakyti? Gal atpažįstate katinuką, iš kur jis galėtų būti? Nesinorėtų jo paleisti ten, kur jis vėl papuls po ratais.

Norėdami paremti  paskyroje būtinai įrašykite: Žirnis

Sveik, Žirniuk! O mes visi būsime dėkingi už paramą Žirniui ir pasiūlytą laikiną globą. Neįmanoma padėti gyvūnui be Jūsų pagalbos. Neturime stebuklingos lazdelės, negalime sustabdyti nelaimių ir užauginti, kaip kokių daržovių, paramos gydykloms… Nepalikime Žirnio bėdoje!
„Rainiukas“ VšĮ
info@rainiukas.lt
+370 615 58898, +370 689 73782
LT 56 7300 0101 3075 8928
http://www.rainiukas.lt
Trūkstama parama: 0 EUR
Surinkta parama: 350 EUR
Organizacijos pavadinimas: Rainiukas
Įmonės kodas: 302733794
Banko sąskaita: LT 56 7300 0101 3075 8928
Pavedimo nurodymas:
PayPal sąskaita:

Šaltinis:  „Rainiukas“ VšĮ
Nuoroda į šaltinį: http://www.rainiukas.lt/lt/news/view/id/73346
Organizacija: Rainiukas

Sukurta: 2015-05-07 | atnaujinta: 2015-11-05
Naujienos numeris: 42009
Peržiūrėjimų skaičius: 6465

« grįžti

Komentarai

Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-06-04)
Orinta (2015-06-04) Vakar lankėme Žirniuką. Globėja labai gerai, tiesiog pasakiška, viską daro taip, kaip darytų labiausiai patyręs ir gyvūnus mylintis žmogus. Pats Žirniukas jau gūvesnis, dairosi, net ir sėdi (tik prie globėjos, kai išdrąsėja), bet ir toliau nieko nevalgo, toliau sunkiai ryja. Rytoj jis užrašytas pas neurologą, kuris dar jo nematė. Niekas negali pasakyti - ar tai tik uoslė, ar dar ir kokia bėda su ryjimu. Labai sunku ir mums, ir Žirniui. Tad laukiam, ką ryt pasakys gydytoja.
Postremo (2015-06-01)
+10
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-05-29)
Orinta (2015-05-29) Žirniukas jau seniai be gaubtuko. Gintarė įkels naujas foto. Užvakar vėlai vakare jį nuvežiau į globą. Dabar bus imtasi imuniteto stiprinimo, daug meilės ir rūpesčio terapijos, toliau tęsiamas maitinimas per prievartą ir didžiulis tikėjimas, kad jis atgaus uoslę. Kartais tam reikia laiko. Suma už Žirnį atėjo kosminė, mes kol kas dar šoke. Lina viską surašys, patikslins. Dieve, kad bent jis turėtų normalią ateitį. Na, namų globoje, viskas kitaip, viskas visai kitaip... Ačiū už globą, ačiū už paramą, ačiū už tai, kad ne tik mes mylime Žirniuką.
O.V. (Rainiukas) (2015-05-25)
Tekste yra atnaujinta informacija. Jau prieš savaitgalį buvome paprašyti paimti Žirnį, nes joks gydymas jam netaikomas. Pasidalinkite savo nuomone. Katinėlis jau nuo atvežimo, t.y. 05-07 nieko nevalgo. Iš pradžių negalėjo kvėpuoti per nosį, dabar jau kvėpuoja, liežuvis buvo sužalotas - sugijo. Kraujo tyrimai puikūs. Bet panašu, kad Žirnis nieko neužuodžia. Pasitarkime, ką dar galime padaryti. Hormonų kursas jau baigtas - čia paburkimams sumažinti. Nebežinau, ką dar galima daryti. Gydytojai taip pat nieko negali pasakyti. Pirmas toks atvejis.
O.V. (Rainiukas) (2015-05-13)
Šiandien kalbėjausi su gydytoja. Žirnis vis dar nevalgo. Pilve trūkusi išvarža, kurią būtinai reikia tvarkyti. Bet kol toks sunkus kvėpavimas, gydytojai negali nieko daryti. Dar atsirado viena baimė, kad Žirnis nesituština. Gali būti, kad pažeistas žarnynas, reikia operuoti. Bus daromas papildomas rentgenas su kontrastu. Jei paaiškės, kad reikalinga skubi operacija, teks rizikuoti ir jį operuoti su tokiu kvėpavimu. Labai sunkus ligonis. Visiems dėkoju už paramą Žirnio gydymui. Ir vėl pradeda kamuoti mintys, gal reikėjo priimti kitokį sprendimą, su kuriuo visą gyvenimą turėtumėm gyventi. Ilgas gydymas, skolos auga. Žirniui labai reikalingas mūsų palaikymas ir parama. Ačiū. Sutinku, kad reikalinga namų globa, kur jam būtų kur kas lengviau. Jį juk reikia ir paglostyti, pabendrauti su juo. Vargas.
Daina A. (2015-05-12)
Lankytojas pašalino komentarą
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-05-12)
Kalbėjau su Orinta, tai Žirnio būklė tokia pati, pats dar nevalgo, tik jau labiau priešinasi, kai jį maitina. Tad pamažu jėgos grįžta... Tik jeigu labai priešinsis, bus sunku jį gydyti. Na tikiuosi, vet. klinikos personalas turi patirties su "kietais" katinukais..
O.V. (Rainiukas) (2015-05-07)
Vakar vakare lankiau Žirnį. Sunku jam, bet jau galvą krutina, jau reaguoja, paglosčiau, pagailėjau. Didelis mažylis.. Sesutės jį maitina per prievartą, nes maisto jis negali užuosti, o liežuvį dar skaudės labai ilgai. Žirnis Vaidos gydyklos stacionare. Kviečiame jį aplankyti ir padovanoti Hills A/D maistelio - konservukų. Ačiū. Taip pat bandysim padaryti geresnių foto. Jis labai gražus katinas. Kad tik pasveiktų.


