LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lietuva | Latvija | Estija
 
 
 

Mūsų tykojo maras... 11 katinėlių šeimyna. Reikalinga parama gydymui, sterilizacijoms, stacionarui. (Parama gauta)

O viskas turėjo būti visai ne taip... Gavome didžiules sąskaitas iš klinikų, labai susikrimtome, pasižadėjome kažkaip stabdyti gyvūnų patekimą į mūsų organizaciją, nes prisiimta atsakomybė peržengė visas ribas.
Tik praeitos savaitės "viena užduotis" buvo nepadaryta ir reikėjo bent minimaliai prie jos prisiliesti, siekiant išvengti daugiau neigiamų pasekmių, nei jų yra.
Gyvena tokia bobulytė E. Šeškinės mikrorajone (pranešimas gautas iš vietinių katinų globėjų - maitintojų). Močiutė, anot globėjų, "labai gera", bet turi 3 nekastruotus katinus, 3 nesterilizuotas kates, iš kurių viena jau susilaukė 5 mažylių, ir ketina juos kažkur nunešti, padėti po balkonu arba nuvežti prie kažkurios prieglaudos durų. Geriausia, jei iš vis "kažkas paimtų visus jos katinus, nes ji labai serga, po operacijos". Oi, pasiutom! Prigrasinom, kad viskas yra užfiksuota ir mes tikrai kreipsimės į policiją, liepta viską perduoti poniai E.
Planas buvo minimalus - nufotografuoti mažus kačiukus, sterilizuoti (jei pavyks, nemokamai) 2 kates, kurios jau galėjo lauktis ir tolimoje ateityje kastruoti katukus.
Be šešių suaugusių katinėlių bute buvo 5 sergantys mažyliai: pūlingos akytės, nusividuriavę. Įtarėme žarnyno bakteriją, kuri pražudys kačiukus nedelsiant nepradėjus gydymo. Katiniukai gimę balandžio 1 dieną. Sutarėme, kad katę mamą ir 5 mažylius savaitei paimsime pagydyti į stacionarą, vėliau grąžinsime. (Negalėjome jų ten palikti, nes buvo aišku, kad paliksime mirčiai: mažų kačiukų viduriavimas - garantuota mirtis, tuoj pat nesiimant priemonių!). Susipakavome vieną katytę sterilizacijai - Bagyrą. Ir išeinant į mus žvelgė Kuzia su planetos dydžio gumbu ausyje. Kuzią taip pat turėjome paimti. Norėjosi tik garsiai rėkti.
Paklausus, kur moteris dėdavo visas atsivestas vadas, ar jas skandino, ar kitaip jų atsikratydavo, ši pasakė, kad nė viena neišgyveno. Netikėjome. Visi 6 suaugę katukai yra vienos vados - jiems po trejus metus. Kaip galėjo būti taip, kad nė viena vada neišgyveno per šitiek laiko...
Gydykloje mažyliams tuoj atlikti mūsų įtartinos bakterijos ir maro testai. Abudu teigiami. Tai labai rimta.
Bagyra bus sterilizuota, Kuziai bus sutvarkyta ausis (tai abscesas - reikia kirpt ausį, statyti dreną). Ir nedelsiant pradėtas mažylių gydymas: lašelinės, serumai, antibiotikai, kiti vaistai.
Keturi iš penkių mažylių žaismingi, aktyvūs, tik viena lėlytė silpnesnė, sulysus. Vien gardijos beprotiškai pavojingos tokiems kūdikėliams, o ką jau kalbėti apie marą!!!
O ką gi reikėjo daryti? Apie kažkokias nemokamas sterilizacijas galime pamiršti! Visi p. E. katinėliai yra maro ir gardijų nešiotojai, t.y. gali užkrėsti visus kitus katinukus, kurie bus šalia. Migdyti dar žaismingus kačiukus - sąžinė neleidžia žinant, kiek mes tokių marinukų jau išgelbėijome ir sėkmingai padovanojome.
Tik šiandien mums labai sunku. Per pastarąjį mėnesį prisirinkome labai daug ligoniukų, sulaužytų, sunkiai sužalotų katinėlių, visi sėdi stacionaruose - mokamuose gydyklų narvuose. Finansiškai nebepajėgiame panešti šitieks ligonių.
 
