LT | EN | RU | LV | PL | EE    Литва | Латвия | Эстония
 
 
 

Teta Ona ir 60 jos gauruotų vaikų

„Ša, vaikai, ša, netriukšmaukit!“ – ramina teta Ona šunis ir sodina mus valgomajame ant suolo. Pasirodo, tai „Svečių suolas“. Sėdėjimas ant jo – tai ženklas šunims, kad atėjo savi, ir šie nutyla.

Bet vos tik atsistoju nusirengti striukę, tarsi mygtuką paspaudus tuoj visi puola loti: mažieji viauksi šokinėdami vienas per kitą ant manęs, didieji nepatikliai urzgauja, kai kuris ir dantis pašiepia.

Teta Ona su vyru gyvena Jaskonių kaime, šalia Druskininkų. Abu labai myli gyvūnus. Visa savanoriškų gyvūnų globos namų (čia aš taip sugalvojau, kad niekaip kitaip ir nepavadinsi...) istorija prasidėjo nuo to, kad kartą priglaudė benamę kalytę, po to patvory rado katytę. Ir nepažįstamieji „padėdavo“ – žino palei kurias duris kur pamesti nereikalingą gyvūnėlį, vis tiek priglaus.

Pasitaiko ir nepažįstamųjų skambučių: „Atvažiuokite, po balkonu išmesti kačiukai“. Ir teta Ona važiuoja, antraip bluosto per naktį nebesudėtų, sąžinė užgraužtų. Ir taip pamažu pamažu per keletą metų susirinko nemaža šeimyna – šiandien teta Ona rūpinasi 24 beglobiais šunimis ir 36 katėmis... Daugoka. Kaži, kiek tikruose gyvūnų globos namuose jų būna vienu metu?

Namuose švaru, kieme nesimato nė vienos krūvelės (atvažiavome visiškai netikėtai), visi pamaitinti, sužiūrėti, visi mylimi, glostomi, bučiuojami, nuoširdus jausmas tvyro ore – net be pasakojimo matosi, kaip teta Ona myli visus savo vaikus. Kiekvienas turi vardą ir savo istoriją. Dauguma kalyčių, tik vienas kitas vaikinas.

Jei kuris suserga, nesvarbu, naktis ar diena, teta Ona lekia į Varėną – tik ten yra artimiausias geras veterinaras. 60 km į vieną pusę. Gydytojas padaro nuolaidėlę, kiek gali. „O ką darysi... Myliu aš juos visus, negaliu sergančio palikti“.

Katės gyvena antrame namo aukšte. Laiptuose varteliai, kad šunys ir katės negalėtų vieni kitų lankyti, bet, matyt, jie ir pripratę, šunys į antrą aukštą nepretenduoja, jiems gana pirmojo ir viso kiemo. O katės karaliauja antrajame. Keletą nufotografuojame, rašomės jų trumpas gyvenimėlio istorijas. Kalytės: Karlita, apie 4 mėnesių, rasta kartu su mamyte Grūto šiukšlyne; Mikutė, apie 2 metų, labai ištikima, irgi rastinukė; Martina, 4–5 metai, kokerspanieliukė, rasta žiemą prie ežero, be galo meili, visą mūsų viešnagę prašėsi ant rankų; Stirnutė, apie 5 metų, važiuojant mišku pastebėjo, kad bėga paskui mašiną; Čita, rasta miške su naujagimiais šunyčiais; Katytė Pasaka, apie 5 metų, sterilizuota, rasta Druskininkuose prie gydyklų, laaaabai mėgsta sėdėti šeimininkei ant kaklo; Katytė Snieguolė, apie 3 metų, sterilizuota, pelių gaudymo čempionė.

Tai tik dešimta dalis visų vaikų. Pagalbos teta Ona teprašo vienos – padėti gyvūnėliams surasti namus. Šeria ir gydo juos iš savo pensijų. Lauktuvių atvežėme maišioką kaulų. Namie turime savų gyvūnų, tad tetai Onai pasisiūlėme padėti kitaip – papasakoti jos gyvūnėlių istoriją plačiau – gal kas nors ieškote meilaus draugo, tuose namuose tikrai yra iš ko rinktis. Arba kai savaitgalį lankysite Druskininkus, atvežkite valgomų lauktuvių. Toje šeimynoje nebūna taip: Belutė šito neėda, oi oi, lieka pilnas maišas, bėgi, perki kitą, gal gi šitas įtiks? Jie ėda viską.

