LT | EN | RU | LV | PL | EE    Litwa | Łotwa | Estonia
 
 
 
Dodać   

Ieškom terminuotos globos kačiukams (4 pagauti, globa yra)

06-02 visi kačiukai pagauti:) Globos kol kas nereikia, nebent kas nenumatyto atsitiks. Kai pagausim mamą katę, sužinosim visą galimą sumą dėl sterilizacijos ir gydymo, tada parašysiu, kiek paramos trūksta į "SOS gyvūnų" sąskaitą.

(Kačiukus finansuoju pati, jiems lėšų nereik.) Jų fotoalbumas: http://tinyurl.com/ozb227u

+++

Šeškinė, Vilnius, eilinis kiemas. Po balkonu - juodai balta šeimynėlė, keturi broliukai ir sesutės.

Labai prašome padėti išgelbėti šią šeimyną. Kačiukai nėra visai maži, bet dar nedideli, apie 3 mėn. Labai dailūs, du balti, viena plonakailė juodukė su baltom kojytėm ir vienas toks pats ar tokia pati, tik pūkuotas. Kačiukus pagauti nėra paprasta, jie nepripratę glaustytis (tik dėl to turbūt ir išgyveno), o jei ką, bėga slėptis į plyšį tarp namų, bet kažkaip pavyko prisivilioti su plunksnele ir pagauti rankomis juodukę, po kelių dienų, šiandien, vieną baltuką. Abu pas mane globoje. Per tą laiką pasitaikė lietinga diena, ir 05-29, šiandien, kačiukų akys atrodė tikrai liūdnai... Dar savaitė ir prasidės "gelbėkit/migdykit, apakę kačiukai".

Noriu pabandyti išgelbėti, kol dar neapakę. Be to, dar kiek palaukus, jaukinimo procesas bus kur kas sudėtingesnis.

Jie užtikti atsitiktinai, šeriančios moteriškės apsidžiaugė, kad bandau pagauti. Prieš tai gyveno kažkokiam rūsy. "Skambinau Orintai, bet neprisiskambinau", na deja, Orinta visų Vilniaus kiemų irgi neapšoks...

Pagautukams (Ronja ir Sneipas, o 05-30 pagauta dar viena baltukė) paskirta 10 dienų ronaksano (teigiamas chlamidijų testas), nukirminti. Ausyse erkučių nesimato, net blusų nesimato.  Sveria po kilogramą. Visus keturis paimti namo - na, man daugoka, be to, kaip tada juos jaukintis? Todėl ieškom pagalbos.

Minimali laikina globa turėtų trukti nuo pagavimo ~2 savaites. Jei daugiau negalite - užteks tam kartui; jei tik pasveiks, greit ir skiepas. Optimaliu atveju dar bent savaitė namuose po skiepo. Jei iki to laiko nepasidovanos iš namų ir jei nenutarsite dar palaikyti (bet tada būtina normali reklama, kad neužsisėdėtų), keliaus po skiepo į "SOS gyvūnų" Akropolio namelį. Todėl nebijokite, kad užsiliks pas jus ilgam. Svarbu: tiesioginio kontakto metu, ypač ilgesnio, clamidijos gali perkeliauti ir pas jūsų kates, net jei skiepytos. Todėl reikia laikyti atskirai. Tačiau chlamidijos neužsilieka aplinkoje gyvos, taigi nereikės kardinalios dezinfekcijos. 

Labai tikiuosi, kad per tą laiką jie taps draugiškesni ir "sunamės", jei nesate patyręs, ir aš, ir kiti globėjai pasidalins patarimais. Vaistas mažutis, puikiai suėda su konservais. Ronjos akytės atrodo visai gražiai, ji smalsi, judri, tik dar verksniukė ir šnypštukė. Eina į kraiką, maišytą su durpėmis, tai išmatos (normalios formos) dar tyrimams nenuneštos, nes labai jau žemėtos:)) Teks palaukti, kol kraikas labiau "sukraikės"... Apie Sneipą daug dar pasakyti negaliu, dabar miega tarp spintos ir sienos įsirausęs į paklotukus, glostomas net nekruta, bet pabudęs turbūt nebus toks ramus:). Kol kas kačiukai tikrai nėra rankinukai, bet jie to amžiaus, kai yra daug šansų. Dar pora savaičių ir nebebus... Ir akyčių nebebus...

