LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lietuva | Latvija | Estija
 
 
 

Apleisti šunys ir katės Kaune!!!

ČIA LABAI REIKIA VISŲ JŪSŲ PAGALBOS!!!

Prašom visų galinčių prisidėti REALIA pagalba pasiskambinti nurodytu telefonu 869424237 Vilmantei . Arba norintys prisidėti finansais, galite pervesti į sąskaitą Vilmantei Kažemėkienei LT067300010000992937, Swedbank.  

2018.02. Jau antrus metus Vilmantė kartu su su Algirdu globoja ir rūpinasi šio kiemo gyvūnais. Šiuo metu gydomos kelios šio kiemo katytės, situacija jau gerėja (daugiau informacijos paskutiniuose komentaruose), bet vienai Vlmantei apmokėti visas paslaugas per sunku. Taip pat laukia kasmetinis pavasarinis apaugusių šunų kirpimas, apsauga nuo parazitų. Prisidėkite, kas galite.  AČIŪ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

2019-01-28. Kieme liko Tiutė,naujokas Šarpas ir katės - Baris, Puncė neišgyveno....

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------

Paaukota: 535 €

Išleista: Nikos apžiūra - 10 €; Bario apžiūra ir vaistai - 25 €;lašai nuo išorės parazitų visiems šunims, tabletės nuo kirminų katėms - 63 €; Nikos auglio šalinimo operacija ir gydymas - 201 €, Bario skiepas - 10 € 5Bario,Puncės,Tiutės kirpimai, Neostomosan ampulės nuo parazitų  - 81,50 € , Bario apžiūra 30 €,vaistai nuo erkių 12 €,  Bario kastracija 50 € , Puncės migdymas  - 30 €- viso 512,50 €.

Turimi išlaidų dokumentai http://tiny.lt/w6kvs85

Daugiau išlaidų aprašymų yra Wilmantės komentaruose 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

2019-06-14.  

 

2019-05-04 . Pradėta gydyti Siamukė, taip pat ir Juodukės laukia gydymas,kai tik bus pagauta. Detalėse info komentaruose. Ačiū,kas padedat,nepaliekate Vilmantės vienos.

Turimi išlaidų dokumentai http://tiny.lt/w6kvs85 

 

2019-03-25 Tiutė apkirpta, odos problemos pradėtos gydyti.

  

 2019-03-21  Šarpas kastruotas 

 

2019-01-28. Į paskutinę kelionę iškeliavo  Bariukas ...Dar vienas kiemo gyventojas išėjo ten, kur nebeskauda, gera ir ramu, ilsėkis, gerasis mūsų... 

 --------------------------------------------------------------------------

Norėtume kastruoti naujoką Šarpą, labai aktyvus ir ieško nuotykių, bijome , kad bus bėdų su juo.Reikės 50-60€, būsim dėkingi už paramą

 

2018-09-07. Bariukas pagydytas, grąžintas į kiemą, dėkoja viseims prisidėjusiems !

 

2018-08-30. Bariukas apsirgo,atsirado neaiškios kilmės žaizda kaktoje. Vežtas pas veterinarus, aptvarkytas,pirkti vaistai.Kol apgis, pagyvens pas Vilmantę . Sumokėta klinikoje 35 €. Būsim dėkingi už paramą.

 

2017-08-21. Į paskutinę kelionę iškeliavo Puncytė. Šeimininkė nieko nesakius nutempė ją pas kažkokį šundaktarį, kuris traukė iš guzų skysčius, atseit pagydė. Po tokio "gydymo"vargšei ant kaklo gumbai dar padidėjo ir ant nugaros iškilo kiti, nebespėjome išgelbėti....

2017-07-27. Baris kastruotas, operaciją atlaikė sunkokai, suleisti vaistai, dar bus leidžiami 4 dienas. Kartu apžiūrėta ir Puncė, nes jai ant kaklo iškilo neaiškios kilmės guzai. Prognozės negeros, bet operuoti jos negalima, nes ir papilvėj dar rado sąaugų, pajudinus gali būt dar blogiau:( Puncė jaučiasi gerai, linksma, valgi, sutinka kieme pasišokinėdama, tai tikimės, kad tie gumbai nedidės ir Puncė dar ilgai džiaugsis gyvenimu. 

2017.06.07. Baris nuvežtas į kliniką tyrimams ,nes atrodė liūdnas ,sukūdęs ir nuolat ėsdavo žemes. Tyrimai nieko blogo neparodė. Paimta visiems 3 šunims nuo kirminų. 

2017.05.04. Trys šuniai apkirpti,pasiruošę šiltiems orams -Puncė,Tiutė ir Baris.

2017-03-16. Nebėra Nikutės ☹ Namuose jai labai pablogėjo, klinikoje dar buvo bandoma ją gelbėti, tačiau kraujo tyrimai buvo blogi, nustatytas cukrinis diabetas, išoperuoto auglio citologiniai tyrimai parodė,kad tai piktybinis navikas, gali būti pericitoma 3 stadijos.Vargšelė tik gulėjo, nesikėlė, darė po savim, tas paskutines dienas buvo beveik komoje. Niekas negelbėjo, o ir daktarai jokių vilčių nesuteikė. Nikutė palaidota savo kiemelyje....

2017-03-07. Nikutei ištraukė dreną, išvalė žaizdą, išvalė abi ausis, uždegimas dar didelis, prilašino vaistų ir suleido antibiotikus. Dar gavom į namus 2 dienoms antibiotikus ir Aurizono lašų į ausis. Taip pat buvo nuvežta apžiūrai ir labai kosėjanti katė, daktaras spėja,kad nuo kirminų, paėmėm dar 6 tabletes visoms katėms nuo kirminų.  Laukia Nikutės vizitas poryt, dėl jos prisikandusio žanduko.

2017-03-03. Nikai šiandien buvo atlikta operacija, pasirodo tai auglys, greičiausiai piktybinis. Keliom dienom ją pasiėmė Algirdas. Nikute jaučiasi neblogai, bus stebima ir toliau, kai gryš namo. 

2017-02-23.Išvados po Nikos apsilankymo pas vetus: tai nėra poodinės erkutės, tik išoriniai parazitai, o plikimai gali būti nuo to, kad gaurai ištisai šlapi nuo tokio oro ir po jais oda šunta, parazitams gera terpė veistis. Dėl Nikutės guzo nepavyko patekt pas sutartą gydytoją,tai bandysime kitą kartą.

 Išaiškėjo kita bėda - Baris. Šeimininkė staiga pranešė, kad jis kažko nelinksmas, silpnai stovi ant kojų, siūbuoja, visą savaitę viduriavo. Važiavom į netoliese esančią kliniką, temperatūra normali, apžiūrėjo, užpakalinė koja sunkiai statosi, sakė, kad ko gero bus kas negerai su stuburu, reikės važiuot kitur daryt nuotrauką. Suleido vaistų, dar įdavė du švirkštus, davė visiems po tabletę nuo kirminų.

Auglys ant Nikos galvos. 


O štai ir Tiutė, jau labai apaugusi ir su gerokai išplikusiu šonu.

Taip pat nemažai apaugę Puncė  ir Baris

2017-02-15. Praėjo jau beveik metai kai Vilmantė su Algirdu rūpinasi šio kiemo nelaimėliais. Atrodo, kad viskas klojosi labai neblogai, visi buvo sveiki, sotūs ir šiek tiek laimingesni negu anksčiau. Deja, prasidėjo naujos ir kartojasi senos problemos: pradėjo plikti senesnės kalytės Nikutės šonas,ant galvos iškilo gūzas,kuris vėliau pratrūko (mirė); prapliko ir patelės Tiutės šonas; reikės vėl apkirpti 3 smarkiai apaugusius šunis; šunų nukirminimas, nublusinimas,skiepai; kačių nukirminimas.   

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šiuo metu kieme yra 4 šunys: nekastruotas patinėlis Baris prie būdos,dvi pilkos kalytės prie būdos(viena jaunesnė sterilizuota), palaidai lakstanti juoda kudliukė Puncė (sterilizuota, apkirpta, paskiepyta),apie 10 kačių (visos sterilizuotos/kastruotos).

Šeimininkai, nors neturi nei sąlygų, nei galimybių tinkamai išlaikyti gyvūnus, nei šunų , nei kurios nors katės atiduoti neketina. Tikrai žinome,kad normaliai paėsti gyvūnai gauna ne kasdien.

Tačiau vet. inspekcija konfiskuoti gyvūnų nenurodė. Taigi, vardan gyvūnų, stengiamės palaikyti draugiškus santykius su šeimininkais.

Su šeimininke labai sunku susikalbėti, ji gudrauja, ne visada sako viską kaip yra iš tiesų, o blogiausia, kad prigalvoja visokių nebūtų istorijų ir jau net pradeda reikalauti to, ar ano....

Gyvūnus dažnai aplanko Algirdas ir Vilmantė, nuveža jiems ėsti. Kol kas daroma tai kas įmanoma.

LABAI REIKALINGA VISŲ JŪSŲ PARAMA padėti išmaitinti šį nemažą būrį kačių ir šunų.  

Paaukota:436 €

Išleista: 30 €(antro šuns kirpimui)+30 € (trečio šuns kirpimui)+40 €(dviejų kačių sterilizacija)+83,60 € (6 kačių, katinų sterilizacija,nuprazitimas)+21,74 € (senos katės su nudegimo žaizdomis gydymas)+117,76 €(rainiuko gydymas, skiepas)+55€ (pilkos kalytės Tiutės sterilizacija)+45 € (juodos kudliukės Puncės sterilizacija ir kirpimas, skiepas viso 423,10 €.

Likutis: 13€

Planuojamos preliminarios išlaidos: Bario kastracija 50€viso 50 €

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ISTORIJA.  Nuotraukos :  http://talpix.lt/u/ScQvVmG

2016.03.07. Šunys gyvena Kaune, Prancūzų g.104, tokiomis štai sąlygomis jau eilę metų. Kieme yra namas avarinės būklės, šeimininkai irgi yra, bet patys galite suprasti, kokie tai žmonės.... Aplinkiniai žmonės nuolat skundžiasi, bet šeimininkai nesileidžia į kalbas, buvo ne kartą kviestos ir visokios tarnybos, tačiau rezultatų jokių. Kieme glaudžiasi gal apie 10 kačių (kol kas sunku suskaičiuoti). Visi gyvūnai purvini, alkani, pilni parazitų. Nuvykusi VMVT pateikė tokias štai išvadas: „....Laikytoja pašaro turi, šunys yra šeriami. Šunys ilgaplaukiai, susivėlę, purvini. Laikomi šunys priklauso kerpamų šunų rūšiai, todėl savininkė įpareigota sutvarkyti, apkirpti šunis iki 2016-04-07 d.". Nuvyko Nuaras ir paskelbė, kad apkirps šunis, kai tik surinks tam reikimą sumą. Vieno šuns kirpimas apie 30 €.

2016.03.16.Nuaras apkirpo pirmąjį šunį Barį. Visa tai rodė per TV 3 , žiūrėti maždaug nuo 4:04 iki 8:30 min. 

http://play.tv3.lt/programos/tv3-vakaro-zinios/715401?autostart=true

2016.03.19. Kaunietė Vilmantė nuvyko į tą kiemą pasiaiškinti, kokios dar reikia pagalbos ir kaip dar galima padėti gyvūnams. Situacija ten baisi. Šunų yra 4 (3 šeimininkų + vienas šeimininkės brolio,ji sako, kad priglaudė kol brolis dirba Anglijoje), tai 1 patinėlis ir 3 patelės. Du šunys vis dar siaubingai kaltūnuoti, yra 8, o gal net daugiau kačių. Visi purvini, alkani, pilni parazitų, matosi siaubingas kūdumas pirmojo apkirpto šuns Bario. Nuspręsta bendromis pastangomis nors kažkiek pagerinti ten esančių gyvūnų gyvenimą: pastatyti šunims naujas apšiltintas būdas, parūpinti maisto, sterilizuoti ten esančias kates. Vakare visi vargšai gavo skanios Vilmantės virtos košės, o Baris jau turėjo naują šiltą (Algirdo ir Vaido sukaltą) būdą!

2016.03.23. Nuaras apkirpo kitus 2 šunis, mes pastatėme jiems naujas būdas, kad nesušaltų , juk kailį teko visiškai nuskusti.

2016.03.25. Visos katės sterilizuotos (3 kates Nuaras, 6-ias Vilmantė iš visų jūsų paaukotų lėšų).

Visos katės grąžintos atgal į tą kiemą, paliktos gydymui stacionare tik trys katės - viena sena raina, bedantė su pūlingu gimdos uždegimu ir nudegimo žaizdomis, pusmetinukai katukai Ryžiukas ir Rainukas, kurie serga , sloguoja.

2016.03.29. Senutė raina katė perimta į namų globą ir toliau gydoma. Valgo gerai, žaizdos traukiasi.Labai gyvbinga , nors ir sena katė. Tačiau dabartinė globėja negali ilgai jos laikyti, todėl prašome jai globos.

Mažasis Rainukas dar gerokai šnarpščia, gauna vaistus, o šviesusis Ryžiukas gerokai piktas, labai stresuoja, nenori išlįst iš namelio gert vaistų, nesiduoda glostomas. Visi šunys gavo košės porciją, o Baris (pasak šeimininkų labai piktas ir agresyvus šuo,) apdovanojo Vilmantę bučiniu .

2016.03.31. Mus pasiekė žinios, kad viena kalytė, mažylė juodukė kudliukė Puncė, kurios pradžioj šeimininkė neleido apkirpti, laukiasi! Gimdyti jau turi labai labai greitai, todėl imtis kardinalių priemonių per vėlu. Šeimininkė nė už ką neduoda jos net į globą, kur kalytė galėtų saugiai ir ramiai pasigimdyti ir mažyliais būtų pasirūpinta. Na ką gi. Teks pasikliauti palankiu likimu ir rūpintis gimusiais mažyliais tame kieme. Puncei bus pastatyta nauja būda, taip pat sutarta su šeimininke, kad laikui atėjus ji leis paimti mažylius, o Puncę sterilizuoti.

2016.04.05. Mažiukas Ryžiukas grąžintas atgal į tą kiemą , nes jis labai stresavo globoje, beveik visą dieną būdavo namelyje, kartais tik išlįsdavo. Veterinarė taip patarė, nes niekaip jis negijo namuose, prieš tai suleido jam ilgesnio veikimo antibiotikų , sakė turėtų įgaut imunitetą ir atsilaikyt. Šeimininkė ir kiti gentainiai jį pasitiko smaigiai, apsidžiaugė ir net susigraudino.

2016.04.19. Į kiemą grąžinta ir senoji rainė. Globėja niekaip nebegalėjo ilgiau jos laikyti, o jokio kito prieglobsčio nepvyko jai surasti, be to, namuose ji labai smarkiai stresavo, dėl ko gydymas niekaip nėjo į pabaigą. Ji ir toliau bus stebima, esant reikalui naudosime vaistus.

2016.05.09. Šeimininkės žodžiais, 05.06 juodoji kalytė Puncė pagimdė du negyvus šuniukus, jos akimis apsigimę buvo, palaidojo kieme. Tikrai nežinia, ar galima ta šeimininke tikėt, nes vis daugiau daugiau dalykų ji prikuria. Kuo toliau ten Santa Barbara...

2016.05.15. Sterilizuota jaunesnė pilka kalytė Tiutė. 

2015.06.21. Juodukė kudlė Puncė operuota ir apkirpta. Mažylei atlikta labai sunki operacija, buvo ir cistų, ir daug visokių sąaugų.

2016.10.12. Mažylis kiemo katinukas Pupiukas, išglobotas rūpestingosios Vilmantės, rado naujus tikrus namus:) Mažylis labai mylimas naujoje šeimoje :) .GĄŽINTAS DĖL ŠEIMININKO ALERGIJOS :(

2017.03.31.Pupiukas iškeliavo į kitus naujus namus :) Tikėsimės jam dabar tikrai pasiseks.


Sukurta: 2016-03-07 | atnaujinta: 2019-10-24
Naujienos numeris: 46101
Peržiūrėjimų skaičius: 88128