Tetos Onos telefono numeris – 8 616 82607. Ji kasdien būna Druskininkuose. 

 Pазмещено: 2015-12-04 | обновлен: 2018-04-19
номер объявления: 43713
просмотров объявления: 43544

« назад

Комментарии

Juratukas (2017-10-10)
Smagu, kad tiek atsirado norinčių padėti Onutei. Labai daug prisidėjo "Penkta koja", jie pasidalino maisteliu. Įdaviau nuo parazitų visiems šunialiams lašų ir tablečių nuo viduriavimo. Šaunuolis Algirdas...viskas gal ir netilpo į mašiną vienu kart. Ačiū Vilmantei už tokį suorganizavimą ir Vilijai, kuri skubiai patalpino Onutės pagalbos prašymą. Onutė labai dėkinga visiems. Ačiū.
Wilmante (2017-10-09)
Algirdas į Druskininkus vėl ruošiasi važiuoti dar kitą savaitę, tiksliau parašysiu kai žinosiu, tai jei kas dar norėtų įdėti lauktuvių, skambinkite jam
Wilmante (2017-10-05)
dėkui Mune58, vakar dar suspėjo ir dvi Jūratės, kurios atvežė dar tiek visko, kad vos tilpo į mašiną, čia jau Algirdas su Daiva pasistengė sutalpint:) Šiandien ryte krovinys jau pasiekė Onutę ir jos šeimyną, susigraudinus Onutė dėkoja ir žemai lenkiasi visiems:) Pasak Algirdo, jos sodyba labai tvarkinga, gyvūnai laikomi tikrai gerose sąlygose, visi linksmi, o dabar ilgą laiką jau bus ir tikrai sotūs:) Kai Algirdas vėl važiuos į tą pusę, parašysiu, jei kas dar norės prisidėt prie pagalbos. Nuoširdus ačiū visiems:)
Mune58 (2017-10-04) (foto)
Suspėjau ir aš į traukinį:D Juk dzūkelė dzūkelai negali likc abejinga. Perdaviau p.Algirdui 4 kg vištienos riebalų šunelių košėms virti ir padovanojau katuliukams savo rezervinį 10 kg Josera Clasic sausiukus. Skanaus tetos Onos uodeguotiems:)
MeiLLi (2017-10-04)
Parašykit kada vėl planuos važiuoti,nes dabar surinkau tai kas buvo namie, nespėjau iki parduotuvės palėkt kà mėsiško nupirkti
Wilmante (2017-10-04)
perdaviau Algirdui visą didžiulį Meilli perduotą krovinį, kuriame didelė dėžė su įvairiom kruopom košėms virti, bliūdelis, žaisliukai, net vitamininės Virbac Nutrigel pastos silpniukams, veltas krepšys, kuris labai tiks katuliams, kad būtų šilta ir t.t., didelis didelis dėkui jai. Linos paaukotus 30 EUR Onutė sakė skirs 16 metų kalytei pas veterinarą vežti, nes yra kažkokie gumbai
Wilmante (2017-10-03)
nuoširdus ačiū Linai, kuri paaukojo 30 EUR Onos augintinių reikmėms:)
Wilmante (2017-10-03)
ekipažas pas Onutę su Algirdu ir Daiva priešaky išvažiuos ketvirtadienį anksti ryte, tai jei kas turite kokių lauktuvių - reikėtų susiskambint su Algirdu tel. 868377186 ir susitarti kaip perduoti:) Algirdas su Daiva jau pripirko įvairaus maisto, yra mergina, norinti perduoti pinigus Onutei, taip pat moteris, prisidėsianti kruopomis košėms:) O dar dvi Jūratės:) O gal dar kas - ir jau palengvėjimas Onutei su visa šeimyna:) Jei dabar nesuspėsite, sekančia savaitę lyg vėl bus reisas, bet dar tiksliai nežinom. Ačiū visiems nuoširdžiai:)
Juratukas (2017-09-30)
laikinai mano numeris išjungtas (buvo pavogtas, o kai kompanijos nuosavybė, truks ilgesnį laiką kol atsatys), susisiekite per mano vyro telefoną 8612 18864 ir paprašyse ,mane pakvies. aš jau turiu pakankamai lašų nuo parazitų jos šuniukams. Nupirksiu maisto. Dar prisidės ir kita Jūratė iš penktos kojos. padėsime Onutei.
Mune58 (2017-09-29) (foto)
Pažįstu gyvai GG Juratuką (Jūratę). Žinau, kad ji renka visokias gėrybes gyvūnėliams iš aukotojų ir atiduoda bėduliams. Perduodu jai, sukaupusi šaldiklyje didesnį kiekį vištienos riebalų. Dabar vėl turiu 4 kg. Kitą savaitę paskambinsiu jai. Gal dar kažką sugalvosiu.
Wilmante (2017-09-29)