Kačiukai kuruojami "SOS gyvūnų" ir manęs asmeniškai. Pagavus likusius, jie bus visų pirma nunešti į veterinariją apžiūrai, vaistus gausite. Jei negalite parūpinti maisto, nupirksiu. Vežioti neturiu kuo, bet jei prireikus nesusiorganizuosite, paieškosiu pagalbos. "SOSinės" nuolaidos yra "Vetos", Tarandės ir Naujininkų klinikose. Globa ieškoma Vilniuje, nesužiūrėsiu kitų miestų...

Jei galite priimti baltukę (spėju) ir/arba pūkuotuką (lyties nenumanau) 2-3 savaičių globai, labai prašau susisiekti: skruzdelynas@gmail.com, 865074841 (po 12 val.), arba AŽ.

Šiaip, žinoma, reiktų PSP mamą katę (balta pūkuota), bet aš kol kas tiek nepavežu, taip pat ir fiziškai. Jei kas nors gali apmokėti stacionarą bei gydymą (jai irgi aiškiai chlamidijozė) ir sterilizaciją, praneškite, susitarsime, gaudysim ir ją. Manau, visos procedūros kainuotų apie 100 eurų. (Reiktų pervesti į "SOS gyvūnų" sąskaitą.)

Pirmose nuotraukose - komanda po balkonu ir mamytė tarp augalų. Penktoje - Ronja pas mane ant palangės, kaip matote, akys tikrai gražios. Šešta - vargšas Sneipas po pagavimo. Septinta - Sneipas jau klinikoje išvalytomis akytėmis ir ausytėmis. Aštunta - 05-30 pagautoji jo sesutė.


Zamieszczone: 2015-05-29 | aktualizacja: 2015-06-02
Numer ogłoszenia: 42173
Liczba odsłon ogłoszenia: 8722