« grįžti

Komentarai

Wilmante (2020-06-05)
prie Simutės vaistų prisidėjo Jūratė, ačiū labai. Šiandien vienintelė likusi kalytė Tiutė užrašyta į kirpyklą, nes jau visa gauruota ir yra nuplikimų. Šeimininkei liepta išvalyt būdą ir paruošt Tiutės grįžimui. Tikiuosi abi sėkmingai nukeliaus iki kirpyklos:)
Wilmante (2020-04-27)
Simutės vaistai (Ipakitinas) jau į pabaigą, perkam pigiausia rasta kaina 14.50 eur, užtenka apie trim mėnesiam, jei kas galėtų prisidėti, mes su Simute būtume labai dėkingos. Šiaip ji jaučiasi tikrai labai gerai, ryte gauna Ipakitino, o paskui visą dieną valgo ką nori ir randa namuose:) Atšilus orams, atidariau "Kačių vasaros rezidenciją", tokia įstiklinta verandėlė, tai ten visos susigrūda arba į balkoną, kuriame visą dieną būna saulė. Nebeatskiriu Simutės nuo kitų ir nakčiai, kažkaip sugeba pasidalinti teritorijom ir nesipykti:)
Wilmante (2019-11-27)
Simutė jau kuris laikas išleista į "plačius vandenis":) Pradžioje apsilenkdavo su kitom sunkiau, su Aliska apsikapodavo, su Nuodėgulyte apsišnypšdavo, kitos tiesiog bėgdavo į šonus. Mylimuko ji nejudindavo, gudri, tas dvigubai didesnis už ją:) Jei kas pro duris įeidavo į "jos kambarį", tas greitai būdavo išvejamas, dabargi karalaitė įsisuka miegamajame lovoj tarp patalų, nekreipdama į nieką dėmesio. Su žaidimais irgi pirma, tik patraukyk šniūrelį kuriai nors iš kačių, pati pirma atbėga ir psio, kitoms neleidžia:) Kažkaip jos su Odryte (išsukta kojyte) randa bendrą kalbą, nes šiai leidžiama drąsiau vaikščioti po namus, jos nepuola. Lenda į kitų bliūdus ir šlamščia kas jai patinka. Dieną nepasitvirtina ir mano bandymai su dėžute be kraiko, o su laikraščiais, nes jai labiau patinka kraiko dėžė su kraiku. Nakčiai uždarau vieną kambary, tai laikraščiai tinka:) Labai bendraujanti su visais, kas užeina, glaustosi, murkia ir prašosi ant kelių:)
Wilmante (2019-11-12)
Algirdas šiandien buvo nuvažiavęs ir nuvežė maistą, šiaudus, pažiūrėjo ar Tiutės kaklas neužveržtas, ačiū jam labai. "ponia" jau nusėdus kažko, nebesiardo labai, prižadėjo iš būdų išimti škurlius ir sudėti šiaudus
Villi (2019-11-11)
Naujos bėdos - Šarpas pažeistu nuo įsirėžusios grandinės kaklu, http://www.gyvunugloba.lt/lt/help/news.56927
Wilmante (2019-11-04)
Didelis dėkui Elenai A. (24 EUR), Simutės skolos nebėra:) Likusius pinigėlius ji leido panaudoti Šančioko skolai dengti, ačiū labai labai. Algirdas lankėsi Aukštųjų Šančių kieme ir šalia pamatė, ko gero, dar blogesnį vaizdą:( Beveik kitoj gatvės pusėj yra dar vienas žiaurus taškas, kur pilna katinėlių:( Yra moterų, juos pamaitinančių, bet katulių ten nemažai, perduotas tel., kur galima skambint dėl PSP, gal kaip nors susitvarkytų su katėm, jau nebeaprėpsim visko. Pagaminau savaitgalį tris putplasčio namelius, Algirdas nupirko maisto ir viską nuvežė nabagams, dėkui jam labai. Kitą savaitę nuveš maistą į senąjį kiemą ir pridėjau šiaudų Tiutės ir Šarpo būdoms, dabar dar per šilta
Wilmante (2019-10-31)
nuoširdus dėkui Gitanai B. už Simutės skolos sumažinimą 20 EUR
Wilmante (2019-10-29)
ačiū, AisteIgn, kol varo į laikraščius, taip ir paliksiu, jei nusibos panelei skaitalai, bandysiu Jūsų siūlymus:)
AisteIgn (2019-10-29)
parduotuviu adresai yra ju puslapyje kur kontaktai, Kaune yra 5 parduotuves, taip pat galima uzsisakyti ir internetu, bet ten salygas reikia skaityti http://www.vet1.lt/kontaktai.html
AisteIgn (2019-10-29)
o nebandet tu medzio granuliu, kur po 15 kg Senukuose zidiniu skyriuje? pigesnio varianto as nezinau tikrai. Jei kalbet apie bentonita, tai SepiCat kraikas yra zymiai taupesnis uz Favorita, susoka jis daug mazesniais gabaliukais, nepalyginamai. Jo yra pirkti Vet-1 parduotuvese. va sitas, tik dabar yra pakeistos pakuotes kitokios spalvos ir truputi kitokios formos, jis bekvapis: http://www.vet1.lt/kraikas-katms-sepicat-klump-light-10l.html
Wilmante (2019-10-29)
ačiū:) Idėjomis reik dalintis, tai bandau:)
Polio-mama (2019-10-29)
Žodžiu, Jūs kupina idėjų ;) Linkiu sėkmės :)
Wilmante (2019-10-29)
ups, dar galima parsinešti daugiau Maxima nuolaidų žurnaliukų, jie neblizgūs ir labai tinka:)
Wilmante (2019-10-29)
taip, Polio-mama, žinau, kad problema, bet aš dirbu su tokiais liuks kolegom, kad negaliu atsidžiaugt:) Kas ką turi, tuom ir padeda, atneša iš namų ir maisto, ir pagalvių, nereikalingų skudurų, indukų, na, kas ką randa:) Tik reikia užklausti pradžioj, užvest ant kelio, taip sakant, nes ne visi supranta kas tai yra globoti ne vieną ir ne dešimt gyvūnų. Galiu taip pat pasiūlyt variantą kaip susirinkt maisto, pvz., kaimynų badaujantiems šunims: bendroj virtuvėlėj pakabinau skelbimuką, kad jei kas atsinešė per daug pietų ir "nebedamuša", prašau neišmesti į šiukšlinę, o sudėti į tam skirtą dėžutę. Nepatikėsit, bet kiekvieną dieną parnešu po nemenką maišioką, aišku, atrenku "kaulus nuo grūdų" ir kaimynų vilkas jau sotus:) Tik reikia nebijoti paprašyti. Gal reikėtų pašte paklausinėt laikraščių, gal senus kur nurašo ir išveža, gal būtų galima sutart, kad kažkiek duotų, gal įstaigose pasiklausinėt, kiti dar užsakinėja laikraščius
Polio-mama (2019-10-29)
Wilmante, nuliūdinsiu :) Jei neturit kokio kaimyno ar pažįstamo, kuris iš meilės popierinei spaudai pusę kiosko nusiperka ir mielai Jums atiduotų perskaitytus, laikraščiai tikrai nebus pigiau. Pvz., šeštadieninis "Lietuvos rytas" kainuoja 1,5 euro. Bet jis bent "nekūdas". Kasdienė plonytė versija - euras. O pvz., Maxima Favourit su akcija - 1,88. Paskaičiuokim, gerbiamieji kurmiai :)
Wilmante (2019-10-29)
galvojau galvojau ir vistik pabandžiau, nupirkau kraiko dėžę (Norfoj buvo 30 proc. akcija) su tokiu įdėklu skylėtu, po įdėklu įtiesiau laikraščių, paprastai, nesuplėšytų, uždėjau skylėtą dalį ir ant jo dar kelis laikraščio lapus, dėl viso pikto pabėriau biški kraiko trupinių ir ką gi - Simutė, pasirodo, labai protinga mergiščia:) Dabar ryte ir grįžus vakare išimu permirkusius laikraščius, išplaunu dėžutę ir veiską pakartoju iš naujo:) Rekomenduoju:) Na, dabar tik reikės ieškot kur gaut laikraščių, bet vis gal bus pigiau nei kraikas:)
Wilmante (2019-10-23)
Simutė siautėja, visai pasiuto.... rėkia nesavu balsu ryte kol įnešu karalaitei pusryčius, dar nenusibodo virtos kepenėlės, rūgpienio nebenori visai, kremta "iš bado" dieną sausiukus:) Grįžus po darbo vėl rėkia, kad greičiau neščiau, jau nebežinau kiek sveria, bet nemažai, kaip meškutė darosi:) Viskas būtų kaip ir neblogai, tik vienas negeras dalykas, kad ji labai daug siusioja:( Suprantu, kad dėl inkstų, daug vandens laka, bet nežinau kaip čia padarius, kad kažkaip sutaupius, nes kraikas dingsta "migom":( Jai sueina daugiau nei likusioms 9 katėms. Gal kas turit kokių patarimų kuom galėčiau pakeist kraiką, žinau, kad yra tokia dėžė su skylutėm, gal kas bandėt, ar tinka katėms, nors taip įsivaizduoju, kad kai Simutė privaro tokiais kiekiais, tai apsems jai kojas:( Ant žmoniško klozeto neišmokinsiu, sunkus atvejis ir laiko stoka. Perku Maxima Favorit kai būna akcija, jei nėra - Noriko su akcija, bet labai daug išeina. Gal kas ką patarsit?
Wilmante (2019-09-30)
ačiū ačiū ačiū Gitanai B. už pagalbą Simutei 20 EUR, liko skolos 28 EUR. O šiandien dar parnešiu Edžio atsiųstos vitamininės pastos, gal šios norės. Iš mano šilto namo gamybos nekažinkas gavosi, į vidų nelenda, o atsigula ant viršaus glušelė... tai išardžiau tą nelemtą namą ir padariau šiltą atvirą gūžtą, tai tiko:)
Wilmante (2019-09-23)
Simutės skola sumažėjo 30 EUR, didelis ačiū Linai R. Simutei savaitgalį įruošinėjau naują šiltą gultą, balkone naktį šalta, panelytė greit sprunka į kambarį vos pradarau duris:)
Wilmante (2019-09-13)
Simutei pradėjo skaudėt dantukus, mažiau valgė ir tas nemalonus kvapas iš burnytės... Pirmadienį keliavom į kliniką ir tikrai - toj pačioj pusėj, kur jau buvo traukti ir atlikta seilių latakų operacija, vėl negerumai:( Simutę tą pačią dieną ir operavo, ištraukė 5 dantukus, nuvalė akmenis nuo kitų, nukirpo nagučius, nes labai draskėsi, nesidavė kraujo paimt, lašinę statyt. Kraujo tyrimas parodė, kad kreatino rodiklis 310 (praeitą kartą buvo 350), anemija gal kiek mažesnė nei buvo. Grįžus namo, Simutė tuoj puolė prie bliūdų ir aiškiai parodė ko nori:) Atsargiai, kad nebūtų bloga, daviau truputį konservukų - mažai, dar truputį, kad atsikabintų:) Jaučiasi labai gerai, valgo drąsiai, net sausiukus kramsnoja. Užtat kaip mes auginamės svorį, per pusantro menėsio priaugom 600 gr ir dabar traukiam 3,500:)) Tuo pačiu priaugo ir mūsų skola, klinikoj už viską sumokėjom 64 EUR
Wilmante (2019-09-04)
Labai labai dėkui Gitanai B., mūsų skola sumažėjo 20 EUR. Pas mus su Simute pasikeitimų beveik nėra, daug valgo, apvalėja:) Dūksta ir visai nenori draugaut su kitomis, jau tiek atsigavus ir rodo valdžią, kad puola į kudlas tik pamačius kokią ateinančią, kai palieku praviras duris. Jokio progreso, nori būt vienvaldė lyderė, labiausiai pykstasi su Alisa, kuri irgi nepėsčia. Taip ir gyvenam atskirai, ji viena vienam kambary su balkonu, kitos devynios - kitam su veranda... Algirdas bendravo su "šeimininke", pasirodo juodasis katulis Sabonis atsirado:) Pasak tos pasakorkos, jis būna kažkur kitus, bet vis ateina aplankyt
Wilmante (2019-08-14)
Algirdas buvo užsukęs į kiemą su maistu, nebėra juodo ilgakojo katulio Sabonio, pasak šeimininkės, "dingo ir nebegrįžta, turbūt išėjo pas kokią draugę"... Niekad iš kiemo neidavo, kastruotas, deja, nesužinosim kas vargšiukui iš tikro nutiko, labai liūdna...:( O Simutė siaučia savo valdose. Ryte pradeda urgzdama ir riaumodama lakstyt, už durų girdisi visokie "indėniški šūksniai", net baisoka į kambarį užeit:) Pradėjo valgyt sausiukus, bet gaila, ne inkstininkų, jų visai nenori. Nupirkau pabandymui One Purinos, tai šie tinka, spec.sausiukai bliūdelyje paliekami. Jau išdirbom rytinę ruošą: anksti ryte išleidžiu iš balkono į kambarį, eina rėkdama šaižiu balsu reikalaudama valgyt, paskui, kai jau sėdu aš pusryčių, būtinai turi ateiti ant kelių ir trintis nosimi man į nosį, paskui turiu traukiot šniūrelį (čia būtinas dalykas, nes jei ne - žiūri smerkiančiu žvilgsniu:)) ir liūdnesnė dalis - nenori Nutrigel pastos, bet sumaitinu šiaip ne taip, pabėga, bet paskui atsileidžia ir vėl ant kelių:) Jau trečią tiūbelę baigiam. Šiaip išdrąsėjo, nebijo užeinančių, trinasi ir leidžiasi glostoma:)
Wilmante (2019-07-31)
ačiū Gitanai B. (25 EUR), ačiū Violetai Č. (20 EUR), ačiū merginos, ačiū visiems, kad jaučiamės su Simute ne vienos šiame mūšyje. Kol kas viskas stabilu ir tuo džiaugiamės, dar galiu pasakyt, kad Simutei patinka šuniukai, sūnus buvo atsivežęs savo pinčeriukę, tai labai lindo uostytis ir bandė atsigult šalia, tik ta rėksnė pinčeriukė nenorėjo draugaut, su katėmis pagerėjimo jokio...nepriima į kambarį:(
Wilmante (2019-07-26)
Buvom su Simute klinikoj, pasidarėm tyrimus, labai tikėjausi, kad bus stiprus pagerėjimas, nes ji tikrai atrodo neblogai jaučiasi, bet tyrimai parodė anemiją ir Kreatininas 320. Na jis taip šokinėja maždaug, buvo ir 280, ir 350 lyg, bet, pasak gydytojo, bent jau neprogresuoja. Apžiūrėjęs taip pat pastebėjo, kad ji daug geriau atrodo, nesusisukus, nesusigūžus, tik labai supyko kai paėmė kraują ir kaip nėrė greit į boksiuką šnypšdama... Sumokėjom 5 EUR, dar gavom pabandymui kitokio spec.sausio, bet Simutė jo nenori valgyt:( Palikom viską kaip yra ir vėl po kiek laiko reikės nuvažiuot apžiūrai, tiesa, ir dantukai su apnašom
Wilmante (2019-07-16)
nuoširdus dėkui Danutei K., prisidėjusiai prie Simutės gydymo 25 EUR
Wilmante (2019-07-12)
Simutė siaučia namuose, atrodytų, lyg visai sveika būtų. Daug geriau valgo, tiesa, ne viską, visiškai nebenori Gourmetukų, bet vis dar labai sėkmingai laka rūgpienį ir labai mėgsta virtas viščiukų kepenėles:) Kiekvieną rytą, išleidus iš balkono (naktį į kambarį įleidžiu saviškes kates), tuoj pat susirango ant kelių ir taip valgom pusryčius prieš darbą. Pradžioje atsargiai atsiguldavo šalia, paskui priekinėm lapciukėm ant mano kelių, o jau kai visai įsidrąsino, tai ir nebenuliptų jei galėtų. Dar krūpčioja jei nepamato, kad ruošiuosi paglostyt, dar bėga pamačius šepetį, bet pokytis akivaizdus į gerą pusę. O jau laksto kaip paskui šniūrelį, tik traukyk, akys juodos juodos, žydruma kažkur nuslenka ir kartais net pasiriaumodama vejasi, šokinėja nuo sofos ant kėdžių. Kailiukas švelnus švelnus ir šoniukai jau nebeįdubę kaip buvo, labai stengiamės:) Blogiausia, kad nežinau kaip bus toliau, nes ji nenori draugaut su maniškėm, pro praviras balkono duris leidau apsiuostyt, tai net Mylimukui kliuvo, kuris labai susidomėjęs buvo ir visaip stengėsi arčiau prilįst, nauja gi pana:) Šnypščia kaip gyvatukė, dabar šilta, o kai ateis šalčiai balkone bus per šalta, jis kiauras lyg rėtis:( Reikėtų jau ir į kliniką nuvažiuot pasirodyt, sutarėm po mėnesio, bet kai viskas gerai, tai ir nevežu, taupom, dar ne viską išsimokėjom. Gal padarius tyrimus pasakytų, kad viskas jau gerai ir atsirastų kas norintis Simutę priglausti savo namuose...
Vilmante (2019-07-04)
ačiū Gitanai B. už Simutei pervestus 25 EUR, labai labai ačiū
Vilmante (2019-06-30)
ačiū, Villi, kad susistemino straipsniuką ir sukėlė nuotraukas, per tris metus jau tiek visko įvyko, kad sunku buvo ir susigaudyti
Vilmante (2019-06-30)
užvakar Simutė pradėjo žaisti, labai susigėdo kai pamatė, kad žiūriu, o paskui jau gaudė visu tempu šniūrelį, vartėsi ant nugaros. Mes laikomės, valgom neblogai, darom į dėžutę kaip reikiant, glaustomės ir murkiam, gauna Ipakitino ir pastos Nutrigel, pakramto ir spec.sausiukų. Kailiukas pasidarė švelnus, dar šeriasi, bet jau mažiau ir stuburiukas nebe taip jaučiasi. Tokios mūsų naujienos
Wilmante (2019-06-14)
labai ačiū Violetai Č., skola sumažėjo 20 EUR, liko 124.
Wilmante (2019-06-14)
damuša tas karštis, labai tikiuosi, kad daugiau tokio nebus, nes Simutei jis visai ne į naudą:( Vakar klinikoj sulašino lašinę, vaistai nuo pykinimo, apžiūrėjo burnytę - labai gražiai viskas sugiję, todėl vakare "nebeapsimetinėjo" ir pradėjo triaukšti spec.sausiukus:) Jau kiek laiko jų nejudino, o dabar užsimanė:) Šiandien ryte taip pat sutraškino nemažai, palakė rūgpienio ir truputuką vandens, konservų ir žalios vištos visai nebeliečia. Nuvežta antrai lašinei į kliniką ir nupirkom to spec.maistuko Virbac inkstininkams, gal nepraeis noras valgyt. Sausiukai labai brangūs, už juos ir du vizitus klinikoj sumokėjom 38 EUR. Dabar vežti reikės gal kitą savaitę jei vėl kas bus negerai, po kiek laiko ir kraujo tyrimą daryt. Simutė svorio nenumetė, bet ir nepriaugo, nuotaika visai nebloga. Žinau, kad jos gydymas labai brangus, betgi negaliu jai pasakyt - viskas, nebegaliu tau padėt... O skola vėl gerokai perkopė 100:(
Edda (Gyvunugloba.lt) (2019-06-13)
Tikėkimės, kad tik karščiai kalti dėl to. Mano Liukučiui dieną per karščius irgi nieko neįsiūlysi. Įprato vaikinukas naktį mane žadinti, kad pamaitinčiau ir pagirdyčiau.
Wilmante (2019-06-13)
Simutė nebenori valgyt, vandens lakt irgi nelabai, vakar truputėlį rūgpienio ir Nutrigel pastos vakare, nors nenoriai, bet sumaitinau. Kakučio nėra jau trečia diena.... Šiandien sūnus veš į kliniką, daktaras sakė atvežt, ko gero lašins lašinę. Labai labai karšta, vargsta visi:(
Edda (Gyvunugloba.lt) (2019-06-10)
Tikriausiai karščiai įakos irgi nemažai turi. Mūsiškiai irgi neperlabiausiai prie maisto puola.
Wilmante (2019-06-10)
mes su Simute laikomės, kolkas nelabai kas keičiasi, valgo nedaug, padažiuką ir rūgpienį daugiausia, bet šiaip jaučiasi neblogai. Kalbėjau su daktaru, sakė pradės normaliau valgyt, kai siūlai ištirps. Susirašom kasdien ir atraportuoju apie Simutės būklę. Gal kad karšta ir nenori valgyt, nes kitos 9 uodeguotosios irgi nelabai ką paknaibo, o ir gatvinės palieka pusę maisto musėms...:(
Wilmante (2019-06-07)
Edita, skaitot mano mintis, visada taip jai sakau, turi, tiesiog privalai už abu...
Edda (Gyvunugloba.lt) (2019-06-07)
Šaunuolės Jūs!!! Džiugu tokias naujienas skaityti. Laikykis Simute, sveik, ir už save, ir už Piškiuką ♥♥♥
Wilmante (2019-06-07)
vakar vėl keliavom į kliniką, temperatūra normali, svoris biški nukritęs, gal dėl to, kad karšta mažiau valgo, gal dar burnytę skauda. Nors apžiūrėjus yra tik vos vos patinimas. Pasiėmėm vaistus nuo skausmo, jei kartais visai blogai būtų ir nevalgytų. Už antibiotikus 2 savaitėm ir keturis švirkštus nuskausminančių sumokėjau 12 EUR, už lašinę ir apžiūras gydytojas jau net nebeėmė (skola dabar 106). Kai parvežu Simutę namo ir išleidžiu balkone, ji tiek džiaugiasi, tiek trinasi aplink ir murkia, lyg dėkodama, kad parsivežiau, kad jau namie, tada ir pavalgo truputį, palaka rūgpienio. Vakar šiaip ne taip įprašiau į kambarį, kad bent kiek pabūtų ne tame karštyje balkone, prieš tai, aišku, išvaikiau visas kates. Pradžioje labai nedrąsiai, bijodama, o po kiek laiko įėjus radau gražiai ant šoniuko begulinčią ant sofos:) Nebebėgo, žiūrėjo savo ryškiom akim ir atrodė, kad viskas pas mus gerai, nieko neskauda, jokių ligų kaip ir nėra... Šiandien ryte radau sėdinčią balkone ant palangės ir bevėpsančią į kaimynų kieme paleistą šunį, vėl truputį pavalgė, pasiglaustėm ir išsiskyrėm geruoju iki vakaro:)
Wilmante (2019-06-05)
klinikoj apžiūrėjo Simutę, sulašino kažkiek skysčių, nes ji mažai palygint laka, nors oras karštas, suleido antibiotikų. Burnytė lyg neblogai, bet turi temperatūros 39.6, nelabai valgė. Ko gero šiandien vistik reikės duoti nuo skausmo, o ryt vakare vėl keliausim
Wilmante (2019-06-04)
tariam nuoširdų ačiū Elenai A., mūsų skola sumažėjo 15 EUR (liko 94 EUR). Simutė vakar vakare valgė ir Gourmetuko, ir sulaižė pakučio konservų padažą, truputį žalios vištos ir labai noriai lakė rūgpienį, truputį atskiedžiau vandeniu. Pasidarė tokia meili, glaustosi aplink kojas, murkia, nori, kad kasyčiau nugarą ir pakaklę, ko anksčiau neduodavo, net urgzdavo, vadinasi, jai neskauda. Šiandien ryte taip pat sulaižė padažiuką ir rūgpienio, net nereikėjo duoti vaistų nuo skausmo. Norėjau perkelt Simutę iš balkono į vonią, nes balkone labai karšta dieną, visą laiką saulė, bet ji labai sustresavo naujoj vietoj, pradėjo blaškyits, tai teko pagrąžinti atgal, greit apsiramino ir susisuko į guoliuką:) Na, kai labai jau jai karšta, išsitiesia ant akmeninių grindų, kaip nors prakentėsim tuos karščius. Ryt ryte 7 val. turim būti klinikoj, apžiūrės burnytę, suleis antibiotikų ir labai tikiuosi, kad viskas bus gerai
Wilmante (2019-06-03)
parsivežiau Simutę namo, po operacijos jaučiasi neblogai, atsigavus, pargrįžo išalkus (ryte gi nevalgė), tai palaižė padažiuko, glaustosi... Ne tiek dantukai, pasirodo, jai buvo, kiek problemos su seilių leukom, buvo augliukas, infekcija, dabar sutvarkyta kiek įmanoma, nuvalyti dantukai, įdavė dar vaistų nuo skausmo, bet be reikalo sakė neduot, jei tik pamatysiu, kad tikrai blogai jaučiasi ir nevalgo, vaistai nuo skausmo blogai inkstams:( Trečiadienį 7 val. turim vėl būt klinikoj apžiūrai. Sumokėjom 50 EUR, taigi skola vėl išaugo....:(
Wilmante (2019-06-03)
keturias dienas mūsų su Simute kelias buvo į klinikas, lašinės, vaistai, burnytė kažkiek pagerėjo nuo antibiotikų, visa kita panašiai. Valgėm visai neblogai, priaugom per tas dienas 100 gr. Už keturis vizitus, lašines ir vaistus sumokėjom 72 EUR (skola 59). Dabar Simutė klinikoj, laukia apžiūra ir, ko gero, operacija, užburtas ratas, jei nesutvarkys burnytės, vėl nevalgys, vėl silps... Bandysim atsilaikyt, bandysim pakovot, palaikykit už mus kumštukus...
Wilmante (2019-05-31)
ačiū, Edita, bandom laikytis "per negaliu"...
Edda (Gyvunugloba.lt) (2019-05-31)
Bet ir nenukrito svoris, Vilmante! Sveikatytės Simutei! Laikykitės merginos :*
Wilmante (2019-05-31)
nesulaukėm kitos savaitės, vakar važiavom į kliniką. Užvakar jau nelabai valgė, o vakar iš ryto visai atsisakė:( Kreatinas 300, vėl lašinė, vaistai nuo skausmo ir antibiotikai... Burnytės viena pusė labai negraži, skauda, todėl ir nevalgo:( Vakar po klinikos jau domėjosi kas vyksta už lango, truputį pavalgė. Šiandien iš ryto suvalgė induką Gourmetuko su Ipakitinu. Nenori su manim draugauti, slepiasi, o dar reikės šiandien, ryt ir poryt važiuoti lašinėms ir vaistams, o pirmadienį iš ryto žiūrės ką galima padaryt su burnyte, gal operuos...Nieko neprisistengėm, svoris nė kiek nepadidėjo per tą laiką, kaip buvo 2.900, taip ir liko:(
Wilmante (2019-05-29)
Kažkaip sunkiau pasidarė su valgymu, Gourmetuko kartais jau nebenori, pasiūliau virtų vištų kepenėlių, sakė gerai jos ir geležies yra, tai visai nenori, bet labai laka jų nuovirą. Savaitgalį lengviau, nes galiu visą dieną pasiūlyt po biškutį tai to, tai kito, o dabar tik anksti ryte ir grįžus po darbo, dienai palikt daugiau irgi negaliu, balkonas kiauras, tai tuoj priskrenda musių:( Bet laikomės ir gal kitą savaitę nuvažiuosim iki klinikos pažiūrėt kas pasikeitė, pažiūrėtų tą burnytę, gal tai priežastis dėl ko jai sunkiau valgosi
Wilmante (2019-05-27)
ačiū labai Linai R., mūsų krepšelin įkrito 100 EUR, pasidengė mūsų skola ir dar liko 13 EUR:) Pas mus reikalai biški pasikeitė, Simutė pradėjo geriau valgyt. Iš sekmadienio maitinimo: iš ryto į Gourmet paštetuką supilu Ipakitino miltelius, kad tikrai būtų suvalgyti. Po to gauna pastos, jau kartais ir pati palaižo:) Po kelių valandų patiekiu žalios vištos file smulkiai supjaustytą, nušluojama iš karto geri trys šaukštai:) Apie dienos vidurį konservukai su geležim Ferrum lek (mokėjau 5.80), na, pusė pakelio sueina, tik lieka didesni gabaliukai, padažo suvalgytų ir bliūdą turbūt:). Į pavakarę vėl vištiena, o prieš naktį bandau duot konservukų su Vetoimune sutrinta tablete, bet ji, matyt, pajaučia, ir šito valgyt nenori:( Dar pastebėjau, kad vakar pakramtė ir spec.sausiuką, kurio visą laiką palieku, tiesa, nedaug. Padandysiu patrupint ir duot pabrinkintus. Tai galvoju, kad jos nepykina, nė karto nebuvo privėmus. Pilu virinto vandens, bet sulaka tikrai mažiau. Kakutis dabar gerokai juodas, suprantu, kad turbūt nuo geležies, ir kietokas. Šiaip nuotaika gera, bendrauja, murkia, trinasi aplink. Parašau kaip mes gyvenam gydančiam daktarui, apsitariam ką daryti toliau. Bijau dar džiaugtis dėl tokio pagerėjimo, sutarėm, kad dar po geros davaitės pasidarysim kraujo tyrimą ir tada bus aiškiau ką mes čia prisistengėm... Tai tiek nevisai jau blogų naujienų:)
Wilmante (2019-05-24)
Su Simute dėkojam Gitanai B. už mums paaukotus 22 EUR, laikomės, valgom Gourmet paštetukus, truputį žalios mėsos ir padažiukus, kol kas daugiau nieko, ką siūlau, nenori. Bent tiek. Su paštetuku gauna Ipakitino miltelius. Kaip Edda patarė, užsisakiau Ferrum lek anemijai gydyti, šiandien pasiimsiu iš vaistinės. Ačiū nuošordžiai visiems, mus palaikantiems
Wilmante (2019-05-23)
Simutė vakar pavalgė, pavalgė visai neblogai turėjau vieną Gourmet paštetuką, tai visą, biški vėliau dar gavo žalią smulkiai pjaustytą širdį, na, šaukštą, bijojau daugiau duot iš karto, ir ta suėjo:) Sunkiai, bet sumaitinau Nutrigel pastą ir jau visai prieš naktį dar sulapnojo Felikso, aišku, padažą visą, o didesnius gabaliukus paliko. Matyt, sunku kramtyt, šiandien iš ryto vėl pusantro pakučio Felikso padažo ir Nutrigel pastos, mes stengiamės:)
Mune58 (2019-05-23) (foto)
Wilmante, o kokius sausiukus duodi Simutei? Aš Sniegę su inkstų nepakankamumu esu maitinusi šiais sausiukais https://tinyurl.com/meoyjfw Ir kiek pamenu, jai labai patiko. Tada jų buvo jautienos ir vištienos skonio, smulkūs, lengvai sukramtomi.
Edda (Gyvunugloba.lt) (2019-05-22)
Wilmante, nežinau ką naudojat anemijai gydyti, bet jei reikia, galiu lapelį Ferrum lek atsiųsti. Mums paskirta po ketvirtį tabletės kasdien. Šiandien kaip tik vaistinėj atsiėmiau.
Wilmante (2019-05-22)
jetau, Edita:( Čia Piškiukas? Laikysiu kumščius suspaudus už abu. Paskutiniu metu man su instininkais labai nesiseka, apverkti Senjoras Pomidoras, Biksiukas, dabar Simutė ant ribos...:(
Edda (Gyvunugloba.lt) (2019-05-22)
Laikykis, Simute! Mūsų bėdos lygiai tokios pačios...
Wilmante (2019-05-22)
nuo vakar Simutė nebenori valgyt:( Į spec.sausus visai nežiūri, vištienos su buljonu truputuką paknaibė. Vakar pirkau Virbac Nutrigel pastą, pradžioj visai gražiai pati laižė, šiandien jau per prievartą, tada apsilaižo, urzgia, o gal jai burnytę skauda:( Šiandien nupirkau Ipakitine miltelių, bandysiu duoti valgyt tai ką ji norėtų ir po šaukštelį Ipakitine, gal bent kiek pavalgys. Už abejus vaistus sumokėjau 18.70 EUR. Padėtis sunki, atgal į kiemą ji tikrai negrįš, neduosiu, kad kankintųsi iki mirties, man pačiai labai sunku išlaikyt Simutę, betgi migdyt jos negaliu, dar noriu mėgint kaip nors jai padėti. Gal veikia ir karštis, balkone karšta, todėl gal valgyt nesinori, o gal grįžus iš darbo pasiūlysiu konservukų ir ji bent jų norės. Simutei antro laipsnio inkstų lėtinis nepakankamumas, daktarai sakė galima suvaldyt ir ji dar galėtų gyventi, bet man labai reikia jūsų visų pagalbos, viena tiesiog nebepajėgiu:(
Wilmante (2019-05-20)
šeštadienį ir sekmadienį lankėmės klinikoj, šeštadienį lašinė ir spec.maistukas, sumokėjom 16 EUR, sekmadienį lašino po oda ir darė šlapimo tyrimą - 10 EUR. Labai kažkokio pagerėjimo nėra ir prognozės visiškam išgijimui menkos:( Bet ji jaučiasi gerai, valgo, todėl sutarėm, kad jei neblogės, į kliniką važiuosim po mėnesio, gal bus galima tvarkyt ir burnytę. Simutė grįžus pavalgo, palaka vandens ir eina gult po palange į savo guoliuką, bet įėjus į balkoną išlenda ir glaustosi, vargšė nelaiminga katytė, nuo tokio gyvenimo, kokį gyveno, tos ligos ir užpuolė:( Nuoširdus dėkui Lilijai M. už pervestus 30 EUR, sudėjus išlaidas, mūsų skola dabar 83 EUR
Wilmante (2019-05-16)
labai labai ačiū Violetai Č. - 20 EUR, mūsų skola lieka 87 EUR
Wilmante (2019-05-16)
vakar su Simute buvom klinikoj, padarė kraujo tyrimą ir nusviro rankos:( Mums anemija, inkstų nepakankamumas, todėl taip daug laka vandenuką ir siusioja, todėl visą laiką bus reikalingas spec.maistukas, reikės lašinių, o dar ta burnytė ir dantukai... Vakar sumokėjau už kraujo tyrimą, papildus 7 EUR, nuo šeštadienio prasidės 4 dienos lašinių klinikoj:(
Wilmante (2019-05-14)
dėkui Jūratei, Simutės skola pamažėjo 10 EUR, liko 100 EUR, bet rytoj vėl turim važiuot į kliniką kraujo tyrimui prieš dantukų traukimą. Valgo ji gerai, prašosi dėmesio, tik labai sunkiai mums sekasi su Synulox'o tabletės suvalgymu, labai supyksta kai įkišu, apšnypščia, apdrasko, taip 5 dienas, šiandien vakare bus paskutinė, tfu tfu tfu, labai tikuosi. Šeimininkė nei skambina, nei rūpinasi, Algirdas buvo kieme, nuvežė maisto, tai net neklustelėjo apie ją, o šitaip sakė mylinti, šitaip mylinti...:( Juodukė, kuriai anot šeimininkės, irgi buvo blogai, atrodo lyg niekur nieko, Alrgirdas ją matė. Tai kolkas tiek, labai prašau pagelbėti apmokėti ligoniukės gydymo išlaidas, dėkui
Wilmante (2019-05-10)
Simutė balkone mėgaujasi saulės voniomis:) Raivosi, vartosi, pamačius, kad į ją žiūriu - sumiauksi, įėjus - šneka, murkia, glaustosi ir vis bando savo nosiuke pasiekti manąją:) Smulkutė, mažutė, tesveria 2.600, skirtus sausiukus greit sutraškina, laka vandeniuką ir sėkmingai viską atlieka į dėžutę:) Trečiadienį važiuosim į kliniką ir žiūrėsim ką toliau mums reikės daryt
Wilmante (2019-05-08)
Mune58, man jau net nereikia meluot ir sakyt, kad "numiro netikėtai"... vakar paskambinus šeimininkė mane apdovanojo, taip sakant, "dovanoju tau Simutę, va, grįžo juodukė, guli šalia", padėkojau už tokią malonią dovaną ir atjungiau telefoną, nebegalėjau jos klausyt:( Na nėra galimybės pas mane jai gyvent, dabar ji balkone, bet jos išleist tikrai negalėsiu, namie iš esančių 9 kelios tikrai nėra nusiteikę draugiškai, tarpusavy mušasi, tai naujokė tikrai ramybės nepridės. Taigi gal yra norinčių šį grožį priglausti? Simutė labai meili, nori būti glostoma ir sveiksta. Vakar klinikoj padaryti kraujo tyrimai parodė didelį pagerėjimą, vos ne perpus sumažėjo buvę prasti rodikliai. Lašinės nebereikėjo, buvo suleisti vaistai ir pirkom spec.maistuką, už viską sumokėjom 10,40 EUR. Kitą savaitę dar kartą darys tyrimą ir ko gero trauks dantukus. Mūsų sveikata taisosi, mūsu skola didėja:(
Mune58 (2019-05-07) (foto)