auksarankis auksaširdis Algirdas su žmona Daiva važiuos gal kitos savaitės pabaigoje į Druskininkus ir žadėjo nuvežti ką kas turės iš Kauno įduot lauktuvių šeimynai:) Kai žinos tikslesnę datą, susiskambins ir su Jūrate, ir su teta Ona. Parašysim ir čia, ir jei kas dar norės prisidėti, susitarsim
Villi (2017-09-29)
Pakelkite prašau. Teta Ona susisiekė su Jūrate (GG Juratukas)ir labai prašė pagelbėti maistu ir priemonėmis nuo parazitų. Jūratė turėtų jai ką perduoti,bet labai reikėtų,kad kas nuvežtų. Jei kas galite kuo nors prisidėti,susisiekite su Jūrate 8612 18864 (kviesti Jūratę,nes tai vyro numeris)
Villi (2017-09-29)
Onutė šiuo metu laiko 24 šunis ir 21 katę
Villi (2017-09-29)
Pakelkite prašau. Teta Ona susisiekė su Jūrate (GG Juratukas)ir labai prašė pagelbėti maistu ir priemonėmis nuo parazitų. Jūratė turėtų jai ką perduoti,bet labai reikėtų,kad kas nuvežtų. Jei kas galite kuo nors prisidėti,susisiekite su Jūrate 868611085
Spiritus_flat,_ubi_vult (2016-11-09) (foto)
Kalės rujoja tik du kartus per metus, tai nusaugoti daug lengviau, nei kates. Kita vertus, net ir nevedančios šuniukų kalės rizikuoja susirgti gimdos ar pieno liaukų uždegimais , ar net vėžiu.
Ievutukas100 (2016-02-25)
Adreso teta Ona viesinti nenorejo, o ir su banko saskaita yra buve taip, kad nezinomas asmuo jos vardu per visokius straipsnius prisirinko pinigu, todel nusprendeme, kad geriausia bendrauti tiesiai su ja ir nurodyti numeri :) Del sterilizacijos. Pas ja sterilizuojamos kates. Kalyciu sterilizacija, deja, per brangi tetai Onai. Taciau gyvunai vietoj nesidaugina kadangi yra tik vienas suo (kastruotas), o visos kitos kalytes :) Skelbimai taipogi yra sudeti. Facebooke ju sudejau daugiau nei sitoj svetainej, bet pastaruoju metu nespeju visko...
Kristin (2016-02-25)
Straipsnio autorė Ieva Vaitiekūnaitė . Facebook'e įmeta karts nuo karto nuotraukų Onutės šunelių. Vadinasi turi nufotografavusi. Pabandysiu parašyti jai asm.žinutę.
Villi (2016-02-17)
"Pagalbos teta Ona teprašo vienos – padėti gyvūnėliams surasti namus". O be nupotraukų tai nelabai išeitų. Jeigu kas nors galėtu padaryti visų nuotraukas ir nors minimalų aprašymą - amžius, lytis, vardas - aš tikrai visur išplatinčiau. Kam reikia parašysiu savo emailą per až. Kaip kitaip juos išdovanoti?
Lena... (2016-02-13) (foto)
o tai jie yra dovanojami? Gal skelbimus kas galetu sudeti atskirus?
Kristin (2016-02-13)
Taip, be nuolaidos brangu ir Varėnoj ir Druskininkuose, nes tai privatūs gydytojai. Ir Onutei , ir man Varėnoj nuolaidos globojamų gyvūnų gydymui ir sterilizacijoms suteikiamos. Aišku, ne tokios kaip Vilniuje , bet visgi .
Mune58 (2016-02-13) (foto)
Kristin, dėl sterilizacijos kokybės nesiginčysiu, nes nežinau. O kas liečia kainą, tai Varėnoj be nuolaidos ne ką pigiau negu Druskininkuose. Kai 2011 m. vasarą ruošiausi sterilizuoti sesės kaimietukę katę, tai Varėnoj kaina jau tuomet buvo 170 Lt (49.24 Eur). Nusprendžiau parsivežti ją Kaunan, kur sumokėjau 60 Lt.
Kristin (2016-02-13)
Palyginus su Druskininkais, kur katės sterilizacijos kaina 45 - 50 eurų ir nežinai ar katė nubus po narkozės, tai Varėnoj kaina ir kokybė tenkina. Per tiek metų jokių komplikacijų po Dariaus Tamulevičiaus atliktų sterilizacijų nebuvo .
Lapke (2016-02-12) (foto)
Taigi čia ne Vilnius, o Varėna, tikrai nepasakysi "Ką, 30€? Ne, netinka, eisim ten, kur 28€".
Friske (2016-02-12)
pobrangiai uz kate :(
Kristin (2016-02-12)
Patikslinsiu. Varėnoj veterinaras Darius Onutės katytes sterilizuoja už 30 eurų, tai yra su nuolaida. Jos, kaip ir mano, katyčių ir šunelių gydymui taip pat daromos nuolaidos.
Juratukas (2016-02-12)