Su E. katėmis įklimpome kaip reikiant... Mažylių gydymas labai brangus, vien stacionaras marinukų šeimai be jokių vaistų, gydymų kainuos 12 eur. per dieną! O dar gydymas kiekvienam. Ir dar neaiškūs rezultatai.
 
Bagyrai reikės paramos sterilizacijai, nuparazitinimui, vaistams nuo gardijų ir stacionarui savaitei (taip rekomendavo gydytojai dėl maro grėsmės)  - 55 eur..
 
Kuziai reikės paramos ausies operacijai, kastracijai, nuparazitimimui, vaistams ir procedūroms dėl patirto absceso, vėliau ir vaistams nuo gardijų, savaitei stacionare - 89 eur.
 
Šeimynos, sergančios maru, gydymas gali siekti ir 1000 eurų. Viskas priklausys nuo to, kaip seksis gydytis, ar jie atlaikys, ar išgyvens.
 
Smagūs, mažyčiai, nepaprastai gražūs katinėliai. Naminiai, glaudžiasi, murkia. Mamytė juoda, didžiulėm žaliom akim, keturi rainiukai, viena juodai balta silpniausia mergytė.
 
Jei tik E. žinotų, kad yra tokia "Grinda", kur nemokamai surenka kates, visi ten ir keliautų. O kas jei "iš namų kačiukai" būtų patekę prie sveikų mažylių??? Kačiukai turės būti išgydyti, suvakcinuoti, tas pats turėtų būti padaryta su visais E. katinais.
Senutė silpna, tik laiko klausimas, kada gyvūnai atsidurs kažkurioje prieglaudoje. Visus bandysime dovanoti. Reikia tikėtis, kad maru nesusirgs ir didieji.
 
Būsime dėkingi visiems geriems žmonėms už paramą šios šeimynos gydymui. Jei norėtumėte paaukoti šiems ligoniukams, pavedime nurodykite "Šeškinės šeimynai".
 
Dėkojame už Jūsų pagalbą.
 


„Rainiukas“ VšĮ
info@rainiukas.lt
+370 615 58898, +370 689 73782
LT 56 7300 0101 3075 8928
http://www.rainiukas.lt
Trūkstama parama: 0 EUR
Surinkta parama: 566 EUR
Organizacijos pavadinimas: Rainiukas
Įmonės kodas: 302733794
Banko sąskaita: LT 56 7300 0101 3075 8928
Pavedimo nurodymas:
PayPal sąskaita:

Šaltinis:  „Rainiukas“ VšĮ
Nuoroda į šaltinį: http://www.rainiukas.lt/lt/news/view/id/73581
Organizacija: Rainiukas

Sukurta: 2015-05-12 | atnaujinta: 2015-07-10
Naujienos numeris: 42033
Peržiūrėjimų skaičius: 6758