« z powrotem

Komentarze

Gruodinukas (2015-08-01)
kol mes katę gaudėm ir piktinomės, kodėl jos vėl nesimato (o visi kiti katinai kiemo būtinai pasirodo), ta gudruolė, pasirodo, pasiprašė į rūsį ir vėl apsikačiavo:/ kačiukų nerodo, pasiekti neina, nes už kažkokių vamzdžių. tik duok ėsti, o paskui varyk iš čia, kaip papasakojo maitintoja. belieka kai mažiai paaugs ir galės pabūti vieni, bandyti pagauti katę ir per dieną sutvarkius grąžinti jiems arba, jei pavyks ten prieit, susirinkti juos. kitaip ji dar ilgai ir nuobodžiai visus vedžios už nosies.
Gruodinukas (2015-07-24)
Ronja sterilizuota. dar truputį nekoordinuota, bet gana žvali. beje, vetas minėjo, kad jauni laukinukai labai greitai pabunda po narkozės ir jei yra 2 kg, jau liuosai galima daryti. o kitur kaip tik nenori jauniklių imti, gali ir nepabusti. žodžiu, kiekvienur savo papročiai...
Gruodinukas (2015-07-23)
paskutinė "šeškutė", Sagutė, jau paskiepyta, Sneipas kastruotas. planuose Ronja.
Gruodinukas (2015-07-11)
tiesa, papildytas fotoalbumas. jame matosi, kaip iš raudonakių vargų kačiukai virsta švaručiais naminukais: http://tinyurl.com/ozb227u
Gruodinukas (2015-07-11)
Anika staiga apsigalvojo ir tapo Anciumi, taigi, turim du baltukus ir dvi juodbaltes:) Sigutė tapo Sagute, kad vardai nesipainiotų su šeimynykščiais:D liko neskiepyta tik Sagutė, nes dar kiek gydoma. Ji pati jaukiausia, o ir Ancius jau šiandien leido šoniukus kasyti pusiaumiegom. na ką, lauksim, kol ims versti pilvą ir jis:) Sneipas atsargesnis, o Ronja tai pasiutėlė, į šaldytuvą jau išmoko įšokti vos atidarius, bet į rankas neina. Deja, nesulaukiam žinių iš maitintojų dėl jų gudruolės mamos, o vaikščioti į tą kiemą su gaudykle veltui neturiu spėkų... Na, dar po kelių dienų bandysim, nes greit jau gali būti ir kita vada:( O gal kas norėtų pasikeisti? kitų žmonių ji neatpažintų. gaudyklę suveikčiau, sterilizaciją ir perlaikymą irgi.
Gruodinukas (2015-07-03)
Sneipas ir Ronja jau paskiepyti, Anika artimiausiu metu. Beje, liūdna, visi žino, ka tas Sneipas, o kas buvo Ronja... Ech, neskaitanti karta... balvoniukai vakar prisižaidę pradėjo ropštis ant kojų miegoti, apstulbino mane. nors gal ir logiška, "horizontalios kojos" nieko blogo nedaro, o va "judrių rankų" jie iki šiol privengia, nebent maistą laikai, maistą labai gerbia:) bet jau vis tiek pažanga. jei dar būtų galinybė po vieną laikyti, būtų dar sparčiau, deja deja.
Gruodinukas (2015-06-17)
beje, http://tinyurl.com/ozb227u - žiūriu, kad neįdėjau nuorodos į albumą.
Gruodinukas (2015-06-17)
aha, ir priešpiečius, ir pavakarius, ir viską aš jų suvalgau:))
IlonaKolit (2015-06-17)
Atsiprašau, mieloji, ir su visa pagarba, bet Jus tikra, kad nesumaišėte jų lėkštės su savo? Gal yra tokia tikimybė, kad jie tiesiog gina savo vakarienę nuo Jūsų?
Gruodinukas (2015-06-17)
šitie čiučeliukai apsimeta, kad aš jų nemaitinu. traukia mėsą iš mano lėkštės. jei laupau, čiumpa kartu su pirštais, ypač Ronja (vargšai mano smiliai). Anika jau net ant kelių lipa, kad grietinės iš bliūdo nusivogtų. Sneipas miaukia net išsišiepęs, jei mato ką nors skanaus. siaubūnai. jei labai skanu, ėda maurodami ir saugodami savo bliūdą korpusu. toks niurzgimo ir urzgimo koncertas, kad baisu:).
Gruodinukas (2015-06-12)
katė toliau gudrauja, tik mes į kiemą - ji iš kiemo, ir net šėrėjai nesidavė viliojama. sutarėm, kad pabandys ją įvilioti kur, kol mūsų nebus, ir tada jau praneš, arba kai ji aprims ir vėl nuolat tupės kur anksčiau. kitaip naudos iš mūsų važinėjimo nėra...
Gruodinukas (2015-06-11)
baltukai apsilankė po gydymo vet., nes nepatiko man, kaip Sneipas akį merkia busdamas. paaiškėjo, kad akių kanalėliai po ligos kiek susiaurėję, tai gaus katinukas akių lašų kelias dienas, bus džiaugsmo:) Anikos akys tvarkoj, bet vieną ausytę reiks kiek laiko paplauti, tai irgi bus laiminga:] pikčiurna Sneipukas sveria beveik 1,5 kg, sesutė 100 gr mažiau. skiepai po doksiciklino vis tiek atsideda, tai teks jiems dar pas mane užsilaikyti.
Friske (2015-06-11)
Mazgių darbas namus jaukti ir kitokius zbitkus krėsti :) :)
Gruodinukas (2015-06-11)
nepaisant, kad ėda kaip pasamdyti ir atrodo apvalūs, bent jau baltukai, paglosčius jaučiasi dar grobai... tik glostyti daug neleidžia, akys stulpu, šnypštimas. po truputį visos šios lauko apraiškos mažėja, rimsta, pvz., kai miega, jau galima glostyti:D kol nepabunda. bet "imk ir norėk" dar tikrai negaliu pasakyti.
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-06-11)
Čia jau dičkukuliai:-)... ir kokie jie ramūs, kai miega...
Gruodinukas (2015-06-11)
Friske, taip, - tik nuo žodžio jaukti:D dėdė stengiasi pabėgti, jam per daug trijų "vaikų".
Friske (2015-06-11)
Jaukuliukai :)
Lapke (2015-06-11) (foto)
o kur Baltasis Dėdė? Be jo kažkaip ... neužpildytas kadras;-)
Gruodinukas (2015-06-11)
štai taip namie snaudžia kukuliai: http://tinyurl.com/nml3m3x
Gruodinukas (2015-06-09)
mamą planuojam poryt gaudyti, tikiuosi, ji čia neskaito:D reik prieš tai šiek tiek paalkinti, kai ne savas kiemas, užtrunka derinimas...
Tasmanija (2015-06-09)
Kas dėl katės mamos girdėti?
Gruodinukas (2015-06-04)
mazgių fotoalbumas: http://tinyurl.com/o9geg3c (dėdė katinas tik trumpam buvo užėjęs)
Gruodinukas (2015-06-03)