Wilmante, jei yra galimybė globoti. negrąžink. Sakyk "numiro, per vėlai kreipėmės pagalbos ir pavėlavom". Šitokia fainuolė, gražuolė, nusipelnė gerų namų. Linkiu jums abiems sveikatėlės, stiprybės. Laikykitės.
Wilmante (2019-05-07)
vakar vakare Simutei lašinta lašinė, leisti vaistai. Buvo visai rami, ne taip kaip dieną prieš tai, neurzgė, gulėjo ramiai, netgi užsnaudė, na gal apsimetė, kad nejudintume:) Po pusantros valandos grįžus namo iš karto puolė valgyt konservukų, valgo ji gerai, tinka ir sultinys su vištiena. Dar labai apsidžiaugiau kad nebėgo slėptis nuo manęs, o leidosi glostoma ir net pradėjo murkti, šiandien ryte tas pats, kiša galvytę prie veido ir nori trintis:) Nuo šeštadienio nebuvo kakučio dėžutėj, o šiandien ryte radau nemenką išraitytą:) Vadinasi, ji nežinia kiek laiko buvo nevalgius, nebuvo iš ko. Aplamai ji jaučiasi daug geriau, pamačius pro stiklą mano kates miauksi, šaukiasi, gal galvoja, kad čia jos draugės iš kiemo... Šiandien vakare važiuosim darytis kraujo tyrimo ir jei viskas bus gerai, gersime Stomargilį ir ruošimės dantukų traukimui, dar gerą savaitę ji pabus pas mane, o gal ir ilgiau, nes nežinau kiek po operacijos reikės duoti vaistus. Algirdas buvo nuvažiavęs į kiemą, nuvežė maisto ir matė tą juodąją katytę, ji nėjo valgyt kaip visos, bet sakė ėjo nekritinėdama. Galvojom vistik nuvežti ją į kliniką, nes taip greit ir stebuklingai ji pagyt negalėjo, sutariau su daktaru, kad priims vakare kartu su Simute, deja, šeimininkė pasakė griežtą ne:( Ji, atseit, girdo kažkokia arbata ir katytė jau sveiksta, neduos...:( "Rūpinimasis" Simute irgi baigėsi, nebeskambina, nebevapalioja kaip ją myli ir t.t. Klinikoj sumokėjau 13.60 EUR, tai mums dabar jau trūksta 100 EUR... Ačiū labai Algirdui ir Daivai, kurie mane visokeriopai palaiko ir padeda kai rankos nusvyra ir nebėra jėgų...
Wilmante (2019-05-06)
penktadienį vakare sužinojau,kad blogai dviems katukams:siamei Simutei ir juodai katytei,ataseit vemia žaliom putom,viduriuoja,nevalgo:(Pasak, bobšės turbūt kaimynai apnuodijo.Ankstų šeštadienio rytą su boksiuku lėkiau vežti bent vieną - juodą,kuri silpnesnė.Deja,abi buvo dingusios, Šeimininkai svirduliavo ir buvo labai "pavargę",apieškojau kiemą,šabakštynus,šaukiau,galop užmačiau siamukę kaimynų kieme,šeimininkas šiaip ne taip atvijo į kiemą ir per ilgus vargus pagavom.Juodosios niekur nesimatė,su Simute klinikoj prabuvom kelias valandas,lašinės,vaistai,su inkstukais nelabai gerai,bet čia ko gero lėtinis jau,padarė visus kraujo tyrimys ir testus,nes ji gyvenus su leukemine ir FIVine katule Raine,bent čia atsakymas neigiamas.Su dantukais vėl blogai,dantenos paraudę,reikės traukt kažkiek:(Tądien už vizitą sumokėjom 61 EUR.Parsivežiau namo, apgyvendinau balkone.Visai neblogai valgė konservų,lakė vandenuką,pasiusiojo į dėžutę,nei vėmė,nei viduriavo.Bobšė vis skambino ir "rūpinosi" kaip Simutė,tai liepiau ieškot ir gaudyt juodąją katulę,sutariau su gydytoju,kad atvešiu sekmadienį ryte abi.Deja,pasak bobšės vakare ją pagavo, bet ryte pabėgo:(Vemiančios, viduriuojančios ir krintančios ant šonų katės nesugebėjo pagauti:(Kieme niekur nerado:(Vežiau tik Simutę,vėl lašinės,vaistai,sumokėjau 26 EUR.Šiandien ir rytoj po darbo vėl reikės vežti,šiandien statys lašinę,ryt darys kraujo tyrimą ir žiūrės ar galima bus traukt dantukus su narkoze... Labai labai gaila juodosios katulės,kuri gal kažkur užsislėpus merdėja:(Nežinau ką daryt su Simute toliau, šeimininkė jos ir toliau neprižiūrės kaip reikia ir po kiek laiko turbūt vėl bus tas pats...Nebėra jėgų klausyt šeimininkų vapaliojimų,ištisai gatavi, kaip juos sutramdyt?:(Jau darosi sunku nešti šią naštą,jau dabar klinikoj suma 87 EUR,nežinia kiek dar reikės.Visiems turbūt jau nusibodo mano rašliavos ir prašymai,nors suprantu, kad vos ne į balą pinigai, bet kaip palikt to kiemo vargšus gyvūnus nežinau:(
Wilmante (2019-05-02)
sekmadienį nuvežiau praskiesto Neostomozano tepti Tiutės šonams, patepiau tądien, nežinau ar tepa kaip sakiau toliau, nes abu buvo visiškai gatavi....:(
Wilmante (2019-03-26)
ačiū, Villi, už įkeltas nuotraukas. Vakar nuvežiau Šarpui Betadino, parodžiau kaip suvilgius vata patepti, šiandien skambinausi - vėl klausia kiek kartų tept.... Sakė jau geriau jam, lyg nebesilaižo, bet nesu dėl nieko tikra. Tiutę vos atpažint galima, tik jau stora kaip kaladė, ko norėt, nieks nepravedžioja, o taip norėtųsi... Na, sakiau biški sumažint maisto, nes tikrai jau apsunkins širdį. Po kokios geros savaitės, jei orai atšils, nuvešiu praskiesto Neostomozano Tiutės šonams tepti. Pagalvojau - ogi mums jau stuktelėjo trys išgyvenimo metai...
Wilmante (2019-03-25)
Tiutė jau apkirpta, išmaudyta, ausys ir nagai sutvarkyti, šeimininkė parsivedė neseniai namo. Grožio procerdūra kainavo 30 EUR, ta mergaitė kirpėja gerokai išsigando pamačius, bet sakiau, kad blusų neturi, sulašinti lašai anksčiau, na susivėlus gerokai, bet nukirpus jokių žaizdelių sakė nėra, tik labai prie užpakaliuko buvo pridžiūvę, pašutę, tai išmaudžiusi patepė tepaliuku. Nupirkau Betadine tepti Šarpo kiaušiukams ir po darbo važiuosiu žiūrėt kas ten darosi. Už Betadine ir Neostomozaną (3 ampules) pinigėlius perkėliau iš likusių nuo kudliuką tvarkymo 10 EUR iš naujienos http://www.gyvunugloba.lt/lt/help/news.56789 . Dabar beliko visus nukirminti, tai jei kas dar galėtų prisidėti prie šios procedūros, tai vėlgi prašau paaukoti, 5 katėms ir dviems nemenkiems šunims tabletės kainuotų apie 20 EUR, dėkui
Wilmante (2019-03-25)
Šeštadienį ryte su lauktuvėmis ir priemonėmis nuo parazitų nukakau į Aukštųjų Šančių kiemą. Oras gražus, švietė saulė, šeimininkė palaikė šunis, o aš iššveičiau būdas, išpurškiau Neostomozanu, apgrėbojau aplink. Šarpui buvo nuimtas gaubtas, nors šeimininkei buvo liepta nejudint, tai uždėjau vėl, nes laižosi, jau rausva aplink kiaušiukus. Toks geras ir draugiškas jis, stiprus, vos išlaikyt galima. Katukai buvo išsilakstę kažkur, tik vienas atėjo virtos žuvies paragauti. Tiutės kailis labai negražiai nuplikęs, nuotraukas truputį vėliau įkels. O šiandien 10 val. Tiutę užregistravau į kirpyklą šalimais, tikiuosi šeimininkė sugebės nuvesti, bent jau dievagojosi, vakar dar priminiau. Dėkui labai Linai R., pervedusiai 30 EUR, bus galima atsiskaityti kirpykloj, sutarėm, kad pervesiu kai bus nukirpta. Kirpykla tikrai nebrangi, nes prie kirpimo dar priklauso išmaudymas, ausų išvalymas ir nagų kirpimas, tai Tiutė bus gražuolė:) Po savaitės reikės Neostomozanu vis paplauti nuplikimus ir tikiuosi kailiukas ataugs.
Wilmante (2019-03-22)
Gal atsirastų norinčių rytoj sudalyvauti talkoj tvarkant šių nelaimėlių būdas ir aplinką? Reikės išpurkšti būdas nuo parazitų, jas perkelti, na ir kažkiek aptvarkyti aplink šunis. Turbūt išeitų apie pietus važiuot. Tai jei būtų tokių savanorių, skambinkit 869424237, dėkui
Wilmante (2019-03-21)
Kaip čia man pasirodė, kad svers Šarpas virš 20, čia pasirodo - 35 kg... Jau kastruotas, Algirdas su abiem "rūpestingaisiais šeimininkais" iš ryto nuvežė į kliniką, dabar neužilgo važiuos paimti. Labai geras šuo, jaunas, protingas ir, pasak daktarės, jam tikrai reikėtų geresnių šeimininkų, ne prie būdos ant metrinės grandinės gyvent, tik kur rast tuos gerus šeimininkus...? Sumokėjom klinikoj už kastraciją 70 EUR ir dar apykaklę 5 EUR, reikia būtinai dėt, nes vis nori laižytis. Ačiū Algirdui, vis dirbančiam nemokamu taksistu, ir ačiū Gailei už tai, kad klinikai mes neskolingi. Sekantis etapas bus būdų purškimas Neostomozanu, Tiutės kirpimas ir prausimas. Tai jei kas norėtų prisidėti prie šių bėdulių tvarkymo, būtume tikrai labai dėkingi. Aišku, dar gerai būtų visus 8 keturkojus nikirmint...
Wilmante (2019-03-18)
kaip ir kiekvieną mėnesį, praeitą antradienį Algirdas pristatė maistą Aukštųjų Šančių keturkojams. Tiutė nėra visai nuplikus, tiesiog, matyt, nuo parazitų atsitiko taip, kaip ir pačioj pradžioj tie nuplikimai. Šeštadienį vežiau vaistų nuo parazitų (didelis dėkui Jūratei už paaukotus vaistus) ir lauktuvių visiems. Sulašinau Tiutei ir Šarpui vaistus, apžiūrėjau kates, visos atrodo neblogai, tik nebuvo ryžiuko, pasak šeimininkės, tik ką išbėgo į lauką... Tiutė labai apaugus, nuplikę daugiausiai šonai, kai dar truputį atšils reikės vežti apkirpti, tada plausim Neostomozanu ir purkšim būdas. Vargšas Šarpas visas susisukęs, vis nusiplėšia grandinę ir peršokęs tvorą šiurpina kaimynus:( Ruja ramybės neduoda, sutariau su klinika, kad ketvirtadienį Algirdas nuveš ir Šarpas bus sutvarkytas, gal bent kiek apsiramins. Didelis gražus šuo, bet kai klausiau ar nenori dovanot, sakė - ne, kai susinervuoja, tada nori, kai nesusinervuoja - tada ne....:(
Wilmante (2019-03-07)
vakar šeimininkė paskambino Algirdui ir pranešė, kad Tiutė beveik visa nuplikus... Algirdas prieš kokį mėnesį vežė maistą ir nematė, kad ji būtų nuplikus, tai labai neaišku ar čia moteriškės fantazijos, ar Tiutė tikrai plinka. Pažiūrėjau ką darėm kai pačioj pradžioj ji ir Bariukas buvo nuplikę, tai radau, kad lašinom Advocate lašus, po kiek laiko valėm nuplikimus skiestu Neostomozanu, reiks purkšti ir valyti būdas, nes ten vėl bus kokių parazitų. Po švenčių Algirdas veš maistą ir apžiūrės. Ko gero Advocate reikės užlašint ir šuneliui Šarpui, aišku, kad ir jis bus apniktas jų. Vėl laukia pavasariniai darbai tam kieme: kirpti Tiutę (na, jei nenuplikus), kastruoti Šarpą ir bandyt nukirmint kates. Ir čia prašysiu jūsų pagalbos, kitos išeities neturim...
AisteIgn (2019-01-29)
siaubas, koks kosmaras :(
Wilmante (2019-01-29)
vakar Bariukas iškeliavo už vaivorykštės...:( Paskutiniu metu, pasišlapindavo krauju, ruošėmės vežti į kliniką, bet paskui lyg viskas apsitvarkė, nebekraujuodavo, o vakar šeimininkė vėl paskambino, kad nebepaeina, vėl blogai:( Klinikoj apžiūrėjus, nuspręsta nebekankint, blogai su inkstais, liga pažengus ir , daktarės žodžiais, niekuo padėt nebebuvo galima:( Didelis dėkui Algirdui, kuris vežė Bariuką ir prisiliuobusią šeimininkę, turėjo išklausyt visus jos riksmus ir ardymąsi klinikoj, taip ir visą kelią atgal... Už migdymą klinikoj sumokėjom 35 EUR. Dar vienas kiemo gyventojas išėjo ten, kur nebeskauda, gera ir ramu, ilsėkis, gerasis mūsų...
Wilmante (2019-01-14)
praeitą savaitę Algirdas su Daiva pripirko maisto, skanumynų ir šunims, ir katėms, prikroviau šiaudų paskutinę partiją ir viskas nugabenta į vietą. Visi gyvena neblogai, Bariukas gerai įmigęs buvo, vos prisišaukė apžiūrai:) Šuns Šarpo būda apkalta iš tos pusės kur vėjai traukė, tai šalčius turėtų atlaikyt
Wilmante (2018-10-29)
Suruošėm maisto lauknešėlį, šiaudus ir praeitą savaitę Algirdas nuvežė į kiemą, labai laiku, nes kaip tik oras atšalo. Visi gyvena gerai, tfu tfu tfu, niekas sveikata nesiskundžia
Wilmante (2018-10-18)
bent jau iš šio kiemo naujienos geros, Simutė visai atsigavus, visi kiti taip pat laikosi gerai, tfu tfu tfu...
Wilmante (2018-10-05)
Simutė laikosi labai neblogai, valgo konservukus, dantukai ir burnytė nebeskauda:) Dar gauna vitamininės pastos. Dėkui Gailei, niekad neatsisakančiai padėt, už Simutę klinikai nebeskolingi:)
Wilmante (2018-10-02)
šiandien Algirdas vežė Simutę į kliniką kaip buvo sutarta. Katulė priaugo 0,5 kg, kas yra labai gerai. Buvo iš naujo padaryti kraujo tyrimai, kurie irgi buvo ženkliai geresni negu praeitą kartą, inkstų rodikliai visai geri. Simutė primigdyta ir ištraukti du dantukai, susiūta ir suleista ilgalaikių antibiotikų, dabar atsigauna ir keliauja namo. Dar įdėjo spec.konservukų pirmai pradžiai. Sumokėjom 67 EUR
Wilmante (2018-09-24)
šeštadienį sulaukiau šeimininkės skambučio, kad siamo katytei Simutei labai blogai, kelias dienas nevalgo, palenkus galvytę į vieną pusę:( Sekmadienį lėkėm į kliniką, vaizdas liūdnas:( Katytė gerokai sukūdus, nuo vasario mėn. nebeliko 1 kg... Burnytė išopėjus, skausminga, dehidratavus, urzgianti. Akytės varva. Suleido nuo skausmo. Pirmiausia padarė testą dėl FIV, nes galvojom, kad gali būt užsikrėtus nuo Pilkutės, kuri turėjo FIV, laimei, testas neigiamas, temperatūros neturi. Apžiūrint, daktaras aptiko, kad vienas inkstas kažkaip lyg mažesnis, skausmingas pilvas, todėl darėm pilną kraujo tyrimą, kuris nebuvo geras - nustatytas inkstų nepakankamumas, mažakraujystė:( Lašino lašinę, prileido vaistų, paėmiau vitamininės pastos, buvau nuvežus konservukų, palikta namuose. Šiandien Algirdas vežė į kliniką kaip buvo paskirta, ačiū jam labai už pagalbą, vėl lašinta lašinė, Simutė guvesnė, bet burnytę dar skauda, suleisti ilgo veikimo antibiotikai, dar paėmė spec.konservukų, gal kaip nos pradės valgyt. Po savaitės, jei viskas gerės, bus tvarkomi dantukai. Už visus tyrimus ir procedūras su nuolaidom sumokėjom 90 EUR, ačiū labai Gailei, šiuo metu klinikai nebeskolingi
Wilmante (2018-09-06)
Bariuką vakar nuvežėm atgal į kiemą. Na, aplinką šeimininkai sutvarkė, tikrai neturėtų dasikasti iki žemių vėl. Nuvežėm konservų katėms ir skanukų amsiams. Nufotografavom šunelį Šarpą, kurį reikėtų kastruot. Didelis gražus šuo, draugiškas, judrus, jaunas. Sakau, gal norėtumėt dovanot, jei nesugebat normaliai prižiūrėt, tai ne:( Liepiau taupyt pinigus kastracijai, mykė mykė, nemanau, kad taupys, viską išleis per gerklę:( Vėliau bus nuotraukos ir labai prašysiu finansinės pagalbos, jis didesnis už Barį, Bariuką su nuolaida kastravo už 50 EUR, čia bus daugiau:(
Wilmante (2018-09-05)
Bariuko žaizda jau visai užsitraukus, tereikia, kad užaugtų plaukai. Vaistų kursą jau baigėm, dar patepu šaltalankio aliejumi, jaučiasi jis gerai, gerai ir valgo, pasitaisęs. Ko gero šiandien vakare vešim į namus... Su šeimininke sutarėm, kad per savaitgalį paruoš Bariuko teritoriją taip, kad jis nebegalėtų kasinėt ir kad niekur nebesusižeistų, sakė paruošė, na, nuvažiavę pamatysim. Dar didelė bėda su naujuoju šunim Šarpu, jis nekastruotas, loja, draskosi, būna, kad nutrūksta, nežinau ar ne jis tą žaizdą Bariukui įtaisė:( Reikėtų jį kastruot, nes šeimininkės fantazijos dėl kaimyno šaudymo gali ir pasitvirtint, nusibos jei jis ištisai skalija:( Šuo nemenkas, tarčiausi su klinika dėl nuolaidų kastracijai, todėl noriu paklaust - ar dar pagelbėsite mums? Šuo nekaltas, kad papuolė pas tokius šeimininkus:(
Wilmante (2018-08-31)
nuoširdus ačiū Linai R. už pagalbą 30 EUR, šiandien jau po klinikos, apžiūrėtas, viskas gražiai gyja, dar suleista vaistų ir įduota į namus, dar parkeliavo pas mane, bent per savaitgalį pabus arba kiek reikės, tepsiu šaltalankio aliejum žaizdą. Bomžai geria, vakar dar išgąsdino, kai Algirdui pranešė vakare, kad naujasis šuo Šarpas peršautas kaimyno, įlindo į būdą ir neišlenda:( Matyt, buvo užjoję balti arkliai, nes šiandien Algirdas nuvažiavo ryte pažiūrėt kas ir kaip, "šeimininkų" kieme nematyt, gal paipaliojasi, bet Šarpas šokinėja smagus ir loja.... Klinikoje šiandien sumokėjom 11 EUR, tai dar likom skolingi 15 EUR.
Wilmante (2018-08-30)
po vakarykščio apsilankymo klinikoje: žaizda nemenka, privaryta žemių, nes trynė su žemėta letena, žaizda išvalyta, laiku suspėta kol nepasidarė užkrėtimas. Akis nepažeista, nevarva. Suleido antibiotikų, įdėjo vaistų į namus. Parkeliavo Bariukas vėl pas mane į kiemą, kai Algirdas atvežė ir vedė link sandėliuko, Bariukas ėjo tiesiai į savo guolį, prisiminė vaikis, juk visą mėnesį ten gyveno, kai gydėmės. Uždėjom gaubtą, kad nenusikasytų, vakare sudaviau vaistus. Eina jis nelabai stipriai, na, pradžioj greičiau, paskui tempas lėtėja, bet galim pasidžiaugt, kad dusulys ir kosulys ko gero praėjo, nei vakar vakare vedžiojant, nei šiandien iš ryto visai neduso:) Vizgina uodegiuką ir atsisuką pažiūrėt kai vedu, tiesa, trukdo gaubtas, bet šiaip jo nuotaika gera:) Pavalgė ryte sausiukų, gavo skanukų ir nuėjo prigult:) Ryt Algirdas vėl veš į kliniką, žiūrėsim kaip seksis, žaizda turi užsitraukt, tept niekuo nereikia, jei dar reikės vaistų ar bus kas negerai - gydysimės namuose toliau. Klinikoje sumokėjom 35 EUR, todėl labai prašau pagelbėt mums, kas galėtumėt, nežinia kiek rytoj dar reikės mokėt. Dėkui. Gal neužilgo įkels nuotraukas kaip nabagiukas Bariukas dabar atrodo...
Wilmante (2018-08-29)
o šitam kieme naujienos nekokios:( Sekmadienį buvau nuvažiavus su lauktuvėm, namie šeimininkų nebuvo, tai palepinau kiemo gyventojus skanesniu maisteliu. Deja, Bariukui radau kažkokią žaizdą prie akies ant kaktos, sulipusius plaukus ties ta vieta ir su akim negerai kažkas. Šeimininkė aiškino, kad ko gero kasdamas žemėse duobes, susižeidė į stilklą:( Ji, atseit, boru plauna akis. Liepiau peroksidu žaizdą praplaut, žadėjo, šiandien skambinomės ir niekas nekėlė, šiaip ne taip Algirdas prisiskambino. Nieko ten gero, todėl Bariukas važiuos vakarop į kliniką, didelis dėkui Algirdui, kuris padės su nuvežimu
Wilmante (2018-08-20)
baigiasi vasara, Algirdas vis nuvažiuoja su lauktuvėm pas Prancūzų kiemo gyventojus, palepina skanesniais kasneliais visus, pasižiūri ar viskas gerai ir duoda velnių šeimininkams jei reikia, o reikia dažnokai... Nebėra jūrų kiaulytės, ko gero susvilino ant saulės palikę:( Dabar dar atsirado gaidys ir višta, padarytas gardas sandėliuke. Visi kiemo gyventojai laikosi neblogai, ačiū labai Algirdui už rūpestį:)
Wilmante (2018-06-01)
vakar Algirdas su lauktuvėm aplankė kiemą. Visi gyventojai laikosi gerai, Bariukas linksmas ir nebuvo girdėt, kad dūsta ar kosėja, tai labai džiugu dėl to:) Nauja pora "kaliošų" - atsirado naujas gyventojas, ir nemenkas, šeimininko giminaičiui mirus, neatsirado kas paima jo šunį, tai taip ir atkeliavo į kiemą naujokas. Šuo iš didesnių, jaunas, apie 3 m., atkeliavo su būda, tai vėl kieme trijulė. Pykt labai negali, nes šunį sakė būtų paleidę į laukus...
Wilmante (2018-05-22)
o Bariukas laikosi neblogai, nors labai norisi rast laiko nuvažiuot jį aplankyt ir pačiai įsitikint. Gal namų, nors ir kokie jie būtų, aplinka tikrai padeda sveikti, labai tikiuosi
Kary (2018-05-11)
Pas mane bišono mišrūnas-plaukai per metus buvo užaugę iki žemės.Aš , žinoma, šukavau ją, bet vis tiek labai pradėjo veltis. Tik reikia, kad šuo būtų neagresyvus, nes kerpa mokiniai (studentai) ir be antsnukių. Savo turėjau laikyti, kad nebūtų noro kirpėjų kandžioti. Yra ten 3 stalai. Rašo, kad labai didelių šunų nepriima, bet prie manęs buvo atvestas terjeras ir buvo kerpamas.
Wilmante (2018-05-11)
dėkui, Kary, žinosim, tik nežinau kokio plauko Jūsų šunytė, Bario kailis gauruotas ir susivėlęs iki pat odos, jis nemenkas šuo, sveria 24 kg, o nagai kaip pas vanagą buvo
Kary (2018-05-11)
Kaune suradau kirpyklą Miško g.15 (įėjimas iš Gedimino g. nuo 9 iki 16 val. Reikia registruotis.Pas studentus Karaliaus Mindaugo mokyklos. Labai patiko. Visas šuns sutvarkymas 17 eurų. Kadangi mano šunytė buvo kerpama pirmą kartą ir paimta iš Kauno Lesės prieš metus, tai turėjau bėdos, nes buvo išsigandusi, kad ją vėl paliko, bet su manim apkirpo. Kainavo kirpimas tik 5 eurus.
Wilmante (2018-05-11)
šaunuolis Algirdas pats susiskambino su kirpėja ir vakar Bariukas atlaikė visas grožio procedūras:) Buvo nukirptas, net kelis kartus maudytas, nukirpti baisūs nagai, trys meginos tris valandas gražino mūsų kudločių:) Procedūros atsiėjo 25 EUR. Kaip nebūtų keista, šeimininkė pusė sumos sumokėjo, dėkui Algirdui-išmušinėtojui:) Taip pat jis sutarė su šeimininke, kad atvežinės sausą maistą ar konservus, kurį iki šiol vežiojo, pirkdamas už savo pinigus, kai bus akcijos, o ji grąžins pinigus, jau patogesnio varianto tai "karalaitei" tikrai nebus, maistas bus pristatomas į namus. Taip bus stebimas ir Bariukas, jam dabar turėtų būti geriau, ne taip karšta, o ir namuose, nesvarbu, kad tokiuose, jis jaučiasi daug geriau:)
Wilmante (2018-05-10)
Bariuką Algirdas šiandien ryte parvežė namo, nieks nepasitiko ir neišlindo iš "chalupos", kol Algirdas rišo Bariuką, maitino Tiutę ir kates atvežtais skanumais... Neramu dėl jo, bet daugiau nieko padaryt negalima, sąnariukai ne kokie, dusulys jau irgi įsisenėjęs, nuo tokio gyvenimo dar nesenas šuo taip suvargo, sudaviau vakar dar tabletę nuo kirminų. Abu su Tiute labai apsidžiaugė vėl suėję į krūvą:) PATI ŠEIMININKĖ surado kirpyklą šalia, kur kitą savaitę veš su Algirdu kirpti Bariuką, pažiūrėsim kaip tai bus įgyvendinta...
Wilmante (2018-05-07)
skirti vaistai Bariukui dėl krenkštimo ir dusulio nepadėjo:( nors žygiuoja jis žymiai geriau. Trečiadienį kartu su lušnyno katule Barbute keliaus į kliniką ir bandys leidžiamus ilgalaikio poveikio vaistus. Ir, ko gero, apkirpus grįš į savo namus, ten niekas jo nevedžios kaip ir iki šiol nevedžiojo, tai to dusimo daug ir neturėtų būti, nes kai dieną miega kieme, nei kosti, nei dūsta, labai retai nebent sukosti
Wilmante (2018-05-03)
Vakar Bariukui sudaviau pirmą dozę, taip šešias dienas, žiūrėsim koks bus poveikis, gal bent šie vaistai pagelbės, Bariukas, manau, labai ilgisi namų...:(
Wilmante (2018-05-02)
čia pasikeitimų nėra, Bariukas toliau dūsta, bet tik tada, kai vaikšto, kai guli - gražiai kvėpuoja. Daktaras neleidžia kirpti dar, o taip karšta jam nuo kudlų, nuo to lekuoja, baigia iškast mano darželį, kad žemėse pagulėt, ant cemento jau nebepadeda... Dar bus bandoma gydyt prednizolono tabletėm savaitę, gal tai padės
Wilmante (2018-04-27)
ačiū labai Algirdui, vežusiam šiandien Tiutę kirptis, sumokėjom 30 EUR, kudlų pas ją buvo daug, Algirdas nuvežęs senų seniausiai gerą šepetį šukavimui, deja, šeimininkams iki šukavimų toli...:(
Wilmante (2018-04-25)
niekaip nesusitvarko dusimas ir krenkštimas Bariukui. Šiandien sūnus vėl vežė į kliniką, jam įsisenėjus liga ir turi laiko praeit kol susitvarkys. Po daktaro vaistų nuo sąnarių uždegimo skyrimo, Bariukas ryte jau pasišokinėdamas eina, tiesa, greit pridūsta, bet pradžioj veržiasi kaip eržilas:) Sakė širdelės biški ūžesiukas girdisi. Geriam antibiotikus, dabar dar reikės plečiančių tabletes duoti. Vienas labai džiuginantis dalykas, kad Bariukas priaugo svorio, nors man atrodo, kad nelabai daug valgo, aišku, išrenka mėsas iš košės, bet gauna ne vieną kartą per dieną, o du, savaitgalį - tris. Kai pradžioj svėrė buvo 23, o dabar jau 24,4 kg:) Blogiau su kirpykla, penktadienį buvo užrašytas gražintis, deja, daktaras neleidžia, sakė dar gali peršalt, tai gražinsis tik Tiutė. Klinikoj sumokėjom 11,50 EUR. Nuolat susiskambinam su daktaru, išsiaiškinam kaip viskas einasi, kokie pasikeitimai po vaistų davimo, labai tikiuosi, kad kaip nors išsikapstysim iš tų ligų
Wilmante (2018-04-23)
Bariukas toliau pakosti, pakrenkščia, duodami antibiotikai, papildai imunitetui stiprinti. Nupirkau petnešas, kaip sakė daktaras, kad kaklas būtų laisvas, neveržtų antkaklis. Labai nori vaikščioti, tik įėjus į voljerą pradeda vizgint uodegą, veržiasi prie durų, savaitgalį ėjom dažniau pasivaikščiot, tiesa, einam netoli, nes palygint greit pavargsta, sunkiai užpakalinės kojelės eina, bet šiaip domisi aplinka, su kitais šunimis visai nenori bendrauti, aploja, apurzgia. Dieną pririšu kieme kur daugiau saulės, guli ir snaudžia. Nelabai nori košių, virtą mėsą ar konservus išrenka, o košę palieka, maniškiai staigiai suvalgo, o jis kažkaip nelabai... Skanukus taršo tik duok, tik su jais įvilioju į voljerą, nes visai nenori grįžti, įsispiria kaip ožys... Penktadienį vešim jį ir Tiutę kirptis, iki to laiko bobšei sakiau negrąžinsiu, jai pasakyta, kad jis paliktas gydymui klinikose
Wilmante (2018-04-19)
dėkui Ernai U. už pinigėlius Bariukui, šiandien sūnus dar vežė į kliniką, gal jau daugiau nebereikės, suleido ilgesnio veikimo vaistų, dar daktaras sakė paskambins man kai turės laisvesnę minutę, sumokėjom 23 EUR, dar maistuko įdavė. Vakar pas mus namie buvo šventė, Bariukas vakarop išvestas padarė gražią krūvelę:) Šiandien iš ryto padarė dar vieną ir ėjo ristele:) Kai grįžtam į kiemą, bais nenori eit į voljeriuką, reik smarkiai prašyt, kad "pasirašytų":) Bet ko pradžioj bijojau, kad nelįs į sandėliuką, o gulės po atviru dangum lietuje, nepasitvirtino, pavalgo ir eina drybsot ten, kur reikia:) Kas lieka po pusryčių ar vakarienės bando užkasinėt, tai dedu dažniau, bet po mažiau. Bobšė nuo Bario paėmimo pila nepaliaujamai, skambinėja ištisai ir man, ir Algirdui, šneka nesąmones:( Algirdas buvo nuvažiavęs, kad padaryt bent jau Tiutei grandinę ant troso, kad galėtų lakstyt daugiau po kiemą, deja, pagalbininkas, kaip ir šeimininkė, irgi buvo "ne formoj":( Baisu pagalvot kaip reikės Bariuką vėl ten vežti, kiek jis vėl ištemps...:(
Naujoke (2018-04-18)
Bariukui pas Jus rojus:)
Wilmante (2018-04-18)
Bariukas vakar buvo visai linksmas, ėjom pasivaikščiot vakare, pasiusiojo, bet nekakojo, nors dabar ne tiek daug ir valgė. Svarbiausia, kad echoskopuojant vakar nesimatė jokių pažeidimų žarnose. Už vakarykšį vizitą klinikoj sumokėjom 14 EUR. Vakare pavalgė košės ir ramiai nuėjo į sandėliuką ant pataliukų, naktą miegojo ramiai, negirdėjau kriokiant ar dūsaujant, miegu dabar kaip kiškis... Iš ryto turėjau prikelt, kad eit pasivaikščiot, apėjom nedidelį ratuką, košės valgė, bet ne visą bliūdą, paskui išeidama mačiau, kad užkasinėja, matyt, juodai dienai...:)
Wilmante (2018-04-17)
na ir paskutinės žinios, kurios yra gan geros, Bariukas sutvarkytas, viduriukai pravalyti ir jau vežamas į namus, vėl statyta lašinė, suleisti vaistai. Už vakarykščius vizitus į abi klinikas, rentgeną sumokėjau 38 EUR, šiandien dar nežinau, sūnus parvežęs pasakys. Nupirkau grikių, mėsgaliukų, virsimės košę, daktaras dar įdėjo konservukų, bandysim atsistatyt. Dėkui visiems, kuriems mes rūpim, didelis dėkui Gailei, palaikančiai mane visuose mano darbuose
P.nijole (2018-04-17)
Kankiniai... :(
Naujoke (2018-04-17)
Baisu, kai šunys šeriami kaulais...
Wilmante (2018-04-17)
mūsų džiaugsmas dėl greit besitaisančio Bariuko baigėsi:( Vakar lėkėm į kliniką, Bariui vėl pablogėjo, pasak bobšės, guli, nesikelia, kojas drebina:( Kai nuvažiavau paimt, sako jau jį migdyt reikia, atsitempus į kambarį ir nenorėjo leist vežti į kliniką, smarkiai susiriejom, na, išsakėm savo nuomones apie viena kitą, apkaltino mus, kad baigiam nugalabyt visus jos gyvūnųs:( Bobšė buvo gerokai insiurbus, bet šiaip ne taip su jos draugeliu išnešėm Bariuką dekyje į mašiną, bobšė ruošėsi sėst ir važiuot kartu, mat jos čia šuo sakė, dokumentus jo net pasiėmus, bet kai mano sūnus liepė dingt nuo durelių, tai išgirdau dar visą tiradą gražių žodžių savo adresu, atsikabino. Klinikoje apžiūrėtas, nieko ypatingai blogo nesimatė, tik krenkštė lyg daugiau, aišku, kad bobšė nesugebėjo kaip reikia suduot vaistų. Dar buvo neaiškus pilvas, nusiuntė mus į kitą kliniką daryt rentgeno, nuotraukos parodė, kad visas skrandis ir žarnos prikimštos kaulų:( Buvo sulašinta lašinė, suleisti vaistai nuo skausmo, kiti, kad pasituštintų ir parsivežiau Bariuką pas save namo, paruošiau vietą sandėliuke. Daktaras dar sakė vakare suduot nošpos ir jei naktį bus neramus dar vieną nošpos tabletę. Vakare dar truputį pavalgė, sakė duot mažai, naktį pusę trijų išgirdau, kad kosčioja, sudaviau dar nošpos, apvedžiau kieme ratuką, galvojau gal ką padarys, bet nieko:( Nors nuotaika jo žymiai geresnė, vizgina uodegiuku, noriai bendrauja. Ryte 7 val., kaip buvom sutarę su daktaru, sūnus nuvežė į kliniką, sakė bandys kažkaip varyt tuos kaulus, iki šiol dar jokių žinių nesulaukiu, vilčių daktaras suteikė, viltis ir palaiko...
Wilmante (2018-04-16)
penktadienį ryte su Algirdu vežėm Bariuką apžiūrai į kliniką, dar retkarčiais pakosti, bet tai dėl to, kad liga lėtinė, dar pratęstas vaistų kursas. Baris žvalus ir linksmas , važiuoja ramiai mašina, noriai leidžiasi apžiūrimas ir vizgina daktarui uodega:) Sulašinom nuo erkių ir paėmėm Tiutei dozę, kurią sulašinom parvažiavę. Daktaras sakė jau prasidėjo šuniukų su erkių įkandimais vežimas, todėl pasirūpinkit visi ar lašais, ar antkakliais, ar tabletėm, nelaukit kol ateis nelaimė. Tiesa, Bariukui sakė dėti petnešas, kad nespaustų kaklo, tai reikės paieškoti kur pigiau. Penktadienį už viską sumokėjom 30 EUR
Wilmante (2018-04-09)
Bariuko sveikata žymiai pagerėjus, o ir nuotaika linksmesnė:) Šeštadienį radau nebegulintį prie būdos, o bevaikštantį, pamatęs vizgino uodega ir labai lengvai įlipo į mašiną:) Nebėra tokio stipraus dusimo, priaugo svorio iki 24 kg, pradėjo geriau valgyt. Dar suleisti vaistai ir tęsim antibiotikų kursą, papildus imuniteto stiprinimui, papildus sąnariukams, dar pirkau žuvų taukų, kuriuos labai mielai iš šaukšto lapnoja ir Tiutė, jai irgi gerai:) Jei viskas taip gerai eisis, galėsim balandžio pabaigoj ir apsikirpt, jei bus tikrai šilta. Sumokėjau 21 EUR. Dabar vizitas numatytas penktadienį.