Transportas rastas. Viska ka buvome pririnke, dar dadejo koncervu pati vezanti mergina. Viskas moteriskei tinka. Ji sterilizuoti veza katytes i Varena, nes sake ten labai geras gyd. Kainuoja yikrai daug (30 euru). Niekas ten nuolaidu nedaro. Tikrai, labai maloni ir protaujanti moteris, tik, supraskite, is pensijos jai yra sunku su tokiu ukiu. Ji negali kazkokios globos istaigos apsiforminti, nes gyvena sodu teritorijoje. Dabar turi 21 suneli ir 32 kates. Suneliai dauguma gyvena namuose, miega lovose. Siandien kai nuves viska, sake informuos kokia ten situacija. Gal ir pafotografuos mazylius.
VikaV (2016-02-11)
Aciu Laura, bet savo laukneseli kita savaite pati:)
Day (2016-02-11)
Gal aš neatidi,- tekste rašoma, kad susirgę gyvūnėliai gydomi, o ar sterilizuojami, neužsimenama (tik prie katyčių Pasaka ir Snieguolė parašyta, kad sterilizuotos).
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-11)
Vaziuosiu sestadieni i Druskininkus, galeciu nuvezti P. Onai laukneseli.
VikaV (2016-02-11)
jei susikoperuotu daugiau zmoniu kita savaite galeciau visas gerybes nuvezti i vieta...
AisteIgn (2016-02-11)
čia tekstas iš 15min.lt nukopijuotas kaip suprantu. Adresą gal nelabai gerai skelbti, kad neprimestų naujų gyvūnų. Vistik tai ne prieglauda, o privatus asmuo.
Neba (2016-02-11)
Labai gera skaityti tokią istoriją. Tik trūksta konkrečios informacijos apie tai, ką galima padaryti, t.y. veiksmų sarašo. Jei galima paremti maistu, būtų gerai žinoti adresą (jei žmogus nenori skelbt asm. adreso, gal galima nupirkt per prieglaudą ir kad kas nors perduotų? arba atsiųst per asm. žinutę). Jei turi banko sąskaitą, irgi būtų gerai nurodyti. Dėl konkrečių gyvūnų irgi būtų gerai aprašymas su jų nuotraukomis. O va telefoną nežinau ar gerai skelbt, būna keistų žmonių, nežinia kas gali paskambinėti... na, gal viskas bus gerai.
Juratukas (2016-02-11)
Siandiena skambinau. Sake gavo maistuko is kazkokio zmogaus po sio straipsnio platinimo. Jai labai reikia pagalbos, net susigraudino, kai paklausiau ar dar reikalinga maisto. Gal kas zada ta kryptimi vaziuoti, ji 8 km. nuo Druskininku soduose gyvena Jaskonys lyg tai, jei teisingai isgirdau. Paskambinkit man as ideciau jai maistuko ir vaistu nuo blusu. Sake verciasi is savo maisto ir savo pensija. PADEKIT kas galit Pakelkit si skelbima. Aciu
Spiritus_flat,_ubi_vult (2015-12-09) (foto)
Onai turbūt reikėtų pagalbos ir su skelbimų platinimu. Ar yra kas galėtų/norėtų pagelbėt?
Dianita (2015-12-09)
supratau, skambinsiu kai važiuosiu tada.. tiesiog galvojau, gal kas žino.. sorry dešimt darbų vienu metu..
Spiritus_flat,_ubi_vult (2015-12-09) (foto)
Dianita, juk telefono numeris nurodytas, galite susisiekti tiesiogiai
Dianita (2015-12-09)
Tikrai, ar sterilizuoti gyvūnėliai, tai labai brangu... Gal kas galite asmenine žinute parašyti jos koordinates? Aš kartais važiuoju į Druskininkus, nuvesčiau maisto ar dar ko nors.. vis tiek pro šoną pravažiuoju, o čia žmonėms tikrai nelengva..
Jollita (2015-12-09)
Be žodžių....kokia nuostabi naujiena, kad būtent tokių žmonių būtų daugiau. Visai dienai bus pagerinta nuotaika:) ir ilgai nepasimirš.
Daina A. (2015-12-09)
Tik belieka pasidžiaugti, kad yra dar tokių žmonių. Viskas įtikėtina. Labai aiškiai parašyta, kad gyvūnėliai rasti, gydomi ir sterilizuojami.
Amarile (2015-12-05)
Fantastika:))) Širdis atsigauna, kai tokius straipsnius perskaitai...trečią, prieš einant miegoti...
Gruodinukas (2015-12-04)
o dievuliau. na, tikrose prieglaudose būna, aišku, daugiau (išskyrus pas "Pifa":D), bet čia du žmonės. neįtikėtina. tik nieko neparašyta, ar gyvūnai nesidaugina vietoj.