Ketvirtoji, vardu... Sigutė (čia jau ne mano idėja;)) persikraustė į laikiną globą. vienintelės iš visų akytės švarios, tik murzina buvo nosis, vetkėj atkrapštė žemes. tikėsimės, bacila netūno kur ir nelaukia, o tiesiog stipri katytė ir nereikės jai antibų. nublus., nukirm., stacionare puikiai ėdė, tik į tuliką atsisakė eiti:D gražutė pūkuotukė. visi kiti puikiai gyja, drąsėja, bet pasimeilinti dar tikrai neina, stengsimės, gaudysim ir kamuosim. paskui naujesnių foto į albumą sudėsiu. ačiū palaikantiems.
Gruodinukas (2015-06-02)
jie jau nelabai mazgiai, 3 mėn., tai reikės pasivozoti:) murkti nei vienas dar nemurkia, nepasitiki žmonėmis. mama išmokė.
Friske (2015-06-02)
oi, kaip super :) mazgiai greit is snypstalu murkalais tampa :)
Gruodinukas (2015-06-02)
Friske, pūkuotis turi jau globą ne pas mane dideliam narve ir kai apsipras, su pasibėgiojimais, ir rytoj, tikiuosi, į ją iškeliaus:) nes šiandien mes jį pačiupom! gudri mamytė, rupkele, po kapotu pasislėpė mus pamačius ir kačiuką ten paslėpė. tik jis užsnūdo ir uodega 'iškrito'... taip buvo lokalizuoti ir su maisteliu išvilioti, o tada mažius nuvarė į gaudyklę užkąsti. akys jo (jos) visai neblogos, bet gal nosis nelabai, bus matyt, palikau šian stacionare. kačiukai šnypštukai, su žmonėm nesiglaustė, tai jiems laiko, aišku, reikia priprasti. baltukė Anika pati ramiausia, pačiupus ir susivyniojus būna ant rankų, nuo pirštų grietinę laižo. bet nemurkia. jau šiandien glosčiau ir šiaip tupinčią ant palangės, ausis tik skliausto, pašnypščia. baltukas Sneipas labai šnypštukas, miauksiukas, bet ir jis grietinei šian pasidavė. pačiupinėti galiu, kol nepabėga:D muštis jie nesimuša, nekandžioja. Ronja labai žaisminga, gražutė, kai įsižaidžia, bėgioja man per pirštus, bet kai atsitokėja, tai pasprunka. visi labai gerai ėda maistą su tablietkom:) kol laukėm "pasigavimo", susipažinom su puse kiemo maitintojų. ir pro šalį vis ėjo žinovai, kurie aiškino, kad svarbiau katę sterilizuoti, o kačiukai tai "nelabai kas juos ima". kai pasakiau vienam, ar kieme kas nors galėtų finansuoti katės perlaikymą, su savo visais patarimais greit dingo. ačiū, DaliaMi:) kai kurie nekalba, o daro:)) katę gaudysim kitą savaitę, gal ji bus mus pamiršusi, nes šiaip tai... gudruolė ji, sakė, tik mes aną kartą nieko nepešusios išvykom, kaip ji su vaiku ir išlindo. jei kažkas atsitiktų ir šita katė dingtų, sterilizuosim kokią nors kitą...
Friske (2015-06-02)
Pukuotis ilgai neuzsibutu :) pas mane siltintas-stiklintas balkonas, bet ten kolektyvo kakdezes, draskykles ir maitintuve :(:(
DaliaMi (2015-06-01)
Kaciuku mamai :)
DaliaMi (2015-06-01)
Pervedziau mamai 30 eur per paypal
Gruodinukas (2015-05-31)
katinukams sekasi neblogai, ėda, akys smarkiai pagerėjo. kirminų buvo truputį. sutariau dėl vienos globos narve, jei pagausim ketvirtą, pūkuotuką. nebent kas norės pajaukinti signalizatorių Sneipą:] balsas siaubūniškas, nors kačiukas nekurčias.
Gruodinukas (2015-05-30)
na, tai ir sakau, kad reik gelbėt, kol nepradėjo akti, o ne laukti, kol bus, atsiprašau, žopa:) antrą baltukę pavadinau Anika. jos būdas daug ramesnis, pusvalandį suvyniota pas mane ant kelių tupėjo, nors dar tik pirma diena. Sneipas miauksi kaip sirena, bet bent jau išalko, tai jau gerai. o Ronja laksto nuo maisto:( negi teks gaudyti ir tabletę kimšti...
Friske (2015-05-30)
Sitie dar nieko...praeita vasara katukus globojau, kuriems tiesiogine to zodzio prasme akis draskyti reikejo. Ilga pasaka, bet ne vienas is ketveriukes akiu neprarado, nors vaizdelis laaabai nekoks buvo. Gyd. Lino nurodymu 2xdienoj ciloksana (lyg ir toks pavadinimas) lasinau, o po pusvalandzio tetraciklinu tepiau...dar kazka leisti reikejo, bet nepamenu ;(
Gruodinukas (2015-05-30)
susisiekėm, ten įstiklinto, bet neapšiltinto balkono variantas, bijau, kad mažiams, kol gydomi, nebus gerai. sunkoka rasti globą, nes su kitom katėm tiesiogiai suleisti jų dar negalima, chlamidijos gali būti užkrečiamos per tiesioginį kontaktą, net jei katė bus skiepyta, tik tiek, kad aplinkoje greit nusibaigia.
Gruodinukas (2015-05-30)
paprašėm kontakto, nes FB susirašinėti tai tik laiką gaišti. tokie parašymai retkarčiais būna apgalvoti, bet dažniau tik pasakymas į orą. jei rimtai mąsto, atrašys, būtų smagu... tuo labiau, kad pagauta trečioji - baltukė, irgi patinusiomis akytėmis. stebuklingai įlipo į gaudyklę pati, nespėjau nei masalo įdėti, gal valerijonais užkvipo. deja, bet mama su pūkuotuku išsigandę dingo. tikėsimės, kad netoli. laimė, pūkuotukas atrodo kur kas geriau, tai gal nepavėluosim.
Gruodinukas (2015-05-29)
kokiam FB?
Tasmanija (2015-05-29)
Ok, lauksiu žinių. Mačiau FB jau lyg kažkas ir globą siūlo?
Gruodinukas (2015-05-29)
ačiū Tasmanija, paklausiu, gal ir šeriančios moteriškės prisidės. nors ten ne viena ta pūkuotė suaugusi... džiugu, kad kačiukai valgūs. tik dviem padalinti maistą, kad suėstų su savo tabletėm, bus sunkiau, o jei dar namo daugiau paimčiau (dar kiti 6 yra už durų, jei ką), visai būtų sudėtinga; gaudyti ir grūsti į burną nenoriu, tegu apsipranta. Ronja miauksė, gerą balsą turi:) bet jau rimsta po truputį, jau ir prie manęs išlenda pati.
Tasmanija (2015-05-29)
Prisidėčiau prie mamytės sterilizacijos.
Linata (Gyvunugloba.lt) (2015-05-29)
Jetuliukas, kiek tų mažų kačiukų šeimynėlių šiuo metu pagalbos ieško. Čia Gruodinukas pradžią padarė, pagarba!