Wilmante (2018-04-06)
na va, ką tik skambino gydytojas, kraujo tyrimas babiozės nerodo, jau vien tuo galim pasidžiaugt:)
Wilmante (2018-04-06)
Su Bariuku vakar klinikoj prabuvom beveik pustrečios valandos. Atvažiavus į kiemą jo paimti, radau gulintį prie būdos ant žemės, galvojau, kad visai blogai, bet Bariukas pašauktas atsikėlė kaip niekur nieko, deja, tai buvo tik pirmas įspūdis:( Paeit tai jis paėjo, bet smarkiai duso ir krenkštė. Atlikus visus tyrimus klinikoj, nustatyta smarkus trachėjos padidėjimas, plaučiai visai geri, pilni kraujo tyrimai taip pat nieko blogo nerodė, palyginant su jo amžiumi, vistik apie 10 metų jam. Temperatūros nėra, tyrimas dėl babiozės padarytas, šiandien bus atsakymas. Bariukas laikėsi tvirtai, pasirodė kaip vaikšto, buvo apčiupinėtos visos kojos, padaužyta plaktuku per nervukus, kai kur geriau jaučia, kai kur blogiau, sąnariukai jau gerokai susidėvėję, bet nėra taip baisiai kaip galvota. Pastatyta lašinė, suleisti treji vaistai, įduota vaistų ir papildų į namus, dar tokio gero ir ramaus ligoniuko daktarai sakė neturėjo:) Pradžioj uždėjo antsnukį, nors sakiau, kad nereikia, o paskui jau be jo ir kraują paėmė iš venos, ir iš ausies dėl babiozės, lašinant lašinę gulėjo sau ramiausiai ant šono:) Sveria Bariukas 23,70, vos įkėliau į mašiniuką. Šiandien ryte skambinausi šeimininkei, sakė viskas gerai... kiek galima ja patikėti. Ryt vešim vėl apžiūrai į kliniką, didžiausia bėda dėl to dusimo:( Žiūrės ar suveikė kaip reikiant tie vaistai. Šiandien dar nupirksiu žuvų taukų, sakė taip pat reikėtų. Sumokėjau 64 EUR, dėkui Gailei ir Violetai Č, paaukojusiom pinigėlių kiemui. Visi kiti kiemo gyventojai jokių blogų sveikatos dalykų nerodo:)
Wilmante (2018-04-05)
šiandien vežam Barį į kliniką, visą savaitę šeimininkė tylėjo, neskambino ir nesakė, kad jam blogai, dabar jau vos pastovi....:( Buvau sutarus vežt kirpti balandžio pabaigoj, dabar nežinia kaip bus, kad tik atsilaikytų
Wilmante (2018-03-29)
nuoširdus ačiū Violetai Č. už 10 EUR paramą kiemui
Wilmante (2018-03-27)
nebėra ir Pilkutės:( Nors šeimininkė aiškino, kad ji gerai jaučiasi, bet pasirodo ne taip viskas ir gerai, ir paskambino tada, kada jau nieko padaryt nebebuvo galima ir katulė kankinosi:( Dėkui Algirdui, kuris sekmadienį vežė į kliniką, kadangi anksti ryte ir priėmė tik Siaurio klinika, tai atitinkamai ir sumokėjom - 50 EUR... Ilsėkis, katule, atvargai...:(
Wilmante (2018-03-15)
kiemas laikosi neblogai, Algirdas su Daiva nuvežė visko, ko reikia košėms virti, taip palengvindami man košės puodo vežimą savaitgalį, nes autobusais su persėdimais pirmyn-atgal tai užimdavo beveik porą valandų, o ir ranka jau baigia nutįst, tai dėkui jiems labai:) Šeimininkas išmūrinęs klrosnį, tai verdasi patys. Katės atsigavę, Pilkutė jau išeina ir į lauką, pati pasiprašo:) Dabar laukia šunų kirpimas kai atšils oras, gaurų jau daug, tai reikia atsigražinti, bandysim organizuotis po Velykų.
Wilmante (2018-02-19)
kadangi ketvirtadienį daktaras niekaip negalėjo mūsų priimti, tai važiavom su Simute šeštadienį į kliniką, paskutiniu metu jau pasidaręs maršrutas: namai-kiemas-klinika-kiemas-namai... Tai vežu košę, paimu su paliktu ten boksiuku Simutę ir į kliniką, paskui viskas atgal:) Simutei po dantukų rovimo žaizdos gyja labai gerai, dar įdavė stiprinančių vaistukų savaitei ir jos vežti daugiau nereikės, sumokėjau 6 EUR. Kai pirmą kartą nuvežtą svėrė, tai buvo 2.800, o dabar jau 3.300:) Apžiūrėjau namie ir Pilkutę, ir jai nugarą glostyt jau daug smagiau, skeletuko nebėra, dar nuvežiau Virbac pastos kiek turėjau namie ir kuriam laikui lyg viskas apsitvarkė. Dėkui Deividui, kuris pavežiojo iki reikalingų taškų:) Dėkui Algirdui su Daiva, kurie aprūpina Simutę ir Pilkutę konservukais, kad greičiau taisytųsi ir lengviau būtų sukramtyt:)
Wilmante (2018-02-12)
nuoširdus ačiū Linai R., ne vieną kartą jau mums padedančiai, už 30 EUR. Simutė jaučiasi labai gerai, pasak šeimininkės net žaist pradėjo. Kurgi ne, jei dantį skaudėjo ką jau bežaisi... Ketvirtadienį vešim į kliniką apžiūrai, tikiuosi, jau paskutinį kartą. Pilkutė pasitaisius, viską valgo ir jaučiasi taip pat gerai:) Senjoras Pomidoras pakriokia, gyvena dar pas mane vionioj, nes dar savaitę reik suduot vaistus. Didelis meilūnas jis, tuoj ant rankų lipa, laižo bliuzoną, seiliojasi ir kurkia:) Jei atšiltų, perkelčiau atgal į balkoną, ten bent jau pro langus žiūrėt gali kas vyksta lauke...
Wilmante (2018-02-09)
Simutei du dantukai išrauti, sutvarkyta burnytė ir nuvalyti likę dantukai, nes buvo daug akmenų. Po narkozės atsigavo neblogai, buvo suleisti vaistai nuo skausmo ir antiobiotikai dviems davaitėms, nes šeimininkė nesugeba normaliai suduoti kasdien vaistų, nors viskas būna surašyta ant lapelių:( Šiandien skambinausi, sakė jau biški valgė konservų, jaučiasi gerai, Pilkutė visai atsigavus, gerai valgo, gauna kapsulių imunitetui stiprinti ir abi gauna pastos Virbac. Už operaciją sumokėjom 50 EUR, po savaitės Simutę reiks vežti apžiūrai. Mūsų kišenėje jau vėjai švilpauja, nors ką čia šnekėt, pas visus padėtis sunki...:(
Wilmante (2018-02-07)
vakar klinikoj buvo apžiūrėta Simutė ir Senjoras Pomidoras. Simutei antibiotikai padėjo, uždegimas apmažėjo, buvo padarytas kraujo tyrimas, rezultatai normos ribose, ryt bus vežama operacijai traukti dantis. Priaugo per savaitę 100 gr., dar gauna antibiotikus ir pastą, jaučiasi visai gerai. Reiks šalinti ne vieną dantį:( Senjoro Pomidoro kraujyje rasta bakterija, todėl vaistus dar reiks duoti dvi savaites, plaučiai beveik susitvarkė, tik trachėja nekaip. Valgo jis gerai, tik nenori būt uždarytas vonioj, kniaukia...o sėdėt ten dar reikės dar dvi savaites, nes jei išleisiu į lauką, taip ir dings nebaigęs vaistų kurso:( Vienas džiaugsmas, kad atsižymėjęs visą balkoną, vonios kažkodėl nesižymi:) Daro į dėžutę:) Už visas tris vežimo dienas į kliniką, apžiūras, tyrimus ir vaistus paklojom 60 EUR. Nežinau kiek ryt kainuos operacija, o Gailės paaukoti pinigėliai jau baigiasi... Tad jei kas norėtumėt prisidėt prie mūsų bėdų šalinimo, mano sąskaitos Nr. parašytas viršuje, dėkui. Maistu pasirūpino ir Algirdas su Daiva, konservukų katytėms palikau ir aš
Wilmante (2018-02-05)
ketvirtadienį vėl vežėm Pilkutę apžiūrai, per kelias dienas priaugo ji 400 gr., atsigavo, tai sunku buvo suvaldyt, nesidavė, kad suleist skysčio po oda, buvo suleisti vaistai, kuriuos leidžia kas antrą dieną. Šeštadienį dar vienas vizitas, paskutinis bent jau šiuo metu, nes ji tikrai daug guvesnė nei buvo, o ir plaučiukai jau geriau veikia. Dabar reikalingas imuniteto palaikymas ir geresnis maistelis, tai kolkas viskas nupirkta ir duodama. Rytoj vešim Simutę ir Senjorą Pomidorą apžiūrai. Jei Simutei pūlinukas susitvarkė, žiūrės ką daryt su tuo dančiu. Vaistų kursą jau baigia. Senjoras Pomidoras išsidirbinėja, nenori vitamininės pastos ir sunkiai sumaitinu tabletes, bet dar kriokia. Labai prašosi ant rankų, paimu, murkia, seiliojasi, o kai reik padėt tai nenori, įsikabina ir gailiai žiūri. Iš šalto balkono perkėliau į vonią, ryte išeinant girdėjau pagalbos šauksmus, tai nežinau ką rasiu pargrįžus jei vėl viską iš naujo žymėsis...
Wilmante (2018-02-01)
atrado, atseit pro skylę tvoroj išlindo...
Wilmante (2018-02-01)
DINGO BARIS:(
Wilmante (2018-01-31)
pasižiūrėjau išrašą, pasirodo sumokėjau ne 81, o 86 EUR:( ne taip išgirdau, matyt, kai sakė, daktaras jau net nebeėmė už apžiūrą ir darė visokias nuolaidas...
Wilmante (2018-01-31)
po apsilankymo vakar klinikoje naujienos visai nedžiuginančios:( Pilkutei testas FIV teigiamas:( Siamukei Simutei testas neigiamas, nors visą laiką jos kartu būna, bet nuo danties iškilęs pūlinys, dėl to ji negalėjo normaliai valgyt, sukūdus, bet temperatūros neturi ir bendras stovis nėra labai blogas. Kada antibiotikai damuš pūlinį, bus tvarkomas dantis. Senjoro Pomidoro kraujo parodymai neblogi, reikėjo primigdyt, kad paimt kraujo, kitaip nesidavė nė už ką, yra stiprus rinotracheitas, yra mažakraujystė. Suleista visiems vaistų, pridėta krūva vaistų į namus, spec.maistelis Pilkutei, kad atgriebt, visiems pasta Virbac Nutrigel. Parvežėm vakare Pilkutę ir Simutę atgal į kiemą, parodėm kaip suduot vaistus, viską surašė daktaras ant lapelių, išvijom kitas kates gyvent į lauką, aišku, nežinia ar jos jau neužsikrėtę ir ar neišlįs kada, bet visos kitos yra vizualiai pasipenėję ir stiprios. Kambary liko tik Pilkutė ir Simutė, šeimininkei prigrąsinta viską daryti kaip reikia, šiandien skambinau, vaistus ir pastą sudavė, maistą taip pat. Simutė mažiau valgė, bet gal dar antibiotikai nesuveikė ir tą dantuką skauda:( Senjoras Pomidoras apžymėjo visą mano balkoną, kad net įeit neįmanoma, ir parpia sau kailinėj dėžėj... Sumokėjau 81 EUR iš Gailės paskirtų pinigėlių nabagiukams, dėkui jai. Dėkui Deividui, kuris suvežiojo mus pirmyn ir atgal ir pravedė pamoką šeimininkams. Ryt Pilkutę vėl vešim į kliniką, prognozės jos ne kažin kokios, bet pasiduot dar negalim, jei gydymo eigoj nebus jokio pagerėjimo, teks priimt sprendimą, apie tai galvot dabar nenoriu...
Wilmante (2018-01-30)
Aisteign, gydytojas apžiūrėjo, nėra blogai su dantim tam, kuris dar turi dantis, o tai, kuri neturi beveik, irgi. Pilkutė pradėjo kūsti maždaug prieš mėnesį, kai nuvažiuoju kas dvi savaites, tai skirtumas matosi, bet ji ir į lauką išeidavo, pasitikdavo, tik paskutinį kartą buvo viduj. Ji sveria dabar 2,4 kg, baisiausia ką įtaria, kad gali būt vėžys, nes valgyt ji valgo, vakar kai prieš vežimą į kliniką parsivežiau ją namo, surijo per kartą mažą skarbonkytę konservukų, nebent ta "šeimininkė" mažai jai duoda arba duoda, bet nepažiūri, kad kitos katės gal atima:( Nežinau kaip ją paprotint, kiek jau aiškinta, ir dabar kai skambinau paklaust kaip po nakties Pilkutė, ar nenusiplėšė kateterio, ar valgė ką, sakė valgo valgo...
AisteIgn (2018-01-30)
jei katulės amžiuje, gal jas dantų skausmai kamuoja?...
Wilmante (2018-01-30)
bėdos bėdelės... Rainės Pilkutės akys susitvarkė, bet jau kuris laikas ji nekaip atrodė, sukūdus gerokai. Vakar ją ir dar vieną savo gatvinį katuką - Senjorą Pomidorą, kuris taip pat kosčioja, vežėm į kliniką. Rezultatai nedžiugina, nes katytė aiškiai išsekus, padarius pilną kraujo tyrimą matosi ir mažakraujystė, inkstų ir kepenų rodikliai taip pat neidealūs, švelniai tariant:( Nors šeimininkė aiškina, kad ją geriausiai maitina, perka konservukus, pieną, atseit, ji sena, be dantų, užtat taip atrodo... Lašinta lašinė, suleista vaistų, dar bus vieno tyrimo atsakymas, temperatūros ji neturi. Senjorui Pomidorui užkilus temperatūra, bronchitas, niekaip negalėjo paimt kraujo tyrimams, buvo suleisti vaistai ir sulašinta nuo parazitų, dar įduota vaistų į namus. Nakčiai patalpinau į vienintelę likusią laisvą vietą namie - balkoną. Šiandien vėl vešime abu, primigdys senjorą ir paims kraują, žiūrės kaip Pilkutė jaučiasi. Dar vešiu kartu ir siamo katukę iš to kiemo, nes ir ji sukūdus ir liūdna:( Gerai dar, kad jos abi gyvena šeimininkų kambaryje, o ne lauke. Didelis dėkui Ievai su Deividu, kurie vežė vakar į kliniką ir veš šiandien, didelis dėkui Gailei, kuri padengia nelaimėlių išlaidas, vakar sumokėjau 80 EUR...
Wilmante (2017-11-13)
kiemas gyvena savo ritmu, šunys ir katinai kimšo šiltą košę, tik senosios rainės akytės kažkokios užpūliavę, skambinosi šeimininkė guosdamasi. Nuvežiau Doksaciklino miltelių, konservų, kad sumaitintų, akims lašiukų. Sudaviau ir sulašinau šeštadienį, prigrasinau, kad kasdien duotų visą savaitę ir lašintų į akis, šiandien skambinausi, sakė viską daro, o Pilkutei jau geriau. Na, pamatysiu tik nuvažiavus kitą kartą kaip yra iš tikrųjų
Wilmante (2017-10-16)
ruošiamės šalčiams, nuvežiau šiaudų į būdas ir dar atsargai palikau. Šunys pasipenėję žiemai gerai, Tiutė visai kvadratinė, o ir Baris pasitaisęs kaip turi būt:) Jokių sveikatos problemų nėra, tfu tfu tfu... Katinai jau lenda į namus, ten šilčiau, tik vienas ryžiukas šeštadienį ryte pasitiko, pirmas košės gavo, jis, matyt, nedrįsta į namus užeit, bailus taip ir liko. Algirdas su Daiva buvo privežę sauso maisto, tai bėdos dar nėra
Wilmante (2017-08-22)
vakar kiemo geresnė naujiena buvo nuklydus į šalį - Baris stipriai atsigavęs po kastracijos, susitvarkė ir šlapimo nelaikymas, gerokai pasitaisė ir pats, tapo linksmesnis, gal bent jis atsilaikys, bijau anksčiau laiko ir džiaugtis. Šeimininkė iš kažkur ištraukė naują gyventoją - jūrų kiaulytę, pasak jos, labai jau ją myli ...
P.nijole (2017-08-21)
Ojej, kaip gaila :(
Wilmante (2017-08-21)
ir dangus verkia.... ką tik išleidom į paskutinę kelionę Puncytę:( Dėkui Algirdui, kuriam visada išpuola sunkiausia dalia - palydėti ton kelionėn... Damušė ta prakeikta boba Puncytę, Kai Algirdas užpraeitą savaitę vežė Barį kastruot ir Puncę apžiūrai buvo nuspręsta nejudinti tų auglių, nes gali pablogėt, o "šeimininkė" nieko nesakius po kiek laiko nutempė pas kažkokį šundaktarį, kuris traukė iš guzų skysčius, atseit, pagydė, Puncei geriau. Po tokio gerumo vargšei ant nugaros iškilo gumbai, gumbai ant kaklo išaugo:( Dar šeštadienį kai vežiau košę ji visai neblogai atrodė, aišku, gumbai turbūt spaudė kaklą, jai buvo sunku ryti, bet iš rankos mažus mėsgaliukus valgė, dar vizgino uodegytę sutikdama... Pasitarę su Algirdu galvojom nuvežti dar kartą į kliniką, deja, Punciuke, Punciuke, neišgelbėjom ir tavęs, skaudu, liūdna, apima beviltiškumo jausmas, kas toliau...:(
Wilmante (2017-07-31)
šeštadienį Bariukui suleidau antrą dozę antibiotikų, šiandien - trečią, dar liko trečiadieniui. Šeštadienį apetitas buvo žvėriškas, o gal košė skanesnė gavosi, tai visi lapnojo, Bariukas už kantrybę gavo didžiausią virtą šonkaulį, taip ramiai leidžia suleist vaistus, nė cypt. Siūlės gyja labai gražiai, nebereikia ir tept, o ir šiaip jo nuotaika labai gera:)
Wilmante (2017-07-28)
taigi, šiai dienai naujienos tokios, nuo pradžių: kaip žadėjau, buvau nuvažiavus pažiūrėt tos katės su kačiukais. Šeimininkė aiškino, kad jie skladuke sulindę po malkom, kad baikštūs ir tik duris pravėrus bėga slėptis. Iš tikro apžiūrėjau, padėjau košės ten, bet jokio jokio garso, kad ten kas gyventų. Bet nusprendžiau bandyt pagaut bent jau katę sterilizacijai, pasiskolinau gaudyklę, šeimininkei pasakiau, kad iš ankstyvo ryto atvažiuosiu. Tą patį vakarą ji pranešė, kad katė su kačiukais išėjo.... Kad nevažiuočiau gaudyt, nes jų ten nebėra:( Taip ir vėlgi neaišku, ar čia eiliniai jos bajeriai, ar vaidenosi, nes nei aš, nei Algirdas nė karto tos šeimos nematėm kai atvažiuodavom. O vakar Algirdas vežė į kliniką Barį kastruot ir kartu paėmė Puncę, kuriai ant kaklo atsiradę gumbai, kad daktarė apžiūrėtų. Prognozės nelabai kokios, bet operuoti jos negalima, nes ir papilvėj dar rado sąaugų, pajudinus gali būt dar blogiau:( Puncė jaučiasi gerai, linksma, valgi, sutinka kieme pasišokinėdama, tai tikimės, kad tie gumbai nedidės ir Puncė dar ilgai džiaugsis gyvenimu. Na, o Baris kastraciją atlaikė sunkokai, sunkiai atsigavinėjo po narkozės, vistik nėra jaunas šuo, o jau ir problemos atsiradę, kurios pasimatė operuojant, gal dar ir pašalęs buvo, nes einant vis laša šlapimas. Daktarė suleido vaistų, dar įdėjo keturioms dienoms, šiandien nuvažiavus jau suleidau. Baris jaučiasi gerai, jau linksmas, valgo, labai skaniai sukramsnojo atvežtą skanuką, vizgino uodega:) Ryt vėl važiuosiu antibiotikus leist, nuvešiu peroksido, nes siūlė biški kraujuoja. Už Barį sumokėjom 50 EUR. Didelis dėkui Algirdui su Daiva, kurie visą dieną pirmyn atgal vežiojo nabagus ir jais rūpinosi
Wilmante (2017-07-11)
ir nekokios naujienos šiame fronte:( Su šeimininke vėl sunku susišnekėt, neduoda Bario kastruoti, atseit nereikia, gali numirti ir pan., aiškinau, kad gali būt paskui problemos su sveikata, kad nekastruotiems šunims augliai atsiranda, bet ne:( Į klausimą - kas paskui gydys, atsako nėra... Visai apnaglėjo su reikalavimais dėl maisto, Algirdas priveža maisto mėnesiui, aiškina, kad nebeturi, vežk vėl... Kai šnekėjau su šeimininke telefonu ir aiškinau, kad mes neprivalom visą gyvenimą jų maitinti ir jais rūpintis, kad patys pradėtų maitint, tai net kriokdama klausė - tai ką, mes jau jų atsisakom?:( Visiška neviltis ima, kieme vėl iš kažkur atsiradus svetima katė su 4 kačiukais, skladuke po malkom, reikalauja, kad aš ją paimčiau arba vežčiau į prieglaudą:( Nebežinau ką daryt, kur juos dėt, pati tikrai nebeturiu kur, mamą katę gal būtų galima pagaut, sterilizuot ir paleist, bet ta boba nori, kad jos neparvežčiau atgal, o kur dėt kačiukus?:( Bandysiu šeštadienį važiuot su koše ir žiūrėt kas ten darosi, kokie tie kačiukai, gal išeis nuotrauką padaryt...
Wilmante (2017-06-08)
vakar Algirdas vežė Barį į kliniką, kažkaip jis vis liūdnas atrodė, sukūdęs:( Ir kas keisčiausia, ėda žemes, pakasa pakasa su koja ir šlamščia. Padarė kraujo tyrimą, apžiūrėjo, viskas kaip ir gerai, sveikas. Dar davė visiems 3 šunims nuo kirminų, gal tai kažkaip susiję, gal jie Bariui neduoda ramybės. Sumokėjom už viską 30 EUR. Daktarė sako, kad nebūtinai Barį kastruot, kiti sako, kad būtinai reikia, kad nebūtų paskui problemų. Vieni sako, kad jis dar jaunas šuo, kiti, kad jau gerokai pagyvenęs. Bet žiūrint pagal dantis galima galvot, kad ne pyragai jam gyvenime tiekiami buvo, kaulai ir netinkamas maistas gali suvaryt dantis anksčiau laiko...
Wilmante (2017-05-26)
dėkui Edžis, atsiuntė Puncei antkakliuką, klinikoj nupirkau lašiukus nuo erkių Bariui ir Tiutei (daktaras sakė geriau nei pigūs antkakliukai, o geri labai brangūs), ryt važiuosiu dėt ir lašint, kainavo 12 EUR. Praeitą šeštadienį ištepiau Tiutę skiestu Neostomazanu, išpurškiau būdos vidų, palikau dar šeimininkei, kad po kelių dienų pakartotų procedūrą, viliuosi, kad taip ir įvyko. Pilkosios katės kojos žaizda užsitraukus, matyt, jai tokiais tarpais užeina, kad atsiveria ir vėl gyja, nežinau. Kitą savaitę Algirdas turbūt veš Barį kastruot, susiskambins su gydytoja, kad priimtų
Wilmante (2017-05-05)
dėkui, Edžis, važiuosiu sekmadienį ir primatuosiu, Puncei gal tiktų, ji mažiausia
Edžis (2017-05-05)
Wilmante, turiu atliekamą Kiltix antkaklį 38 cm. Jei dydis tinka, perduočiau kaip nors.
Wilmante (2017-05-04)
dėkui, Rege, jie nei maudomi, nei į mišką vedžiojami, deja... Bet tam kieme erkių tikrai yra, nes ir pas kates buvo radę, tik tiek žinau, kad katėms tai nėra didelė problema, šunims blogiau
Rege (2017-05-04)
Antkaklis turėtų būti pigiau, nei lašai kas mėnesį. Svarbu, kad nepamestų ir nesimaudytų su juo. O miške tai būtinai dar kažkokios apsaugos pvz. purškalo, reikia, nes tos bjaurybės labai jau alkanos po vėsaus pavasario...
Wilmante (2017-05-04)
šiandien Algirdas su Daiva, didelis dėkui jiems, nuvežė visus tris: Barį, Tiutę ir Puncę į kirpyklą, visi puikiai apkirpti, Tiutė pasidarius geroka storulė, kai bus nuotraukos - įdėsim. Nereikėjo net primigdyt, visi didvyriškai atlaikė šią procedūrą. Klinikoj dar pirkau Neostomazaną, nes Tiutė visai šmorais nuplikus, reikės praust su juo, o ir kitus bei būdas neblogai bus išpurkšt. Viskas kainavo 81.50 Eur. Pas Puncę rado erkę, prieš berods porą mėnesių visiems buvo sulašinti Advokate lašai, tai dabar net nežinau kas geriau, ar lašint vėl kokius, ar geriau būtų antkaklis nuo erkių, patarkit prašau.
Wilmante (2017-04-20)
šunelių kirpimas nukeliamas į gegužės 4 d., gal tada jau bus šilčiau, dabar tikrai per šalta, juolab, kad reikės išmaudyt su atskiestu Neostomazanu nuo parazitų. Su Algirdu nusprendėm, kad Tiutės būdą reikia perkelti į Nikutės būdos vietą, prailginti jų lenciūgus, kad bent kiek daugiau vietos būtų palakstymui. Šiaip kieme viskas po senovei, džiaugiamės, kad nėra didelių bėdelių, tfu tfu tfu...
Wilmante (2017-04-05)
nuoširdus dėkui Gailei, kuri ir vėl mums ištiesė pagalbos ranką, jos paaukoti 200 EUR bus skirti visiems trims šuneliams nukirpti, Bariui kastruoti, prieš tai padarant kraujo tyrimus, nes jis tikrai nelabai kaip jaučiasi
Wilmante (2017-04-03)
neparašiau prie Pupiuko kiemo naujienų, Pupiukas padovanotas, įsikūręs laimingai Kaune:)
Wilmante (2017-03-30)
dėkui Vilijai P, prie bėdų sprendimo prisidėjusiai 10 EUR:) Šiuo metu vyksta Nikutės būdos ardymo darbai, Algirdas su Daiva ją dezinfekuos ir jau yra Kauno rajone šunelis, kuris neturi namelio, tai jam bus padovanota. Algirdas nuvežė tinklą, kurį šeimininkai turi ištempti virš būdų, nes varnų nebegalima atsiginti:(
Wilmante (2017-03-27)
su skiepais baigta:) Šeštadienį su Algirdu vežėm Bariuką skiepyt, nes Tiutė, pasirodo, taip pat buvo paskiepyta anksčiau. Baris nuostabus šuo, kaip ramiai ir gražiai jis važiuoja mašina, atrodytų, visą gyvenimą tik ir tevažinėjo. Net nekrustelėjo skiepijamas ir labai mus prajuokino, kai jau išeidamas iš klinikos pamatė save veidrodyje, pradžioj nesupratom ant ko jis taip urzgia, o paskui daėjo:) Tokio nepatenkinto Bario nebuvom matę, taip piktai urzgiančio:) Na, negražus jis sau labai pasirodė, būtinai jau reikia kirpti, kaip gi taip, net į save negali žiūrėt... Todėl toliau ieškom sponsoriaus grožio procedūroms trims šunims atlikti, būkit geri pagelbėkite, iki balandžio 20 d. turim surinkti pinigėlius. Už Bariuko skiepą sumokėjom 10 EUR. Liūdnas dalykas, kad senutei Pilkajai vėl atsiradus žaizda ant užpakalinės kojos vidinėj pusėj. Šeštadienį pagavau ir apipurškėm peroksidu, šeimininkė žadėjo ir toliau plaut, tik nežinia ar taip ir bus...
Wilmante (2017-03-21)
nuoširdus ačiū Violetai Č., paaukojusiai 10 EUR, pirmiausia dabar reikia paskiepyt Barį ir Tiutę, tarsiuos su klinika, kad priimtų ir padarytų nuolaidą, ačiū prisidedantiems ir mus palaikantiems
Wilmante (2017-03-17)
tiesa, klinika, kur buvo gydyta Nikutė, padarė 30 proc. nuolaidą, turėjo būt 140 EUR ne 98, čia jau Algirdo nuopelnas, dėkui jam labai. Dėkui ir už tai, kad nežiūrėdamas sveikatos ištisai vežiojo Nikutę į klinikas, nė karto nepasakydamas "negaliu"
Wilmante (2017-03-17)
poryt metai kai pirmą kartą aplankiau šį kiemą... metai, kai su bendraminčiais ir didžiausiais pagalbininkais Algirdu ir Daiva pradėjom statyt būdas, gydyt, atmaitint keturkojus šio kiemo gyventojus ir tai mums pavyko. Bendromis jėgomis su visais palaikančiais mus čia, ir ne tik čia, kūrėm nabagams geresnį gyvenimą, kiekvieną savaitę, net po kelis kartus lankydami šunis pavertėm juos panašiais į tokius, kokie jie ir turėtų būti, ne skeletais, ne piktai puolančiais iš alkio, o draugiškai nusiteikusiais, linksmai mus sutinkančiais. Metai - tai daug ar mažai, nežinau, metai sotesnio ir šiltesnio gyvenimo Nikutei? Tikrai per mažai, pusmetis nelaimingai žuvusiam siamo katinui - dar mažiau:(, bet... apverkę išėjusius turime eiti toliau. Ką dabar turime: nukirmintus visus 6 katinus, nuparazitintus Advocate lašiukais visus šunis ir ... 17 EUR iš 315... Taip, Nikutės gydymas atėmė didžią dalį pinigų, tyrimai ir kvitai nuorodoj https://drive.google.com/open?id=0B91mj4LESa_-dkpMT3dSWHNxeUU , čia ir Bario apsilankymas klinikoj, visos išlaidos surašytos naujienos viršuje. Baris ir Tiutė nepaskiepyti, Puncę lyg skiepijom, pažiūrėsiu nuvažiavus pasiuką, dabar jau kirpt reikia tik 3, užrašyti balandžio 20 dienai. Deja, be jūsų visų pagalbos mes negalėsim to padaryt, ar ir šį kartą mus palaikysit? Mes labai tikimės ir iš anksto dėkojam
Villi (2017-03-16)
Labai gaila vargšelės....
P.nijole (2017-03-16)
Ojej, kokia zinia :(((
Wilmante (2017-03-16)
nebėra Nikutės...:( klinikoj dar bandė daryt kas įmanoma, deja, Nikutė silpo, kraujo tyrimai buvo blogi, ypač kasos, nustatė cukrinį diabetą, nepadėjo nei lašinės, nei leidžiamas insulinas, Nikutė nebesikėlė:( Šiandien gavom ir citolginio atsakymą: "Išvada: piktybinis mezenchiminės (jungiamojo audinio) kilmės navikas, 3 stadijos. Įtariama, kad gali būti pericitoma (Hemangiopericitoma). Tad gali būti, kad navikas yra metastazavęs (išplitęs po kitus organus)." Kad ir kaip sunku būtų, priėmėm sprendimą nebekankinti jos, daktarai vilčių nesuteikė:( Atleisk, Nikute, mums dėl tavęs labai skauda, labai labai skauda:( Algirdas parveš Nikutę į namus palaidoti... Pavasaris tik tik pradeda skleistis, saulė po truputį šildyt, nesulaukė....
Wilmante (2017-03-15)
Nikutė jau klinikoj, normaliai paimtas kraujas, pastatyta lašinė, lašina gliukozę, paliksim iki kaip reikiant pagerės, šioj savaitėj ir siūlus reik išimt, žiūrėsim ir kaip tas žandas, nes dabar vėl nekaip atrodo, bet nieko daryt negalima kol ji tokia silpna.
Wilmante (2017-03-15)
gyva Nikutė, Algirdas su Daiva jau veža į kliniką
Wilmante (2017-03-15)
su stacionaru ir laikymu jame sutarta, baisiausia, kad šeimininkai neatsako, išjungti telefonai:( Algirdas važiuos prieš 10 val. paimti, kad tik dar rastų gyvą...
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2017-03-15)
Kraujo negali paimti nes dehidratacija jai, kuo skubiau reikia lasiniu.
P.nijole (2017-03-15)
Kad tik nebutu kraujo uzkretimas... Laikykis, Nikute.
Wilmante (2017-03-15)
Nikutei labai labai blogai:( vakar klinikoj nebuvo mūsų daktaro, padėjėjas nesugebėjo paimt kraujo..:( Visiškai nevalgo, labai liūdna:( Šiandien Algirdas veš į kliniką kur yra stacionaras, nes galvojam lašinių tikrai reikės, o ir tuose jos namuose priežiūra nulinė:( Palaikykit už Nikutę kumščius, tiek iškentėjo ir rodos viskas turėtų eiti geryn, deja...
Wilmante (2017-03-14)
pirmadienio vakarą Algirdas skubėjo su Nikute ir šeimininku į kliniką, gerokai išgąsdino šeimininkė, skydama, kad Nikutei visai blogai, nelabai paeina, vėmė geltonai, valgyt irgi nenori, guli lovoj ir vis pacypia. Kadangi jau vėlus vakaras, reikėjo skubėt į arčiausią kliniką, tai vežė į Dainavos kliniką, susiskambinau su daktaru, kad palauktų, tikėjomės blogiausio, jei jau ištisai cypia, galvojom ir apie migdymą, kad nekankint jos. Klinikoj daktaras apžiūrėjo, kad nėra taip blogai, tfu tfu tfu, suleido nuo skausmo ir nuo vėmimo, sakė reik daryt tyrimus, bet kadangi kainos ten nelabai įkandamos, darysimės kur visada. Sumokėjom klinikoj 26 EUR. Šiandien iš par ryto Algirdas vežė skystesnę košę, bet Nikutė nenorėjo, naktį, pasak šeimininkų, pramiegojo ramiai, gal kad be gaubto, vaistai suleisti buvo, dabar grįžo prie būdos ir tuo labai laiminga, vizgina uodegyte, gal jai ten buvo per karšta, be to, nepratus kambary gyvent. Šeimininkei prisakyta bandyt maitint pre prievartą skystesnės košės, nes ji visai nusilps
Wilmante (2017-03-13)
šeštadienį nuvežiau košę, apžiūrėjau Nikutę, žaizda gyja labai gerai, žandukas lyg irgi geriau atrodo, šeimininkė sakė gydo dar ir alijošium, bet ryt vistiek skambinsiuos daktarui ir galvosim ką toliau daryt. Košės ji nevalgė, šeimininikė sakė, kad anksti ryte visus pamaitino, bet kodėl 0,6 kg numetus neaišku, gal skauda valgant tą žandą ir ji nevalgo:( Gumbas ten iššokęs:( Sėkmingai pasigavau 5 kates ir sumaitinau tabletes nuo kirminų, tik ryžiuko niekaip nepagavau, nei šeimininkai nesugebėjo, tai sutryniau tabletką, įdėjom į mėsgaliuką ir gal ne visą, bet pusė tikrai sulapnojo:)
Wilmante (2017-03-10)
dėkui, Villi, už įkeltą Nikutės nuotrauką, taip auglys atrodė prieš pat operaciją kai važiuojant į kliniką pratrūko ir klinikoj buvo nuskustos kudlos...
Wilmante (2017-03-09)
Nikutė šiandien klinikoj buvo apžiūrėta, žaizda gyja gerai, ausys - dar nelabai, dar reikia lašint Aurizon, bet liūdniausiai su tuo žandu:( Net sukietėjimas toks susidaręs, ji vis pakramto jį, ar dėl to, ar ne, nežinau, bet numetus beveik 0,5 kg svorio... Suleido antibiotikus, dar įdavė dviem dienoms Prednizolon tab., gal tai kiek padėtų tam žandui, bet ko gero reikės ką rimčiau daryt. Yra keli pasiūlymai: arba kabėm sukabint taip, kad žandas pakiltų ir leistų šašui užgyt, arba kažkaip įpjovus pašalint dalį odos, arba šalint dantį. Dabar reikia stebėt ar gerėja ir paskui galvot ką toliau daryt. Vargšė Nikutė, kaip prasidėjo bėdos, taip nesibaigia, tokia kantri, net necypteli kai leidžia vaistus, tik kai ausytes žiūri su aparatu pacypia:( Citologinio atsakymo dar nėra. Už viską sumokėjom 2 EUR... Algirdas su Daiva nuvežė šeimininkei, reik tikėt, kad ši viską daro taip, kaip prisakyta ir suduoda vaistus, ir sulašina.