« grįžti

Komentarai

Gintarėlė (Makatukai) (2015-06-29)
Už šiuos sąskaita 962,88 eurai, bet tai negalutinė sąskaita, nes ketvertukas dar vis stacionare ir už kiekvieną dieną kapsi po 7,20 euro. Labai labai prašome padėti atsiskaityti su klinikomis, nes jau nebegalime padėti kitiems, o prašymai kiekvieną dieną vis plaukia su sužalotais ir sužeistasis gyvūnais, bei sergančiais kačiukais ir ten atsakyti, nes nebeturi lėšų.
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-06-04)
Orinta (2015-06-04) Čia ir toliau mama dar palikta stacionare, nes nesitvarko viduriai, tęsiamas antibiotikų kursas. Mažiukai vaikiukai jau paskiepyti!
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-05-29)
Orinta (2015-05-29) Labai prašau pagelbėti čia mums finansiškai. Kačiukai jau pasveiko, Bagyra ir Kuzia trečiadienį grąžinti šeimininkei. Ten dar liko viena katė, kurią reikia sterilizuoti. Matilda vakar sterilizuota, atskirta gauti vaistų nuo gardijų, dar savaitę sėdės stacionare. Leliukus pafotografuos Agnė, bandysime dovanoti. Ačiū visiems, kam rūpi, kas mūsų nepaliekate bėdoje. Jei jų būtumėm neištraukę, visi būtų nugaišę siaubingose kančiose.
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-05-29)
Orinta (2015-05-25) Visų Jūsų komentarus norėčiau "palaikinti", jei čia tokia funkcija būtų. Ačiū už palaikymą ir pagalbą visiems, kas dalyvaujate šitame darbe ir aukojate savo brangų laiką. Šiai dienai noriu pasidžiaugti, kad katuliukai visi gyvi, jau netrukus galės keliauti į naujus namučius. Ponia E. palyginti dar stebuklas su tuo, ką esame matę... Baisiausia, kad visos kaupėjos kažkodėl labai gaili, rūpinasi, myli, kaip teigia, visą gyvenimą, o paskui staiga gali ir "pokštelt" : "tai pasiimkite sau visus tuos katinus". Įtariu, ponia E. net mūsų nelaukia sugrįžtančių. Kaupė, globojo, pavargo ir gana. Dabar būtų gerai, kad kas kitas, t.y. tie milijardai savanorių, paimtų tuos katinėlius.
O.V. (Rainiukas) (2015-05-19)
Norime pasidžiaugti, kad visi mažyliai gyvi, guvūs, linksmi, daug valgo ir panašu, kad maras jau traukiasi. Jų mama Matilda pikčiurna, bet panašu, kad jai kol kas viskas gerai (ji taip pat gavo serumo), Vasia ir Bagyra dar turi sėdėti narve ir gauti bent 10 dienų antibiotiką, todėl bus nuvežti p. E. tik kitą savaitę. Kviečiame prisidėti prie šių kačiukų gydymo .Suspėjome, visi mažyliai turėtų pasveikti. Ačiū!
Gintarėlė (Makatukai) (2015-05-13)
Visi mažiai gyvi, judrūs, valgo, bet viduriuoja. Mama Matilda labai pikta. Laikom kumščius! Kuzia ir Bagyra išoperuoti.
O.V. (Rainiukas) (2015-05-13)
Sutinku su tavim, Lina. Man senukų labai gaila, bet ... Kaimynai pasakojo, kad ir iš balkono iškritę buvo katinėliai pas šią močiutę, ir nešė kažkur užkasti, ir pasakojo, kaip ilgai žiūrėjo į mirštančius paauglius. Tai kodėl kiti aplinkui tyli? Juk mato, kad žmogus nesupranta, ką daro??? Pikta, kad tie kiti žino ir apie mus, ir apie kitas organizacijas. Kaip ir už vaikus, už senukus taip pat turėtų kažkas atsakyti.
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-05-13)
Kaupėjos - tikrai didžiulė problema, tik kad čia nevienareikšmiška situacija. Labai dažnai, kai žmogus jau senyvo amžiaus, toks kaupimas - tai ligos požymis. Kas į namus pradeda tempti įvairius daiktus, šiukšles, na o kas - gyvūnėlius. Vėlgi, žmogus tai daro gerų paskatų vedinas, jis nori padėti ir tuo pačiu būti kažkam reikalingu. O dar jei senyvas žmogus likęs visiškai vienas, tai savotiškas būdas atsikratyti vienatvės...
AisteIgn (2015-05-13)
Maras ir be jokių gyvūnų išlieka patalpoj dar du metus, o su nuolat užsikrečiančiais ir susergančiais gyvūnais (šiuo atveju nuolat atvedamais mažiais) - iki begalybės. Didieji matomai jau yra įgavę imunitetą (nes išgyveno), bet aplinkoje jis dar ten ilgai gyvuos. Netikiu kad babania kažkaip dezinfekavosi.
O.V. (Rainiukas) (2015-05-13)
Ačiū labai, Daiva. Vakar dar visi gyvi buvo. Šiandien dar klinika nedirba, nežinau. Noriu pabrėžti, jog tai yra didžiulė pamoka, jog marą gyvūnas gali nešioti ilgus metus ir pats nesirgti, bet kitus užkrėsti. Todėl būkime budrūs. Vakar ta bobulė man ragelio visą dieną nebekėlė, nors tarėmės, kad užsuksim vakare.. Kaip paprasta, kai kažkas kitas suka galvą dėl tavo problemų. Noriu padėkoti visiems, kas suprantate šios situacijos tragediją. Tikrai pradeda kilti rimtas noras kreiptis galbūt į žiniasklaidą, kad kažkas kažką pradėtų daryti su tomis kaupėjomis, kurios nei gydo, nei dovanoja, o marinuoja. Turi būti kažkokia tvarka.
Daiva-Simba (2015-05-12)
20 euru katineliams ka tik pervedziau
AisteIgn (2015-05-12)
kas ten buvot, reik batus daba gerai dezinfekuotis, ir ne tik.
AisteIgn (2015-05-12)
matomai yra bute maro užkratas, jei ankstesnės vados neišgyveno.
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-05-12)
OMG... Dar Medininkuose katinukai laukia pagalbos, o ir kaupėjos su 36 katinukais namuose - galybė darbų nuveikti, o čia naujas "siurprizas":-(... Padėkime "Rainiukui", nes susidaro įspūdis, kad visos Vilniaus kaupėjos - tik šios organizacijos rūpestis..