Komentarze mogą pozostawić jedynie zarejestrowany użytkownikcy.


Statistika Online: 87
   

Komentarze

Alinakiu (17:32) >>
Labai dėkoju p. Violetai už paramą, jau visi pinigėliai surinkti, skola padengta. Be galo...
Vyta (14:26) >>
Kokia sena istorija, ir kaip liudna kad ji baigesi labai blogai...
Sandra0193 (23:35) >>
Pabėgo Naujininkuose, Brolių g.
Villi (9:36) >>
Atnaujintas skelbimas to pačio šuns http://www.gyvunugloba.lt/l t/adoption/g.138394
Villi (9:30) >>
Atnaujintas skelbimas to pačio šuns http://www.gyvunugloba.lt/l t/adoption/g.140572
Villi (9:29) >>
Atnaujintas skelbimas to pačio šuns http://www.gyvunugloba.lt/l t/adoption/g.141118
Villi (19:58) >>
RUDIS vis dar laukia naujų namų
Villi (11:32) >>
Šuns Grindoje nėra, tik koks jo likimas, negaliu atsekti
Villi (11:32) >>
MARLIS vis dar laukia naujų namų
Villi (11:31) >>
GRUNTAS vis dar laukia naujų namų
Villi (11:31) >>
NERLIS vis dar laukia naujų namų
Villi (11:30) >>
Šuns Grindoje nėra, tik koks jo likimas, negaliu atsekti
Villi (11:30) >>
LITAS vis dar laukia naujų namų