Wilmante (2017-03-08)
šeimininkę prigrąsinom, kad laikytų namie, suduotų ir sulašintų reikiamus vaistus, labai tikimės, kad taip ir bus, sakė viską suprato. Kaip mūsų gražuolė Nikutė atrodo matote nuotraukose, tiesa, dabar jau drenas išimtas
Wilmante (2017-03-07)
tai jau po klinikos, Nikutei ištraukė dreną, išvalė žaizdą, išvalė abi ausis, uždegimas dar didelis, prilašino vaistų ir suleido antibiotikus. Dar gavom į namus 2 dienoms antibiotikus ir Aurizono lašų į ausis. Nikutė puikiai atlaikė procedūras, visi ją gyrė, gražuolė ta mūsų:) Apžiūrėjus katę, kuri, pasak šeimininkės, kosėja iki visiško dusimo, daktaras nieko nerado, ko gero bus nuo kirminų, tai gavom dar 6 tabletes visoms katėms nuo kirminų, nes kirmintos buvo tik prieš metus. Taigi už viską palikom klinikoj 29 EUR. Dabar vizitas poryt, nes Nikutė labai prisikandus žanduką, nežinia kodėl jis toks pakritęs, ji jį taip nukandžiojus iki žaizdų, net iš vidaus. Žiūrės kaip bus, jei nuo antibiotikų nepadės, reikės atlikti plastinę opertaciją, taip sakant, žando pakėlimą... Tuo pačiu galvojam ją reikės ir apkirpt, nes jau ir taip narkozę vėl gaus, kalbėjomės su ten dirbančia kirpėja, ji puikiai žino tą kiemą, žadėjo per laiką visus apkirpti. Tiek kolei kas žinelių
Wilmante (2017-03-06)
tiesa, vakar pas mane grįžo Pupiukas... Labai paūmėjo šeimininkui alergija, skaudančia širdimi atvežė, šioj savaitėj eis darytis testą ar tikrai nuo Pupiuko jam taip blogai, turi viltį, kad viskas bus gerai ir pasiims Pupiuką atgal. Dabar vaikis piktas ant viso pasaulio:( Kadangi nelabai kur turiu atskirt, tai visa diena vakar praėjo ginant tai nuo Pupiuko, tai tarp savęs besimušančius... Naktį miegojo pas mane po kaldra, nebeurzgė, nebešnypštė ant manęs, bet ant rankų nenorėjo...
Wilmante (2017-03-06)
dar truputį apie Nikutę, operacija tikrai pavyko, o ir Nikutė labai didvyriškai laikėsi, kai atvažiavom po 4 val.pasiimti iš klinikos, po narkozės jau buvo atsigavus ir vizgino uodegytę:) Visas baisumas buvo, kai Algirdas su Daiva vežė į kliniką ir pratrūko tas gūzas:( Gūzas baisus, kiaušinio dydžio, kai nuskuto pasimatė viskas kaip iš tikro yra. Daktaras padarė citologinį tyrimą, ir to auglio, ir ausies, nes iš ten pūliai bėgo ir yra didelis uždegimas. Didelis dėkui Algirdui su Daiva, kad keliom dienom priglaudė, nereikėjo vežt pas šeimininkus į šaltį ir nežinia kokią priežiūrą. Išleidžiant suleido antibiotikų, nuskausminančių, dar įdavė tablečių nuo skausmo. Palygint gerai tos pirmos dienos po operacijos praėjo, bet vistiek buvo ir pastūgavimų, Daiva išvirė labai skanios košės, o ir apetitas Nikutės buvo labai geras:) Už operaciją ir vaistus sumokėjom 40 EUR, daktaras, kaip visada, tokiems vargetėlėms padarė nuolaidą. Vakar vežėm vėl į kliniką, kaip buvo paskirta, žaizda buvo praplauta, nors per tą dreną nelabai kas ir bėgo, viskas gyja gerai, dar suleido antibiotikų (sumokėjom 5 EUR). Ryt vėl važiuosim, gal jau išims tą dreną, jei viskas gerai, o be to, susirgus viena iš kačių, kosėja visiškai iki dusimo, tai vienu metu priegriebsim ir ją. Gal jau bus ir citologinio atsakymas
Villi (2017-03-03)
Nikai šiandien buvo atlikta operacija, pasirodo tai auglys, greičiausiai piktybinis. Keliom dienom ją pasiėmė Algirdas. Nikute jaučiasi neblogai, bus stebima ir toliau, kai gryš namo. Viskas kainavo 40€.
Wilmante (2017-03-02)
rytoj Nikutę vešim į kliniką, Algirdas su Daiva vėl atėjo į pagalbą su nuvežimu, šeimininkei liepiau nemaitint iš ryto, labai tikiuosi, kad nepamirš
Villi (2017-02-28)
Pakelkite prašau,gal kas galėtų padėti su transportu. Labai reikalingas transportas pavežėti Nikutę maršrutu Krėvės pr.-Prancūzų g.-Krėvės pr. klinika "Pas Filą" ir atgal į Prancūzų g. trečiadienį apie 17 val. arba penktadienį apie 15.30 val., jei tiktų kuri iš dienų ir toks laikas, tarčiausi su klinika, kad priimtų. 869424237,Vilmantė .
Wilmante (2017-02-28)
perpiet važiavom su Algirdu suleist vaistų Bariukui, jis jaučiasi daug geriau, radom išlindusį iš būdos, visai linksmą, na, gal ir oras toks saulėtas išginė į šviesą:) Žiūrėsim kaip jausis toliau po vaistų kurso. Dabar didžiausias rūpestis Nikutė, gal atsirastų kas galėtų padėt nuvežt ją iki klinikos?
Wilmante (2017-02-27)
Bariukas po apsilankymo pas veterinarą laikosi neblogai, nors vakar ir nelabai norėjo lįst iš būdos, bet labai jau uodega bumbsėjo į būdos šonus, tai smagu, kad džiaugiasi mus pamatęs:) Ačiū Deividui, kuris mane pavežė su košės puodu ir suleido paskirtus vaistus, Bariukas ramiai atstovėjo ir atlaikė šią nemalonią procedūrą. Sulašinom visiems keturiems šunims Advocate lašus, aišku, kad visi apsėsti parazitų, vaistai kainavo brangiai, gerai, kad daktaras, pas kurį tempiu visus savo gatvinius nelaimėlius, padarė 15 proc nuolaidą, bet vistiek tai atsiėjo 63 EUR. Rytoj per pietus su Algirdu važiuosim suleist paskutinius vaistus Bariui ir labai ieškosiu kas pavežtų dėl to guzo Nikutę iki klinikos, nes vakare Algirdui važiuot labai sunku, visur duobės, o jam po operacijos iš viso ramybės reikėtų... Šeštadienį vistik abu su Daiva nuvežė visiems labai jau skanią košę su jautiena:)
Wilmante (2017-02-24)
o dėl dabartinio negalavimo sakė gal nuo maisto, jumoristas veterinaras pasiūlė geriau neduoti sauso maisto ar kokių košių, o duoti jautieną, pajuokavom su Algirdu, kad jau patys gal neatsimenam kada tokią mėsą valgėm:) Suleido vaistų, dar įdavė du švirkštus, važiuosiu sekmadienį ir antradienį kaip nors suleist, davė visiems po tabletę nuo kirminų. Sumokėjom 25 EUR. Dar vienas dalykas- pasirodo, Baris neskiepytas, pasiuke nėra jokio įrašo apie tai, tik čipuotas, vadinasi, ir visi kiti neskiepyti, kai Nuaras tvarkė ir sakė šeimininkei, kad viskas padaryta:( Tai dabar tiek žinių, neramiausia dėl Bario, šitoj klinikoj nedaro kraujo tyrimo, ko, mano manymu, šiuo atveju labai reikėjo...
Wilmante (2017-02-24)
bandysiu glaustai: vakar su Algirdu vežėm Nikutę į klinikas, po skutenų tyrimo atsakymas nudžiugino, nes tai nėra poodinės erkutės, tik išoriniai parazitai, plikimai gali būti nuo to, kad kai gaurai ištisai šlapi tokiu oru ir po jais oda šunta, tai jiems gera terpė veistis. Nurodyta dabar sulašinti visiems Advocate, kai atšils apkirpti ir išmaudyti spec.šampūnu, sumaišytu su Neospomozanu. Sumokėjom 10 EUR. Nuvažiavus į kitą kliniką dėl Nikutės guzo, daktaro neradom, nors laiką buvom sutarę, skubiai turėjo išvykt, apžiūrėjo asistentas, su adata bandė ištarukt iš guzo pūlius, bet nepūliuoja. Galvoja, kad reikėtų operacijos, bet tai turi apžiūrėt ir nutart gydytojas, bėda ta, kad jie nalabai gal supranta, kad nėra paprasta rast kas galėtų važinėt pirmyn atgal į klinikas ir vežiot tokius šunis. Dėkui Algirdui, be jo pagalbos iš viso šiuo metu būtume prapuolę, nes yra dar viena didesnė bėda. Vakar kai parvežėm namo Nikutę, šeimininkė staiga prisiminė, kad Baris kažko nelinksmas, silpnai stovi ant kojų, siūbuoja. Ir tikrai, kai atvažiavom vežt Nikutės buvo keista, kad jis nelenda kaip visada iš būdos pasitikt:( Ištraukiau iš būdos, ant kojų stovi, bet matosi, kad kažkas negerai. Klausiau kodėl iš karto nepaasakė, būtume iš karto abu nuvežę, tai stovi išsižiuojus. Paskambinau šiandien iš ankstaus ryto klaust kaip, sakė taip pat ir dar prisiminė, kad visą savaitę jis viduriavo:( Varge, varge, nudaužt ją reikėtų vietoj:( Iš darbo išbėgt nebegaliu, Algirdas kelt šuns negali, tik gi po širdies operacijos, ką daryt? Tai Algirdas susikambino su klinikom kur yra stacionaras, galvojom, kad gali prireikt rimtos pagalbos, gal erkė ar kas, bet visur užimta ir dar parvo tikybė. Tai su Algirdu važiavo šeimininkė į netoli esančią kliniką, pamatavo Bariui temperatūrą, apžiūrėjo, pavedžiojo lauke su pavadžiu, užpakalinė koja sunkiai statosi, sakė, kad ko gero bus kas negerai su stuburu, reikės važiuot daryt nuotrauką, nesuprantu iš kur atsirado ši problema, gal jį kas mušė per nugarą:(
Wilmante (2017-02-21)
nuoširdus dėkui Vilijai P. už paaukotus 15 EUR ir Gailei D. iš Liuksemburgo už 300 EUR, galim ramia širdimi keliaut į kliniką, gydyt ir toliau padėt šio kiemo gyventojams, dėkui
Wilmante (2017-02-20)
labai prašau pakelti ir palaikyti šį prašymą viršuje. Šeštadienį buvau nuvažiavus ir padariau nuotraukų, dėkui Villi, kad įkėlėte ir papildėte naujiną viršuje, tiesa, nuotraukos neparodo viso negerumo, nes Nikutės ir Tiutės ne tik šonai nuplikę, bet ir išplikę plotai ant nugaros, pas Nikutę dar ir prie uodegos:( Dar džiaugiuosi, kad apžiūrėjus nei pas Barį, nei pas Puncę nuplikimų nesimato, bet nežinia ar neužsikrės ir jie. Kadangi pinigėlių nėra suaukota, nežinau kiek mes jiems galėsime padėt, kad būtų pigiau vešim tik Nikutę, nes jos ir ta žaizda ant galvos negraži, ir nuplikimų daugiau, manau, kad ta pati odos problema bus ir pas Tiutę, bet kokiu atveju kol kas bandysim padėt Nikutei, gal Tiutei paimsim vaistų kokių reikės ir gydysim vietoj. Neįsivaizduoju kiek viskas kainuos, bet ko gero nemažai:( Labai prašau prisidėti prie šių nelaimėlių gydymo ir gerovės, prieš metus pajėjote, ištiesėt mums pagalbos ranką, padarėme kartu tikrai labai daug, to paties prašau ir dabar, dviese su Algirdu niekaip neįveiksim šios problemos...
Villi (2017-02-15)
Pakelkite prašau.Čia yra senų ir naujų bėdų.
Wilmante (2017-02-15)
Praėjo jau beveik metai kai rūpinamės šio kiemo nelaimėliais. Atrodo, kad viskas klojosi labai neblogai, visi buvo sveiki, sotūs, na, manau, ir šiek tiek laimingesni negu anksčiau. Deja, prieš geras dvi savaites pradėjo plikti senesnės kalytės Nikutės šonas, o po to ir Tiutės, Nikutės išplikimai ir ant šono, ir kitose vietose, o ir žaizda ant galvos negyja, iškilo guzas, šiandien Algirdas buvo, sakė guzas pratrūko. Šeštadienį nunešiau tepalo odai, bet tikrai nežinau ar jis tiks. Kadangi šeimininkė tikrai negydys, belieka vėl prašyti Jūsų visų pagalbos apmokėti būsimas išlaidas klinikoje, užregistravau pas odos gydytoją kitam ketvirtadieniui, baisu, kad neapsikrėstų visi kiti gyvūnai, vešim su Algirdu Nikutę, žiūrėsim ką odos specialistė pasakys, sakė ims skutenas ir darys tyrimus. Taip pat artėja laikas, kai vėl reikės visus šunelius kirpti, nes per žiemą visi jau apaugo gaurais ir vėl darosi kaltūnai:( Vėl reikės juos nukirmint ir nublusint. Labai prašau mūsų nepalikti vienų, jie gi nekalti, kad turi tokius šeimininkus, o mes nepatempsim... Dėkui
Wilmante (2017-01-05)
paskutinę senųjų metų dieną ryte vežiau šiltos košės ir skanukų švenčių proga amsių ketvertukui ir katuliams, na ir šeimininkai gavo lauknešėlius ir nuo Algirdo su Daiva, ir nuo manęs:) Siurprizas laukė, kai šeimininkė sugalvojo, kad senoji bedantė Pilkutė laukiasi, sakė nebuvo ji sterilizuota:) Kurgi ne, dar su tokiom komplikacijom buvusi operuota ir sėkmingai pagijus, tik dabar jau visi kiemo katinai panašūs į tokius, kuriems gal jau ir dietos truputį reikėtų, o Pilkutė, kad ir be dantų, bet stipriai kabinasi į pripiltus bliūdus:) Kalytė Tiutė buvo kažko liūdnoka, bet vakar, nuvažiavus Algirdui su košių puodais, jau buvo atsigavus. Bet užtai senoji kalytė Nika buvo su žaizda galvoj, ko gero, kaip ir sakė šeimininkė, kalta kokia varna, nes kai pripilam košės į bliūdus ir šunys neusėda, tai jos kaip skėriai prie tų bliūdų puola, nieko nebijo. Šeimininkė bliūdus sukiša į būdą, tai gal kažkaip įkirto, nežinau, bet vakar vėlai vakare, kai vežiau šiaudus kimšti į būdas, Nikutė atrodė visai žvali, šeimininkė užpila Peroksidu, gal tiek ir tereikės. Tiek žinelių iš mūsų kiemelio:)
Wilmante (2016-12-15)
labai ačiū Violetai Č., paaukojusiai 10 EUR, nupirksiu kruopų ir makaronų košėms virti, ilgam laikui užteks:) Šią savaitę buvo nuvažiavus Algirdo žmona Daiva, nuvežė kelis puodus košės, aš ruošiuosi sekmadienį. Šiaip gyvenimas ten teka sava vaga ir naujienų per daug nėra
Wilmante (2016-12-07)
galiu pasidžiaugt, kad Algirdas po operacijos jau atkutęs ir stiprintis iškeliavo į Kulautuvos sanatoriją:) Šeštadienį amsiai, kaip ir priklauso, pasitiko amsėdami, Puncė atbėgo prie vartelių ir lydėjo, laukė kol kroviau į bliūdus šiltą košę, katuliai taip pat išsirikiavo į eilę:) Tiesa, šunų bliūduose buvo tik užšalęs vanduo, tai paaiškinau, kad reikia į bliūdus krauti sniegą, jis neužšals ir galės jį laižyt kai norės, šeimininkė bais nustebo, bet dabar, tikiuosi, jau žinos ką daryt. Būdose nebuvo šiaudų, nors Algirdas sakė atvežęs, gal šį savaitgalį dar sykį nuvažiuosiu ir nuvešiu, nors nėra dar labai šalta, o ir kailinukai tikrai šilti, bet būtų daug smagiau būdose gulėti
Wilmante (2016-11-21)
šeštadienį aplankiau kiemą, visi savo vietose, taip sakant, savo namuose:) Pas Puncę namelyje karaliauja katės, o namelis namelis.... Net su langu, prikimštas šiaudų, užuolaida ant durų:) Nardo tik nardo uodeguotosios, bet ir Puncę įleidžia, tiktai kartais galva kyšo pro duris, sunkiai betelpa, bet užtai šilta visiems:) Algirdas pasirūpino, pripirko ir maisto keliems mėnesiams į priekį... ir visa tai tik tik po zondavimo operacijos, na, negali jis ramiai būt. Poryt šio nuostabaus žmogaus laukia širdies operacija, žinau, kad viskas bus gerai, taip mylinčiam ir padedančiam bėduliams ir negali būt kitaip, palinkėkim visi jam sveikatos ir stiprybės, tegu visos negandos aplenkia, laikykis, Algirdai, mes su tavim:)
Wilmante (2016-11-10)
jau ir žiema atėjo... Visi keturi amsiai atsiaugino kailinukus, kad šilčiau būtų, o Puncė iš Algirdo gavo dovanų - gražią šiltą būdą žiemai, į kurią, bent jau koleikas, priima tik ryžiuką:) Mirė Algirdo senjorė kalytė ir paliko būdelę kitam gyventojui. Na, gal kai atšals Puncė priims ir kitus katukus, pajaus gal, kad visiems kartu gerokai šilčiau susiglaudus:) Kur buvom pastatę putplasčio namelius katėms, likęs kiek mačiau tik vienas ir tas aplaužytas:( Klausiau šeimininkės kas sulaužė, bet ji nieko nežino, ko gero patys katukai.... Reikės pastatyti naujus ar paremontuoti šiuos, iš kaimo žadu gauti šiaudų, tai žiemai kaip ir būsim pasiruošę. Algirdas dar pripirko ir sauso, ir konservų katėms ilgesniam laikui, košę verdu kas antrą savaitę. Pas šeimininkę atsirado naujas padėjėjas, šeimininkas prieš kelias savaites mirė, žmogus lyg normalus, svarbu, kad neskriaustų kiemo gyventojų. Tiek žinelių
Wilmante (2016-10-13)
dėkui Vilijai už įdėtas Pupiuko nuotraukas, o čia laiškelis iš šeimininkės Renatos: „Šiaip viskas gerai, Pupiukas labai gyvas ir draugiškas. Šeimininke kaip ir išsirinko mane (nes miega ant mano pagalvės), bet draugauja su visais, ką mato. Dėl gėlių - žinokit, gėlės ten visad stovi. Jis po visą būtą laisvai vaikšto nuo ryto iki vakaro, bet nieko nepridaro. Na, kartais numeta kokį telefoną šiaip sau, bet gėlės sveikos. Mums ir patiems keista, kaip jis toks geras. Galvoju, gal vis dar nesijaučia namuose, gal tiek nedūksta, kai nėra katyčių, prieš kurias reikėtų pasirodyt. Bet šiaip jis išsirinko savo žaisliuką jau ir palaksto su juo. Pastebėjau, kad Pupiukas mėgsta švelnius pūkuotus daiktus, įsikanda, nešiojasi ir drasko visaip. Kartą net bandė minkštą dekį nuo lovos pavogt :)) Nežinau, gal jam tas švelnumas kitus katinus primena, gal taip draugijos ieško.“ Taigi, bent vienas kiemo gyventojas iškeliavo tikrai į laimingą gyvenimą, dėkui Renatai ir jos vyrui:) O auksarankis Algirdas kieme pastatė, aišku pačio pagamintą, medinę valgyklėlę katėms, su stogeliu, kad lietus neužlytų, dėkui jam labai:) Taip pat aplink būdas padarė kaip tokius tiltus, kad amsiai purvyne nebraidytų, pakeitė bliūdus į naujus, žodžiu Algirdas - šio kiemo siela:)
Wilmante (2016-10-05)
pats mažiausias ir pats pats mieliausias šio baisaus kiemo gyventojas - mažasis rainiukas Pupiukas, atkeliavęs pas mane būdamas 4 mėn., dabar jau beveik 11 mėn. vyrukas, iškeliavo į namus, sėkmės tau, nuostabusis tu mano:)
Wilmante (2016-09-20)
Kiemo naujienos: mažąjį šunelį paėmė kaiminystėje gyvenanti Diana ir padovanojo savo giminaičiams, pasisekė vaikiui:) Dar kartą prie jų tvoros buvo paliktas juodbaltis šunelis, kurį, šeimininkės žodžiais, šeimininkai buvo palikę dviem savaitėm ir paskui pasiėmę, ji sako, kad padovanojusi kažkam, bet kadangi meluoja kiekvienam žingnyje, tai net nežinau ar čia teisybė... labai tikiuosi. Prieš kelias savaites nuvažiavus neradau senosios rainės, Algirdas sakė irgi nematė, jau susirūpinom, bet praeitą sekmadienį jau pasitiko pati pirma, kaip visada:) Visi gyventojai laikosi neblogai, Algirdas nuvažiuoja dažnai, nuveža maisto, išvalo Bariui akis, nes būna prisikapstęs žemių niekadėjas. Visi jau ruošiasi žiemai, kailiai atauginėja, pilkoji jaunesnioji Tiutė visada pasitinka šokinėdama ant dviejų kojų, Puncė taip pat atbėga pasilodama, senoji Nika amsi iš būdos, o Bariukas visada vizgina uodegą ir labai nori, kad jį pirmą pakasyt ir paglostyt:) Tai tokios naujienos Prancūzų gatvės fronte:)
Villi (2016-08-18)
O vakar Diana parsinešė iš to kiemo išmestą, paliktą susuktą plastikiniame maišelyję,vos 1 mėn amžiaus šunytę. Šeimininkė pasakojo, kad kažkas permetė per tvorą ir dar raštelį įdėjo,kad "pasirūpinkint" ar kažkas pan. http://www.gyvunugloba.lt/lt/adoption/g.118901
Wilmante (2016-08-16)
mažąjį juodai baltą šunelį šeimininkai atsiėmė, čia "ponios" žodžiais, bent tiek gerai. Senosios pilkosios katės žaizda užgijus, kas irgi labai džiugina, o ir Baris linksmesnis, akys nebeašaroja. Puncė jau ne tik Algirdui leidžiasi kasoma ir dūkinama, jau ir nuo manęs nebebėga, vizginasi uodega ir vaidina gražuolę:)
Wilmante (2016-08-03)
senosios rainės žaizda gyja, užpurškia kažkaip peroksidu, Bariui buvo akių uždegimas, pūliai ėjo, gal jis prisitrynė į žemes, nes kai karšta visada kasasi duobę ir guli, užkasinėja kaulus "juodai dienai", nes atėjus nosis būna visada žemėta, gal pakliuvo purvas. Algirdas nuvežė vaistų akims, sulašino, liepė lašint šeimininkei, šeštadienį apžiūrėjau, lyg ir neblogai jau buvo, sekmadienį vėl Algirdas valė. Liūdnas Bariukas kažko, ne taip smagiai ir sutinka, tikiuosi dėl to, kad karšta ir visi mes apleipę. Šeštadienio meniu šunims ir katinams buvo tiesiog įspūdingas, nuvežus košę radau pilnus bliūdus kukurūzų....:(
AisteIgn (2016-07-17)
Labai gali buti, kad juos vel apniko parazitai, kailio, jai niezti, tai ir issilaize.. Siaubas tokios vietos.. Aisku, kaip nors, kai jus ten maista tempiat..
Wilmante (2016-07-17)
po vakar dienos apsilankymo naujienos tokios: pilkajai senutei katei vėl atsivėrė žaizda ant kojos toj pačioj vietoj, o buvo taip gražiai užgiję viskas, ant rankų ji nebesileidžia, šeimininkė sakė papurškia peroksidu kai prieina arčiau. Nauja pora kaliošų - prie jų tvoros kažkas paliko pririštą nedidelį šuniuką, šeimininkės žodžiais buvo ir laiškelis "Pasimsim po dviejų savaičių"... Žinant, kad šeimininkei fantazijų netrūksta, neaišku, ar tikrai jis buvo pririštas ir paliktas prie tvoros, ar iš kur kitur atsirado. Šuniukas su antkakliuku, grandininiu pavadėliu, gražus, švarus, prižiūrėtas, labai mielas ir bendraujantis, gal metų, truputį banguotais plaukais, baltas su juodais plėmais. Gal kam dingo, gal kas prie parduotuvės buvo paslikęs ir jį nusivedė? KLausimų daug, atsakymų mažai, dovanot dabar ji neduoda, sakė palauks tas dvi savaites, jei neatsiims, tada žadėjo atiduot dovanojimui. Su jos pažadais jau maža vilties, klausiau kaip išmaitins, sakė kaip nors, nors kai įpyliau į tuščius šunų ir kačių bliūdus košę, visi rijo kaip keletą dienų nevalgę:( Daugiau neturiu ką gero ir parašyt:(
Wilmante (2016-07-07)
Mažasis rainiukas Pupis nukirmintas, vakar paskiepytas (sumokėjom 13 EUR) ir jau turi pasiuką:) Sveikas, išdykęs vaikis, jau ir nebemažiukas, veik aštuonių mėnesių, kastruotas. Katukas nori turėti savo namus, mylinčius šeimininkus, ilgai gydėmės, vargom, bet buvo verta - išaugo į tikrai nuostabų didžiaakį tigriuką:) Fotografuosimės ir kursim dovanojimo skelbimą. O Aukštųjų Šančių kieme nieko naujo, gyvenimas teka ta pačia vaga, dažniau nuvažiuoja Algirdas, nuveža ir sauso, ir skanėstų katėms, košę vežu kas dvi savaitės, pagal viską, greit reiks kudlių ketvertuką sodint ant dietos:)
Wilmante (2016-06-17)
dėkui Violetai Č., mums įkrito dar 6 EUR. Jei pavyks susišnekėti su šeimininke ir surinksim pinigėlius, bandysim kastruot Barį, nors, tiesą sakant, su ja matytis nelabai noriu, bet nieko nepadarysi... Ryt vešiu košę ir žiūrėsiu kaip eisis. Algirdas pripirko sauso ir katėms, ir šunims, turi užtekt ilgesniam laikui. Nusprendėm košių dažnai nevirti, nes karšta ir jie valgyt gal nelabai nori, o jei paliekam kelioms dienoms, šeimininkė aiškina, kad ji surūgsta:( Na, jei laikytų ne ant saulės, gal ir nesurūgtų. Algirdas prailgino būdų stogelius, kad neprilytų į bliūdus, prailgino ir Tiutės bei Bario grandines, nes buvo vos ne metro ilgio. Katės smagiai leidžia laiką jo pastatytame mediniame namelyje, turi dar du putplasčio, šeimininkų apdengtus šiferiu, taigi, gyven t galima:) Puncės siūlė po sterilizacijos gyja gerai, ji jau leidžiasi Algirdo kasoma, yra linksma ir smagi. Visi kiti taip pat laikosi, gerai. Mažasis rainiukas Pupis nebedūsta ir nebesnargliuoja, ko gero kitą savaitę važiuosim skiepytis ir išsiimsim pasiuką:) Yra didelis mušeika ir teroristas, mieliausias dalykas - kabinėtis prie visų, vaikytis ir sekioti man iš paskos pamurksint, suprask - eime pažaisti:) Vakar atvažiavusiai marčiai nudrapalino rankas, nors sakiau, kad nelįstų, bet nieko, sugis. Tai tiek žinelių iš mūsų kiemelio:)
K7karo (2016-06-10)
Labai gaila, kad Lietuvoje gyvūnai įdomūs tik eiliniam žmogui ... daugelyje užsienio valstybių iš tokio žmogaus gyvūnai būtų atimti už nepriežiūra, jei prireiktų ir su policijos pagalba ... tektų susimokėt nemažą baudą ir apsikritai uždraustų laikyti betkokį gyvūną . o čia niekam neįdomu ... tegu nusibaigia . labai lūdna skaityti tokia istorijas, užjaučiu jus, kad teko susidurti su tokiu "šeiminku". galiu palinkėt tik stiprybės ! ir kam jiems apskritai gyvūnai reikalinga ?
Daina A. (2016-06-10)
Praėjau aš šitą pragarą. Žinoma, tai nebuvo tiek daug gyvūnų, kiek čia yra. Bandžiau visaip ir kalbėti. Jau kaip ir viskas gerai ir vėl prigalvodavo visko tas mano kaimynas alkoholikas, kuris anksčiau yra pakoręs ne vieną savo šunį. Kol vieną dieną mano kantrybė baigėsi. Viskas dabar tvarka. Nors vaikštau diena dienon jau ketvirtus metus maitinti jo šunį, nes jis net vandens jam neįpila, bet jau nors ir nekenkia. Sakysit, kodėl sau nepasiima to šunelio. O gi jis vėl atsineš kokį mažutį ir vėl viskas iš naujo.
Wilmante (2016-06-10)
žinau, Daina a., tik kas iš to, prieš savaitę ir Algirdas, ir aš dar tą bobšę kalbinom, kad šulinį sutvarkyt, išvalyt, vandens būtų, bet ji kaip kirste nukirto, kad jis uždengtas, užkaltas ir t.t., jo jinai nejudins, ir štai:( Aišku, kad kažkas kitas atsitiko nabagui siamukui, baisu, kad toliau dar kokia nelaimė neatsitiktų, ta šeimininkė meluoja ir išgalvoja viską, vakar galvojau ją nudaušiu, susipliekėm žodžiais. Aiškina, kad Puncei labai blogai, vos nemiršta jau, pažiūrėjom nieko ten su ta siūle perdaug nėra, truputį patinę, tai sakau Peroksidu paplaukit jei kas, pradėjo staug, kad neturi, nors buvau nunešus, baigė atseit, pinigų dabar dar negavo, neturi iš ko, duok, maždaug, nueisiu nupirksiu, Špygą, nuėjau nupirkau, padėjau ant stalo ir išėjau, liūdna nors stauk...
Daina A. (2016-06-10)
Na, šiaip tai katės netokios kvailos, kad į šulinį įkristų. ir dar nuskęstų šulinyje be vandens. Manau, kad kita bėda buvo. Pagal Jūsų aprašytą situaciją manau, kad dabar prasidės ne tik visokiausi reikalavimai, bet ir šantažas, jeigu kažkoko nevykdysit. Čia bus pasaka begalo.
Wilmante (2016-06-10)
vakar Puncė paskiepyta ir jau turi pasiuką:) už skiepą mokėjau 10 EUR. Rainiukas Pupis po truputį sveiksta, jau nebedūsta ir nebesnargliuoja, jei viskas taip toliau eisis, po dviejų savaičių bus dar kartą nukirmintas ir paskiepytas. Kiemas toliau gyvena savo ritmu, šunys ir katės pamaitintos, dažnai nuvažiuoja Algirdas, nuveža ir vandens, nes pas juos nėra, kad per karščius gyvūnai nebūtų ištroškę. Kieme stovi Algirdo pastatytas nuostabus kotedžiukas katėms, sakytum, ko daugiau trūksta, bet... su šeimininke kuo toliau tuo sunkiau susišnekėt, reikalauja to ir ano, baisiausia tai, kad kažkokiu tai neaiškiu būdu žuvo vienas iš siamukų:( Aiškino, kad įkrito į šulinį ir paskendo, betgi šuliny vandens tai nėra...:( Labai gaila tų gyvūnų, atimčiau visus jei galėčiau, nors kas iš to, atsirastų vėl kiti ir kiti, liūdna ir skaudu, kai tiek padaryta visų mūsų bendromis jėgomis, o šeimininkams jie vistiek nerūpi, nors baisia myli sako...
Wilmante (2016-05-27)
nuoširdžiai dėkavoju Linai, Sagutei ir Meškutei:) už dar paaukotus 30 EUR, manau, išeis skiepukas Puncei ir liks tolimesniam rainiuko Pupiuko gydymui
Wilmante (2016-05-25)
vakar suleidom Puncei paskutinį antibiotiką, jaučiasi ji labai gerai, juolab, kad po procedūros gavo mėsingą kaulą, įsikandus nubėgo į pievą. Gaurų nebėra, nereikia šusti ant saulės. Randas labai gražiai gyja, Tiutės taip pat. Kiti taip pat gavo po kaulą, katės žalių širdelių ir išsiskyrėm geruoju:)
Wilmante (2016-05-23)
ačiū labai Violetai Č., mums į krepšelį įkrito 6 EUR. Naujienos tokios: šeštadienį su Algirdu važiavom Puncės, labai ramiai paėmiau ant rankų, vizgino uodegytę ir visą kelią prasėdėjo ant kelių ramiai, na, truputį drebuliukas buvo, bet nei ardėsi, nei kando, ką galvojom, kad gali būt, net antsnukį ir petnešas buvom paėmę tam reikalui, neprireikė:) Palikom klinikoj ramią, pasvėrė - sveria 10 kg, aptarėm kaip kirpsim, juokavom ar sason, ar garson, kaip labiau tiktų:) Po pietų sulaukiau gydytojos skambučio, kad Puncei atlikta labai sunki operacija, buvo ir cistų, ir daug visokių sąaugų, gal tai kažkokių traumų pasekmės. Kai pamatėm kaip tai atrodo nuotraukoj, nustėrom. Didelis dėkui "Vedžito" gydytojai Henrietai, kuri mums padeda tvarkytis su šio kiemo (ir ne tik šio) negerovėm, ne vieną valandą praleido prie Puncės operuojant, dar ir apkirpo, vakar Puncę pasiėmėm gražią ir jau atsigavusią:) Dėkui Henrietai ir už visus mūsų tempiamus į kliniką gatvinukus, dar niekada neatsisakė padėti, visada supranta ir atjaučia, padaro dideles nuolaidas. Puncytę paleidom į kiemą, nuskuodė į skladuką, bet po kiek laiko išlindo ir geranoriškai pavizgino uodegiuku, dabar tokiu biški panašiu į paršiuko baronkytę:) Apglostėm visus, antradienį važiuosim suleist Puncei dar vieną dozę antibiotikų. Klinikoj už Puncės procedūras sumokėjom 35 EUR. Penktadienio rainiuko Pupio apsilankymas klinikoj atsiėjo 8 EUR, laukiam pagerėjimo, bet kolkas nelabai kas keičiasi. Trūkstamus 3 EUR Pupiukui aš damečiau. Išsilaidavom iki nulio... Dar yra ką veikti ten, dar reikia Puncę skiepint ir čipuot, bet turi praeit po sterilizacijos kažkiek laiko. Tad jei kas dar norėtų mums pagelbėti, labai laukiam. Algirdas ruošiasi pervarkyti būdas ir dar yra visokių darbų, kuriuos darys savo rankom, tai milžiniškas jo indėlis, dideliausias dėkui jam
Wilmante (2016-05-20)
labai labai ačiū Kristinai B. už paaukotus 20 EUR, dabar užteks bent Puncės kirpimui jei pavyktų ją rytoj nuvežt į kliniką. Bandysiu tartis su daktare, kad jei galėtų sterilizuot į skolą, nereikėtų jos tąsyt per kelis kartus. Rainiukui Pupiui nieko gero, dabar jau įtaria, kad alergija, suleido vakar vaistų, kurie veikia tris savaites, kol kas nė kiek kriokimas nesumažėjo:(
Wilmante (2016-05-18)
vakar su rainiuku Pupiu vėl apsilankėm klinikoj, pasėlio tyrimas nerodo jokių labai blogų dalykų, kaip grybas ar dar kas nors, tai bakterinis susirgimas. Skirta Sinolux tabletės dar savaitei ir Cyclogil lašai į akį, išleidom 8.91 EUR, antradienį vėl važiuot...
Wilmante (2016-05-17)
kalytė Tiutė jaučiasi labai gerai, vakar suleidom vaistus, apžiūrėjom siūlę. Jau strapalioja linksma. Dar rytojui viena dozė ir bus viskas. Šeštadienį ruošiamės vežti Puncę, bet visai nebeliko mūsų krepšelyje pinigėlių, o šiandien dar reik mažąjį rainiuką Pupį vežt į kliniką, žiūrėt kokie tyrimo atsakymai ir kaip akytė po lašinimo, tas mažas šmikis suryja daugiausiai jūsų aukų, bet ką daryt, nei dovanot jo negaliu, kol neišgydytas iki galo... Niekaip negaliu pati susitvarkyt su šio kiemo bėdom be jūsų visų pagalbos, todėl vėl esu priversta prašyti...