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
   


Statistika Prisijungę: 131

Alio.lt | Facebook | MySpace | Frype | RSS | Blogger

Naujienos

10.16 Prašau patarimų, rekomendacijų (2)
10.13 Pastebėta raina katė
10.11 Kaip gauti pigių sterilizacijų? (1)
10.10 Kas žinote? Padėkite rasti! Vilnius. Prie Bigo. S. Nėries g. (1)
10.04 Padėkite rasti namus jaunam katinui/ arba suteikite laikiną globą (1)
10.01 Istorija apie kačiukus ,kuri nenustebins ,bet realiai tai...
09.30 Prašau padėti atsivežti biokraiką (1)
09.27 15 geriausių gyvūnų mylėtojų darbų?
09.17 Katinukas Mamonis globa rasta (2)
09.17 Gimę tą pačią dieną... (1)

Komentarai

Edda (21:47) >>
Vyta, ačiū.
Karoselis (21:16) >>
prasau istrinti skelbima. aciu.
Vyta (19:55) >>
Radau tokią info, kuri pakankamai svarbi manau: Naudoti ribotą baltymų kiekį turinčią, daug...
VilijaG (11:27) >>
Padovanotas
VilijaG (11:27) >>
Padovanotas
Day (22:23) >>
Kaip jautriai ir taikliai parašėte:)
Kaštonas (20:17) >>
Antrosios Kaštono metinės. Rastas 20181018. Dabar žiūrint į jį, man be galo skaudu...
Edda (8:18) >>
Nepraraskit vilties, merginos ❤️
Diroma (23:01) >>
https://www.youtube.com/wat ch?v=CUWuWBFodFQ
Alusia (20:10) >>
Taip, Edita, ačiū, reikės atnaujint nuotraukas ir vėl bandyt. Tik kai nesuskaičiuojamai...
Edda (16:45) >>
Gal galima juos pakartoti? Kartoti ir dar kartą kartoti...
Edda (16:42) >>
Ar katytės skelbimai feisbuke buvo?
Alusia (13:52) >>
paleisti atgal nebėra kur, kaimynai užpuolė maitinančią moterį ir ji nebemaitina katinų,...