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
   


Statistika Prisijungę: 402

Alio.lt | Facebook | MySpace | Frype | RSS | Blogger

Naujienos

08.23 Vilniuje čipuotas katinas rastas Marijampolėje (2)
08.20 Katinui akies operacijai - skubiai reikalinga finansinė parama (8)
08.17 rastas cipuotas katinas Fabijoniskes Visoriu g.Reikia globos,... (3)
08.16 Dėl katulių fotografavimo (3)
08.09 Reikalinga finansinė parama sužalotos katytės gydymui
08.08 Princas, Lav ir mažylė Perla ieško namų!
08.05 (pagalba rasta) Ieškau Žirmūnų raj. kačių maitintojų (8)
08.03 JONAVA. Rastas katinėlis (Grįžo namo)
07.31 Apleisti šunys ir katės Kaune!!! (305)
07.31 Pilaitės išmestai naminukei reikalinga finansinė parama (6)

Komentarai

Diroma (23:20) >>
Patinėliai rado namus, šeimininkų laukia 3 kalytės
Vyta (21:40) >>
Vetoje Kalvariju g. Vilniuje man paprasius po sterilizacijos paprasius kelias dienas palaikyt kate...
Diroma (15:38) >>
Jau radom žmogutį, kuris nuvyko į vietą, bet nieko nebuvo namuose, tad bandys užsukti dar...
Diroma (15:32) >>
Katinas čipuotas, adresas Vilniaus, telefonu atsiliepė vyriškis, kuris nieko nežino apie...
Birmanukas (3:22) >>
Kurios klinikos nepriima į stacionarą? Tai gal Viduramžiuose gyvenam? Pagal LR Veterinarijos...
Karoselis (23:15) >>
PATAISYMAS, Karina Gedminaitė, paskirtis - Murkiui LT277300010036805250 (ši...
Karoselis (19:22) >>
GAL GALI KURI PRIEGLAUDA PAKURUOT ŠIĄ SITUACIJĄ, NES IŠLAIDOS GALI BŪT NEMAŽOS..
Karoselis (19:20) >>
* PATAISYMAS, LT673000101592839 40 / Karina Gedminaitė, paskirtis - Murkiui
Karoselis (19:16) >>
LT67300010159283940 Karina Gedmintė paskirtis - Murkiui
Day (14:36) >>
Džiaugiuosi, kad jis jau namuose. Pergyvenau kartu su Jumis. Nukas atkeliavo į mano globą,...
Apuokėlis (13:37) >>
Veterinaras patikino, kad nesusižeidęs. Tik labai suliesėjęs ir išvargęs. Radome netoli...
Edda (11:54) >>
Nenurodėt kur pervesti paramą.
Karoselis (23:26) >>
Ta išvirtusi žaizda visiškai uždengia dešinę akį, kuri yra kol kas sveika.Dėl to Murkius...