Mune58 (2016-05-15) (foto)
Vilmante, jūs abu su Algirdu šios apleistos šeimynos angelai sargai. Stiprybės jums abiems:)
Wilmante (2016-05-15)
su Algirdu šiandien parvežėm Tiutę namolio, ji gerai jaučiasi, dar gydytoja davė dviem dienom suleisti antibiotikų, tai rytoj važiuoiu ir trečiadienį. Labai išgyrė Tiutę, ji draugiška su visais, labai bendraujanti, graži kalytė, jai apie 2 metus. Kai atėjom jos paimti, mus pažino, priėjo iš karto, glaustėsi Algirdui apie kojas. Kieme pavalgė Algirdo atvežtos košės ir atsigulė būdoj. Kai grįžom jau nebelijo, tai kiemo gyventojai buvo susirinkę košės, senoji Rainė pirma visada ateina, ryžiukas laikosi atokiau, bet akytės gražios, atrodo sveikas. Baris kaip visada džiaugiasi mūsų sulaukęs, o senoji Nika vis rodo balsą. Puncė taip pat ateina arčiau, nepuola. Visiems pakeitėm vandenį, išplovėm bliūdus. Klinikoje sumokėjau už viską 55 EUR. Sutariau su gydytoja, jei dar surinksime pinigėlių, šeštadienį vežti Puncę kirpti, o tuo pačiu pažiūrės kaip ten su tais nėštumais buvo, jei nieko nebuvo - sterilizuos. Dėkui visiems už palaikymą, žengėm dar vieną rimtą žingsnį į priekį:)
Wilmante (2016-05-14)
kalytė Tiutė sėkmingai nuvežta į klinika sterilizacijai, ramiai važiavo mašina, atrodytų, visą gyvenimą tik ir važinėjo... Atsiganius mergina, sveria 21 kg:) nuvežiau košės likusiems dviems dienoms, Algirdas nupirko didelį maišą sauso kitai savaitei. Labai tikiuosi, kad Tiutei operacija praeis sėkmingai ir ryt parvešim atgal. Patiesiau būdoj minkštų skudurų, kad grįžus ramiai galėtų gulėt. Rainiuką vakar vežiau į kliniką, pagavom pagaliau tą nelemtą snarglį tyrimams, antradienį atvažiuosim apžiūrai ir atsakymams, kiek daktarai žiūrėjo, visi tyrimai geri, nieko blogo kaip ir nėra, bet iš kur tie baisūs baubai lenda ir tas bjaurus dusulys... Senutę Rainę globojusi moteris paaukojo 10 EUR, dėkui jai, vakar atsiskaitėm klinikoj. Dėkui Vitai, kuri padėjo nuvežti Tiutę į kliniką, ryt organizuosiuos parvežimą. Tiek žinelių
Wilmante (2016-05-13)
ir didelis dėkui Eglei L. 10 EUR, Karolinai G. - 10 EUR
Wilmante (2016-05-13)
nuoširdus ačiū Vilijai P. už paaukotus 20 EUR
Wilmante (2016-05-13)
vakar po naktinio dusimo, mažąjį nelaimėlį Rainiuką vėl vežiau į kliniką, neviltis ima, iš karto po vaistų lyg geriau, po to vėl viskas iš pradžių...:( Padarė kraujo tyrimus, testus, nieko blogo nerodo, ir plaučiai gerai, lyg tyčia niekaip negalėjo paimt snarglio bakteriologiniam, kuteno nosį, pačiaudėjo, bet mažai, įdavė priemones namie gaudyt, bet visą naktį kaip užmušta miegojau po praeitos nemigo nakties ir negirdėjau, gal jis taip pat geriau miegojo, suleidus vaistų. Ant vienos akytės atsiradęs debesėlis, sakė gali būt nuo vidinio viruso, reikės lašint lašus. Šiandien sakė vėl atvežti, pažiūrės labiau patyręs daktaras, gal ir snarglį pagaus. Du mėnesius neišsikapsto vaikis:( Suplojau 30 EUR, paėmė tik už testus, papasakojau kokia čia situacija. Ryt iš ryto vešim kalytę Tiutę sterilizuot, visą savaitę kariavom su moteriške, žaidimas duosiu-neduosiu... Didelis dėkui Algirdui, kuris sugebėjo palaužti pasipriešinimą:) Labai tikiuosi, kad pavyks Tiutę įsodint į mašiną, viskas bus gerai, ir sekmadienį parvešim atgalios į kiemą. Bėda, kad mažasis Rainiukas supleškino dalį pinigų, skirtų kalytės sterilizacijai, ir jau eisim į skolą:( Tai labai labai prašau visų kas dar galėtų padėti, prisidėti bent po truputį, kad darbai eitų į priekį. Tiek jau padaryta, nevalia sustot, lieka dar dviejų kalyčių ir Bario sutvarkymas, Puncės kirpimas. Dėkui visiems palaikantiems ir padedantiems judėti į priekį
Wilmante (2016-05-09)
labai labai ačiū Dianukui už paaukotus 10 EUR:)
Wilmante (2016-05-08)
vakar buvau kieme, šeimininkės žodžiais, užvakar juodoji kalytė Puncė pagimdė du negyvus šuniukus, jos akimis apsigimę buvo, nežinau ar taip ir buvo iš tikrųjų, ar prikurta. Sakė palaidojo kieme. Gal ta Puncė iš viso nesilaukė, kaltūnų daugiau buvo, tai gal atrodė storesnė, nes paklausiau kaip su pienu, ar nepatinę speneliai, kad kokio mastito nebūtų, sakė nieko nėra, tuščia, tai net nežinau ar taip būna. Kuo toliau ten Santa Barbara... Senoji kalytė Nika turbūt rujoja, nes nieko blogo nemačiau apžiūrėjus, nei nešvari, nei kruvina. Baris atsiganęs, vizgina uodega kaip rimbu, buvau nunešus teniso kamuoliukų, tai didžioji pilkoji Tiutė labai žaidė, Baris irgi, bet paskui abu kamuoliukus susitempė pas save į būdą, skrudžas tikras... Katės bazuojasi šabakštyne, ten daugiau pavėsio, pralėkė ir ryžiukas. O senoji rainė atėjo košės, nebijojo, tik labai jau šnypštė ant manęs, prisimena, matyt, kai visokias procedūras dariau:) Abi žaizdos gražiai užsitraukę, kai gauna košę ir gali valgyt ją be dantų, tai tokia apvalaina jau, siamo viena ir juodai balta taip pat atėjo prie bliūdų pavalgyt. Kur šnekėjo apie naujai įmestą mažą kačiuką, tai sakė jo daugiau nemažė, gal kur toliau kitus kiemus nubėgo. Klausimas - jei kalė rujoja, sterilizuot galima tik po kažkiek laiko? Apžiūrėjau ar nepasiekia Baris abiejų kalių, šniūrai per trumpi, bent tiek gerai. Reikėtų pirmiausia sterilizuot jaunesniąją kalytę Tiutę, šiokiadieniais per darbus nuvežt niekaip negaliu, gal šeštadieniui sutarčiau su klinika. Ir labai reikia apkirpt ir sutvarkyt vargšiukę Puncę, dabar jai nežmoniškai karšta pet tas kudlas:(
Wilmante (2016-05-06)
dėkui, Lina, ir už palinkėjimus, labai norisi sutvarkyt viską iki galo, suprantu, kad neužtenka to, jog jau du mėnesius diena iš dienos jiems vežamos košės pavalgyt, norisi, kad ir problemų daugiau nebebūtų nei su sveikata, nei su naujų mažiukų atsiradimu. Stengiuos su visų pagalba tai padaryti ir labai tiuosi, kad pavyks
RadLin (2016-05-06)
Į sveikatą, tik Jūs jiems padėkit. Džiaugiuosi, kad galiu prisidėti bent tokiu būdu ir labai gaila, kad šiuo metu neturiu galimybės padėti realiai. O kainuos daug, nebent kuri organizacija sutiktų patarpininkauti, jiems gal didesnes nuolaidas teikia. Linkiu didžiausios sėkmės.
Wilmante (2016-05-06)
didelis dėkui Linai R. už 30 EUR auką, antrą kartą mums padedate padėti jiems. Tarsiuos su klinika dėl nuolaidų, net nežinau kiek tai kainuos: 2 kalės ir šuo...
Wilmante (2016-05-06)
na ką parašyt, pasirodo, kiemas - tai tikslinti bomba... Šiandien Algirdas, nuvažiavęs maitint, šnekėjo su šeimininke, kuri sakė, kad su senąja pilkąja kalyte kažkas negerai, nevalgo, lyg pakraujuoja. Šeimininkė buvo sakius, kad Nuaras abi sutvarkė kai vežė kirpt, netgi aiškino, kad jaunesnioji jau buvo besilaukianti, tai spėjo sutvarkyt, galvojom taip ir yra. Šiandien pasiskambinau Eglei iš Nuaro - pasirodo jos nebuvo sterilizuotos tada, tik apkirptos. Šeimininkė prisvaigus matyt visiškai, kuria visokias istorijas, jau netikim ką ji šneka, bet tada taip tikroviškai viską pasakojo. Suprantama, kad abi kalytes reikia sterilizuot, kol dar nevėlu. Todėl labai prašau kas galėtų dar prisidėti lėšomis šiam reikalui, padėkit sterilizuoti, užtenka jau, kad trečioji kalytė Puncė greitu laiku turės šuniukų, kuriuos reikės išdovanoti, o jei dar dvi...:( Beje, praeitą šeštadienį šeimininkė aiškino, kad yra primestas dar vienas mažas pūkuotas kačiukas, bet tuo momentu jo nemačiau, sakė slepiasi kažkur, vėlgi nežinia ar taip yra iš tikrųjų, ar čia jos fantazijos...
GiRa (2016-04-28)
Nameliukai biski pastrigo pusiaukelej. Man antradieni netilpo I masina, vakar vel kitas ekipazas bande - per daug keleiviu buvo. Na, bet situacija kontroliuojama, bent jau kita ketvirtadieni vienas turetu atkeliauti, jei vairuotojas sugebes ikelti (sunkus). Zodziu variantu yra, kazkaip parkeliaus, tik laiko reikia. O nameliai tai grazuoliai, ir dar ispuosti ir su dedikacijom :) labai miela.
DaivaVa (2016-04-28)
Kaciu namukai dar neiskeliavo i Vilniu, jie tik perkeliavo i kita vieta:) kad nesimaisytu p. Algirdui. Pasitaikius pirmai galimybei iskart gabensis i Vilniu. Uz tai labai dekojame, labai labai dekojame - p. Giedrei! kai tik atkeliaus - duosim zinia su pasirodymu:)
Wilmante (2016-04-28)
trumpai apie prancūzų kiemo gyvenimą: Algirdas beveik dvi savaites vienas vežiojo maistą šunims ir katėms, tai iš jo pasakojimų žinau, kad visi pamaitinami, linksmi, katės taip pat ateina košės valgyt, ir ryžiukas, ir senoji Rainė laikosi, kas yra labai smagu. Mažiausioji juodoji kalytė dar nepagimdė, bet jau apvalaina kaip reikalas, ji dabar lenda į senosios pilkosios kalytės Nikos būdą ir jos kartu miega. Šeštadienį ryte važiuosiu ir sutarsim dėl būdos jai su būsimais vaikučiais, pas Juratuką jau yra jos vyro pastatyta nauja būda, tai reikės pervežti. Mažasis Rainiukas pas mane, niekaip nesiseka jam išgyti, nebežinau kokius tyrimus dar jam daryti, kad nustatyt kurie antibiotikai tiktų, po antrų kurso beveik niekas nepasikeitė, kartais geriau, kartais blogiau, dar vis duodu Sinupreto lašiukus, sunkiai, bet kartais pasiseka įlašint į nosį Euphorbium S, šiaip toliau terorizuoja visus, kviesdamas su juo žaisti, Runcė pastovi jo žaidimų partnerė, o kartais įsijungia ir šuo Biksas, tada viens prieš kitą strapalioja, ir - bėda, kartais Biksiukas gauna į nosį ir pabėga, visada vaikus mokinu "Duok d... kelią", tai vat taip ir gaunasi... Taigi, nuoširdus ir didelis dėkui Algirdui, apart to, kad kasdien vežioja košes ir kitą maistą, sumeistravo du nuostabius kačių namelius, kurie iškeliavo į Vilnių, katukai įsikurs ir gyvens juose smagiai:)
Wilmante (2016-04-20)
Vakar nuvažiavus paleist senutės Rainės į kiemą, šeimininkę radom įsiutusią, sakė prieš porą valandų buvo Nuaras ir lakstė po kiemą su tinklais, bandydami sugaut paskutinę likusią neapkirptą juodą kalytę:( Kad Nuaras ruošiasi atvažiuot šią savaitę jos kirpt žinojom, šeimininkė buvo sakius, kad dėl to buvo jai skambinta, bet kadangi kalytė laukiasi ir greit į pasaulį turi ateit naujos gyvybės, pirmadienį buvo susiskambinta su Nuaru ir apie tai pasakyta, kad kalytės dabar geriau neliesti, ok, sakė, dėkui, kad pasakėt, pasitarsim su vadovybe. Ir ant kitos dienos atvažiavo jos gaudyt, šeimininkei sakydami, kad ir apkirps, ir sterilizuos... Ar čia galima būtų kalbėt apie šios įstaigos darbuotojų sąžinę, manau, tikrai ne, per giliai ji matyt įsiknisus:( Kaip galima taip stengtis sunaikint jau greit gimsiančias gyvybes, dėl kurių su šeimininke jau susitarta, pagimdžius kalytei ir paauginus vaikučius, jie bus dovanojami, o kalytė sutvarkyta. Supratom, kad kažkas dar suaukojo pinigų Nuarui kalytės apkirpimui, kitu atveju nebūtų taip storojamasi, ar čia yra kokia kita priežastis? Kalytės nepagavo, bet streso, manau, įvarė nemažai...Kyla klausimas - ar tuom baigė, ar dar bandys uoliai vykdyti akciją pagal savo moralės lygį...
Wilmante (2016-04-18)
nuoširdus ačiū Violetai Č. - 6 eur ir Inetai K. - 20 eur už paramą Prancūzų g. varguoliams
Wilmante (2016-04-17)
šiandien Rainiukui suleisti vaistai ir paskirtas gydymas namuose, dar keturias dienas reikės vargšiuką badyti... klinikoje palikom 10 eurų
Wilmante (2016-04-17)
nuo ketvirtadienio su Rainiuku važinėjam į kliniką, leidžia vaistus, tikrina stovį, ketvirtadienį sumokėjau 7 EUR+pirkau Sinupret - 6,08 EUR, penktadienį - 6 EUR, šeštadienį - 8 EUR, nežinau kiek šiandien bus, dar ruošiuosi, džiugina tai, kad pradeda gerėti, naktį nebedūsta ir prakvėpuoja geriau, tikiuosi, kad jau neberikės vežioti, toliau gersim vaistus ir lašinsimės į nosį, nuotaika jo gera, tik labai pyksta klinikoj kai leidžia vaistus vargšiukas. Senoji Rainė, kaip paaiškino šeimininkė, nudegė tas žaizdas prisiglaudus prie karštos plytos, gal todėl jos taip sunkiai gyja, aišku blogiausiai, kad jas nusilaižo stresuodama. Vakar pamaitinau visus koše, šunims sulašinau nuo erkių (dėkui Juratukui už lašus), visi linksmi, didžioji pilkoji jau nori dūkti, nebebijo visai, strapalioja, ir senoji pilkė jau leidžiasi glostoma, nors dar nedrąsiai:) Baris kaip visada bais džiauiasi ir vizgina uodegą, lenda artyn, kad kasyčiau:) Katinai laksto po kiemą, ryžiukas taip pat valgė košės. Dėkui Vitai, kad pavežėjo mus ketvirtadienį į kliniką, ir Monikai, kuri vežiojo mus penktadienio vakarą. Algirdas padarė prie būdų tokius kaip skydus, kad varnos nevogtų šunų maisto ir bliūdų netąsytų, nes jos visai pašėlo.
Rita R. (2016-04-16)
Mūsų Coliukei buvo labai panašiai po to, kai a.a. Kvazius ją užpuolė. Nepaisant iškart skirtų antibiotikų po oda išplito infekcija, ant šono netoli galinių kojyčių susiformavo taip vadinama "kišenė" ir gydytojui teko atverti ją chirurginiu būdu ir išvalyti. Pooperacinė žaizda sugijo gerai, bet netrukus katytė ėmė labai laižyti kailiuką aplinkui ir žemyn nuo siūlės, ant galinės kojytės šlaunies. Nuo laižymo buvo šlapiuojančios žaizdos susidarę, o kailiukas ir toliau labai lengvai krito, užtekdavo su pirštu pabraukt ir visas iki pat odytės nusiimdavo. Valėm žaizdas su Octaniseptu ir tepėm tepalu su kortizonu. Vienu metu beveik visa galinė koja iki kulniuko buvo nuplikusi. Gydytojas iškart pasakė, kad problema kepenyse, ką patvirtino ir kraujo tyrimas. Coliukės jos ne visai gerai funkcionuoja nuo tada, kai ji kartą buvo savaitę dingusi ir greičiausiai per tą laiką nieko neėdė, nes grįžo labai labai sulysusi. Kojytės nuplikimui gydyti gydytojas Aurimas tada skyrė jai kelis leidžiamus BioDyl'io kursus, girdomą Nux vomica homeopatinę tinktūrą kepenims stiprinti ir Virbac Intestinal sausiuką. Padėjo, katytė pamažu liovėsi laižyti odą, ant nuplikusios kojytės ėmė ataugti poplaukis, bet ne pilkas, kaip buvo (Coliukė - klasikinė rainiukė), o baltas. Vienu metu atrodė, kad jai tą baltą kojytę kažkas dirbtinai pridėjo. Jau pora metų nuo to laiko praėjo, problemos nė karto neatsinaujino, tik neseniai ėmė ataugti pilki akuotplaukiai. Gal ir Rainutės bėda kaip Coliukės kepenyse, kas labai tikėtina turint omeny garbų katytės amžių ir ankstesnes gyvenimo sąlygas.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-04-15)
gal alergija? reikia suleisti priesalerginiu vaistus ir skirti hipoalergini maista.
Modeliukas (2016-04-15)
Skaičiau skaičiau ir arba pražiūrėjau, arba neradau - ar nustatyta, nuo ko tos žaizdos?
Wilmante (2016-04-15)
sunku rašyti, bet esu visiškoj nevilty ir labai prašau patarimo, senutės Rainės globėja nebegali laikyt, nebežinau ką daryti, ji nusilaižo tas žaizdas ir palikta ramybėj, visur nudraskyti šašai ir plaukai:( Jei tos žaizdos būtų užgiję, grąžinčiau atgal į tą nelemtą kiemą, dabargi to daryti tikrai negaliu, įsimes infekcija ir katė kankindamasi numirs. Kas norės paiimt į namus tokią katę? Nežinau ar galima būtų tikėtis tokios kažkieno aukos, nors gyvūnas apart tų žaizdų ir tai, kad neturi dantų, yra visiškai gyvybingas, gerai valgo, tvarkingai daro į dėžutę. Padėtis be išeities, gal kas turit kokių minčių, galva nebeveikia, stirpiai susirgo mano katė, blogai su kepenimis, nevalgo, vežioju į klinikas lašinėms, niekaip nepasveiksta ir mažasis Rainiukas iš to kiemo, vakar klinikoj suleido vaistų, šiandien vėlgi, ryt vėl vežt, o šnarpštimas niekaip nepraeina, nors jis gerai valgo ir dūksta, bet naktimis mažai miegam, jis pradeda dusti, čiaudėti, lašinu vaistus, kad prakvėpuotų. Baisiausia, kad nieko nebesugalvoju ką daryti su senute Raine, kaip jai padėt išsikapstyt...
Wilmante (2016-04-13)
palikom seneliukę rainiukę taip kaip yra, be nieko, stresuoja ko gero mažiau ir ne taip žiauriai nusilaižė žaizdas, bent tai džiugina, ačiū labai globėjai už kantrybę. Mažasis ligoniukas Rainiukas šnarpščia, tik diena praėjo kai baigėsi lašiukai į nosį ir nepalašinau, vėl paūmėjimas. Pirkau vakar Euphorbium compositum S (5.68 eur), kai sulašinu, ne taip švokščia, čia jo didžiausia problema, šiaip visiškai sveikas ir bistras, džiaugiuosi, kad valgo, nes manau, kad nelabai ką užuodžia per tą slogą. Algirdas taip pat nusipelnė iš Bario įvertinimo- taip pat lenda bučiuotis:) Jau iš ryto visi pamaitinti, katės sulindę į namus prie šeimininkų, ryžiukas laikosi kaip ir neblogai. Pamaitinti dar nuvažiuoja tokia šauni moteris Vita, tada visi gauna sausiukų ir konservų, mes su Algirdu ir jo žmona Daiva košių virėjai:) Šeštadienį sulašinsiu amsių ketvertukui lašiukų nuo erkių (dėkui Jūratukui už juos), prabuvus kelias dienas vet.klinikoj plaukai šiaušiasi kiek vargšiukų atveža susirgusių babezija (ar kaip ten ta bestija vadinasi:() Tiek žinelių šį lietingą rytą...
Wilmante (2016-04-11)
nepasisekė su rūbeliu:( atrodo surišom viską normaliai, bet... subintuot visą ją turbūt reikia, ot katė:( Dabar jau galvoju gal jai tiktų kūdikio smėlinukas tipo, tik kad rankovės ir klešnės būtų ilgos, kad visą sutalpint būtų galima, nukirpt kiek reikia rankoms ir kojoms, jau sunkus atvejis čia...:(
Wilmante (2016-04-11)
nosė bėga (ką pajaučiau naktį, nes buvau apčiaudėta), bet valgo gerai, ir murkia murkia į ausį:) Baigiau lašiukus Euphorbium S, tai vėlgi reikės į vaistinę lėkti, nors nelabai jis nori lašintis į nosį, bet niekur nedings tas muštukininkas. Dar neturiu kaip nufotografuot, bet katukas mažas padauža tigriukas, labai reikėtų jau jam keliaut namo...
Wilmante (2016-04-11)
po šeštadienio apsilankymo galiu pasakyt, kad niekas per daug nepasikeitę, šunys gyvena gerai, Bario skūra nebekaba kaip nuotraukoj, kailiukas švelnus, glostosi ir vizginasi uodega, didžiosios kalytės žaizda ant priekinės kojos apsitraukus gražiai, visi gauna vitaminų, jau iš košės išrenka mėsos gabaliukus, kruopas ar makaronus kartais palieka špokams, tie dziubena likučius, kartais varnos atplasnoja, bet tie namų ir bliūdų sargai nelabai pergyvena, guli būdose ar ant saulės, sotūs ir gailestingi alkaniems... Su katėmis didesnė problema, šeimininkė sakė kažkodėl vemia kartais, nesuprantu nuo ko, nes gauna sausą maistą, nuvežu virtos žuvies, nuo to vemt tikrai neturėtų, gal ką užšėrė ir praeis, nelabai jas matau, kai tik atvažiuoju, visos slapstosi, esu joms kaip kokia ragana, matyt... Ryžiukas pralėkė pro šoną, na nematyt, kad jis būtų atkritęs ar labai sirgtų, bet vistiek dėl jo kažkaip neramu:( Blogiau yra su senute Raine, kuri gyvena pas globėją, nesugebėjom padaryt rūbelio, kad neišlįstų laižyt žaizdų, išsimovė, uždėjom apykaklę, tai labai stresavo, davėsi po virtuvę viską griaudama:( Vakar iš Vilniaus parvežtas spes.rūbelis, kurį pasiuvo AldonaT, labai dėkui jai už pagalbą, per pietus lėksiu jo primatuoti, nes globėja jau nevilty... Taip pat kitokia apykaklė, kuri gal tiktų labiau, ir už didžiulį maišą sauso maisto Prancūzų g. šuneliams taip pat didelis dėkui. Senutei Rainei pirkau Agrosept hidrokoloidinį gelį (su sidabru), sumokėjau 6.74 EUR, bet ir tą nulaižė, gal dabar su rūbeliu gyti seksis geriau. Mažasis rainiukas - teroristas, vakar įleidau iš balkono į namus, puola visus iš eilės, dideles kates, šunis, šnypščia niekadėjas ir ieško prie ko prikibti, net Alisiukė - mažasis mano hitleriukas, skuta šonan paurgzdama. Užtat Runcei didelis džiaugsmas, nors ji gerokai vyresnė, bet labai smulki, atrodo kaip vienodo amžiau abu būtų, tai žaidimai ir šokinėjimai viens prieš kitą jau vyksta:) Naktį miegojo pas mane lovoj ant kaklo, nors dar čiaudo ir
Daina A. (2016-04-06)
Lankytojas pašalino komentarą
GiRa (2016-04-06)
Miela :) ... ryžikas man toks pupuliukas :)
Wilmante (2016-04-06)
vakar po darbo nuvežiau ryžiuką atgal namolio į kiemą... labai jis stresavo balkone, beveik visą dieną būdavo namelyje, kartais tik išlįsdavo pasišildyt ant saulės, niekaip jis sakė nepagis taip stresuodamas. Suleidom ilgesnio veikimo antibiotikų prieš nuvežant, gydytoja sakė turėtų įgaut imunitetą ir atsilaikyt, labai tikiuosi, kad taip ir bus. Šeimininkė pasitiko, pasakiau, kad parvežiau jos vaiką, labai liūdi jis, labai nori namo, visą kelią mašinoj verkė, ji apsidžiaugė ir net susigraudino. O kai paleidau iš boksiuko, strykt ryžiukas į kiemo vidurį, aplink susirinko gentainiai, kniaukimo kiek, trynimosi į visus, taip gražiai jį priėmė visi į šeimą atgalios, paskui sulindo į skladuką visi, matyt, klausytis ryžiuko nutikimų... Šunys pasitiko smagiai lodami, Baris vizgindamas uodegą, nusivežiau konservų, į gabaliukus sudėjau tabletes nuo kirminų (dėkui labai Jūratukui už jas ir dar už skystus vitaminus šunims) ir visi sėkmingai sulapnojo. Bliūduose buvo sausiukų, vadinasi, jau sotūs buvo, bet sumaišiau su konservais, įpyliau vitaminų ir bliūdai po kiek laiko buvo tušti:) Baris jau net kiek pasitaisęs atrodo, jau glostant taip baisiai nesijaučia skeletuko... Šiandien važiuos Algirdas, paliks košės dviem dienoms, sauso nupirko maišą katėms, o šeštadienį košių virėja būsiu aš:) Liko dabar pas mane balkone tas vienas rainiukas mažiukas, dar šnarpščia, dabar lašinu į nosiuką nuo slogos, liūdna jam, vienam likus, kai užeinu iš karto kviečia žaist, žiūri į šniūrelį, į mane - traukiok greičiau, duodasi kaip velniukas, toks bistras bistras padauža:)
Wilmante (2016-04-04)
labai dėkui tokiam geram žmogeliukui Dianukui, kartu su labdara važiavom šeštadienį į Kauno Lesę, o Prancūzų gatvės varguoliam dar paaukojo 10 EUR
DaivaVa (2016-04-04)
dar noreciau parekomenduoti tepaliuka Metronidazolo gelis 2%, jis gaminamose vaistinese buna, laikyti saldytuve. tai labai gerai gydo zaizdas, as visada jeigu ar po sterilizacijos ar po operacijos zaisdele negrazi patepu ir labai padeda. jeigu cia ir netinka siam atvejui, tai vistiek turekit zinioj toki tepaliuka:)
Wilmante (2016-04-04)
dėkui, merginos, reiks ieškot
DaivaVa (2016-04-04)
yra vaistinese ir paantrinsiu kolegoms, tikrai geras delas tas oktiseptas:)
Edda (Gyvunugloba.lt) (2016-04-04)
Yra, tik pavadinimas pasikeites Oktiseptas.
AisteIgn (2016-04-04)
Wilmante, jei nerasit streptocido, dar labai padeda žaizdų gijimui valyti su octeniseptu, tik nežinau ar jis vėl atsirado žmonių vaistinėse, ar dar ne (buvo perregistruojamas), bet išvalyt reikia labai gerai bent porą kartų per dieną, o papurkšt galima ir dar dažniau. Jeigu tik žaizdos ne alerginės ar bakterinės kilmės.
Wilmante (2016-04-04)
tiesa, klinikoj už katukus sumokėjau 5 EUR
Wilmante (2016-04-04)
o čia šeštadieninės maudynės, labai jau nešvarus kailiukas buvo, tai viena laikėm, kita prausėm vonioj bliūde. Pasipriešinimo, kaip laukėm - nesulaukėm, todėl vienu metu atlikom daug grožio procedūrų: maudymasis su šampunu, ausų valymas, manikiūro darymas, žaizdų valymas ir vaistų leidimas. Žaizdos, kaip matosi nuotraukoj, nelabai gražios, nenori džiūti, dabar nerandam kur gaut Streptocido miltelių, sakė jie tiktų, dar lėksiu į rusišką skyrelį turguje, valgo ji labai gerai, daro tvarkingai į dėžutę. Gal atsirastų kas norėtų šią senutę priglaust, dovanotume kada išgytų, globėja labai ilgai laikyt neturi sąlygų. Pagalvokim kartu, gal kas atsirastų. Su dviem mažaisiais situacija nekokia: rainiukas atkrito, vėl užburbėjo akytės, lidnesnis pasidarė, nors vaistus sąžiningai sugerdavo, tai vakar keliavom į kliniką, temperatūra 40.3, suleido kelias ampules vaistų, iki rytojaus turiu stebėt ar kas pagerėjo, jei ne - reiks vaistus keisti. Su ryžiuku situacija visai prasta, jis labai pyksta, vakar vos suleidom vaistus, nes irgi burbulai iš nosies pučiasi, jis labai labai stresuoja:( Nors ta šeimininkė ir nenori, turbūt reiks grąžinti jį atgal, su ja sutarsiu, nes katuko labai gaila, beveik visą laiką tupi dėžėj, kartais tik išlenda ant saulės pagulėti, Rainiukas prie jo lenda žaist, apsikabina, o jis tik guli ir leidžiasi niurkomas... Šeštadienį ryte visiems šuniukams atvežėm košės, katėms virtos žuvies, vakar buvo Algirdas, išplovė bliūdus, pamaitino visus, šeimininkai savaitgalį buvo blaivūs ir tvarkėsi normaliai
Villi (2016-03-29)
Na va, o šeimininkas pradžioj sakė, kad Baris piktas ir agresyvus šuo....
Daina A. (2016-03-29)
Lankytojas pašalino komentarą
Wilmante (2016-03-29)
apsilankymas antrą Velykų rytą ir Bario bučinys:) Dėkui, Edita, už įkeltas nuotraukas
Wilmante (2016-03-29)
dėkui už gerus žodžius, tik stebuklą padariau ne aš, padarė visi, širdimi prisilietę prie jų skausmo. Šiandien kalbėjau su daktare, senutė rainiukė jau paleidžiama namo:) Valgo gerai, žaizdos apsitraukinėja, už gydymą stacionare mokėjau 15 EUR. Mažasis rainiukas dar gerokai šnarpščia, gauna vaistus, o šviesusis ryžiukas gerokai piktokas, nenori išlįst iš namelio gert vaistų....:( Traukiu su odinėm pirštinėm, draskosi ir priešinasi šiknius... Vakar ryte su koše šunims ir virta žuvim katėms važiavom į Prancūzų gatvę. Visi laikosi neblogai, smagu, kad Baris pašaukiamas jau po biški ateina, labai patenkintas kai glostomas, ir kas smagiausia - vakar nusipelniau jo bučinių:)
Cherry (2016-03-26)
Nuostabu, Vilmante, tikra stebuklą padarėte. Kažkodėl galvojau, kad Nuaras toje Gertrūdos gatvėje turi gydykla ar bent kokį pirmosios pagalbos kabinetą. Keista, kad veterinare Gustaitiene gyvunus gydyti, sterilizuoti ir net kirpti siunčia kitur. Taip atrodo, jei už kirpimą ir sterilizacijos reikia sumokėti.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-26)
Aš tai iš vis galcoju, Vilmatė toki didelį darba padarė, aš nežinau jei tik turėčiau koki kampelį ar koks globėjas būtų laisvas, tikrai paimčiau vieną iš gyvūnų ir surasčiau namus tokius kokio jis vertas.
Day (2016-03-26)
Wilmante, Jūs šaunuolė! Taip operatyviai ir sklandžiai suorganizavot pagalbą. Pagarba Jums.
Wilmante (2016-03-26)
už vaivorykštės... mažuliai šnarpščiantys, gydomi, duodami antibiotikai, visi buvę klinikoj katukai nuparazitinti Stronholdu (sumokėjau 13.40 EUR). Taigi iš buvusių mūsų krepšelyje 145 EUR vakar išleidau 83.60 EUR. Dar didelis dėkui Indrei ir Dariui, kurie vakar sukiojo ratus per visą miestą, padėdami mums išvežioti katukus:) Daug prirašiau, trumpai neišėjo, sorriuks. Visiems gražių švenčių, supratimo ir šilumos širdyse:)
Wilmante (2016-03-26)
vežė košes, zelcus, konservus ir sausą maistą ne tik šunims, bet ir katinams, sutvarkė, išgrėbojo aplinką aplink būdas, patiesė guminius p[aklotus, kad šunys neklampotų po purvą, kas čia blogai? Vakar kai vežėm kates paleist, sakė buvo televizija, aišku, šeimininkė nežino nei kas iškvietė, nei kam, nufilmavo šunis naujuose būstuose, suvtvarkytoj aplinkoj, su koše bliūduose, jie net iš tų būdų nenori išlįst kaip jiems ten gerai... Kas čia blogi? Gal tas, kas iškvietė, galėtų pasakyt kada ir per kurią televiziją bus rodomas reportažas? Labai smagu būtų pamatyt:) Iš tikro atsiprašau "Penktos kojos", kad ten patalpino mano prašymą, bet jei jo tn nebūtų patalpinę ko gero nebūtų darbai vykę taip greitai, nes ir Algirdas, ir mums būdas padėjęs statyt Vaidas, galvojo, kad ir aš esu iš "Penktos kojos". Nepykit, jei per mane jus puola Nuaras, pradžioje telefonu su Egle iš Nuaro bendravom tikrai labai nuoširdžiai, draugiškai, dėkojau jai už tai, kad pradėjo rūpintis šunelių kirpimu, todėl nepagalvojau, kad vėl bus pilstomos paplavos į visas puses. Esu žmogus "iš gatvės", kai galvoju, kad galiu kažkaip padėt kenčiančiam gyvūnui, tą ir darau, juolab, kad atsišaukusių į jų nelaimę žmonių buvo labai daug, kas pinigais, kas transportu, kas savo rankom, kas platinimu pasauliui apie jų bėdą, visiems lenkiuosi, visiems esu be galo dėkinga ir tikrai žinau, kad žmonėms, kurie padėjo, nereikalingi jokie laurai, nugalėtojo karūnos ir televizija, tikrai nereikalingi, tas saldus jausmas, kad padėjai gyvūnui ir yra dždžiausia padėka ir tai, kad matai kaip jis keičiasi, nebepyksta, leidžiasi glostomas ir žiūri į tave dėkingom akim, viską atperka... Šiandien buvau klinikoj, senutė rainiukė jaučiasi neblogai, šlamščia žalią mėsą išsijuosus, žaizdos tvarkomos ir po biški traukiasi, tęsiamas gydymo kursas, bet ji tam kieme nebereikalinga, taip pasakė šeimininkė, nevežkit atgal. Nevešim, tikrai nevešim, atsirado gailestingas žmogus, kuris priglaus ją ir rūpinsis iki tol, kol reikės išeiti
Wilmante (2016-03-26)