Комментарии могут оставить только зарегистрированны пользователи.


Statistika На сайте: 141
   

Комментарии

Diroma (17:23) >>
Vidgiriukui labai reikia namų !
Wilmante (8:15) >>
nu baisu:(
Vyta (17:56) >>
Padarius rentgena jokiu dariniu nerasta.Veto nuomone kad tai tiesiog issekimas.Po savaites kartosim...
P.nijole (11:30) >>
Ši ir dar dvi kalytės iš Mindrajos su savo vaikučiais išvyko į globą. I Mindrają pateko...
Vyta (15:48) >>
Katytei labai reikia globos.Turim bedu su sveikata.Labai tikiuosi kad tai tik virskinimo sutrikimai...
Wilmante (16:21) >>
ačiū labai Violetai Č., skola dar sumažėjo 20 eur. Vakar buvom su Simute klinikoj, sveria ji...
Alusia (12:23) >>
Nuo skausmo aš pati leidau pirmas 2 paras Onsior, daugiau nieko negavo išskyrus steroidą ir...
Alusia (12:18) >>
Wilmante, Darsei dantų tikrai neskauda, viskas labai gražiai sugijo, dantenos visiškai...
Wilmante (12:05) >>
:( Alusia, o jai kokius vaistus leido? Mes su Simute vakar buvom klinikoj, na, mums viskas taip...
Alusia (12:31) >>
Sveiki, po optimistinio šeštadienio, kai po šiltos lašalines temperatūra pakilo iki 38...
Alusia (10:41) >>
Vyta, labai, labai dėkoju. Pasikartosiu, kad neįkainojama kai palaikome ir padedame bėdose vieni...
Tasmanija (0:09) >>
Ačiū! :)
Vyta (21:57) >>
+20 kad katyte pasveiktu