, jie jos nepagavo, ji atvažiuos paimti. Pagavom per du kartus visas, paskambinau, bet Eglė negalėjo atvažiuot paimt, suprantu, kad daug darbo, todėl nuvežėm į Gertrūdos gatvę (dėkui Monikai už tos dienos vežiojimą). Kitas kates buvau sutarus su kita klinika, kad priims, padarys nuolaidas, sutvarkys visas, gydys sergančius mažylius ir vieną visa seną bedantę katę, kuriai buvo pūlingas gimdos uždegimas, pūliai jau veržėsi per atsidariusias žaizdas. Kas čia blogai, niekaip nesuprantu? Ar kačių kiemuose per mažai, gi sakė Nuaras, kad turi daug darbo, tai palengvinant visiems ir pagreitinant kiemo apsitvarkymą, ieškojom geriausių išeičių, nesinorėjo, kad vėl būtų pilnas kiemas nelaimingų mažų kankinių:( Klinikoj už 6 kačių, katinų sutvarkymą sumokėjau 70 EUR, mažyliai labai sergantys, dar gydomi, senutė taip pat. Ar reikėjo juos paleist atgal į kiemą? Nvžėm likusias ir paleidom, prabuvo klinikoj beveik dvi paras, visi katinai, tiesa, ir neblogai atrodantys, pridėjom konservų, jau prieš tai buvo mūsų pastatyti putplasčio nameliai, kad grįžę po klinikos katukai nešaltų. Dviem šunims būdos taip pat buvo pastatytos, kai jie buvo išvežti kirpti, kad grįžę galėtų šiltai būti, būdos nuostabios, ačiū Algirdui dar kartą už jas ir vadovavimą mums:) Jis pritaisė ir naujas grandines prie būdų, atvežė naujus bliūdus, jau nekalbu apie tai, kad beveik kasdien važiavo
Wilmante (2016-03-26)
na kągi, aš užviriau šią košę, todėl labai nesiplečiant tisiog: GG pasirodė striapsniukas apie šiuos varganus kiemo gyventojus, buvo prašoma pagalbos. Pradžioj nežinojau nuo ko net pradėt, pamačius vaizdą kieme. Baisiai kūdą nuskustą juodą šunį (Baris) pririštą ir drebantį prie palaikės būdos:( Todėl pirma mintis ir kilo pastatyt naują apšiltintą būdą, nes šuo tikrai matėsi, kad šalą, todėl paskelbiau čia prašymą su mintim, kad atsiras koks vyrukas, suprantantis apie būdos statymą. Paprašiau, kad kas gali pamėtytų prašymą FB, nes aš nesinaudoju. Taip šis prašymas atsirado "Penktos kojos" FB, iš karto atsišaukė Algirdas, kuris jau pastatęs n būdų vargetoms šuneliams, dar vienas vaikinas, taip keturie (du vyrai ir dvi šioplos moterys) mano garaže iš buvusios medienos pradėjom statyti, nusprendėm, kad reikia būdų visiems tris (galvojom, kad ir ketviras juodas šunelis jų, tai ir jam), Algirdas namie pats supirko medžiagas ir pagamino vieną būdą, dvi pagaminom garaže. Jau naktį nuvežėm Bariui naują būdą, buvo baisu, kad visiškai nesušaltų ir pastatė, būda apšiltinta, pridėjom šiaudų. Susiskambinau su Nuaru (Egle) dėl kitų šunų kirpimo, bendravom labai maloniai, paklausus kodėl kiti nebuvo paimti, paaiškino, kad tik vienam tebuvo suaukota, kitiems - ne. Todėl ir prašiau visų, galinčių prisidėti pinigais, padėti šiems vargšams. Būdos buvo paruoštos, pervedžiau 30 EUR (kaip buvo Nuaro pasakyta) antro šunelio kirpimui. Sakė daug darbų, bet prižadėjo iki Velykų nukirpti antrąjį. Taip po kelių dienų, kai paskambinau, pasakė, kad išvežį likusius du ir katę, prieš tai vieną katę irgi buvo paėmę kartu su Bariu. Paklausiau kiek pinigų pervesti, pasakė, kad trečio šuns kirpimui 30 EUR, o kačių sterilizacijai 40 EUR, tą pačią dieną jiems pervedžiau 70 EUR, dabar gi sako, kad negavo. Nuskanavau mok.pavedimą, turiu jį, galėsiu paprašyt čia įkelti. Iš viso pervedžiau per du kartus 100 EUR. Liko 6 nepaimtos katės, Eglė sakė, kad jei pagausim juodą besilaukiančią katę, paskambint vieną
It (2016-03-26)
Nuskusti ir pririšti vėl nuogus prie būdų. Kovo mėnesį, kai lauke minusinė temperatūra. Pabandykit galvą plikai nusiskusti ir išeiti į lauką - suprasit, kokia jautri temperatūros poveikiui oda, kuri įpratusi būti po plaukais. Ne vienus metus vaikščiojau plika, labai gerai žinau savo kailiu. Ir ar tikrai žmonės, kurie ne vienerius metus gyvūnų globoje, nežino, kad prie drabužių gyvūną reikia pratinti? Palaukus bent bent iki VMVT nurodyto termino būtų galima tikėtis bent šiokio tokio atšilimo. O dabar - tiesiog baisu.
Villi (2016-03-26)
Laura, buvo inspekcija ir nurodė tik nukirpti šunis.
Irene (Lesė) (Gyvunugloba.lt) (2016-03-25)
Sita istorija grynas pasityciojimas is gyvunu globos, puikiai parodantis, kaip NEVEIKIA istatymai. Akivaizdus neprieziuros ir kankinimo atvejis, o cia atvaziuoja, sucipuoja ir grazina. Cipuojant butent galima susekti tokius kankintojus, o cia dar apdovanoja juos. Kam? Kad atitiktu straipsneli apie cipavima ir ignoruotu straipsni del atsakomybes kankinant gyvunus? Nuaro rasliava tai be zodziu...
Mune58 (2016-03-25) (foto)
ir dar http://tinyurl.com/hox4m37 Čia rašoma kaip ir viskas gerai, šeimininkė "labai myli savo gyvūnus ir kodėl, atseit, bandoma jiems ieškoti kitų šeimininkų":(
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-25)
as nesu labai isigilinus i sia situacija, tad atsiprasau jei mano komentaras ne vietoje. tiesiog ar yra pranesta i Vet tarnyba, ir jei taip kur jie ziuri? ar neturetu tai buti traktuojama kaip gyvunu neprieziura ir ziaurus elgesys - gyvunai apleisti, sergantys, kankinami.
Mune58 (2016-03-25) (foto)
http://tinyurl.com/j94xk2n
Wilmante (2016-03-25)
GiRa, tam ryžuliui žvaigždės, labai tikiuosi, susidėlios gerai:) Kai pasveiks, nuprausim, nublusinsim ir įkelsim nuotraukas, norinčių įsikatint tikrai turėtų atsirast, jis toks šviesus šviesus abrikosiukas...:)
Villi (2016-03-25)
taip, kalba eina apie tuos du mažiukus pusmetinukus, kurie pirmoje nuotraukoje sėdi abu ant padangos, ir smėlinukas kitur pasistiebęs taip smalsiai:) Smėlinuką dar visai mažiuką kažkas permetė tiems žmonės per tvorą į kiemą.
GiRa (2016-03-25)
o kaip tas smėlinis katulis? Kaip jam dėliojasi žvaigždės?
Villi (2016-03-25)
Kaip smagu, kai tiek gerų žmonių dalyvauja:) Kokie jūs visi šaunuoliai! Ir kaip gerai, kad mažiukam 2 katukam globa yra, nors jie turės šansą pradėti kitokį gyvenimą.
Wilmante (2016-03-25)
šiandien parsivešim iš klinikos kates, kurias bus jau galima paleisti į jų kiemą, daugiausia katukai, bet yra viena katė (pilkai raina senutė), kuriai pasirodo yra pūlingas gimdos uždegimas:( Gydytoja daro viską, kad jai pagelbėt, pūliai jau veržėsi į išorę, dėlto pas ją vis būdavo prilipęs koks laikraščio gabalas, matyt, kai atsisėsdavo...Ji beveik be dantų:( Leidžiami antibiotikai, visiems bus suleisti vitaminai, mažieji (rainiukas ir ryžiukas) šnarpščiantys ir akytės nelabai gražios, bet jie po klinikos pradžiai keliaus pas mane į namus, nublusinus, juos pasiims globėja dviems savaitėms, labai tikiuosi, kad jūsų visų padedami mes rasime jiems namus. Bandysim padaryti gražesnių nuotraukų, gal kas pakilnosit kur galėsite. Tam kieme jau pastatyti putplasčio namukai, kad grįžę katuliai galėtų būti šiltai, naktys gi dar šaltos. Nuare liko dvi katės: siamo ir juoda, dar nežinau ar Eglė iš Nuaro jas parveš atgal, jei ne - dar prašysiu merginų pagalbos suvežiojant. Šiandien pasisiūlė padėti Indrė, tai po darbų ir sėsim į mašiniuką važiuot klinikon. Kol pervešim kates, viena mūsų padėjėja nudažys trečiąją būdą tokiu marmalu, kuris saugo lentas nuo lietaus ir kitokių blogų oro sąlygų:) Algirdas atsisakė ir tų 10 eurų už taksi, kad pervesčiau, tai likutis mūsų krepšelyje dabar 145 EUR
Wilmante (2016-03-24)
labai trumpai, šunys jau sutvarkyti, gyvena naujose būdose, vakar sustatėm dvi paskutines visi katinai šiandien rytą sugauti, nuvežti į klinikas, dėkui labai Monikai už pagalbą suvežiojant. Labai didelis dėkui Rolandai Nomedai už 50 paaukotus 50 EUR ir Vidai - 20 EUR. Ataskaita tokia: Nuarui pervedžiau 70 EUR (trečiojo šunelio kirpimas ir dviejų kačių sterilizacija (30+40)), dar pervesiu Algirdui 10 EUR (niekur netilpo pervežti būda, samdė krovininį taksi vakar), apie Algirdo pagalbą šiam kiemui, jaučiu, sukursiu dar vieną naujieną, nes jo indėlis tikrai nenusakomai didelis, beveik kasdien ten lankosi, maitina, tvarko aplinką aplink būdas, vienai būdai supirko pats visas medžiagas, bet čia vėliau (dėl laiko stygiaus dabar nerašysiu). Suaukotų pinigėlių dabar turiu 135 EUR, reikės atsiskaityt su klinika dėl sterilizacijų (lyg 6 katinai, patikslinsiu), dar gydymui jų reikės, nes vienas visiškai suvargęs rainas katinas....:( Tai čia jau kai žinosiu, taip pat parašysiu. Ačiū labai Dianai, kuri šiandien ryte taip pat dalyvavo kačių gaudyme. Reikės kates parvežti kai bus sutvarkytos, bet turiu merginų telefonų, kurios siūlė pagalbą, kai tik žinosiu kada - belsiuos į jų duris:) Ačiū visiems už dalyvavimą, visokeriopą palaikymą, bent jau man Velykos bus daug šviesesnės ir gražesnės kai žinosiu, kiek kartu jau nuveikėm:)
Wilmante (2016-03-23)
šiai minutei: paimti abu šunys ir viena katė pagauta sterilizacijai:) Dabar organizuojuos iš garažo pervežti dar vieną būdą, su kirpimu ir būdomis būtų kaip ir baigta. Dar neaišku dėl žaizdų gydymo, skiepų ir pan., sutarėm, kad paskui Eglė parašys kokia suma ir pravesiu.
Villi (2016-03-23)
oi..laikom... kad tik viskas gerai praeitų.
Wilmante (2016-03-23)
na ką gi, laikykim kumščius, šiuo metu išrieda iš Nuaro mašiniukas su Egle ir kolega paimti antrojo šunelio sutvarkymui:) Susitarėm, kad kai jau bus prie pabaigos kirpimas, man paskambins. Iki to laiko Algirdas nuveš naująją būdą (dideliausias ačiū jam), vakare atvešiu šiaudų įtiesimui, kailis patiest yra vietoj. Šiandien visus Algirdas pamaitino, tą valkataujantį šunelį taip pat, linksmas smagus šuniukas, sakė vardu Balčius, jo šeimininką bomžą kažkur išvežė ir jis liko visai vienas....:( dėl rytojaus kačių gaudymo parašiau čia http://www.gyvunugloba.lt/lt/help/news.46388.
Wilmante (2016-03-23)
ačiū labai, Edita, už įkėlimą, ačiū Dianai už nuotraukas, jų yra daugiau, visos jos vienodai baisios, tiesiog atrinkau, kad matytųsi kokių "mosčių" varguoliai... Rainiukas mažas, gal pusmetinukas, akytės negražios, meilus, galima nešioti ant rankų, murkia. Ryžiukas atsargesnis, gal apie metų, akytės labai negražios. Didesnis rainius labai kūdas ir vietom kailis nuplikęs, akys negražios, taip galima vardint ir toliau:( Nežinau kas iš jų katės, kas katinai. Būtų galima gal su gaudykle gaudyt po biški ir vežt į kliniką, bet moteris, kuri tai galėtų padaryt, net nežino kur yra tas namas, ji be transporto, su gaudykle ir narvu iš Klinikų rajono neatvažiuos, jai reikėtų pagalbos, aš šiokiadieniais dirbu, savaitgalį per šventes jokia klinika neims, tuo labiau, kad po sterilizacijos reikės bent keletą dienų ten laikyt, o sergančius net nežinau kiek. Iki Velykų lieka trys rytai, kai dar galima bandyt gaudyt. Ar atsirastų kas galėtų iš ryto padėt su transportu?Manau, kad gaudyklė greit suveiktų, katukai gi alkani...
Wilmante (2016-03-22)
trumpai šiai dienai: auksarankis Algirdas pabaigė statyti antrąją būdą (nepaliko mums su Marija pasireikšti:)), stovi dabar pas mane garaže ir laukia eilės:), nuvažiavęs pas šunelius nuvežė sauso maisto, visus pamaitino, pripylė vandens, atvežė ir sauso katėms. Patobulino Bario būdos stogą ir angą, nes byrėjo šiaudai, šunys jo jau nebepuola, gali dirbti ramiai arti jų. Gal jie ir pikti dėl to, kad yra alkani, vargšai, o sotūs tampa ramiais. Sakė aplink tą namą laksto dar vienas benamis šunelis, tą taip pat pamaitino, norėtų, kad kas priglaustų jį. Gal kai užmatysim nuvažiavę reikės nuotraukų padaryt, gal kas priglaustų. Šiai dienai padėtis kontoliuojama, tik nesulaukiu skambučio iš Eglės dėl antrojo šunelio vežimo kirptis, sakė, kad darbų daug yra, bet žadėjo per šią savaitę sutvarkyti. Galvojam pradėti gaudyti streilizacijai kates, bet tai reikia daryti iš ryto, Marija sutiko padėti su gaudymu, bet ji be transporto, bandysiu skambintis su moterimis, kurios žadėjo padėti su vežiojimais, gal bus nedirbančių ir galinčių padėti. Kalbėjau su kaiminystėje gyvenančia moterimi, tiesą sakant, jis nuteikė liūdnai, nesirūpinama tinkamai ten jais...:(
Wilmante (2016-03-21)
katytę nuo banko Liziukę-Sagutę priglaudusi įmotė Lina paaukojo dar 30 EUR, dėkui jai labai
Wilmante (2016-03-21)
dėkui, DaliaMi, tikiuosi bus panaudoti ir dar dėkui Linai už pravestus pinigėlius, nebuvau spėjus padėkot pirmai:)
Villi (2016-03-21)
Wilmantei pervesta iki šios dienos šitaip: Ariadna - 30, Donata - 20, Rūta Ona - 35, Vilija - 20, Eglė - 10, Lina - 30, išeitų 145 €:) Šiandien apmokėta Nuarui už antro šunelio kirpimą 30 €. Tai lieka 115 €. Laukia dar dviejų šunelių tvarkymas ir kačių sterilzacija, kurių dar nežinia kiek yra....Labai ačiū visiems prisidedantiems :)
DaliaMi (2016-03-21)
As buvau desimt euru pervedus kirpimui nuarui per paypal, jau po pirmo suniuko nukirpimo, dar tuomet, kai Jusu saskaita nebuvo nurodyta, taigi turetu buti skirta kitiems suneliams. Tikiuosi, jie pastebes.
Friske (2016-03-21)
Superinį būstą šuniokas įsitaisė, tiksliau, jūs ir jūsų komanda įtaisė :)
DaivaVa (2016-03-21)
Zadama, kad Velyku sekmadienis bus siltas
Wilmante (2016-03-21)
dėkui, Edita, už nuotraukų įkėlimą. Na, kaip pasikeitė gyvenamas būstas, turbūt jau matote:) Dar nuvažiuos Algirdas ir apdengs ruberoidu stogą, nors jis ir dabar neperšlampamas, bet jis nori dar pagerinti:) Jau sutariau dėl antrojo šunelio kirpimo, sutarėm šią savaitę, VšĮ Nuaro fondas, jau žinantis situaciją ir kirpęs pirmąjį šunelį, sutiko padėti, kirpimas kainuos 30 EUR, pinigėlius pervedžiau šiandien. Dėl skiepijimo ir čipavimo atstovė Eglė tarsis su vadovybe. Pirma ims tą priekyje esantį kudlių ar kudlę, net tiksliai nežinau, pas ją yra žaidos, tai gydymo kaina bus aiški paskui. Kai tik šunelis bus sutvarkytas, prieš jį atvežant, statysim naująją būdą. Labai blogai, kad toks bjaurus oras, bet gal per savaitę kažkaip atšils, tikiuosi. Paskui eis trečiasis šunelis, jis mažiausiai kudlotas. Šiandien jie žadėjo parvežti sterilizuotą katę, kitų tada nepavyko pagauti, šeimininkė bandė rankom, tai apkandžiojo ir paspruko, reikės gaudyklės kad sugaudyti. Gerai dar, kad ten daugiau katinai nei katės. Villi, kuri įkėlus skelbimą, tuoj surašys kiek suaukota ir toliau bus rašoma kur panaudotos jūsų aukos, dėkui dar kartelį visiems
Villi (2016-03-21)
Oho kokia būda superinė !!!
Villi (2016-03-20)
Ačiū už šildančias naujienas! Gal vertėtų kirpimą ir visa kita daryti per kurią prieglaudą, kad būtų su nuolaida?
Wilmante (2016-03-20)
labai didelis dėkui Ariadnai, Donatai, Rūtai Onai, Vilijai ir Eglei už pervestus pinigėlius, manau, kad jų tikrai turėtų užtekt antrąjam šuneliui sutvarkyti:) Dėl jo ryt ir skambinsiuosi, tarsiuosi dėl kirpimo, skiepijimo, čipavimo kainos, tikiuosi pavyks, juolab kad antroji būda jau taip pat paruošta ir laukia naujai atgimsiančio gyventojo:) Šiandieną ryte sulaukiau šauniojo mūsų meistro Algirdo skambučio, jis su lauktuvėmis buvo nuvažiavęs ten apsižiūrėti, rūpinosi ar juodukas buvo įlindęs į naująjį būstą. Sutiko šeimininką, kuris labai jau džiaugėsi iš po nakties išdygusia puikia būda ir sakė, kad šunelis joje buvo, vadinasi, naktį tikrai praleido šiltai:) Negaliu apsakyt kaip esu dėkinga Algirdui už tokį rųpestį, nedažnai sutiksi taip mylintį gyvūnus žmogų, kartais mylimi būna tik savi, šalia, esantys, o niekam nereikalingi pamirštami, o čia... Ryt kaiminystėje gyvenanti Diana žadėjo nueiti ir pafotografuoti šunelį naujame būste, tai prašysiu pagalbos įdedant nuotraukas čia. Dėkui, Maryte, už siūlomą litrą, labai pravers košei, sutarsim kada ir kaip pasiimsiu, košė bus tikrai skani:) Tai tokie šio Verbų sekmadienio rašiniai:)
Mune58 (2016-03-19) (foto)
Vimante, tu tikra šaunuolė:)* Kada planuojate susitikti su Marija? Turiu šaldiklyje vištienos riebalų daugiau nei 1l košėms virti, gal galėčiau kaip nors perduoti per ją?
Villi (2016-03-19)
Labai ačiū jums Vilmante! Kaip gaila tų vargšų gyvūnų! Manau, kad reikia galvoti apie jų paėmimą iš ten. Šeimininkė turbūt ir nesipriešins.
Wilmante (2016-03-19)
rašau tik dabar, nes neseniai grįžom iš to baisaus kiemo, būdas daryti, pasirodo, nėra taip jau lengva, nors mestrai ir geri buvo, dirbom visą dieną, vieną pilnai užbaigėm, tai apie 22 šiaip ne taop įkėlėm į mašiną ir nuvežėm. Visur tamsu, bet ten name ir nėra elektros, bet net ir durys spyna užrakintos iš lauko pusės... nelabai supratau kodėl.Per vartus įnešėm būd labai sunkiai, visi šunys loja, pripildžiau jų tuščius puodus šiltos košės, aprimo, puolė ėsti, ramiai nutempėm senąją nuskustojo būdą į šoną ir pastatėm naują. Stovi ir dreba, glostau, užlašinau nuo parazitų, užvilkau liemenę, bet kol dėliojau į llikusius bliūdus košę (sulėkė visos katės, tai kad nesimuštį dėjau į daugiau), jis taip ir prastovėjo kaip įbestas. Tai nuvilkau tą liemenę ir nuėmėm nuo būdos angos medžiagą, nes gal bijotų ir lįsti. Labai tikiuosi, kad įlįs, būda išėjo nuostabi, apšiltinta iš visų pusių, patiesiau kailį ir ant jo krūvą šiaudų, negaliu kaip širdį skauda, žiūrint į kankinį:( Kiti du dar šokinėja, loja, o jis... vieni kaulai ir skūra:( Labai didelis dėkui auksarankiams meistrams Algirdui ir Vaidui, be jų tikrai nebūtume būdos pastatę. Kita liko nebaigta, bet damušime ją su Marija, buvom "asistentės", žiūrėjom, mokėmės... Dėkui visiems, skambino kelios merginos, siūlė pagalbą, jei pavyktų sugaudyt kates sterilizuot, sakė padės su nuvežimu. Nežinau ką dar parašyti šiai minutei, ryt gal sudėlėsiu mintis, dabar jau nebesidėlioja...
Villi (2016-03-19)
Pakelkite prašau naujieną, čia labai reikia pagalbos
Villi (2016-03-19)
Wilmante šiandien buvo, aprašė įspūdžiushttp://www.gyvunugloba.lt/lt/help/news.46281
Villi (2016-03-18)
Repotaže sako, kad Nuaras šunį paskiepyjo ir čipavo. Kiek visa tai kainavo nedetalizavo.
Villi (2016-03-18)
Ten esančius šunis galima būtų laikyti vidutinio dydžio, kirptasis su kaltūnais svėrė 19, o be jų -17 kg.
Villi (2016-03-18)
na nežinia, ar kirpyklos imtųsi tokių apleistų šunų kirpimu. kiek žinau, veterinarinėse irgi yra kerpama, gal ten yra pigiau, be to gali tekti vaistais apdoroti odą ar jau atsiradusias žaizdas. Reportaže ,matosi, kad tas priekyje esantis pilkas šunelis jau turi žaizdelę.
Lapke (2016-03-18) (foto)
Kainas galima pažiūrėti kad ir čia, Kaune gal panašios: http://www.gyvunukirpykla.lt/index.php/gyvunu-kirpykla-paslaugu-kainos
Villi (2016-03-18)
Kad nukirpti šiuos šunis tai manau reikia vežti pas veterinarą. Ten ne tik žirklių, bet ir skutimo mašinėlės reikia. Na, tą vieną vargšelį kirpo be primigdymo atrodo. Kainomis galime ir patys pasidomėti, kokios yra Kauno mieste, gal prieglaudoms būtų ir nuolaida.
Villi (2016-03-18)
Po to rodė, kad daro šuniui kažkokį ukolą ir tikrino jį su skaneriu, tai nesupratau, gal tai buvo čipavimas... Ar buvo koks nuparazitinimas - irgi nežinau. Nuaras pats nieko nekomenatavo savo FB.
Villi (2016-03-18)
Galiu tik perteikti, ką Nuaras parašė, kad vieno tokio šuns kirpimo savikaina yra 30-40 €. Reportaže matėsi, kad jie kirpo pas savo organizacijos veterinarą
Wilmante (2016-03-18)
grįžtant prie šios temos - jei FB yra daugiau informacijos apie Nuaro pagalbą kerpant, tai gal parašyta kiek kainuoja tas vieno šuns kirpimas? Gal surinktume kaip nors pinigėlių likusiems nabagams nukirpti, kad viskas vyktų greičiau. Gal atsirastų norinčių prisidėti prie šios bėdos pirkimo? Bet kokiu atveju, ieškau kas pagamintų būdas ir norėtųsi, kad iki to laiko šuneliai būtų nukirpti, išpurkšti nuo parazitų, kad neužkrėstų jais ir naujųjų būdų.
Wilmante (2016-03-17)
deja, Lina parašė, kad atvažiuoti kirpti šunų negalės, susirgo mažylis:(
Villi (2016-03-17)
Taip, ir aš manau, kad tai yra vaikai gal tos senos kalės. O katės irgi - labai nedaug laiko reikia, kad jų būtų pilnas kiemas...
Mune58 (2016-03-17) (foto)
Villi, ir jūs tikite, kad šeimininkė tikrai glaudžia benamius gyvūnus? Aš netikiu:( Pažiūrėkite: jie visi kaip vienas "vienodo kirpimo". Čia tikrai juos sieja kažkoks kraujo ryšys. Iš gatvės priglausti šuneliai negali būti visi panašūs. O ir ten esančios katės/katinai tikrai neramina:( Gal gi, kokia nors globos organizacija pasiryš ir kates sterilizuoti?
Villi (2016-03-17)
Rodė, kad pas kitą šunį jau yra žaizdos nuo tų sąvėlų. O nagai.... ypač tie nuo penkto piršto - susisukę į spiralę, niekada per šuns gyvenimą nebuvo kirpti. Apkirpo tik vieną juodą, kirpo 3 veterinarai su žirklėmis ir mašinėle, šeimininkė sakė dabar laikys jį kambary. Ten taip pat pilnas kiemas kačių... Moteris tiesiog glaudžia benamius gyvūnus ir tiek, o kaip jais rūpintis, nei žino, nei išgali..
Wilmante (2016-03-17)
nemačiau vakar žinių, o iš darbo negaliu atsidaryt, blokuoja, bet kolegė sakė, kad baisus vaizdas:( užklausiau žinute Linos ar atvažiuos šiom dienom kirpti, bet dar neatsakė. Bet kokiu atveju šeštadienį važiuosiu ten apsižiūrėt, jau prašiau dėdės, kad būdas pradėtų gamint, gal po biški per kažkiek laiko padarysim, baisiausia, kad aplink Velykas naktį praneša lyg apie 10 šalčio:(
Villi (2016-03-17)
Siaubas.... žiūrėti maždaug nuo 4:04 iki 8:30 min http://play.tv3.lt/programos/tv3-vakaro-zinios/715401?autostart=true
Mune58 (2016-03-16) (foto)
vieno kudliuko visą gelbėjimo operaciją nuo A iki Z rodė per TV3 žinias. Nuskusta beveik 2 kg kudlų. Sėkmingai parvežtas atgal šeimininkei, kuri žadėjo laikyti plikšių namuose. Dėl likusių nieko konkretaus nepasakė. Manau, kad lauks, kada bus surinkti jų procedūroms pinigėliai.
Wilmante (2016-03-16)
na, bent vienam jau pasisekė:) O jei leido vieną apkirpt - kitus išprašyt bus lengviau gal
Villi (2016-03-16)
Parašė ką tik FB kad šiandiena nuvyko Nuaras, dėl vieno šuns apkirpimo, nes šiuo metu yra surinkta suma vienam šuniukui. Su šeiminkę išsiderėti buvo sunku, kad leistu paiimti ir apkirpti. Bet pavyko. Kol kas žinių tiek.
Wilmante (2016-03-16)
vakar susiskambinau su Lina, ji bandys iki savaitgalio atvažiuot į Kauną ir apžiūrėt ką galima būtų padaryti su nelaimėlių kirpimu
Wilmante (2016-03-15)
šiokiadieniais tikrai negalėsiu jų aplankyt, vėlai grįžtu iš darbo ir patamsiais manęs tikrai nieks ten neįsileis, o ir patamsiais blūdint kol rasiu tą namą irgi nelabai noriu, vieta nežinoma
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-15)
ir tikiu, kad sie suneliai apkirpti dar ir gerus naujus namus surastu greitai.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-15)
jei yra norinciu prisideti, jei yra norinciu pagelbeti, nelaukite, kartais juk reikia imti ir padaryti, nes maza kas po 2 savaiciu pasikeis. gali juk tie susivelimai issaukti odos uzdegimus, gali su visa oda nusinerti, jei pvz uzsikabins uz grandines, gali blogai baigtis. reikia kirpti juos plikai ir jau geriau numegzti kokius megztinukus ar kokias striukytes pasiorgnizuoti kad silciau butu. As tai sakyciau nelaukti.
Wilmante (2016-03-15)
dėkui, susiskambinsiu, tikrai iki Velykų neverta jų judint, juolab, kad balandį patys pasižadėjo veterinarinei apkirpt, tai gal nesipriešintų, jei pamėgintumėm padėt apie tą laiką. Jei jau kirpt, tai iš karto kaip reikia, kad nestresuotų du kartus
AisteIgn (2016-03-15)
turbūt iš dalies apkirpt gal ir galima, tik dar ne plikai :)
Villi (2016-03-15)
Na, va, Lina Baronaitė atsakė: "Mano tel numeris 867919231, sia savaite vaziuoju i Kauna , tik dar nepasiplanavau kuria diena , todel galim pasiderinti laika ir diena kartu."
Wilmante (2016-03-15)
tai jei kas galėtų atsiųst jų kontaktus, tai būtų labai gerai, FB, deja, neturiu... Iki Velykų kažin ar kaip suspėsim, aišku, kad per šalta plikiems būtų, tiesiog, bandysiu tada išsiaiškint su tais šeimininkais kaip ir kas. Bite-Maja, kai jau bus viškas aiškiau, jei galėsit pagelbėt bus didelis dėkui:)
Villi (2016-03-15)
Dar FB tokia Di Ann gali nueiti, gyvena netoliese, paprašysiu jos kontakto. Reikia ir Linos Baronaitės užklausti, nors ji ir ne iš Kauno, bet sakė ,jei labai reikia, galinti atvažiuoti.
AisteIgn (2016-03-15)
iki Velykų dar žada atšalimą ir minuso bent kelias dienas
Bitė-Maja (2016-03-15)
Galiu prisidėti pinigėliais nuparazitinimui, jei tik bus suformuota "pagalbos komanda". Nuaro facebook-e mačiau, kad mergina vardu Lina Baronaitė siūlė savo pagalbą kirpimui. Gal verta su ja susisiekti?
Villi (2016-03-15)
Oi, su mielu noru, jeigu tai būtų Vilniuje:) Jau seniai būčiau pati nuėjusi. Už tai ir rašinėju čia, kad pati beveik niekuo negaliu padėt...
Wilmante (2016-03-15)
Villi, tai gal į kompaniją savaitgalį?:) Dar neradau kompanionų...
Villi (2016-03-15)
taip, baisu ir pagalvoti, kas slypi už tų kaltūnų, čia ne vien kirpimo reikia, bet ir išprausti, o gal net ir gydyti.... Bet pirma, reikėtų išsiaiškinti, ar tie šeimininkai iš viso ruošiasi ko nors prašyti, ar jie sutinka priimti tą pagalbą. Nes žmonės komentavo, kad jie nesileidžia į kalbas dėl šunų. Bet gal apsiramino... Šiaip jau drąsiau keliese ten eiti, ne vienam....
Wilmante (2016-03-15)
Villi, mano galva, jie bus ne tik blusuoti, juos skust reikėtų ir man baisu pagalvot ką galima rast nuskutus, tiek susivėlę gaurai metų buvo...:( Iš viso ten gal vieni griaučiai, dabar tai nesimato per tuos dredus. Šiaip tada ir būdas reikia keist į naujas, nes ten pilna parazitų knibždės. Reikia, kad kokia organizacija pakuruotų, gal žmonės paaukotų pinigų šiems varguoliams pagelbėti, nublusinti. Aš turiu visokių medžio plokščių, kad koks vyras atsirastų, kad būdas suręstų, šiaudų turiu, skudurų įtiesti...
Villi (2016-03-15)
Jeigu yra tik viena kalė ir jai 12 metų, tai jau ir nieks nesterilizuos. O vat katėms gal tai reiktų. Gal normaliai sureaguotų, jeigu nuėjus ir paklausus, kokios reikia pagalbos, aš šunys/katės blusuoti? Aš taip ir nuėjau į tokį pat panašų namą Vilniuje, kur dabar Bagyra dovanojasi, taip ir paklausiau,gyventojai labai džiaugėsi, priėmė pagalbą , iš pradžių šunų neplanavo atiduot, bet po kelių apsilankymų patys paprašė pasiimt, vėliau ir kalę ir kates sterilizavom. Žinoma, nemalonu su tokiais bendrauti, bet nieko jiems nemoralizuoju, ateinu savo tikslais ir viskas.
Wilmante (2016-03-15)
nu jo, matyt, tas ketvirtas lakstė už vartų, kai veterinarinė skaičiavo... Daina A., čia ne Kauno apylinkės, čia pačiam Kaune vyksta veiksmas, ir ne taip toli nuo ten, kur gyvenu. Galėčiau gal savaitgalį iki ten nusigaut, tik nežinau ar įsileistų tie šeimininkai, net nežinau kokią pagalbą pasiūlyt galėčiau, nebent paklaust ar sutiktų, kad kas padėtų su kirpimu, apie sterilizacijas tai iš viso turbūt kalbos nebuvo...
Villi (2016-03-15)
Vaikinas, kuris darė šias nuotraukas rašė, kad šunys būna ir palaidi, tai gal tuo metu, kai atėjo, kažkurio nebuvo kieme. Taip pat rašė, kad ten ir kačių daug yra. Bet vat jų tai niekas neskaičiavo ir netikrino.
Daina A. (2016-03-15)
Wilmante Jūs teisi yra keturi kudliai, padidinus nuotrauką matosi. Gaila, kad tai Kauno apylinkės, tikrai galėčiau apkirpti, bent jau tiek.
Wilmante (2016-03-15)
nežinau ar man vaidenasi, kad matosi ir ketvirtas mažas kudlius juodas prie juodo būdos? Rašė lyg trys yra...
Mune58 (2016-03-15) (foto)
būtų naivu tikėti, kad pati šeimininkė apkirps:( Juos reikia ne kirpti, bet skusti plikai. Be primigdymo nenuskusi, tuo labiau, jeigu jie piktoki. Reiškia, reikia ir veterinaro pagalbos. Ir pažiūrėkite, kokios jų būdos iškrypusios. Gal kas nors turi kokią atliekamą normalesnę būdą, arba gabesnis meistriukas paremontuotų kažkiek šitas?
Villi (2016-03-15)
Aš parašiau Kauno Lesei ir Penktai kojai, bet tik Penkta koja atrašė, kad jie niekuo padėt negali,prieglauda perpildyta, prašymų padėti labai daug, nebent patys šeimininkai prašytų pagalbos, tuomet kažkuo padėtų. O su šeimininkais nežinia ar kas nors buvo paprastai pasikalabėti, pasiaiškinti, kokios pagalbos jiems reikia.
Wilmante (2016-03-15)
Lankytojas pašalino komentarą
Villi (2016-03-15)
Buvo nuvykus ir VMVT. Gautas štai toks atsakymas: "Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pagal jūsų pranešimą apie gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimus atliko patikrinimą adresu Kaunas, Prancūzų g. Valdoje rasti 3 šunys, mišrūnai ( 2 patinai apie 6 m. amžiaus, kalė 12 m. amžiaus). Laikytoja pašaro turi, šunys yra šeriami. Šunys ilgaplaukiai, susivėlę, purvini. Laikomi šunys priklauso kerpamų šunų rūšiai, todėl savininkė įpareigota sutvarkyti, apkirpti šunis iki 2016-04-07 d."
Villi (2016-03-08)
Nuaras jau ten buvo šiandien ir parašė savo FB, kad kirps šunis po velykų, kai tik surinks reikiamą sumą. Bet žinoma, paliks juos ten. Daugiau nežinau, ar kas iš kitų prieglaudų ten buvo.
Villi (2016-03-07)
Gal kas nors iš vietinių gali nueiti pasiaiškinti ar iš viso yra kokie šeimininkai? Gal juos atiduotų, tada ieškotume prieglobsčio.
Birute-j (2016-03-07) (foto)
Yra institucijos, kurios turėtų privesti šeimininkus leistis į kalbas. Kažkos beprotnamis.
DimVita (2016-03-07)
O siaubas! :(
Villi (2016-03-07)
gal kas nors galėtų nuotraukas įkelti http://www.gyvunugloba.lt/lt/mypets/user.7011165;g.104656


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
   


Statistika Prisijungę: 91

Alio.lt | Facebook | MySpace | Frype | RSS | Blogger

Naujienos

11.08 Gyvūnų Tematikos Straipsnių Vertimas iš Anglų į Lietuvių...
03.23 Prašau pagalbos padėti palaidoti katinuką (pagalbos nebereikia,...
03.03 Gal kam reikia?
02.07 Liūdna naujiena
08.28 Ieškoma kate Maša/Markiza Vilnius Naujininkai (1)
08.25 kicutė (1)
05.03 Saldi porelė ieško namų (Padovanoti)
04.01 NEMOKAMA sterilizacijos akcija Vilniuje
03.19 Dviems kastruotiems katinėliams skubiai reikalinga sodyba !!!
03.14 Dar atrodo vakar nebuvo nė menkiausio ženklo, kad šiandien bus... (1)

Komentarai

Altair (15:04) >>
Laiminga pabaiga. Kicutė pati atrado naujus šeimininkus. Kaimynė grįžinėjo vakare iš darbo,...
Skrebas (14:48) >>
Katytė kori sveika, linksma, ir tikra namų šeimininkė , vokiečių aviganiui parodo kieno čia...
Dylangg (14:48) >>
Man atrodo, kad jei jus domina ši tema ir norite rasti ne itin brangių bilietų iš Oslo į...
Jake (14:14) >>
Sveikinu visus. Norėčiau rasti lėktuvo bilietus iš Oslo į Vilnių. Ar galite man padėti?
Jake (14:10) >>
kietas
Katynas M (17:14) >>
Pasikeitė mano tel. numeris, katinėlis nužaidė:). Dabar skambinkite 8 636 42966.
Alusia (18:02) >>
Ačiū, Nijole ❤️
P.nijole (9:05) >>
Mažutė :( Užuojauta :(
Alusia (18:33) >>
Taskutės nebėra :(
Avri10 (21:48) >>
Ačiū Jums už mano gyvenimo meilę
Avri10 (21:47) >>
Feriui jau 13 metų, gyvena laimingai ir yra mylimas
Simkelyte (15:52) >>
Aš bent jau perku prekes: https://www.varle.lt/prekes -gyvunams/
Tadas12 (11:30) >>
Sveiki, Ermitaže būna gerų pasitaiko nuolaido, o jeigu turite ERMI klubo kortelę tai dar...